vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

226 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, camber, billythekid, ZoeM, treloneritis, Ελένη Π

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2220 στις: Δεκεμβρίου 12, 2012, 09:19 »
λοιπόν θα ήθελα λίγη βοήθεια.. λέω να πάρω καμιά 10ρια vivi nova διάφορα μοντέλα v4,6,8,10,(3$ ο ένας το σετ!!!) τον t2 και μερικούς ce4 v2, και καμία 20ρια κεφαλές για αλλαγμα(0.60$ η μία).

Ρίξε μια ματιά εδώ να δεις ποιο είναι το καθένα από τα clearomizers

και εδώ για αλλαγή φιτιλοαντιστάσεων  :)

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2221 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:22 »
 9 ημερες κ πιασαμε τους 3 μηνες.
 Ολα πανε καλα χαρη στις συμβουλες των παιδιων εδω μεσα.
 Κατι που κανω τακτικα:
 Οποιοδηποτε υγρο δεν μου αρεσει απλα το αραιωνω με σκετη VG 12mg.
 Ειναι πολυ οικονομικη και κανει ολα τα υγρα μου να κρατανε αρκετο καιρο.
 Θα ηθελα βεβαια και την γνωμη σας αν κανω κατι κακο στον εαυτο μου αναμιγνυοντας διαφορετικα υγρα κ διαφορετικες περιεκτικοτητες σε Νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2222 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 12:26 »
Κανένα κακό δεν κάνης με την ανάμιξη. :yes:

Αρκεί το αποτέλεσμα να σου αρέσει.Και αν είναι καλό πέστο και σε μας. ;)

Βέβαια να αποφεύγης όσο μπορείς υψηλά επίπεδα νικοτίνης.

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2223 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 14:21 »
Το αποτελεσμα ειναι τελειο!
π.χ. PLANB USA Classic 18mg εκανα λιγο κ μου ηταν φανηκε βαρυ για το λαιμο μου.
Καθε φορα που γεμιζα τον EPSILON συμπληρωνα το μπουκαλακι με σκετη vg 12mg.
Τωρα πρεπει να εχω φτασει στο μισο USA μισο VG και ειναι μια χαρα.
Δοκιμασε το με καποιο υγρο που δεν σου αρεσει και πες μου εντυπωσεις.
Το ιδιο κανω κ με τα υγρα που μου εχουν περισσεψει.
Γεμιζω με VG και ατμιζονται μια χαρα.
Ολα εκτος απο το MARGY που οταν το ειχα παρει πριν 2 μηνες ειχα τρελαθει κ τωρα μου φαινεται αισχος.



Μην κάνετε παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2012, 00:56 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2224 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 15:12 »
Εχε το νου σου μην την πατήσεις όπως εγώ: ο έψιλον καίει πολύ και το καίει πολύ καλά. Υγρά που άτμιζες με άλλους εργοστασιακούς άτμο, στον έψιλον θα σου φαίνονται βαριά και αν το αγνοησεις, μπορεί να πάρεις υψηλότερη από το συνηθισμένο δόση νικοτίνης.
Αν με άλλους ατμο κάνεις 18ρια υγρά, στον εψιλον αραίωσε με σκέτη μηδενική ακόμη και 50-50. Δηλαδη, κατέβα στα 9.
Θα εκπλαγείς, όταν διαπιστώσεις ότι μπορει να ατμίζεις τα ίδια περίπου μλ 18ρας συν άλλα τόσα μηδενικής.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2012, 15:21 από petra »

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2225 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 09:29 »
Απο την αρχη E εχω, και κανω 18αρια αραιωμενα με 12αρα VG ή 12αρα VG σκετη.
Λες να κανω κακο και να αρχισω να το ριχνω?
Παντως μπορει ολα να πηγαινουν καλα στην ζωη μου αλλα αυτη η υπνηλια με εχει καταστρεψει.
Μου λειπει το Κ.Τ. μονο και μονο σε αυτον τον τομεα!


Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2226 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 09:40 »
Μην ανησυχείς, ο ίδιος ο οργανισμός σου θα σου πεί πότε πρέπει να μειώσεις τη νικοτίνη...
Το σημαντικότερο σ' αυτή τη φάση είναι να ξεχάσεις το τσιγάρο και τις αυτόματες κινήσεις του καπνίσματος και όλα τα άλλα θα έλθουν από μόνα τους...
Η υπνηλία τέλος δεν έχει καμία άμεση σχέση με τη διακοπή του καπνίσματος...

Αποσυνδεδεμένος glko

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
  • Caminhando e cantando
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2227 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 13:04 »
Η υπνηλία τέλος δεν έχει καμία άμεση σχέση με τη διακοπή του καπνίσματος...

Και ομως εχει!!!
Μου ειχε κανει εντυπωση τον πρωτο μηνα και τυχαια το ελεγα σε συγκενικο ατομο που εργαζεται πανω σε μηχανηματα για μελετη υπνου.
Αυτη με ηρεμησε λιγο γιατι νομιζα οτι γερναω.
Το τσιγαρο λειτουργει ως διεγερτικο για τα ατομα που καπνιζουν.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2228 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 13:14 »
αυτο με την υπνηλια το ειχα παρατηρησει και εγω...
ειναι ισως η μεταβολη στον οργανισμο, αλλα οντως το ενιωθα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2229 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 13:25 »
Παίζει υπνηλία. Και έχω την εντύπωση ότι αυτή είναι και η αιτία που παχαίνουν οι περισότεροι όταν κόβουν το κτ, ασυναίσθητα καταναλώνουν μεγάλες ποσότητες υδατανθράκων για να έχουν ενέργεια.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2230 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 14:22 »
Υπνηλία με την στενή έννοια του όρου δεν υπάρχει εκτός και αν εννοούμε την κάποια παροδική μειωση εγρήγορσης, ετοιμότητας και ενεργητικότητας που μπορεί να παρατηρηθούν σε ορισμένους πρώην πολύ βαρείς καπνιστές και που προκαλούνται από την ελλειψη της νικοτινης ...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2012, 16:28 από zacharis1955 »

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2231 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 14:53 »
Εχε το νου σου μην την πατήσεις όπως εγώ: ο έψιλον καίει πολύ και το καίει πολύ καλά. Υγρά που άτμιζες με άλλους εργοστασιακούς άτμο, στον έψιλον θα σου φαίνονται βαριά και αν το αγνοησεις, μπορεί να πάρεις υψηλότερη από το συνηθισμένο δόση νικοτίνης.

Ωπα! Πέτρα έχεις την καλωσύνη να το διευκρινίσεις αυτό λίγο παραπάνω; Γιατί σε άλλο νήμα (για κλιαρο- βιβι ce4 κλπ,κλπ) είχα πει κάτι αντίστοιχο, ότι με τους συγκεκριμένους ατμο (Ce4 thor ή epsilon) έχω την αίσθηση ότι είναι πιο βαρύ το ίδιο υγρό που σε άλλους μου φαίνεται ελαφρύτερο...Είχα και τη μύγα όμως ότι μπορεί να είναι και η ιδέα μου. Αυτό που είπες με τη νικοτίνη δεν το πολυκατάλαβα...να ξεκαθαρίσω ότι ατμίζω έτοιμα υγρά χωρίς να τα αραιώνω ή να παρεμβαίνω γενικά.
Δεχόμεθα και πμ :tongue_smilie: :)) ;) αν το νήμα εδώ δεν είναι κατάλληλο για τη συγκεκριμένη απορία!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2232 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 02:29 »
Eπιστημονικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Ακουγα συνατμιστές που έλεγαν ότι με επισκευάσιμο μείωσαν τη νικοτίνη και το έζησα με τον κρύσταλ.
Το ίδιο υγρό μου φαινόταν πιο βαρύ.
Η πιο απλή εξήγηση είναι ότι ο εψιλον καταναλώνει περίπου τα διπλά μλ σε μένα τουλάχιστον. Οπότε, η λύση που βρήκα είναι στα καθημερινά 4μλ 18ρας να προσθέσω στο μπουκαλάκι άλλα 4μλ μηδενικής.
Η άλλη εξήγηση είναι ότι ατμοποιεί πιο αποτελεσματικά και απορροφάται περισσότερο ποσοστό από τη νικοτίνη του υγρού.
Οτι κι αν συμβαίνει, ένιωσα συμπτώματα υπερβολικής δόσης νικοτίνης που έφυγαν με αυτό το κόλπο.
Κάνοντας διαλείμματα με άλλους άτμο, επέστρεψα στα 18ρια χωρίς συμπτώματα υπερβολικής δόσης και βεβαιώθηκα ότι έχει να κάνει με τον κρύσταλ κι όχι με τον οργανισμό μου, που είχα σκεφτεί ότι ίσως ήθελε λιγότερη νικοτίνη.
Αν ατμίζεις έτοιμα υγρά δε σε συμφέρει να αγοράζεις με λιγότερη περιεκτικοτητα νικοτίνης, αφού έχουν το ίδιο κόστος. Τα αραιώνεις με μηδενική βάση.

