vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 9 χρήστες
aragiannis, ipomonias, grag, Tem, Ελένη Π, dkostas, Cloune, ramon, tony1976

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2940 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 11:47 »
να ρωτησω κατι ασχετο εβλεπα χτες τα μνμ τα μου και ειχα 27-28 σημερα εχω 24 ΓΙΑΤΙ και αλλη φορα το ειδα αυτο....

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2941 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 11:53 »
Iσως γιατι θεωρήθηκαν οφ τοπικ και διαγράφηκαν 

Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2942 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 11:55 »
ευχαριστω αλλα δεν νομιζω να ηταν οφφ τοπικ τελος παντων ευχαριστω πολυ....

αμα ειχα 3 με 4 μνμ οφφ τοπικ τοτε ειμαι εκτος τοπου και χρονου αχχαχα


 μολις ειδα εμφανιση των μηνυματων μου και εχω 40 !!!! 


Όχι συνεχόμενα μηνύματα από τον ίδιο χρήστη, κάντε τροποποίηση του μηνύματός σας
ενδιαφερον οσο ζεις μαθαινεις!!!!
τελικα ειδα οτι διαγραφηκαν μερικα μνμ μου ....μαλλον ηταν οφφ τοπικ κ οχι το ενα πισω απο το αλλο......τεσπα
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:32 από tzodalton »

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2943 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:05 »
Γρήγορα θα φτάσεις παλι τα 20 αν συνεχίσεις καθε ενα λεπτό να γραφεις το ενα μνμ πισω από το αλλο και δεν χρησιμοποιείς την τροποποίηση 

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2944 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:41 »
Λοιπον παιδια, οπως εγραψα και στην παρουσιαση νεων μελων. ειμαι 18 ετων, καπνιζω ενα πακετο απο τα υποτιθεμενα "βαρια" τη μερα και κατα τη διαρκεια μετρησης των παλμων μου πανω σε ασκηση, διαπιστωσα οτι εχω αρρυθμιες. Το θεμα ειναι οτι εχω πελαγωσει ως προς τι να επιλεξω αρχικα  :confused1:   Βασικα μου κριτηρια ειναι να μην εχει διαρροες, να κραταει ο ατμοποιητης και να μην τα φτυνει στις 5 μερες γιατι δεν εχω την οικονομικη ευχερεια να προμηθευομαι συνεχεια αναλωσιμα.
1. παρακαλω προτεινετε μου 1-2- επιλογες και εξηγειστε μου γιατι ειναι καλες για την περιπτωση μου.
2. ποσους ατμοποιητες να παρω,ποσες μπαταριες και ποσο υγρο για να με βγαλουν για 2 μηνες? (κ βλεπουμε μετα)
Το μεγεθος, η εμφανιση κτλ δεν ειναι θεμα. Δε με νοιαζει, ας ειναι και σαν φλαουτο, ας με κοιταζουν περιεργα εξω..
Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα :)


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2945 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:49 »
Χρησιμο ενεργο θεμα για αναγνωση:

Ποιο θα συστήνατε;

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2946 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:09 »
Ευχαριστω Yiannis Rasta, εχω διαβασει απο χθες καποια θεματα που θεωρησα οτι αφορουσαν την περιπτωση μου. Το θεμα ειναι οτι τα εχω ψιλοχασει, ειμαι μπερδεμενος γιατι καθε φορα που παω να βγαλω μια ακρη ερχεται ενα ποστ που με μπερδευει. Για παραδειγμα στο θεμα που μου εδωσες, ενω βλεπω να συνιστουν μπαταριες ego και ανεβαινει ποστ απο εμπειρο μελος που προτεινει μπαταρια αλλου τυπου για να ξεφυγουμε απο ego μπαταριες. Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει πολυ.
Ειχα αποφασισει να παρω τον Giant. Απλα δεν καταλαβαινω τι παιζει με το οικονομικο κομματι (καθε ποτε πρεπει να αλλαζω ατμοποιητη κτλ). Θελω ενα τσιγαρο που να μου κραταει αρκετα, να μην αλλαζω συνεχεια δλδ.
Συγγνωμη αν σας κουραζω, νιωθω πολυ στοκος τωρα

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2947 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:17 »
αν θες μεγαλυτερες πιθανοτητες να μεινεις στο ηλεκτρ.τσιγαρο και να μην το παρατησεις,παρε κατι σε VV (μεταβαλλομενης τασης).
Αν αρχισεις με απλη μπαταρια ego,ισως αργοτερα να μην σε ικανοποιει.Στο λεω γιατι και γω τα περασα αυτα και αλλοι που τους εβαλα στο ΗΤ.
Ετσι κι αλλιως,η διαφορα στα χρηματα ειναι πλεον μικρη.

Αποσυνδεδεμένος Sunspear

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
  • Unbowed, Unbent, Unbroken
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2948 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:23 »
Ευχαριστω Yiannis Rasta, εχω διαβασει απο χθες καποια θεματα που θεωρησα οτι αφορουσαν την περιπτωση μου. Το θεμα ειναι οτι τα εχω ψιλοχασει, ειμαι μπερδεμενος γιατι καθε φορα που παω να βγαλω μια ακρη ερχεται ενα ποστ που με μπερδευει. Για παραδειγμα στο θεμα που μου εδωσες, ενω βλεπω να συνιστουν μπαταριες ego και ανεβαινει ποστ απο εμπειρο μελος που προτεινει μπαταρια αλλου τυπου για να ξεφυγουμε απο ego μπαταριες. Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει πολυ.
Ειχα αποφασισει να παρω τον Giant. Απλα δεν καταλαβαινω τι παιζει με το οικονομικο κομματι (καθε ποτε πρεπει να αλλαζω ατμοποιητη κτλ). Θελω ενα τσιγαρο που να μου κραταει αρκετα, να μην αλλαζω συνεχεια δλδ.
Συγγνωμη αν σας κουραζω, νιωθω πολυ στοκος τωρα


φίλε δεν είσαι στόκος, όλοι στα χαμένα ήμασταν στην αρχή... ;) Για τους ατμοποιητές έχε υπόψη σου οτι δεν κρατάνε συνήθως πάνω από εβδομάδα, αναλόγως της χρήσης βέβαια, είτε πάρεις ατμο giant (cartomizer δλδ.) είτε πάρεις άλλου τύπου ατμο...

Αποσυνδεδεμένος noob

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2949 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:28 »
Ευχαριστω ecigfun και Sunspear.


ecigfun, προσπαθησα να απαντησω στο πμ αλλα δε βρηκα πουθενα την επιλογη για απαντηση.
Τον ατμοποιητη που μου ειπες που τον βρισκω? Γτ εκανα ενα search στο Google για μαγαζι να τον πουλαει αλλα δεν..

Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2950 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:28 »
φίλε δεν είσαι στόκος, όλοι στα χαμένα ήμασταν στην αρχή... ;) Για τους ατμοποιητές έχε υπόψη σου οτι δεν κρατάνε συνήθως πάνω από εβδομάδα, αναλόγως της χρήσης βέβαια, είτε πάρεις ατμο giant (cartomizer δλδ.) είτε πάρεις άλλου τύπου ατμο...
θα συμφωνησω και θα προτεινω και γω VV και επισκευασιμο ομως μια φορα θα στο δειξουν θα το μαθεις δεν ειναι και δα κανας αθλος

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2951 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:30 »

Λοιπον παιδια, οπως εγραψα και στην παρουσιαση νεων μελων. ειμαι 18 ετων, καπνιζω ενα πακετο απο τα υποτιθεμενα "βαρια" τη μερα και κατα τη διαρκεια μετρησης των παλμων μου πανω σε ασκηση, διαπιστωσα οτι εχω αρρυθμιες. Το θεμα ειναι οτι εχω πελαγωσει ως προς τι να επιλεξω αρχικα  :confused1:    Βασικα μου κριτηρια ειναι να μην εχει διαρροες, να κραταει ο ατμοποιητης και να μην τα φτυνει στις 5 μερες γιατι δεν εχω την οικονομικη ευχερεια να προμηθευομαι συνεχεια αναλωσιμα.
1. παρακαλω προτεινετε μου 1-2- επιλογες και εξηγειστε μου γιατι ειναι καλες για την περιπτωση μου.
2. ποσους ατμοποιητες να παρω,ποσες μπαταριες και ποσο υγρο για να με βγαλουν για 2 μηνες? (κ βλεπουμε μετα)
Το μεγεθος, η εμφανιση κτλ δεν ειναι θεμα. Δε με νοιαζει, ας ειναι και σαν φλαουτο, ας με κοιταζουν περιεργα εξω..
Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα :)

Κατα τη γνωμη μου κανε αυτο που προτεινουν οι περισσοτεροι.
Παρε 2 μπαταριες τυπου ego 900mah και κανα δυο διαφορετικους clearomiser (ce4 crystal, T3, mini vivi nova) με χαμηλες αντιστασεις (LR ή 1,8ωμ).
Υγρα στην αρχη θα σου προτεινα ετοιμα, καπνικα και με 18mg νικοτινη.
Με τα παραπανω θα περασεις ανετα τους 2-3 πρωτους σου μηνες. Μετα αν δεις οτι σου αρεσει το ατμισμα και σκοπευεις να μεινεις,
κανοντας το αναλογο δοαβασμα στο φορουν αυτους τους 2-3 μηνες, θα βρεις καποιο ακριβοτερο και πιο εξελιγμενο μοντελο μπαταριας και ατμοποιητη.
Δε χρειαζεται να μπλεκεσαι με πιο πολυπλοκα πραγματα στην αρχη. Ολοι με τα απλα αρχισαμε.  :)


Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2953 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:48 »
@noob

18ετων θα προσπαθούσα να έκοβα το τσιγάρο τώρα που ειναι νωρίς  οχι να βρω υποκατάστατο  :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2954 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 13:52 »
Ευχαριστω Yiannis Rasta, εχω διαβασει απο χθες καποια θεματα που θεωρησα οτι αφορουσαν την περιπτωση μου. Το θεμα ειναι οτι τα εχω ψιλοχασει, ειμαι μπερδεμενος γιατι καθε φορα που παω να βγαλω μια ακρη ερχεται ενα ποστ που με μπερδευει. Για παραδειγμα στο θεμα που μου εδωσες, ενω βλεπω να συνιστουν μπαταριες ego και ανεβαινει ποστ απο εμπειρο μελος που προτεινει μπαταρια αλλου τυπου για να ξεφυγουμε απο ego μπαταριες. Η αληθεια ειναι οτι εχω μπερδευτει πολυ.
Ειχα αποφασισει να παρω τον Giant. Απλα δεν καταλαβαινω τι παιζει με το οικονομικο κομματι (καθε ποτε πρεπει να αλλαζω ατμοποιητη κτλ). Θελω ενα τσιγαρο που να μου κραταει αρκετα, να μην αλλαζω συνεχεια δλδ.
Συγγνωμη αν σας κουραζω, νιωθω πολυ στοκος τωρα

Τώρα θα δεις πόσο πολύ διαφέρουμε εδώ ......... :laugh1: :laugh1: Φυσικά κ να πάρεις τον Giant!!!  :yes: :yes: :yes:
Αν είναι καλός θα σου κρατήσει το λιγότερο 15 μέρες κ επειδή δεν αγαπώ να σου πω ψέματα σε τεστ που έκανα μου έχει κρατήσει κ μήνα!
Κάποιους τους πετάω στις 20 μέρες κ κάποιους που δεν έχει μαυρίσει ο πολυεστέρας τους κρατάω κ 28 μέρες!!!!!

Δεν θα με καταλάβεις τώρα γιατί σίγουρα σε έχουμε μπερδέψει με τις διαφορετικές μας συμβουλές ναι?
Ατμίζω κοντά στα δυο χρόνια  με Giant αν δεν κάνω λάθος από τότε που πρωτογβήκε στην αγορά ?

Δεν έχω κανένα παράπονο κ αυτός είναι κ ο λόγος που δεν δοκίμασα εύκολα  άλλους ατμοποιητές !
Κ όλοι οι άλλοι ατμοποιητές  που δοκίμασα  ήταν πολύ καλοί επίσης μα ο Giant έχει κερδίσει εμένα τόσο που ειλικρινά ατμίζω αποκλειστικά
με αυτόν!!

Φυσικά όσα λέω δεν ισχύουν για κανέναν παρά μόνο για εμένα αφού ο κάθε ένας μας εδώ έχει διαφορετικές απαιτήσεις από το άτμισμα!
Για αρχή κ ευκολία σου προτείνω να μάθεις το άτμισμα με έναν Giant κ μετά να ανοίξεις τα φτερά σου για όλα τα άλλα!  ;)

Προτείνω λοιπόν αυτόν εδώ   "Giant" (Cartomizer+φίλτρο) Κατάλληλο για μπαταρίες Giant, Want, eGo, eGo-t

Δύο πηνίων, χαμηλής αντίστασης (LR) 1.6 ohm   
  :) :) :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15154 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13892 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66