vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3540 στις: Ιουνίου 28, 2013, 22:45 »
και εγω ημουν την νοοτροπιας τα κραταω μεχρι να τα πεταξω... :P
αλλα τον τελευταιο καιρο ενας καλος μου φιλος εγινε ατμιστης και τον τροφοδοτω με σειρα απο υγρα που ειχαν μεινει στο συρταρι και εχει ξετρελαθει... Δεν το περιμενα οτι θα εβρισκα χρησιμοτητα για τα υγρα αυτα..αλλα ελα που αρεσαν πολυ στο φιλο μου και τον γλυτωσα απο πολλα εξοδα.. Οποτε παλι καλα που γλυτωσαν τον καδο

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3541 στις: Ιουνίου 28, 2013, 23:46 »
Σας ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Χρησιμοποιω τον vivi nova και υγρα εχω παρει δυο τρια των 18 νικοτινη. την ημερα κανω γυρω στα 4 με 5 ml.
Δοκιμασε 12 νικοτινη,θα δεις μεγάλη διαφορά. Οταν κανεις πολλα ml - να παιρνεις λιγοτερη νικοτινη.Μην σκέφτεσαι ότι δεν θα σε πιανει νικοτινη. Προσωπικα απο 18 σε δυο εβδομαδες κατεβηκα στα 9 το πολυ 12. Επίσης, καλό είναι να δοκιμάζεις αλλα υγρα και ατμοποιητες για να δεις τι σου ταιριαζει.

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3542 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:23 »
Φιλικά θέλω να σας πω πως τα υγρά αλλάζουν συμπεριφορά ανάλογα με ποιον ατμοποιητη τα χρησιμοποιείς.
Γιαυτό και υπάρχουν άπειρες, αλλά σωστές απόψεις.
Πρέπει να δοκιμασεις και να ξαναδοκιμασεις παρα πολλές φορές υγρό σε συνδυασμό με ατμοποιητη για να βρεις αυτό που σου αρέσει.
Μπορεί όμως και με την πρώτη να το βρεις.

Επισεις δεν σημαίνει ότι επειδή αρέσει εσένα θα αρέσει και σε κάποιον άλλο!!!


Γούστα είναι αυτά   ;)

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3543 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:36 »
Ευχαριστω και παλι χωρις να θελω να το παιξω καλος ( γιατι πολυ απλα ειμαι  :yes: ) αχαχα. Συγνωμη για το διπλο post. Καθε αρχη και δυσκολη.
Ετσι μου ερχεται να πηγαινω σε διαφορα μαγαζια διαφορετικα και να δοκιμαζω τις διαφορετικες μαρκες και καθε μερα να παιρνω και ενα υγρο. Η ας πουμε να παω και να παρω κανα δυο ατμοποιητες ακομα να εχω να παιζω. Απο οτι καταλαβαινω θα εθιστω στο ΗΤ περισσοτερο απο οτι ημουνα εθισμενος στο ΚΤ. Ο σκοπος μου ητανε να αρχισω το ΗΤ για να κοψω το καπνισμα γενικα. Αλλα απο οτι βλεπω θα περασει ενα πολυ μεγαλο διαστημα για να απολαυσω και το ΗΤ. Και οπως το σκεφτομαι στο τελος θα υπαρχει παντα στο σπιτι ενα "αργυλεδακι" με διαφορες γευσεις για τις εξεραιτικες στιγμες. ( p.s. περιμενω τα ποσοστα μου απο τις εταιριες για διαφημιστικους λογους). ;)

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3544 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:39 »
καλέ μου φίλε σκοπός είναι να κόψεις το τσιγάρο
όλα τα άλλα θα τα βρείς στην πορεία :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3545 στις: Ιουνίου 29, 2013, 00:46 »
Και για να το κοψεις πρέπει να πάρεις καπνικα υγρα η καποιο που να σε καλυπτει, στην αντίστοιχη η και παραπάνω ποσότητα νικοτινης με έναν καλό ατμοποιητη και φρεσκοφορτισμενη μπαταρία όσο το δυνατόν.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3546 στις: Ιουνίου 29, 2013, 01:18 »
Ετσι μου ερχεται να πηγαινω σε διαφορα μαγαζια διαφορετικα και να δοκιμαζω τις διαφορετικες μαρκες και καθε μερα να παιρνω και ενα υγρο. 
Το καλύτερο,έτσι θα βρεις για τώρα κάτι που σου ταιριάζει και θα γλιτώσεις λεφτά από άσκοπες αγορές!

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3547 στις: Ιουνίου 29, 2013, 22:40 »
Nα κανω και μια αλλη ερωτηση. Υπαρχει περιπτωση να μου πουλησαν σε μαγαζι ιμιτασιον ego t ? αν ναι πως θα το καταλαβω; Παντως τα δυο τσιγαρα που μου εδωσε δεν ηταν μεσα σε καποια χαρτινη συσκευασια με το λογοτυπο και επανω γραφει απλα ego t  και τιποτε αλλο...........

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3548 στις: Ιουνίου 29, 2013, 23:52 »
δεν υπάρχει φίλε μου ιμιτασιον ή γνήσιο ego t. το ego t είναι τύπος τσιγάρου, όχι μάρκα. :yes:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3549 στις: Ιουνίου 29, 2013, 23:57 »
Η joytech νομίζω είχε χρησιμοποιήσει το όνομα πρώτη, αλλά συμφωνώ. Πατάει στο ότι φτιάχτηκε για την ego μπαταρία, και είναι τρόπος ατμοποίησης με τη χρήση όπως δήλωνε tank. Ego-T λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3550 στις: Ιουνίου 30, 2013, 00:51 »
Nα κανω και μια αλλη ερωτηση. Υπαρχει περιπτωση να μου πουλησαν σε μαγαζι ιμιτασιον ego t ? αν ναι πως θα το καταλαβω; Παντως τα δυο τσιγαρα που μου εδωσε δεν ηταν μεσα σε καποια χαρτινη συσκευασια με το λογοτυπο και επανω γραφει απλα ego t  και τιποτε αλλο...........
Πρόκειται απλά για μια συσκευή eGo-T. Δεν είναι Joyetech eGo-T. Aπλά να υπενθυμίσω ότι η Joyetech ήταν η εταιρεία που συνέλαβε πρώτη την ιδέα του eGo-T. To ίδιο συνέβη και ένα χρόνο μετά με το eGo-C.

Αποσυνδεδεμένος lucky

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3551 στις: Ιουνίου 30, 2013, 09:16 »
Ευχαριστω. Σας εχω και μιαν αλλη ερωτηση. Ποια η διαφορα του cartomizer και του clearomizer εαν τα λεω και σωστα

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3552 στις: Ιουνίου 30, 2013, 09:18 »

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3553 στις: Ιουλίου 01, 2013, 10:04 »
Πρόκειται απλά για μια συσκευή eGo-T. Δεν είναι Joyetech eGo-T. Aπλά να υπενθυμίσω ότι η Joyetech ήταν η εταιρεία που συνέλαβε πρώτη την ιδέα του eGo-T. To ίδιο συνέβη και ένα χρόνο μετά με το eGo-C.
Τι διαφορά έχει η egoT από την ego C;

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #3554 στις: Ιουλίου 01, 2013, 10:25 »
ego ουσιαστικά είναι ο τύπος της μπαταρίας.

Παλαιότερα κυκλοφορούσαν σετ μπαταρίας+ατμοποιητή με τίτλο ego-t. Στη συνέχεια αναβαθμίστηκε ο ατμοποιητής σε ego-c. Στη πράξη λοιπόν είχαμε δύο ατμοποιητές, τον ego-t και τον νεώτερο ego-c. Η μπαταρία όμως παρέμεινε η ίδια και καθιερώθηκε σαν ego. Άλλες φορές θα την δεις σαν ego, άλλοτε σαν ego-t και άλλες φορές με όποιο όνομα αποφασίσει αυτός που την πουλάει (πχ η Nobacco ονομάζει Giant μια μπαταρία ego 900mA που δίνει στο σετ με τον ατμοποιητή που ονομάζει Giant και που επίσης θα τον βρεις στην αγορά με άλλο όνομα  :)) ).

ego-t = ατμοποιητής
ego-c = ατμοποιητής
ego    = μπαταρία

Οι ego μπαταρίες με λευκό φως στο κουμπί είναι καλύτερες από αυτές με το μπλε φως κατά τη γνώμη μου. Κοστίζουν συνήθως διπλάσια χρήματα, χωρίς όμως να είναι διπλάσια η διαφορά σε ποιότητα - απόδοση, αλλά απλώς καλύτερη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2013, 10:32 από sensk3 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15174 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13906 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538655 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas