vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

258 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Ducati.Jimakos, camber, Tem, ipomonias, I.P

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1530 στις: Μαΐου 21, 2012, 15:48 »
υπαρχει καποιο review με τα η.τ απο την concept hellas?

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1531 στις: Μαΐου 24, 2012, 14:08 »
ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.κατι τελευταιο.μεχρις στιγμης καπνιζα καπνο golden virginia κιτρινο.ξερετε πιο απο τα υγρα της flavour art το πλησιαζει? δεν λεω να ειναι ακριβως το ιδιο.απλα πιο ειναι πιο κοντα ωστε η μεταβαση να ειναι πιο ευκολη.
καπνιζα κι εγω στριφτο τσιγαρο παλιοτερα virginia και μεχρι το τελος drum κιτρινο.επειδη ψωνιζω κι εγω απο F.A τα πιο πολλα υγρα, απ ολα τα καπνικα της μου αρεσε το virginia στα 18mg. δεν ξερω αν το εχεις δοκιμασει αλλα σε μενα ειναι κοντα στη γευση τσιγαρου.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1532 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:02 »
προς το παρον εχω παρει απο f.a τα latakia 9 mg και απο health το virginia 12 mg.
στο μαγαζι με τα υγρα μου ειπανε οτι κοντα σε στριφτο ειναι το dark vapour(δεν θυμαμαι αν γραφετε ακριβως ετσι) της f.a.
καλα να ειμαστε να ατμιζουμε και θα τα δοκιμασουμε ολα χαχαχα.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1533 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:22 »
το latakia απο f.a δεν μου αρεσε καθολου στα 18 mg. δεν ξερω αν το virginia εχει διαφορα στη γευση ανα εταιρεια αλλα οπως και να χει το μονο σιγουρο  οπως το ειπες κι εσυ, οτι εχουμε ακομα να δοκιμασουμε πολλα μπουκαλακια ακομα, οποτε μην ανχωνεσαι, ορεξη να χουμε μονο και υπομονη! :thumpup:
.....................................................................
παει αυτος, που τον ξαναθυμηθηκες  :)) :)) ! παμε για αλλο τεστ τωρα και ο θεος βοηθος :angel:




Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2012, 16:04 από malamadre »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1534 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:44 »
Προφανώς αν δείς και εδώ πρέπει να είσαι η μοναδική  :yes: με πολύ ντουμάνι και καθόλου γεύση και χτύπημα  :D

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1535 στις: Μαΐου 24, 2012, 15:54 »
ναι δεν ειναι πολυ παραξενο? :dontknow: τον δοκιμαζω ανα διαστηματα βεβαια μηπως μου κανει κολπακια,θα δουμε!

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1536 στις: Μαΐου 24, 2012, 17:01 »
Δούλεψε με τον ce4+ μια μέρα σερί να "στρώσει" . Με ένα υγρό και την eGo καλά φορτισμένη, νομίζω
θα σε δικαιώσει! αν έχει υγρό στη πιπέτα ή στο σωληνάκι-κεντρικό άξονα- φύσηξε προς το σπείρωμα
και θα φύγει επίσης βάλε τον ατμό  σφιχτά στη μπαταρία γιατί αν δεν πατήσει καλά θα περνάει
πολύ αέρας και θα ρουφάς ως τις ..φτέρνες  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1537 στις: Μαΐου 24, 2012, 17:48 »
Προφανώς αν δείς και εδώ πρέπει να είσαι η μοναδική  :yes: με πολύ ντουμάνι και καθόλου γεύση και χτύπημα  :D

Επειδή μια μέρα που δεν είχα κάνει καλό προγραμματισμό ξέμεινα από DIY και αναγκάστηκα να αγοράσω ένα μπουκαλάκι FA Tiramisu 18 traditional, δεν είχα και εγώ καλή γεύση και χτύπημα παρόλο που υπήρχε ντουμάνι, μήπως τελικά κάτι άλλο φταίει?

Προσωπικά πιστεύω ότι έχει να κάνει με τη φρεσκάδα των υλικών και έχω καταλήξει για την FA ότι στην 3η και μέχρι την 14η ημέρα μετά την ανάμιξη (από την εταιρία εννοείται) του αρώματος με τη βάση, το υγρό αποδίδει υπέροχα. Μετά πέφτει. Δεν ξέρω πόσο απότομα γίνεται η πτώση, αλλά πέφτει. Δεδομένου και ότι η FA έχει προμηθευτεί νέο μηχάνημα ανάμιξης ειδικά για Ελλάδα και πλέον στέλνει έτοιμα και συσκευασμένα τα υγρά της, κάτι παίζει!

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1538 στις: Μαΐου 24, 2012, 18:02 »
Δούλεψε με τον ce4+ μια μέρα σερί να "στρώσει" . Με ένα υγρό και την eGo καλά φορτισμένη, νομίζω
θα σε δικαιώσει! αν έχει υγρό στη πιπέτα ή στο σωληνάκι-κεντρικό άξονα- φύσηξε προς το σπείρωμα
και θα φύγει επίσης βάλε τον ατμό  σφιχτά στη μπαταρία γιατί αν δεν πατήσει καλά θα περνάει
πολύ αέρας και θα ρουφάς ως τις ..φτέρνες  :)) :))
ναι οκ τον εχω ακομα στο τσαντακι μου και θα του δωσω και αλλο χρονο για να δω μπας και κανει τιποτα. παντως προς το παρων ουτε διαρροες απο πουθενα, προσεχω και πως τον γεμιζω και δεν τρεχει σταγονα.σε αυτο ειναι πολυ καλος και το ντουμανι του ακομα ειναι πολυ καλο. αλλιως το περιμενει βαριοπουλα:fight_hammered2:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1539 στις: Μαΐου 24, 2012, 18:03 »
Δεδομένου και ότι η FA έχει προμηθευτεί νέο μηχάνημα ανάμιξης ειδικά για Ελλάδα
:confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος sacarame

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1540 στις: Μαΐου 28, 2012, 22:22 »
kalispera kai apo emena .... neos sto spor edw kai 3 ebdomades atmistis pleon....... meta apo 25 xronia kapnismatos 2 paketwn marlboro hmerisiws!!!!!!!!polu enimerwtiko kai wraio to forum...mpravo paidia.....

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1541 στις: Μαΐου 28, 2012, 22:31 »
Καλωσήρθες. :thumpup:
Παρακαλούμε: Μην γράφετε greeklish στο φόρουμ μας. Από τη στιγμή που έχετε πρόσβαση στο internet, ακόμα κι αν η συσκευή σας αδυνατεί να γράψει ελληνικά, χρησιμοποιήστε το All Greek to me ή το Greklish to Greek και μετατρέψτε το greeklish κείμενό σας σε ελληνικό.
Ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος funfix

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1542 στις: Μαΐου 29, 2012, 18:39 »
Καλησπέρα, ειμαι νέος ατμιστης  :laugh1: :laugh1:

κλείνω βδομάδα σήμερα και έχω τα εξής: ego-T starter kit (διπλο με 900αρα)

μαζί πήρα 2 μπουκαλάκια λάδια  flavor art και τα 2 καπνικά (dark vapure και το άλλο το κάπνισα  :yes:) η αλήθεια είναι ότι το παράκανα την 1 βδομάδα σχεδόν 20ml(9nic) και ο ένας ατμο τα έπαιξε.

Το πρώτο πράγμα που έκανα ήταν να βρω αναλώσιμα στο ίντερνετ και το δεύτερο κοντά μου!!!

Λοιπών πήρα 2 τέτοια: http://zerobacco.gr/el/content/ce4-zeromizer (επιλογη 510-ego)

και 2 από αυτά: http://zerobacco.gr/el/content/ego-mega-dual-coil-cartomizer

(και τις τρεις έτοιμες βάσεις και κάποια αρώματα για δοκιμές και πειραματισμούς - φανταζόμε το 2% νικ είναι 2mg)

Για να μην μείνω από ατμό η υγρό πρωί πρωί πήγα για σαφάρι και έπιασα ένα QUEEN 18mg(royal tobacco) το οποίο και με χάλασε έως τώρα.(παρότι το δοκίμασα και ΜΕ άρεσε στο κατάστημα)

Άσχετα με τα παραπάνω πήρα έναν καρτ τον οποίο το δοκίμασα στην μπαταριά μου και δεν δούλευε αμέσως τον δοκιμάσαμε σε μια εκεί(egot) και αφού δούλεψε το πήρα με την δικαιολογία ότι ήταν αφόρτιστη η μπαταριά μου!!!!!!!

τελικά μαντέψτε!!!!και φόρτισαν και οι δυο και δεν δουλεύει!!!Τι παίζει? :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 29, 2012, 18:48 από funfix »

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1543 στις: Μαΐου 29, 2012, 18:43 »
Μαλλον εχει κατσει ο πολος της μπαταριας σου κατω.
Με ενα τσιμπιδακι σηκωσε τον.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #1544 στις: Μαΐου 29, 2012, 18:45 »
Θέλει λίγο σήκωμα ο πόλος της μπαταρίας σου. Με ένα τσιμπιδάκι,  καρφάκι. ψαλιδάκι ή κάτι μυτερό δοκίμασε απαλά από την άκρη να ανασηκώσεις λίγο γύρω γύρω τον πόλο της μπαταρίας και θα δουλέψει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1448 171240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:10
από Ελένη Π
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13895 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538624 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas