vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

251 επισκέπτες, 10 χρήστες
camber, aragiannis, Ελένη Π, Tem, dkostas, ipomonias, grag, Cloune, ramon, tony1976

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #735 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:07 »


Δεν μιλαω εκ του ασφαλους εε...υπολογισε οτι ατμιζω 8-10 ml ημερησιως.... ;)


10 μλ τη μερα?? :confused1: :confused1:


Τι κανεις εσυ τα πινεις??

Αποσυνδεδεμένος anima

  • **
  • 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • DD+Iatty--------super little choco..-)
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #736 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:23 »
μου τα βγαζει σε συνεφο ατμου αυτος ο παλιο Ιαττυ.,....

με τα ego τα ετρωγα σε διαρροες....

μονο με τα Ιnnokin εχω λιγοτερη καταναλωση.... ;D
Αλλα κι εκει τα 5 τα εχω για πλακα... ::)

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #737 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 08:33 »
o ιαττυ φταιει θα παθεισ τιποτα με τοσα πολλα μλ!!!! δωστον μας να ησυχασεις  :D :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος Oldirty

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #738 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:03 »
παιδια ειμαι σχετικα νεος ατμιστης. εκει που καπνιζα 1 πακετο prince την μερα.. τωρα εχω καταφερει και εχω κοψει το τσιγαρο  :thumpup: ;D .
Λοιπον λεω να μπω στο τριπακι να φτιαχνω μονος μου τα υγρα, διοτι θα ειναι πιο οικονομικο ετσι σωστα?
Αλλα δεν ξερω πως φτιαχνωντε.... :confused1: μηπος υπαρχει κανενα "εγχιριδιο" ας πουμε στο φορυμ για το πως θα το φτιαξω? θα με διευκολινε ενα λινκ..
ευχαριστω σας!  :)

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #739 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:04 »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #740 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:05 »
Ψαξε να βρεις τα θεματα που εχουν στον τιτλο τους τ-ις λεξεις "atmos lab" , "inawera" , "DIY"...

 :thumpup:

ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ:

αγνόησε με παντελως και πηγαινε στα λινκ που σου εδωσαν ο απο πανω και ο απο κάτω...  :yes: :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:13 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #741 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:05 »
παιδια ειμαι σχετικα νεος ατμιστης. εκει που καπνιζα 1 πακετο prince την μερα.. τωρα εχω καταφερει και εχω κοψει το τσιγαρο  :thumpup: ;D .
Λοιπον λεω να μπω στο τριπακι να φτιαχνω μονος μου τα υγρα, διοτι θα ειναι πιο οικονομικο ετσι σωστα?
Αλλα δεν ξερω πως φτιαχνωντε.... :confused1: μηπος υπαρχει κανενα "εγχιριδιο" ας πουμε στο φορυμ για το πως θα το φτιαξω? θα με διευκολινε ενα λινκ..
ευχαριστω σας!  :)

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,4637.0.html


Αποσυνδεδεμένος Oldirty

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #743 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 18:18 »
Σας ευχαριστω ολους για τις γρηγορες απαντισεις!!!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tyxaios13

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
  • BB+PVC+SUV+MP3
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #744 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 21:34 »
Παντως οφειλω να πω οτι η βοηθεια απ ολους ειναι εξαιρετικη και αμεση!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #745 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 23:19 »
Mην ευχαριστείς! Καθαρή Δευτέρα πρωί εξετάζεσαι σε όλη την ύλη. Σκονάκια επιβάλλονται!
Αν αποτύχεις στο μάθημα, τιμωρείσαι με κέρασμα tribecca ή el toro στους προλαλήσαντες που σου έδωσαν τα λινκ. Μεγάλα μπουκάλια παρακαλώ! Με αποστολή στο χώρο τους!

Αποσυνδεδεμένος Zampon

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #746 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 03:47 »
Χολααααααα....αν μπορει να με καλυψει καποιος συνατμιστης,νεος η παλιος,στις εξης αποριες μου...εχω εναν DCT ,η μαρκα δεν πιστευω να παιζει ρολο γιατι ουτε συ αλλως ενα κοινο πλαστικο τανκ, ντριπ και καρτο οπως τα περισσοτερα εχει :
1. Τα καρτο τα εχει βρασει κανεις,και αν ναι συνισταται? Ή ενα απλο φυσημα βοηθαει  στην συντηρηση και επεκταση ζωης του ?Δεδομενου οτι κοστιζουν 3 ευρω και δεν θα βαλω και μαυρη πλερεζα αν παρω καινουργιο...
2. Ολα τα ανταλλακτικα καρτο της αγορας ,δικτυακα και μη, ειναι τα ιδια ?Στα περισσοτερα σαιτ δεν αναγραφονται εταιρειες παραγωγης ουτε σε ποσα ομ πρεπει να δουλευουν (εδω μπορει να λεω και πα...ριες διορθωστε με)
3.Λογικα σαν ντουαλ κοιλ θα καταναλωνει περισσοτερο μπαταρια σε σχεση με αλλους ατμοποιητες,χρειαζεται ομως συγκεκριμενου τυπου mah μπαταριας να αποδωσει σωστη γευση ?
4.Μετα απο μια βδομαδα και λιγοτερο ατμισματος παρατηρησα οτι δεν δινει καθολου γευση ,ξεραινεται ο λαιμος μου και ο ατμος ειναι κρυος σε σχεση με το ξεκινημα,παρολο που ανα 2ημερο φυσουσα και σκουπιζα το καρτο.Αρχισε το καρτο να τα παιζει και πρεπει να τον σουταρω ή υπαρχει και αλλος παραγοντας ?
5.Η μπαταρια ενως η.τ φανταζομαι οτι θα εχει πτωση στην αποδοση του με την παροδο του καιρου και αναλογως την χρηση.Παρολο την καθημερινη και τακτικη φορτιση του,ειναι λογως αυτος να αλλαξει ή πεσει και η αποδοση του ατμοποιητη ?

Αυτα τα ολιγα εξαρχης,σας δινω το ελευθερο να με βομβαρδισετε με λινκς του φορουμ αν εχουν ηδη δοθει απαντησεις στις αποριες μου,και σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα.Αστα λα πλαγια

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #747 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 04:29 »

Χολααα!!!!
1.Μια φορα που το εβρασα παρεδωσε πνευμα,υπαρχουν ομως αρκετες περιπτωσεις συν-φορουμιτων που το εβρασαν και νεκραναστηθηκε!
2.θεωρητικα ακομα και τα ιδια καρτο της ιδιας εταιρειας εχουν διαφορες..Οι κατασκευαστες συνηθως δινουν τα Ohm αλλα με ενα περιθωριο απόκλισης μεταξυ 0.1και 0.2 Ohm... Ο κανονας λεει οτι θες χαμηλα Ohm για λίγα βολτ και περισσοτερα ohm για μεγαλυτερες μπαταριες...
3. Τα dual coils ναι,εξαντλουν την μπαταρια γρηγοροτερα αλλά οσον αφορα την απόδωση γευσης που αναφερεις παιζει ρόλο τί dual coil χρησιμοποιεις....
4.Μπορει να τα παιζει το καρτο, μπορει να αντιμετωπιζεις την συχνη ξηροστομια που αντιμετωπιζουν πολλοι νεοι ατμιστες... :dontknow:
5.Ασφαλως! πεσμενη μπαταρια=πεσμενη αποδωση ατμοποιητη!

Δεν θα σε βομβαρδισω με λινκς αλλα αν κανεις ενα εξυπνο ψαξιμο στο φορουμ θα βρεις παρα πολλες πληροφοριες για οτιδηποτε σχετικα με το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #748 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 04:31 »
Αφηνω με παραπομπη τα περισσοτερα ερωτήματα σου και παντω σε αυτα που μπορω.

3. τα dual coil ειναι χαμηλης αντιστασης και οπως και τα μονης πλην ομως χαμηλης αντιστασης στρεσσαρουν περισσοτερο τις μπαταριες, οι οποιες κρατουν λιγοτερο ανα φορτιση αλλα και στρεσσαρονται περισσοτερο καθε φορα που πατας το κουμπι και ατμιζεις με αποτελεσμα να συντομευει καπως η συνολικη του ςζωη. κατα κανονα με τα mAh οσο περισσοτερα τοσο καλυτερα γιατι η μπαταρία στρεσαρεται λιγοτερο.
4. ναι αρχισε μαλλον να τα παιζει
5. Για τους λογους του 3 η μπαταρια στρεσσαρεται περισσοτερο μεχρι σημειου που δεν μπορει να αποδωσει τα απαιτουμενα και σου δινει απλα οτι εχει, και αυτο δεν αρκει!

παραπομπη! για τους ατμο και καρτο, ειδικοι ειναι η κα Petra και ο Κος SirKonsta, που νομιζω κονταροχτυπιουνται για το ποσοι καρτο εχουν αφησει την τελευταία τους πνοη στα χεράκια τους... (νομιζω απο καπου 27995 στον καθενα...)


edit Α!!!!! με προλαβε η κοκκινομάτα!!!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie: :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Zampon

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #749 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 04:52 »
Ας μεινουμε σε αυτο το θεμα :D....οπως ειπα εχω εναν DCT των 3.5 ml για ατμοποιητη.Αν ειναι για πεταμα το καρτο χαλαλι του,με 3 ευρω το ανταλλακτικο καρτο ειναι μια φθηνη αρχικη λυση για μενα τον νεοπα (επισης μου αρεσει το οπτικο πλεονεκτημα να βλεπω συνεχεια την ποσοτητα του λικουιντ).Οκκκκ να καταναλωνει την μπαταρια πιο γρηγορα απο οτι οι αλλοι ατμοποιητες....αλλα μετα απο 2 βδομαδες ατμισματος,και ενω κανω εναλλαγες ατμισματος με την 2η μπαταρια του πακετου,θεωρω παραλογο σε μιση ωρα να εχει ξοδευτει σε τετοιο βαθμο η μπαταρια ωστε να μην αποδιδει το καρτο τα αναμενομενα.Το ενα καρτο απο τα 2 που εχω μαλλον ειναι για πεταμα οπως ειπατε,αλλα ειχα και 2ο καβατζα στο οποιο παρατηρησα ιδια πτωση αποδοσης ατμισματος και ποιοτητας.Μαλλον ειναι οι αναθεματισμενες μπαταριες (Α!!! το πακετο που αγορασα ειναι no-name ισως σημαντικος παραγοντας,λογο των χρηματων που ηθελα να γλιτωσω).Αλλα δεν εχει σημασια,θα τις παρω και τις 2 μπαταριες και θα τις παω στο μαγαζι,και ετσι μεγαλες που ειναι των 900 mah,με lcd οθονιτσα (τρομαρα μου!!!) θα του τις βαλω υποθετο,και οποτε θα αεριζεται ο μπ..νες θα βλεπει και στην οθονιτσα σε τι αριθμο εχει φτασει....ΧΑχαΑΧ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1448 171235 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:10
από Ελένη Π
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13893 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538611 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas