vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, anetost, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #135 στις: Ιουλίου 17, 2011, 21:46 »
...... Τωρα τελευταια  ακουγετε    οτι με το ατμισμα   μπορει να   δημιουργηθεί νερο στα πνευμονια .
                                                                                                                             
υπάρχει κάποια πηγή με σχετική αναφορά ?

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #136 στις: Ιουλίου 27, 2011, 17:53 »

Καλησπέρα και από μένα!
Είμαι η Μαριάννα από Χαλκίδα και καπνίστρια εδώ και 29 χρόνια! Πριν από 5 μήνες ξεκίνησα γυμναστήριο για ορθοπεδικούς λόγους (καθιστική δουλειά και ζωή γενικότερα..) και σοκαρίστικα με τις αντοχές μου!! προσπάθησα να ελλατώσω το κάπνισμα αλλά ηταν μόνο για λίγο.. (30 κ.τ. την ημέρα). Έμαθα για το η.τ. από έναν γνωστό και μου ακούστηκε σαν σωτήρια ιδέα αρχικά. Κατόπιν το έψαξα ηλεκτρονικά για να μάθω τους τύπους που κυκλοφορούν στο εμπόριο, ελλατώματα , προτερήματα και εκεί λιγάκι εως πολύ χάθηκα για να είμαι ειλικρινής ... στην συνέχεια άρχισα τις αναζητήσεις στην αγορά της Χαλκίδας και απογοητεύτηκα!!!
Ούτε καν στα φαρμακεία... βρήκα μόνο το ΜILANO (ενδιαφέρομαι για εκείνα τα η.τ. που μοιάζουν με τα αληθινά!!)  σε κάποιο καπνοπωλείο και μάλιστα ο έμπορος δεν ήξερε και πολλά..


Πραγματικά θα ήθελα τη  βοηθειά σας για να καταλήξω σε καποιο ''πακετο'' και να ξαναβρώ και εγώ την  ''υγειά μου'' !!!


Άραγε προλαβαίνω???


Καλώς ήρθες Μαριάννα, ρίξε μια ματιά εδω με τα βασικά μοντέλα να πάρεις μια ιδέα, και οτι ερωτήσεις έχεις στο παρών νημα,θα βοηθήσουν πολλοί.


Πάντα προλαβαίνεις!!!








Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #137 στις: Ιουλίου 27, 2011, 19:07 »
Καλά έκανες και απάντησες εδώ, trap.  :thumpup:
Έστειλες ΠΜ στην κοπέλα που να την παραπέμπει εδώ για να δει την απάντηση;
Είναι μια καλή πρακτική σε τέτοιες περιπτώσεις μιας και στην "Αυτοπαρουσίαση μελών" δεν επιτρέπονται απαντήσεις και σχόλια.  ;)

zannia

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #138 στις: Αυγούστου 12, 2011, 04:41 »
Καλησπερα,
 εδω και μερες "ξεψαχνιζω" ολο το φορουμ, διαβαζω, προσπαθω να κατανοησω αλλα το κεφαλι μου εχει γινει πια κουδουνι!!!
Περα απο διαφορα θεματα και αποριες που εχω στο κεφαλι μου υπαρχει κατι που με προβληματιζει, μου τρωει χρονο και φαια ουσια!

Που θα βρω καταστημα με προιοντα ΝΟΒΑCCO στα βορεια προαστια????
Χρειαζομαι αμεσα ατομοποιητες για Ηybrid.

Εχω επικοινωνησει με καταστηματα που αναγραφει η εταιρια οτι συνεργαζονται στο site της αλλα το πολυ-πολυ να εχουν κανενα e-liquit. Εχω αρχισει τα τηλεφωνα και ακρη δεν βγαζω. Πηγα απο το καταστημα της ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΑΘΗΝΩΝ στην Ν.Ιωνια μου ειπαν οτι εχει πια σταματησει η συνεργασια με την NOBACCO( ???????) . Πηγα απο ενα καταστημα ηλεκτρικων ειδων στον Περισσο δεν ειχαν ατμοποιητες μονο ενα Η.Τ και 2-3 υγρα. Πηγα σε ενα φαρμακειο στο Ν.Ηρακλειο, τα ιδια και εκει. Καλεσα ενα αλλο καταστημα ηλεκτρ. ειδων στο μαρουσι... εκεινοι δεν ειχαν ΤΙΠΟΤΑ!!!
Προσπαθω να βρω μια ακρη και ενα καταστημα κοντα στην περιοχη μου να με εξυπηρετησει και δεν υπαρχει τιποτα. Εχω χαλασει βενζινη, χρονο και μοναδες στο τηλεφωνο μου και ακρη ακομα δεν εχω βγαλει.
Δεν θελω να παραγγειλω μεσω του site της εταιριας γιατι εφενος οι παραλαβες θα γινουν μετα τις 16/8 που πιθανον θα εχω φυγει διακοπες και αφετερου το κοστος αντικαταβολης ειναι 7ευρω!!! Πιο ακριβο και απο τον ιδιο τον ατμοποιητη!!!!!!! Στο κεντρικα της εταιριας δεν μπορω να παω διοτι ειναι στην αλλη ακρη για μενα!!!
SOS !!! Υπαρχει καποιος που να γνωριζει ενα καταστημα με τα εν λογω προιοντα και οχι απλα να πουλαει καποια e-liquits????

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #139 στις: Αυγούστου 12, 2011, 04:49 »
Tα καταστηματα που γνωριζω ειναι ολα Νικαια,Κορυδαλο κ Αιγαλεω,οποτε...(δε ξερω αν βολευει)Μονο αν θες σαν εξηπηρετηση αν εχει καποιος περισσευμα κ μπορει να σου δωσει.Ειτε να παρει καποιος που εχει προσβαση κ να στα στειλει...αλλο τροπο δε ξερω... :-[
αλλα ολοκληρα Βορεια Προαστεια κ να μην υπαρχει καποιος να εξηπυρετησει τη Ζannia?!Ντροπη...ενησταμε... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #140 στις: Αυγούστου 12, 2011, 10:01 »
Εγώ συνήθως παίρνω μαζεμένα πάνω απο 40ευρώ βάζοντας μαζί και υγρά, οπότε τα μεταφορικά είναι free, για τα λεφτά μπορείς να δώσεις κάρτα υποθέτω.
Το βασικό πρόβλημα είναι τώρα δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη γιατί είναι όλοι διακοπές!!!!
Αν το είχα δει τουλάχιστον χτες θα μπορούσα να σου δώσω κλειστούς δικούς μου που εχω, αλλά σήμερα ταξιδεύω και θα φύγω απευθείας απο την δουλεία για το λιμάνι...  :(

zannia

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #141 στις: Αυγούστου 12, 2011, 18:17 »

Σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερων παιδια αλλα  εχω να πω τα εξης :

1. το θεμα μου δεν ειναι τοοοοοσο επειγων! δηλ εχω αυτη την στιγμη εναν ατμοποιητη για να κανω την δουλεια μου αλλα αν συμβει οτιδηποτε.. μετα δεν εχω κανεναν  :-\

2. γνωριζω οτι μεσω πιστωτικης, paypal κτλ δεν χρεωνεσαι μεταφορικα αλλα για μενα δεν αυτη τη στιγμη μια λυση που με εξυπηρετει. ουτε επισης ενω θελω 1 αντε 2 ατμοποιητες να κανω αγορες ανω των 40ευρω για να εχω δωρεαν μεταφορικα.

Το μονο που ζηταω ειναι να βρω ενα καταστημα σε λογικη χιλιομετρικη αποσταση απο την περιοχη μου που θα εμπορευεται προιοντα nobacco και θα μπορω αμμεσα να προμηθευτω χωρις παραγγελιες, καθυστερησεις και διπλες επισκεψεις για παραλαβη! Τελικα τοσα πολλα ζηταω;;;;;;;;;;;;;  ουφ  :'(




Τράβα τες.
Κορυδαλλό είναι.Απο έξω  ;D

 :'( :'( :'( :'( :'(

εχει απ,ολλα αλλα ειναι κλειστος μεχρι 16/8.....

 :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Εχω αρχισει σοβαρα να σκεφτομαι  λογω αυτης της δυσκολιας, να βρεθουν αναλωσιμα για το συγκεκριμενο η.τ , να το αφησω στην ακρη και να προχωρησω σε αγορα η.τ αλλης εταιριας που τουλαχιστον πιο μπορω να βρω πιο ευκολα τα προιοντα τους. Δεν αντεχω να καταναλωνω τοσο χρονο και κοπο καθε φορα που θα χρειαζομαι κατι για το Ηybrid . Δεν ειμαι και ανθρωπος της υπομονης.........

Εχω δει απο παλαιοτερα θεμα και συζητησεις οτι οι ανθρωποι της ΝΟΒΑCCO ειναι πολυ εξυπηρετικοι και φιλικοι και προθυμοι να βοηθησουν. Το συγκεκριμενο θεμα εχει ανεβει στο φορουμ εδω και 12 περιπου ωρες. Γιατι καποιος εκπροσωπος της εταιριας δεν προθυμοποιειται να κατατοπισει εμενα και τους υπολοιπους ατμιστες και πελατες της ΝΟΒΑCCO για καταστημα αρτια εξοπλισμεσμενα με προιοντα της που εδρευουν στα βορεια προαστια;;;;; Τα καταστηματα β.π που αναγραφονται στο site τους -τουλαχιστον σε οσα εχω επισκεφτει η' καλεσει- εχουν μονο υγρα και ζητημα αν εχουν και καποια συσκευη. Τιποτα παραπανω. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:11 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #142 στις: Αυγούστου 12, 2011, 18:21 »

η  NOBACCO ειναι κλειστη απο 10 εως 15 Αυγουστου τετοιες μερες δυστιχως δεν θα βρεις τιποτα ανοιχτο.....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2012, 00:11 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #143 στις: Αυγούστου 12, 2011, 18:23 »
Γραψε εδω κοπελα μου μηπως μπουν και το δουν  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #144 στις: Αυγούστου 12, 2011, 18:42 »
Ειναι που εχεις μονο μπαταριες Hybrid αλλιως θα σου στελνα 1-2 ατμοποιητες ego-T ή 510D να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Αχ,βρε Αναστασια,γιατι δεν επερνες 1-2ατμο παραπανω κ τωρα ταλαιπωρησε ετσι?!

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #145 στις: Αυγούστου 12, 2011, 18:45 »
αν το προβλημα σου για τωρα ειναι 1,2 ατμοποιητες
μπορω να στους δωσω εγω....
το θεμα ειναι η αποσταση
μενω Κορυδαλλο (απ,εξω ακομα)

zannia

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #146 στις: Αυγούστου 12, 2011, 18:51 »
Ειναι που εχεις μονο μπαταριες Hybrid αλλιως θα σου στελνα 1-2 ατμοποιητες ego-T ή 510D να εχεις το κεφαλι σου ησυχο.Αχ,βρε Αναστασια,γιατι δεν επερνες 1-2ατμο παραπανω κ τωρα ταλαιπωρησε ετσι?!

Για αυτο εχω αρχισει να σκεφτομαι να στραφω σε η.τ. αλλης εταιριας μπας και μπορω να βρησκω πιο ευκολα αναλωσιμα!!! Αρκετα ταλαιπωρηθηκα μεχρι να το παραλαβω με παραγγελιες καθυστερησεις κτλ, δεν αντεχω να ειμαι στο ψαξιμο ακομα και για τα βασικα!!!  :-\

αν το προβλημα σου για τωρα ειναι 1,2 ατμοποιητες
μπορω να στους δωσω εγω....
το θεμα ειναι η αποσταση
μενω Κορυδαλλο (απ,εξω ακομα)

Σε ευχαριστω πολυ καλε μου, αν δεν ειχα κανεναν ατμοποιητη αυτη την στιγμη θελοντας και μη θα ερχομουν ακομη και κορυδαλλο! αλλα το συγκεκριμενο σουσουρο γινεται και για το παρον αλλα και το μελλον. Την επομενη φορα που θα χρειαστω ατμοποιητη για το συγκεκριμενο η.τ τι θα κανω; οεοοοο;;;;;  >:(

Αποσυνδεδεμένος vasileios

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #147 στις: Αυγούστου 22, 2011, 19:35 »
Σκέφτομαι να αγοράσω ηλεκτ. τσιγαρο, σκοπός να σταματήσω με το κάπνισμα.. :thumpdown: ένας γνωστός μου είπε για το eGo-t apo joytech, δεν έχω ιδέα :'( είδα στο internet όλα γνήσια... δεν έβγαλα άκρη σε μια συζήτηση στο φορουμ λέτε οτι όλα είναι ίδια και απο κίνα, είναι σωστή επιλογή;
Δεύτερη ερώτηση απο κόστος πως πάει θα πληρώνω τα ίδια με μπαταρίες, ατμοποιητές...
Τρίτη τι υγρό να πάρω μεσαίο ελαφρύ.. με γεύση ή χωρίς πόσο κρατάει 10ml 30ml....;;;
έχω παρα πολλές ερωτήσεις....;;;
Καπνίζω σχεδόν 2 πακέτα την ημέρα R1 0,2mg Νικοτίνη;;;;

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #148 στις: Αυγούστου 22, 2011, 20:22 »
Βασίλη. Το φόρουμ δεν είναι chat. Δημοσιεύεις την ερώτησή σου και μπορεί να απαντηθεί άμεσα αλλά μπορεί και αύριο.
Επίσης μη δημοσιεύεις το ίδιο πράγμα σε διαφορετικά θέματα. Χρειάζεται και λίγο υπομονή.

Αποσυνδεδεμένος Lianitsa

  • *
  • 18
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ότι δεν λύνεται...κόβεται..!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #149 στις: Αυγούστου 25, 2011, 21:43 »
Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια ηλεκτρονικού καπνίσματος με ego-t άγνωστης προέλευσης, χωρίς εταιρεία, που μου δημιούργησε πολλά προβλήματα, προχτές αγόρασα το nobacco hybrid. Έχω καβάτζα καμμιά δεκαριά υγρά αναπλήρωσης επώνυμα όλα και όταν ρώτησα στην αντιπροσωπεία μου είπαν να χρησιμοποιώ μόνο τα δικά τους....Ισχύει αυτό ή μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όλα με τον ίδιο τρόπο; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171374 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42678 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8999 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364