vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος cruskro

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3930 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 02:30 »
Ναι τελικα δεν ειναι ιδιοι οι ατμοποιητες αλλα μαλλον ταιριαζουν. Το λεει κατω στη σελιδα με το ανταλλακτικο.

Δεν παιρνω απο fabvape γιατι θελω να παραγγειλω καποιa υγρα που δεν τα εχει αμεσα διαθεσιμα.

Αποσυνδεδεμένος Ioannaf

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3931 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 11:50 »
Καλώς μας ήρθες.

Θα σε ρωτήσω το εξής: αν δεν σου αρέσει το υγρό γιατί το πήρες? Το θέμα δεν είναι να κάνεις κάτι με το ζόρι απλά για να το βγάλεις από μπροστά σου, αλλά να βρεις κάτι που θα σε καλύπτει και θα σε ικανοποιεί. Στη θέση σου θα πήγαινα πορεία σε διάφορα μαγαζιά ητ με σκοπό να δοκιμάσω γεύσεις. Για αρχή ναι, ένα καλό βαρύ καπνικό με αρκετή νικοτίνη θα σε βοηθήσει στην προσπάθειά σου. Λες ότι έχεις πεισμώσει και αυτό είναι πολύ καλό, η θέληση είναι το Α και το Ω στην προσπάθειά σου. Γνωρίζω τη μάρκα που κάπνιζες και έχει φανατικούς οπαδούς, με λίγο ψάξιμο θα βρεις άκρη. Ενδεικτικά μερικά υγρά, είναι τα καπνικά της Liqua, κάποια της Halo(ακριβά όμως >:( ), και φυσικά η σειρά El Toro της House of Liquid(πολύ μικρή διάρκεια ζωής στην αντίσταση όμως, οπότε μακριά!!! Για αρχή τουλάχιστον) Κάνε τις δοκιμές σου, βρες ένα υγρό που να σε καλύπτει σε όλους τους τομεις (χτύπημα, γεύση, νικοτίνη, ντουμάνι) και η προσπάθειά σου θα διευκολυνθεί. Εμείς εδώ είμαστε!!


Ευχαριστώ για την απάντηση
Το βασικό πρόβλημα είναι οτι μένω Ρόδο και το κατάστημα της nobacco δεν δίνει ακόμα την δυνατότητα δοκιμών, οπότε παίρνω στην τύχη με βάση τις συμβουλές των παιδιών που το έχουν. Τα υγρά που αναφέρεις φαντάζομαι οτι θα μπορώ να τα βρω μέσω internet μόνο αφου εδώ δεν νομίζω να υπάρχει αντίστοιχο μαγαζί. Το θετικό είναι ότι έχω από την παρασκευή να καπνίσω κτ. Το αρνητικό οτι άρχισα να βήχω με λίγα φλέματα τα οποία δεν ξέρω αν είναι από το ητ ή επειδή καθαρίζει ο οργανισμός μου. Η συνέχεια θα δείξει...
ευχαριστώ και πάλι για την βοήθεια όλων σας

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3932 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 12:42 »
Το ότι μένεις Ρόδο δεν το πήρα χαμπάρι, σόρυ! :)

Δυστυχώς δεν έχω άποψη για τη Νομπάκο γενικώς, ας πουν άλλα μέλη που έχουν συναλλαγές, αλλά το να μην προσφέρουν δοκιμαστήριο στο μαγαζί τους, για τα δικά μου τουλάχιστον στάνταρντς είναι επιεικώς απαράδεκτο. Ψάξτο λίγο με τα κεντρικά, καθώς το να σου πω εγώ τι γεύσεις αρέσουν σε μένα είναι δίκοπο μαχαίρι: ή θα συμφωνήσεις, ή θα με βρίσεις!

Όσο για τα φλέματα, έχεις να δεις πολλά ακόμα από αυτά! Ο οργανισμός σου γιατρεύεται!

Αποσυνδεδεμένος Ioannaf

  • 3
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3933 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 12:52 »

Κάτι τελευταίο για να μην σε κουράζω άλλο... διαβάζω πολύ για τα υγρά της halo. Είναι όντως τόσο καλά?? Μου έχει κινήσει την περιέργεια το tribecca, το έχεις δοκιμάσει?


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 13:55 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3934 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 13:01 »
σ αλλους αρεσει σ αλλους οχι
το τριμπεκα ειναι ενα περιεργο αρωμα
εμενα μ αρεσει πολυ αλλα το γεγονος οτι ειναι pg/vg με κολαει καθως με τη πιτζι εχω ψιλοπροβλημα με μπουκωνει οπως το κανονικο τσιγαρο δε τ ευχαριστιεμαι και μου κανει βηχα
αυτο συμβαινει και σε πολλους αλλους να ειναι σχεδον αλεργικοι στην πιτζι

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3935 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 13:41 »
Δεν κουράζεις κανέναν μας, όσοι απαντάμε δεν το κάνουμε με το πιστόλι στον κρόταφο οπότε δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς.

Τα υγρά της Halo οι περισότεροι τα θεωρούν μια κατηγορία μόνα τους. Δεν έχω δοκιμάσει πάρα πολλά, για την ακρίβεια μόνο Turkish Tobacco και Tribecca.

Για το δεύτερο που ζητάς συγκεκριμένα, το έχω ατμίσει σε 12ρι και σε 6ρι. Το θεωρώ καταπληκτικό υγρό, το οποίο με χαρά το ατμίζω και με 18ρα νικοτίνη παρόλο που καθημερινά ατμίζω από 4-6. Απλά το συγκεκριμένο, μου αρέσει βαρύ! Έχει μία ωραία καπνική γεύση, με αρώματα καμμένης ζάχαρης/μαλί της γριάς/καραμέλα, και γλυκιά αρκετά επίγευση. Περιέχει 70%PG, οπότε είναι αρκετά τραχύ στο λαιμό, με μπόλικο χτύπημα και εξαιρετικά έντονες γεύσεις. Η πλειοψηφία των ατμιστών, ορκίζεται στο όνομά του. Άλλοι το απεχθάνονται. Εγώ το θεωρώ πολύ καλό και ιδιαίτερο, και ως τέτοιο το μεταχειρίζομαι. Αν είχα τη δυνατότητα να χαλάω τα €22/30ml συνέχεια, θα ήταν το βασικό μου υγρό χωρίς δεύτερη σκέψη!

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3936 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 14:51 »
Αυτα που λενε τα παιδια πιο πανω,ειναι πολυ σωστα.Κοιτα ομως και καποιες αλλες μαρκες που πολλες ειναι απο Ελλαδα και εχω την γνωμη οτι πιανουν σχεδον το αρωμα του tribecca,που ειναι πραγματι υπεροχο ακομα και για 'μενα που ειμαι φρουτακιας και γλυκακιας.
Υπαρχουν προτασεις πολλες  εγχωριες και μαλιστα με διεθνη βραβεια αξιες και ανωτερες απο πολλες ξενες.
Αν ψαξεις λιγο θα βρεις πολλα.......... ;) ;) ;)
Και οτι απορια και να εχεις...........εδω ειμαστε      :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3937 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 17:12 »
...
Υπαρχουν προτασεις πολλες  εγχωριες και μαλιστα με διεθνη βραβεια αξιες και ανωτερες απο πολλες ξενες.
...
δωσε παραδείγματα να δοκιμάσουμε και εμείς κανα καινούργιο άρωμα
Για αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3938 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 17:39 »
Αν εννοείς παραδείγματα για "τριμπεκοειδή" τότε, οι made in Greece παραλλαγές του είναι :

Bebeca - Atmos Lab, έτοιμο υγρό μόνο
Orion's Tribute - Ecocig, έτοιμο υγρό μόνο
Aunty Beca - Atmorama , άρωμα για diy
και, αν έχω καταλάβει καλά, γιατί δεν το έχω δοκιμάσει, άλλο ένα πρέπει να είναι το smoke από After-8, άρωμα για diy & έτοιμο υγρό (με κάθε επιφύλαξη αυτό, διορθώστε με αν κάνω λάθος)

Αυτά τα τριμπεκοειδή γνωρίζω εγώ, αν είναι κι άλλα δεν τα ξέρω.

Τώρα, αν δεν εννοούσες τριμπεκοειδή, no problem... πάλι οι παραπάνω κατασκευαστές/παρασκευαστές (όποια λέξη θες κράτα) έχουν πολλά ωραία πραγματάκια.
Χωρίς βέβαια, να είναι οι μόνοι. Υπάρχουν κι άλλοι που δεν αναφέρω απλώς γιατί δεν έχω δοκιμάσει κάτι δικό τους.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3939 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 17:45 »
To Orion's Tribute το ατμίζω και εγώ αυτήν την εποχή και είναι φανταστικό. Θα ήθελα μόνο λίγο περισσότερο χτύπημα για να ταιριάζει με το καπνικό του άρωμα

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3940 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 17:48 »
Σε τι νικοτινη το ατμιζεις και δεν εχεις κτυπημα?

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3941 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 17:52 »
..
Aunty Beca - Atmorama , άρωμα για diy
....
πρώτη φορά τα ακούω
για δωσε περισσότερες πληροφορίες

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3942 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 18:25 »
Το κατάστημα atmorama έχει δική του σειρά αρωμάτων για diy, που παρασκευάζει με συστατικά TPA και Loran Oils.

Ένα από αυτά είναι το Aunty Beca, που αποτελεί την δική τους "εκδοχή" στο tribeca.
Δεν μπορώ να σου πω πόσο κοντά είναι στο tribeca γιατί halo δεν έχω ατμισει ποτέ ! Όμως είναι πάρα πολύ νόστιμο !!!

Μια παραλλαγή του, (της θείας εννοώ) είναι το Smooga, από το ίδιο κατάστημα. Εχει πιο έντονη καραμέλα μου φαίνεται... ίσως πιο πολύ RY4 double... δεν ξέρω  :)

Και πολλά άλλα...

Αποσυνδεδεμένος herc

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3943 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 19:26 »
καλησπερα σε ολους

θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις κανεις το υγρο rebel  της el greco
το πηρα στο δοκιμαστικο και και μου αρεσε παρα  πολυ οποτε τωρα πηρα το μπουκαλακι των 30ml.
βασικα ξερει καποιος καποιο υγρο ιδιο σε γευση χτυπημα κλπ απο εξωτερικο για πιο οικονομικα ?
η καποιο αρωμα ωστε να προσπαθησω για diy ?

ευχαριστω εκ των προτερων

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3944 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 20:12 »

Σε τι νικοτινη το ατμιζεις και δεν εχεις κτυπημα?

9άρα. Εντάξει ξέρω ότι είναι λίγο αλλά εννοώ ότι για 9άρα χτυπάει λίγο


Yiannis

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275231 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171299 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15177 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13909 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34723 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364