vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

180 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Tem, camber, billythekid, ZoeM, treloneritis, Ελένη Π

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10140 στις: Απριλίου 27, 2018, 19:38 »
 WeGa_Junk
πέρα από αυτό που σωστά λέει ο
Π. Σκουλουδάκης,

πριν το dry burn καθάρισε με χαρτί και οινόπνευμα το σύρμα σου

Αποσυνδεδεμένος mkdisgreek

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10141 στις: Απριλίου 27, 2018, 22:17 »
Καλησπέρα σε όλους. Αυτό που λείπει απο το forum και προτείνω να μπεί γιοατί θα υπάρξει μεγάλο ενδιαφέρον είναι οι ΑΓΓΕΛΙΕΣ.
Προσφορές μεταξύ μας κ.λ.π.
Δεν ξέρω εάν έχει ειπωθεί ξανά αλλά σκεφτείτε το παιδιά. Είναι ενδιαφέρον πιστεύω.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10142 στις: Απριλίου 27, 2018, 22:20 »
Υπάρχουν αγγελίες αλλά οι νέοι χρήστες δεν μπορούν να το δουν μέχρι να συμπληρώσουν κάποιο αριθμό μηνυμάτων.

Αποσυνδεδεμένος zaf.z

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10143 στις: Απριλίου 27, 2018, 22:25 »
 Για να μπορεί κάποιος να ανοίξει νέο θέμα και να δημοσιεύσει αγγελία πώλησης ή ανταλλαγής, θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 50 μηνύματα στο φόρουμ. Οι αγγελίες δεν είναι ορατές σε μέλη με κάτω από 50 μηνύματα. 

Αποσυνδεδεμένος akaki

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10144 στις: Απριλίου 30, 2018, 11:52 »
Γεια σας!!
Ατμιζω τα τα τελευταία 2 χρόνια και ασχολούμαι με το diy περίπου ένα χρόνο...δυστυχώς λόγο οικομικων προβλημάτων αναγκάστηκα να ερθω για δουλεια Κύπρο πλευρά.. τα πράγματα εδώ είναι κάπως ποιο χύμα (Όχι για πολλή ακόμα.. .)και ένα ένα πρόβλημα αλλά δεν ξέρω που να απευθυνθώ..και θα ήθελα λίγο την προσοχή σας...έτυχε να  θέλει ένας φίλος να του κάνω μια συνταγή και μου έλειπαν 3 αρώματα της flavour art.γενικα εγώ αγοράζω από έξω...αλλα για τρία αρώματα τώρα είπα να μην κάνω παραγγελία και τα βρήκαμε σε ατμομαγαζο αλυσίδα εδώ στην Κύπρο...Ετσι και έγινε πήγε τα πήρε πριν 15 μέρες και να τα έφερε προχθές για να του τα κάνω...παιδια τα αρώματα εκτός ότι είναι rebotled...
Τα 2 από αυτά δεν αναγράφουν ούτε exp.date ούτε καν batch number... και το τρίτο έχει λήξει από της 8/13!!!!!Γνωρίζω ότι πωλούνται αρώματα με sort exp.date ... γνωριζω οτι αν τα φυλάξεις σε σκοτεινό και δροσερό μερος πανε πολλη περισοτερο...αλλα νομίζω ότι αυτό είναι τραγικό μιλάμε για 5 χρόνια!!!...εγω πηγα σήμερα και έκανα τον πελάτη....του πήρα σύρμα για coil τα  concentrate είναι εκεί δεν του είπα τίποτα...ο τύπος τα πουλάει κανονικά σαν μην τρέχει τίποτα....Ρε παιδιά ένα λογικό?Μήπως εγώ είμαι περίεργος?...γιατι Θέλω να τους καταγγείλω...αλλα όπως είπα Επειδή εδώ τα πράγματα είναι χύμα ακόμα δεν ξέρω που να απευθυνθώ....αν γνωρίζει κάτι κάποιος θα το εκτιμούσα πολλή.. Αν θεωρείτε ότι έχω λάθος άποψη στο θέμα θα δεχτώ ....απο θέμα αλιωσης μυρωδιάς θεωρώ ότι έχουν κάποιες μικρές διαφορές με τα γνήσια ...σας στέλνω και 2 φωτο.ευχαριστω εκ των προτέρων.τους στείλαμε mail με φωτο ακόμα δεν έχουν απαντήσει.προσπαθω να σας στείλω φωτο αλλά λόγο όγκου δεν με αφήνει...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10145 στις: Απριλίου 30, 2018, 15:56 »
Πεντε χρονια ειναι πολλα  :yes:

