vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

241 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, ramon, maprix, Ribot, camber, antiklitos140, madtracker, Doubt, Milarepa

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Avgoustinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5220 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 22:33 »
καλησπερα.
Ατμιζω εδω και μια εβδομαδα και δεν εχω αγγιξει καθολου το τσιγαρο.
Εχω μονο μια απορια.
Ατμιζω με ΑΡΤ γευση τομπακο και νικοτινη στα 18μγ.
Ενιωσα λιγο ερεθισμενο το λαιμο μου.
Μπορει να φταιει το λαδακι σε αυτο?
Βασικα πηγα ηδη στο καταστημα που τα αγορασα και πηρα την ιδια γευση με 12 μγ νικοτινη
Εκανα καλα?
Ο υπευθυνος εκει μου ειπε οτι θα ατμιζω περισσοτερο θα την καταπιω οπως μου ειπε. :))
Τεσπα θελω τη βοηθεια σας σε αυτο.
Μηπως ειναι κακο το λαδακι?
Να παρω καποιο αλλο?


ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια σας


Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5221 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 22:55 »
Καλησπέρα και σε σένα. Το να έχεις μικροενοχλήσεις στην αρχή είναι κάτι που συμβαίνει σε κάποιους λόγω της αλλαγής από το τσιγάρο στο Η.Τ. ή μπορεί να να οφείλεται και σε άσχετους παράγοντες από το Η.Τ. καθώς αυτή την εποχή δεν είναι σπάνια τα κρυώματα. Ενδέχεται βέβαια το συγκεκριμένο υγρό να σε ενοχλεί (όχι γιατί είναι κακό αλλά γιατί μπορεί να έχει κάτι που ερεθίζει το δικό σου λαιμό) , αλλά καλύτερα άσε να δεις για λίγο ακόμα πως θα πάει και πράξε ανάλογα. Αν το 12αρι σε καλύπτει ως νικοτίνη και δεν σου δημιουργεί αίσθημα στέρησης τότε καλά έκανες.

Αποσυνδεδεμένος Avgoustinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5222 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 23:14 »
Σε ευχαριστω πολυ.
Γενικα παντως υπαρχει καποιο λαδακι που θεωρειτε κορυφη?
Και μια ακομα ερωτηση
Εχω παρει τη vision Μπαταρια που ρυθμιζεται.
Επειδη μονιμως οταν τηνβαζω για φορτιση ξεχναω να το γυρισω στο 4,8 (ατμιζω στα 3,8) θα της δημιουργησει προβλημα αυτο?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5223 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 23:18 »
Κορυφαίο είναι αυτό που αρέσει στον καθένα και έχει και καμιά πιστοποίηση - ανάλυση για καλό και για κακό. Για την σπίνερ δεν έχει καμία σημασία, τουλάχιστον έτσι νομίζω και έτσι έκανα κι εγώ με τις δικές μου.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5224 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 23:31 »
καλησπερα.
Ατμιζω εδω και μια εβδομαδα και δεν εχω αγγιξει καθολου το τσιγαρο.
Εχω μονο μια απορια.
Ατμιζω με ΑΡΤ γευση τομπακο και νικοτινη στα 18μγ.
Ενιωσα λιγο ερεθισμενο το λαιμο μου.
Μπορει να φταιει το λαδακι σε αυτο?
Βασικα πηγα ηδη στο καταστημα που τα αγορασα και πηρα την ιδια γευση με 12 μγ νικοτινη
Εκανα καλα?
Ο υπευθυνος εκει μου ειπε οτι θα ατμιζω περισσοτερο θα την καταπιω οπως μου ειπε. :))
Τεσπα θελω τη βοηθεια σας σε αυτο.
Μηπως ειναι κακο το λαδακι?
Να παρω καποιο αλλο?


ευχαριστω προκαταβολικα για την βοηθεια σας


Αν και δεν κατάλαβα ποιο υγρό ατμίζεις, υπάρχουν δύο πιθανά σενάρια:
1) η νικοτίνη ήταν υπερβολική για σένα, οπότε δοκιμάζεις τα 12mg, όντως
2) η  pg (προπυλενογλυκόλη) ίσως σου δημιουργεί μικρο-προβληματάκια, όπως και σε πολλούς. Αν δεν αναγράφεται στο υγρό σου το ποσοστό της, μπορείς να ρωτήσεις στο μαγαζί και να δοκιμάσεις κάποιο υγρό με περισσότερη γλυκερίνη (vg).

Μπορείς να κάνεις και τα δύο παραπάνω, ώστε να είσαι πιο σίγουρος.

Αποσυνδεδεμένος Avgoustinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5225 στις: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 23:46 »


το υγρο ειναι μαρκα ART με γευση τομπακο με 18 mg νικοτινη.
δυστυχως δε αναγραφει το ποσοστο της προπυλενογλυκόλη
τελειωνω οπως και να εχει το 18αρι και θα ξεκινησω το 12αρι για να δω πως θα παω
Διαφορετικα ισως αλλαξω και μαρκα εαν αυτο λυσει το προβλημα
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 06, 2014, 23:53 από Avgoustinos »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5226 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 00:50 »
Αν σου είναι εύκολο, πόσταρε μια φώτο από το μπουκαλάκι του υγρού μπας και καταλάβουμε για ποιο μιλάς ώστε να δούμε τι γίνεται με περιεκτικότητα σε PG

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Avgoustinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5227 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 01:22 »
αυτα ειναι τα λαδακια ART
ανησυχω αν δεν τα γνωριζει κανεις!!!!! :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5228 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 01:39 »
Να μην ανησυχείς καθώς υπάρχουν χιλιάδες υγρά τα οποία δεν γνωρίζουμε και όταν τα μαθαίνουμε αποδεικνύονται φανταστικά.

Παρατηρώ στη φώτο που ανέβασες ότι αναφέρει ότι μπορείς να επιλέξεις ανάμεσα σε τρεις βάσεις. Αυτές έχουν να κάνουν με αναλογία pg/vg. Αυτό πρέπει να κοιτάξεις, θα το έκανα εγώ αλλά είμαι από κινητό.

Και μια προτροπή: μην τα λες " λαδάκια ". Υγρά αναπλήρωσης είναι. Και το " ζουμί " απόλυτα αποδεκτό είναι!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος RebuiltMaster

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5229 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 10:07 »
Αυγουστίνε βλέπω είσαι από πειραιά. Γείτονας!
Λοιπόν καταρχάς συχαρητήρια που έκοψες το δηλητήριο  :))  [size=78%]πάμε παρακάτω[/size]
Η ενόχληση στον λαιμό που νιώθεις einai απόλυτα φυσιολογικό σύμπτωμα καπνιστή που γίνετε ατμιστις μην σε ανησυχεί.
Τα υγρά αναπλήρωσης γενικά έχουν ως βασικό συστατικό 2 πράγματα. Το VG και το PG αγόραζε υγρά με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε VG p.x 70% VG 30% PG h kai 100% VG καθώς είναι πιο μαλακά, κατεβαίνουν δηλαδή πιο εύκολα στον λαιμό χωρίς να βαράνε και είναι πιο γλυκα στην γεύση και θα eisai μια χαρά!  :thumpup:
[/size][size=78%]
καλή συνεχεια![/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 18:38 από RebuiltMaster »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5230 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 10:27 »
Τα υγρά αναπλήρωσης γενικά έχουν ως βασικό συστατικό 2 πράγματα. Το VG και το PG αγόραζε υγρά με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε PG p.x 70% VG 30% PG h kai 100% VG
Πιστευω vg ηθελες να γραψεις  :)

Αποσυνδεδεμένος Avgoustinos

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5231 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 15:48 »
Αυγουστίνε βλέπω είσαι από πειραιά. Γείτονας!
Λοιπόν καταρχάς συχαρητήρια που έκοψες το δηλητήριο  :))  [size=78%]πάμε παρακάτω[/size]
Η ενόχληση στον λαιμό που νιώθεις einai απόλυτα φυσιολογικό σύμπτωμα καπνιστή που γίνετε ατμιστις μην σε ανησυχεί.
Τα υγρά αναπλήρωσης γενικά έχουν ως βασικό συστατικό 2 πράγματα. Το VG και το PG αγόραζε υγρά με μεγαλύτερη περιεκτικότητα σε PG p.x 70% VG 30% PG h kai 100% VG καθώς είναι πιο μαλακά, κατεβαίνουν δηλαδή πιο εύκολα στον λαιμό χωρίς να βαράνε και είναι πιο γλυκα στην γεύση και θα eisai μια χαρά!  :thumpup:
[size=78%]
καλή συνεχεια![/size]

σε ευχαριστω παρα πολυ γειτονα.
προς το παρον εχω αγορασει ηδη υγρο με 12mg νικοτινη το οποιο και θα δοκιμασω.
αν δεν με καλυψει τοτε θα ψαχτω με το τροπο που μου αναφερεις με την βοηθεια του υπολληλου απο το καταστημα που αγορασα το ΗΤ.
Σας ευχαριστω ολους για την βοηθεια σας!!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5232 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 11:51 »
Καλημέρα! Μια βοήθεια θα ήθελα... Μπορείτε να μου πείτε πως καθαρίζω εσωτερικά το tank που έχει μέσα το υγρό μου; Μόλις έπλυνα με χλιαρό νερό το επιστόμιο (εσωτερικά και εξωτερικά), τα έκανα και με καθαρό οινόπνευμα και θέλω τώρα να αλλάξω τη γεύση στο tank. Θέλω πρώτα όμως να το πλύνω. Έχω τον Aspire CE5 BDC.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5233 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 11:54 »
Αφού αφαιρέσεις τη βάση με την κεφαλή, το πλένεις με χλιαρό νερό, και (αν βάλεις και υγρό πιάτων) το ξεπλένεις καλά. Μετά το σκουπίζεις πολύ καλά. Προτείνω για σκούπισμα κάτι συρματάκια που υπήρχαν για τον καθαρισμό πίπας, εμένα με έχουν βολέψει ταμάμ για τέτοιους καθαρισμούς.

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5234 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2014, 12:00 »
Δεν υπάρχει πρόβλημα αν πάει νερό στο σωληνάκι;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275230 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171298 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13909 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8931 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364