vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, camber, ZoeM

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #510 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 00:15 »
Υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να θελει λιγο τραβηγμα ο κεντρικος πολος της μπαταριας για να πατησει καλα στον φορτιστη.

Αποσυνδεδεμένος sam

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #511 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 00:42 »
Υπαρχει βεβαια και η περιπτωση να θελει λιγο τραβηγμα ο κεντρικος πολος της μπαταριας για να πατησει καλα στον φορτιστη.
αυτο πως το κανω? Οπως κ να εχει ευχαριστω για τις πληροφοριες!

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #512 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 00:45 »
Κατα την γνωμη μου χρησιμοποιησε την μπαταρια πρωτα,οπως σου ηρθε, μεχρι να τελειωσει και οταν την βαλεις να φορτισει και βγαλει προβλημα (φτου φτου μακρυα!) βλεπουμε τι κανουμε...
Μην αγχωνεσαι χωρις λογο  ;)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #513 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:07 »
Κάποιοες φορές οταν βιδωνεις την μπαταρια επανω στον φορτιστή το εσωτερικό σπειρωμα του φορτιστή πάνω στο οποίο βιδώνουν οι σπείρες της μπαταριας, ειναι χαλαρό και γυρίζει μαζί με την μπαταρία εσωτερικα στον φορτιστή με αποτέλεσμα να μην βιδώνει πληρως η μπαταρία.
Βίδωσε αργά και απαλά την μπαταρία στον φορτιστή μεχρι να τερματίσουν οι βόλτες και να μην πηγαίνει άλλο αλλα προσεξε να μην το παρακανεις σε δύναμη και σπάσεις τις εσωτερικες σπείρες του φορτιστη...

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #514 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:18 »
Παίδες Χαιρετώ

Επειδή είμαι νέος  χρήστης   κι δοκιμάζω  το Η.Τ.  αγόρασα πριν από 2 μέρες  σε ένα περίπτερο  ένα τέτοιο μάρκας   Health e-cigarette  το οποίο μου το δώσανε με ένα κουτί ετοίμων Cartridge  κι έχω κάποιες απορίες  τις οποίες θα ήθελα να  τις  θέσω σε όποιον μπορεί να μου απαντήσει μιας κι είμαι κάπως πρωτάρης αν κι έχω σερφάρει πολύ ψάχνοντας σχετικά για το ηλεκτρονικό τσιγάρο  κι για αυτό βρήκα την σελίδα σας  κι γράφτηκα για να με μπάσετε στα κόλπα

1.   Η αγορά του Ηλεκτρονικού τσιγάρου μου είναι καθόλου αξιόπιστη για τα λεφτά των 10 ευρώ η με πιάσανε κότσο ?

2.   Τα φίλτρα που μου δώσανε δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποιούν κι πολύ  από γεύση  κάπου
        διάβασα σε    σελίδα  που πουλάνε υγρό ότι υπάρχει  γεύση assos international  που είναι η μάρκα
        μου   [virginia καπνός]  μοιάζουν τα υγρά με πραγματικό τσιγάρο κάπως ?

3.   Αν τελικά πάρω υγρό  τι άλλο χρειάζομαι κι πως μπορώ να το γεμίζω ?
           Συμφέρει το υγρό καλύτερα από τα έτοιμα φιλτράκια μάλλον ?

4.   Οι Φίλοι μου που είναι αντικαπνιστές  θα σταματήσουν να με πετάνε έξω  όταν  καπνίζω το Η.Τ. ?
        [δεν πάω να δοκιμάσω σε αυτούς αν δεν είμαι σίγουρος loll]

Αυτά προς το παρόν  παρακαλώ βοηθήστε με όπως  μπορείτε

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #515 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:22 »
1.Αν εσενα σε ικανοποιει και σε κραταει μακρια απο το τσιγαρο,οχι.Αν παλι δεν σε ικανοποιει μπορεις να πας σε κατι πιο ακριβο αλλα και πιο αποτελεσματικο.
2.Οχι δεν μοιαζουν πρεπει να ψαχτεις να βρεις τι σε καλυπτει.
3.Χρειαζεσαι εναν ατμοποιητη.
4.Εγω που ατμιζω σοκολατα ή καραμελα οχι μονο δεν με πετανε εξω αλλα περιμενουν να ατμισω για να το μυρισουν.Τους αρεσει πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #516 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:26 »

1. Με την πρώτη ευκαιρία αγόρασε ενα ηλ.τσιγαρο της προκοπής με tank system ή με cartomizer, οι τιμες τους ξεκινανε απο 35-40 ευρώ και η συσκευασια εχει μεσα 2 τσιγαρα συν φορτιστες και αδεια φιλτρακια που τα γεμίζεις εσυ με ότι υγρο θές.

2.Υπάρχουν εκατοντάδες γεύσεις υγρών πρέπειομως να απευθυνθεις σε καταστημα που εμπορεύεται ηλ.τσιγάρα και οχι σε...περίπτερο.
Κατάλογος με καταστήματα ηλ. τσιγαρων εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/board,22.0.html

3. Αν παρεις υγρο χρειαζεσαι τα φιλτρακια που θα γεμιζεις με υγρο αλλα απαξ και προμηθευτεις συσκευη της προκοπής θα έχει μέσα άδεια φιλτράκια στην συσκευασια...

4. Οι φιλοι σου δεν θα ενοχλουνται καθολου απο τον ατμο.

Αποσυνδεδεμένος TRIKALA

  • **
  • 373
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #517 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:27 »
Υπαρχει μια δοκιμη και σχολια για το  Health e-cigarette  εδω

Αποσυνδεδεμένος epimithios

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #518 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:33 »
1.Αν εσενα σε ικανοποιει και σε κραταει μακρια απο το τσιγαρο,οχι.Αν παλι δεν σε ικανοποιει μπορεις να πας σε κατι πιο ακριβο αλλα και πιο αποτελεσματικο.
2.Οχι δεν μοιαζουν πρεπει να ψαχτεις να βρεις τι σε καλυπτει.
3.Χρειαζεσαι εναν ατμοποιητη.   
4.Εγω που ατμιζω σοκολατα ή καραμελα οχι μονο δεν με πετανε εξω αλλα περιμενουν να ατμισω για να το μυρισουν.Τους αρεσει πολυ!
1.   Προς το παρόν δεν διαθέτουμε φράγκα  αλλά αν διαθέταμε τι θα παίρναμε  που να έχει καλύτερη ποιότητα από αυτό που πήρα ?
        [ αν δεν είναι πρόβλημα ανάφερε μου  αν όχι στείλε Π.Μ. να το ψάξω κάπως

2.     Πώς να βρω το υγρό που να με ικανοποιεί , αγοράζοντας  συνέχεια ? η υπάρχουν κι μέρη που τα δοκιμάζεις πριν τα αγοράσεις ?

3.   Λέγοντας  ατμοποιητή  τι εννοούμε ?



Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #519 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:46 »
1.Φιλε μου εγω ξεκινησα με μπολικη θεληση και με ενα απλο και ταπεινο Ego-T.Παρα τα οποια θεματα που ειχε(διαρροες και καμενο) με κρατησε μακρια απο το κ.τ.Στη συνεχεια πηγα στον Giant της Nobacco.
Δεν υπαρχουν στανταρ σε αυτο,θεληση να εχεις και θα τα καταφερεις.
Να ξερεις στην αρχη θα πρεπει να χαλασεις καποια χρηματα μεχρι να καταληξεις καπου.
Η εμπειρια μου στο η.τ. μου εχει δειξει οτι δεν υπαρχουν δτανταρ.Αυτο που μου αρεσει εμενα δε σημαινει οτι θα καλυψει κι εσενα γι'αυτο σου ειπα ψαξου.
Καλο η.τ. θεωρειται και το Ego-W αλλα θα μου πεις οτι σου φαινεται ακριβο.Ναι ειναι ακριβο αλλα αν κολλας με τα λεφτα δεν μπορω να κανω κατι...

2.Ο e-smokeguru που βρισκεται στη Σαλαμινα ναι εχει να δοκιμασεις.Επισης αν εισαι Δυτικα προαστια στη Θηβων στο Περιστερι υπαρχει ενα μαγαζι που λεγεται smoke αν δεν κανω λαθος που παλι σε αφηνει να δοκιμασεις.

3.Ο ατμοποιητης ειναι ουσιαστικα ο παραγωγος ατμου.Εκει βαζεις το υγρο,εκει υπαρχει κι η αντισταση με το φυτιλι που βαζεις το υγρο και δημιουργειται ο ατμος.Υπαρχουν διαφοροι ατμοποιητες οπως οι ατομαιζερ κι οι καρτομαιζερ αλλα καλυτερα να ψαξεις στο φορουμ για παραπανω πληροφοριες.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #520 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 01:52 »

Φίλε epimithios καλωσόρισες.
Πολλές απ'τις πληροφορίες που ζητάς (και πολύ φιλότιμα οι συν-φορουμίτες μας  δείνουν), αλλά κι άλλες πολλές, μπορείς να βρείς στην πολύ χρήσιμη "ατμοπαίδεια" του φόρουμ μας:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2629.0.html


Καλό διάβασμα ;)

Αποσυνδεδεμένος smoka

  • **
  • 408
  • Φύλο: Άντρας
  • Κάνε το καλό και ριξ΄το στον ατμό!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #521 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 02:11 »
1. Με την πρώτη ευκαιρία αγόρασε ενα ηλ.τσιγαρο της προκοπής με tank system ή με cartomizer, οι τιμες τους ξεκινανε απο 35-40 ευρώ και η συσκευασια εχει μεσα 2 τσιγαρα συν φορτιστες και αδεια φιλτρακια που τα γεμίζεις εσυ με ότι υγρο θές.


cartomizer και φιλτρακια για υγρο?Μα με σφουγγαρι δε λειτουργουν? :confused1:

1.   Προς το παρόν δεν διαθέτουμε φράγκα  αλλά αν διαθέταμε τι θα παίρναμε  που να έχει καλύτερη ποιότητα από αυτό που πήρα ?
        [ αν δεν είναι πρόβλημα ανάφερε μου  αν όχι στείλε Π.Μ. να το ψάξω κάπως

2.     Πώς να βρω το υγρό που να με ικανοποιεί , αγοράζοντας  συνέχεια ? η υπάρχουν κι μέρη που τα δοκιμάζεις πριν τα αγοράσεις ?

1. Cleverstore.gr Που εχει πολυ καλες τιμες.Πάρε 2 μπαταριες 1000mah ego t (10 ευρω η μια) παρε ενα τανκ (7 ευρω κοστιζει) στο οποιο τανκ αλλαζεις μετεπειτα μονο τον cartomizer που εχει μεσα (ειναι φτηνα και με καλη διαρκεια).Η ατμοποιητες 510 που προτεινουν αρκετοι εδω μεσα και θα παρω καποια στιγμη να δοκιμασω.Συν φυσικα τον φορτιστη (φτηνος επισης) και εννοειται υγρα.Αν τα υγρα τα φτιαχνεις μονος σου αγοραζοντας βασεις και αρωματα θα σου βγει πολυ φτηνα σε σχεση με τα ετοιμα.Απο αυριο αρχιζω και εγω το τελευταιο. :thumpup:

2.Αμα κάνεις συνεχεια το ιδιο υγρο θα το βαρεθεις σε λιγες μολις μερες (οπως εγινε και με μενα και ειμαι σημερα με κ.τ. επειδη δεν ειχα αλλη γευση υγρου).Αυριο θα παω να αγορασω υλικα γτ δεν θελω να κανω κ.τ. αλλα δεν μπορω να βαλω στο στομα μου η.τ. με την γευση που σιχαθηκα (ενω στην αρχη με ειχε ξετρελανει).
2.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #522 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 03:00 »
Εφόσον είσαι αθήνα μπορείς να πας στηZerobacco Τζωρτζ 3 στην πλατεια Κανιγγος οπου μπορεις να δοκιμασεις απ ολα τα υγρα που εχει! Σε μερικες μερες θα εχει και νεες καπνικες γευσεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος dionysg

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #523 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 20:48 »
Καλησπερα σε ολους. Ειμαι νεος ατμιστης μολις χθες αγορασα το πρωτο μου η.τ. Ειχα δοκιμασει απο ενα φιλο τον Hybrid αλλα τελικα κατεληξα σε αυτον http://www.jaga.gr/?page_id=5929. Λεγετε freeline egow 650 ( εχει μπαταρια 1100 ομως) τον εχω δει εδωμεσα σε review απο ενα μαγαζι αλλα δεν ειναι ακριβος ιδιος. Εχει clearomizer αλλα δεν μπορω να βρω ποιο μοντελο ειναι για να παραγγειλω ανταλακτικα, εχω βρει καποια παρομοια (g4, micromizer) αλλα δεν σιγουρος. Πανω στο σπειρωμα αυτο τι ειδος tank να βαλω για να δοκιμασω και τιποτα αλλο. Μου αρεσει να κανει  καπνο (εκανα craven) και θελω να εχει χτυπημα μην ειμαι συνεχεια με το ΗΤ στο χερι. Τωρα εχω τον Nobacco tobacco 16mg μου αρεσει που αφηνει μια γλυκια επιγευση αλλα θελει πολυ βαθειες τζουρες για να παρω γευση. Τι συνισταται (αναλογια pg/vg κατα προτιμηση ετοιμα η  με λιγη βαβουρα) και ποια μαρκα (Halo tribeca/desert ship FlavorArt εχω στο μυαλο μου). Καποιο μαγαζακι (ελλαδα/εξωτερικο) για φτηνες αγορες των παραπανω?

Ειναι αρκετα αυτα που ρωταω αλλα ειναι πολλες και οι επιλογες

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #524 στις: Ιανουαρίου 29, 2012, 20:57 »
Καλησπέρα και καλως όρισες! :bye:
Απαξ και η μπαταρία σου ειναι eGo-T μπορείς να κουμπώσεις επάνωτης σχεδόν κάθε ατμοποιητη-κάρτο κλπ. που υπάρχει είτε απέυθείας,είτε με την χρήση αναπτορα (ωλουνται οι ανταπτωρες προς 2-6 ευρω).
Για τα υγρά εχε υπ'οψιν σου οτι η PG ειναι αυτη που δίνει το χτύπημα ενώ η VG παράγει μεγαλύτερη ποσότητα ατμου και κατ'εμέ αποδίσει καλύτερα τις γεύσεις...
Ρϊξε μια ματια στον πίνακα με τους εμπορους-εισαγωγείς του φόρουμ και θα βρείς εκατοντάδες προτάσεις...
Το clearomizer του τσιγάρου σου κατα πάσα πιθανότητα ειναι συμβατό με το want της Nobacco αλλα και με το W της Vapormania και αλλων εταιρειων/καταστημάτων! Αυτο,σε περίπτωση που θές να εφαρμόζει το καπάκι/κάλυμα απο πάνω απο το Clearomizer γιατι αλλιως όπως προείπα στο σπείρωμα της eGo μπαταρίας ταιρίάζουν πάρα πολλοι ατμοποιητες,clearomizers και cartmizers!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275315 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15224 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13940 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9247 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42689 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34864 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181891 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9067 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364