Σου έστειλα κάποιο πμ, τα γράφω όμως κι εδώ γιατί είναι δημοφιλες μοντέλο στους νέους ατμιστές και καλό είναι να το ξέρουν όσο πειραματίζονται με διάφορους ατμοποιητές και έχουν το ίδιο υγρό για όλους.
Με τον έψιλον-thor μπορει να ατμίζουν περισσότερα μλ, αλλά ταυτόχρονα να ρίξουν τη νικοτίνη
Οσο κακό είναι για το πέρασμα από το κτ στο η.τ να ατμίζεις με λιγότερη νικοτίνη από αυτήν που χρειάζεσαι, άλλο τόσο κακό είναι να προσλαμβάνεις άθελά σου περισσότερη νικοτίνη.
Ειδικά αν έχεις χαμηλή πίεση, είναι κάτι που το  νιώθεις σύντομα.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2233 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 07:48 »
Μπορεί να βγώ και λίγο οφτόπιτς αλλά δε με νοιάζει καιρό είχα να το κάνω. :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Θα ήθελα όμως να πω ένα μεγάλο μπράβο στην petra που στις 02.30 ώρα  :o :o κάθεται και δίνει τόσο ωραίες
και άψογες  απαντήσεις- διευκρινήσεις σε νήματα για νέα μέλη. :yes: :yes:

Μπράβο petra. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #2234 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 08:50 »
Eπιστημονικά δεν μπορώ να το εξηγήσω. Ακουγα συνατμιστές που έλεγαν ότι με επισκευάσιμο μείωσαν τη νικοτίνη και το έζησα με τον κρύσταλ.
Το ίδιο υγρό μου φαινόταν πιο βαρύ.
Η πιο απλή εξήγηση είναι ότι ο εψιλον καταναλώνει περίπου τα διπλά μλ σε μένα τουλάχιστον. Οπότε, η λύση που βρήκα είναι στα καθημερινά 4μλ 18ρας να προσθέσω στο μπουκαλάκι άλλα 4μλ μηδενικής.
Η άλλη εξήγηση είναι ότι ατμοποιεί πιο αποτελεσματικά και απορροφάται περισσότερο ποσοστό από τη νικοτίνη του υγρού.

Το συμπερασμα που εχω φτασει εγω, Πετρα, ειναι οτι οσοι ατμοποιητες με εχουν αφησει πολυ ικανοποιημενο και ειναι απροβληματιστοι εχουν μεγαλη καταναλωση. Ειναι φυσικα η καλυτερη ατμοποιηση που κανουν, αλλα πιστευω πως ειμαι περισσοτερο εγω που καθως το απολαμβανω περισσοτερο κανω βαθυτερες και συχνοτερες τζουρες σε αυτους τους ατμοποιητες... ειναι φυσικο επομενο να "φευγουν" τα μλ πολυ πιο γρηγορα..  ;D

Ειναι σαν ενα φαγητο ή ενα ποτο που σου αρεσει πολυ..δεν καταλαβαινεις για ποτε εξαφανιζεται απο μπροστα σου  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15174 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13907 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538656 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas