vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

239 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, camber, dkostas, caros, Ελένη Π, petr@n

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4860 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 19:10 »
Για να είμαστε δίκαιοι, στα ελληνικά καταστήματα το Vamo V5 είναι γύρω στα 55 ευρώ.
Δεν είναι θέμα του συγκεκριμένου καταστήματος.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4861 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 19:16 »
Για να είμαστε δίκαιοι, στα ελληνικά καταστήματα το Vamo V5 είναι γύρω στα 55 ευρώ.
Δεν είναι θέμα του συγκεκριμένου καταστήματος.
ε όχι ρε παιδιά και 100% πάνω ή διάφορες από έξω είπαμε.
οκ όπως στρώνει ο καθένας ας κοιμηθεί.
θα τον πάρω από εδώ https://www.fasttech.com/products/1411/10004394/1491700 είναι οκ αυτό το κατάστημα φαντάζομαι ε?
πρέπει να προσέξω κάτι?
πόσο καιρό κάνει να έρθει.


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4862 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 19:19 »
Οχι, μια χαρα ειναι το καταστημα, αξιοπιστο.
Εχει και δωρεαν μεταφορικα, σε 20-25 μερες θα ειναι σπιτι σου.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4863 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 19:19 »
Οπλισου με υπομονή... :D

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4864 στις: Φεβρουαρίου 22, 2014, 19:19 »
Για να είμαστε δίκαιοι, στα ελληνικά καταστήματα το Vamo V5 είναι γύρω στα 55 ευρώ.
Kαι λιγότερο:

Vamo V5 από Ελληνικά καταστήματα στα 55 € -15% για τα μέλη του forum

http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&product_id=564
                                                                                             
http://www.replacesmoke.com/vamo-v5-apv-variable-volt-watts-stainless-steel-detail.html

...σε 20-25 μερες θα ειναι σπιτι σου.
Στη χειρότερη σε 30 μέρες...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2014, 20:26 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4865 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 01:19 »
Σκέψου στην Ελλάδα, +23% είναι μόνο ο ΦΠΑ. Χώρια άλλα.....


Πάντως εγώ το είχα πάρει από Ελλάδα. Πρώτον δε μπορούσα να περιμένω τόσο και δεύτερον ήθελα να νιώθω πιο ήρεμη στο ... after sale service. Αν κάτι δε δούλευε όπως έπρεπε, ήθελα να μπορώ να το στείλω πίσω και την επομένη κιόλας να έχει αντικατασταθεί. Φυσικά όλα μια ιδέα είναι...  :)


Α, για το evic, ούτε εγώ σου το συστήνω... Ωραίο, έχεις δίκιο που σου άρεσε. Αλλά μόνο αυτό... (προσωπική γνώμη, έτσι;)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4866 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 13:35 »
καλημέρα και από μένα παιδιά.είμαι καινούργιο μέλος στο φόρουμ και "ατμιστης" εδώ και 3 μήνες περίπου.προς το παρόν με e-go μπαταρίες.Εδώ χρειάζομαι και την βοήθεια σας.Κατάφερα και έκοψα τελείως το κ.τ και σκέφτομαι να παο σε κάποιο mod.Η απορία μου είναι η εξής.Έχω διαβάσει αρκετά posts στο φόρουμ αλλα συνεχίζω να έχω αυτόν τον ενδοιασμό.Σκέφτομαι για το lavatube mini η για το vamo v5.Και τα δυο θα τα χρησιμοποιώ με μπαταρία 18350 λόγο μεγέθους. ( δεν "μαρεσει" να έχω ολόκληρο ματσούκι στο χέρι μου :P) Μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το καλύτερο κατά την γνώμη σας και πιο αξίζει να πάρω κάποιος που τα έχει δοκιμάσει σας παρακαλώ?Να παραθέσω πως η τσέπη μου δεν αντέχει την αγορά ενός provari

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4867 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 13:45 »
Vamo 5 με κλειστά μάτια.. Έχε υπόψη πως το lava είναι 2,5 χρόνων μπαταριοθήκη, πολύ λιγότερη δύναμη, πολύ λιγότερη αντοχή.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4868 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:00 »
ωραία φιλε μου σε ευχάριστο για την γρηγορη απάντηση :) αυτή τι στιγμή χρησιμοποιώ μια vision spinner 1300.Επειδή έχω μπερδευτεί όμως λιγάκι το mod θα μου δώσει και καλύτερο χτύπημα εκτος από γεύση και ατμό?Η το χτύπημα εξαρτάται καθαρά και μονο από τον άτμo?(βλέπεις στο χτύπημα είναι που υστερώ :P)
Ο άτμο που χρησιμοποιώ είναι ο aspire bdc ce5.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4869 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:03 »
Με δεδομένο πως δε θα ρωτήσεις τι είναι το amp limit, μπορώ να σου δώσω σύντομη απάντηση, πως θα σου δώσει παραπάνω από όλα σε σχέση με τη spiner, γιατί έχει μεγαλύτερο amp limit.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4870 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:08 »
Για δωσε μου και θα διαβασω και για το τι ειναι το amp limit ωστε να καταλαβω και την απαντηση σου φιλε μου :)

Αν παραθεσεις και ενα πορισμα στο τι θα μου δωσει καλυτερο χτυπημα θα με βοηθουσες απιστευτα φιλε μου :) :)


Συγχώνευση συνεχόμενων μυνημάτων.
Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:17 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4871 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:41 »
Το χτύπημα ορίζεται από την νικοτίνη, κατά βάση. Δηλαδή, περισσότερη νικοτίνη, περισσότερο χτύπημα. Αυτό μπορεί να αλλάξει από κάποιες παραμέτρους προς τα πάνω όμως, δηλαδή.
Μεγαλύτερη αναλογία σε PG, πιο ζεστός ατμός, αν μιλάμε για να το αυξήσουμε αλλάζοντας μόνο την παράμετρο μπαταριοθήκη, πάμε αναγτκαστικά στα ρεύματα.
Ένας οδηγός που χρησιμοποιώ ακόμα συχνά είναι αυτός.


Όσο ανεβάζεις την τάση σου (Volt) στην spinner, τόσο μεγαλώνει το χτύπημα. Η μπαταρία σου όμως έχει κάποιους περιορισμούς. Με δεδομένη την αντίστυαση που βάζεις πάνω μπορεί να δώσει μέχρι χ Volt, άσχετα με το αν εσύ ρυθμίσεις παραπάνω. Αυτό είναι το amp limit της. Περιορίζοντας όμως τα Amper, περιορίζεις αναγκαστικά και τα Watt που είναι ουσιαστικά ένας γενικός κανόνας "δυνατότητας" του ατμοποιητή/στησίματος που βάζεις πάνω. Με το δυνατότητα εννοώ, αν ανεβάσεις πολλά Watt (ή ανεβάσεις τα Volt σε δεδομένη αντίσταση, είναι το ίδιο πράγμα) ο ατμποιητή πιθανόν να μην μπορεί να τροφοδοτήσει και να πάιρνεις καμμένη γεύση.
Αν θεωρήσουμε τώρα πως ατμοποιητής σου μπορεί να αντέξει μέχρι 12 Watt χωρίς να σου δώσει καμμένο ή πλαστικό (επειδή θα καίγονται τα μονωτικά του, γιατί δεν έχει φτιαχτεί για τόσο ψηλά ρεύματα) αυτά είναι δυνατό να τα πάρεις με το μεγαλύτερο Amper limit.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4872 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:44 »
Ευχαριστω παρα πολυ για ολη αυτη την αναλυση φιλε μου.Δηλαδη αν θελεις φυσικα να μου δωσεις και την γνωμη σου το καλυτερο ειναι ωστε να μη δωσω και πεταμενα λευτα μιας και δεν περισσευουν κιολλας να παρω ενα mod πχ vamo με εναν καλυτερο ατμο η να μεινω σαυτα που εχω και απλα να ανεβασω τη νικοτινη?

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4873 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:50 »
Η δικιά μου γνώμη, να πάρεις ένα vamo. Αν κάποια στιγμή δεις ότι θες παραπάνω, αλλά ο ατμοποιητής σου δε σου φτάνει, παίρνεις άλλον ατμοποιητή.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #4874 στις: Φεβρουαρίου 23, 2014, 14:55 »
Ωραια σε ευχαριστω παρα πολυ για τη βοηθεια και για τον χρονο σου φιλε μου.Με βοηθησες αρκετα και επιτελους το διλημμα ελαβε τελος :P

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275219 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171297 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13908 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181849 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8925 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364