Θα τα γυριζα πισω. Οχι, καταγγελια δεν θα εκανα, αλλα ο καθενας αντιδρα με τον δικο του τροπο.

Δεν εχω διαβασει ποτε για καταγγελια στα ατμιστικα.

Πού να την κανει καποιος;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ako

  • ***
  • 831
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10146 στις: Απριλίου 30, 2018, 16:02 »
Στην υπουργάρα, να καθαρίσει...

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10147 στις: Απριλίου 30, 2018, 16:38 »
Θα βασιστώ πάνω σε αυτό: "τα πράγματα εδώ είναι κάπως ποιο χύμα" και θα κάνω μια σύντομη περιγραφή
της κατάστασης που επικρατούσε στην Ελλάδα pro-tpd εποχής, τις χρονιές που έζησα 2015 & 2016 δηλαδή.

-Στην αγορά κυκλοφορούσαν δεκάδες υγρά, πολλά από τα οποία premium (στο εύρος 22-30€/30ml), που δεν γράφαν πάνω τίποτα,
ούτε ημερομηνία παραγωγής, ούτε ημερομηνίας λήξης (ακόμη και να 'γράφαν, το ό,τι ένα υγρό "χαλάει" μετά από 1-2 χρόνια είναι
τελείως μη ρεαλιστικό, κάνω αναφορά παρακάτω). Παρ'όλα αυτά, θεωρούνταν TOP (από κριτικές σε sites/forum) και πολλούνταν
σε TOP/επώνυμα καταστήματα, χωρίς σχεδόν κανένας να "δίνει δεκάρα" για το πότε φτιάχτηκαν/λήγουν (τυχαίο παράδειγμα το
Suicide Bunny - Mother's Milk).

-Στην αγορά επίσης κυκλοφορούσαν άπειρα rebottled αρώματα, τα οποία στα online shops των καταστημάτων δεν αναγραφόταν πως
ήταν rebottled. Ανεξάρτητα ποιότητας/φήμης του καταστήματος. Πήγαινες σε TOP κατάστημα και σου δίναν rebottled θεωρώντας το
απολύτως φυσικό. Και αν ρωτούσες ο καψερός, η απάντηση θα ήταν ρομποτική του στυλ: "ε ναι, έτσι μας έρχονται, έτσι τα πουλάμε".

-Μπορώ να γράψω άπειρα πάνω στο θέμα, αλλά επειδή θα ξεφύγω, θα ξανα-γράψω πως αυτά έβλεπα να συμβαίνουν στην Ελλάδα,
σε περίοδο που είχα ψωνήσει από τα περισσότερα γνωστά (και μη) ατμιστικά e-shops και είχα αγοράσει πάνω από 200 υγρά, ίσως
και 300. Πιθανώς να ήταν παγκόσμιο το φαινόμενο, πχ. το Mother's Milk να κυκλοφορούσε και Αμερική χωρίς να γράφει τίποτα.

-Κάπου εδώ θέλω να γράψω πως η καραμέλα πολλών "τα υγρά δεν χαλάνε" είναι ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΨΕΜΑ. Το έχω ακούσει από πολλούς
και με έχουν χάσει πολλοί (είτε μαγαζάτορες, είτε χρήστες σε forum). Το ό,τι δεν χαλάνε με την έννοια να τα ατμίσεις και να καταλήξεις
στο νοσοκομείο ή να πεθάνεις, πιθανώς ναι, με αυτή και μόνο την έννοια "δεν χαλάνε" (πολύ βολικό για την πάρτυ τους). Κατά τ'άλλα,
σχεδόν όλα τα υγρά, όσο περνάει ο καιρός σκουραίνουν (χρωματικά) και λασπώνουν (γευστικά). Άλλα σε λιγότερους, άλλα σε περισσότερους
μήνες, ανάλογα τα συστατικά και την ποσότητα/ποιότητα νικοτίνης... αυτή κάποια στιγμή θα είναι η κατάληξη. Και επίτηδες έχω κρατήσει μια 5άδα
υγρά (τα 2 δεν είναι καν ανοιγμένα) που αγοράστηκαν από 2 επώνυμα καταστήματα τα οποία όταν τα αγόρασα μου στάλθηκαν με έντονα βαθιά πορτοκαλί
χρώματα και αποδείχθηκε πως όχι μόνο ήταν τέρμα λάσπη η γεύση τους, αλλά και τα κατάλοιπα ήταν εξωφρενικά. Τα υγρά πλέον έχουν όλα μαύρο χρώμα
παρόλο που τα έχω σε σκοτεινό/δροσερό ντουλάπι από τότε που τα πήρα (πριν 15 μήνες περίπου τα πήρα - τα 3/5 τα άνοιξα πριν 10-11 μήνες περίπου).

Κλείνωντας, ανάλογα πόσο "δυνατός" είσαι ψυχολογικά να ασχοληθείς με το θέμα, κανονικά πρέπει να πας από εκεί και να ρωτήσεις τί ακριβώς σημαίνει
το 8/13 (και αν είναι όντως ημερομηνία λήξης, να στο αλλάξει άμεσα), γιατί τα rebottled δεν γράφουν ημερομηνία λήξης/παραγωγής (ή έστω ημερομηνίας
που έγινε το rebottle), γιατί συνεχίζουν να τα πουλάνε έτσι ενώ τα περισσότερα (ή και όλα?) καταστήματα -πλέον- αναγράφουν αν τα αρώματα είναι
rebottled και γενικά να κάνεις μια μικρή/μεγάλη μανούρα (και αν μπορέσεις να πάρεις τα λεφτά πίσω και να μην ξαναπατήσετε εκεί). Αν όντως το υγρό
είχε λήξει από 8/13 ο τύπος είναι δημόσιος κίνδυνος, αν όχι και ισχύουν μόνο τα υπόλοιπα, είναι -απλά- ο κλασσικός ο χύμα ο κάφρος ο Ελληνάρας πωλητής.



EDIT: Μάλλον και οι δικές μου προσδοκίες είναι μη-ρεαλιστικές (όπως οι ημερομηνίες λήξης των υγρών ένα πράμα). Αν ένας πωλητής είχε τα @ρχίδι@
να παραδεχθεί πως τα υγρά λήγουν/χαλάνε/μεταλλάσσονται προς το χείριστο, τότε δεν θα ήταν πωλητής... αλλά κοινωνικός λειτουργός... ή και άγιος.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2018, 17:11 από FML »

Αποσυνδεδεμένος akaki

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10148 στις: Απριλίου 30, 2018, 18:12 »
Τους έστειλα και mail και στο fb του καταστήματος δείχνοντας τους φωτο αλλά απάντηση δεν έχω πάρει....την τεταρτη θα πάω από εκεί....θα προσπαθήσω να μειώσω το όγκο των φωτο γιατί μου αρέσει να μιλάω με αποδείξεις...εγω περνώ πάντα από έξω συμπυκνωματα...αλλα ξέρω κόσμο που πάει και αγοράζει και είναι κρίμα...και πάλι σας ευχαριστώ .
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 30, 2018, 18:33 από akaki »

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10149 στις: Απριλίου 30, 2018, 18:25 »

[member=22190]akaki[/member]

Δοκίμασε αυτό το web app για να μειώσεις το μέγεθος των φωτογραφιών σου (και να κάνεις και άλλα πράγματα αν θες...). Δεν χρειάζεται ούτε εγγραφή ούτε τίποτα... :)

http://www.picresize.com/


Αποσυνδεδεμένος akaki

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10150 στις: Απριλίου 30, 2018, 18:38 »
Ωραίο site  για τισ φωτο thanks!

Αποσυνδεδεμένος akaki

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10151 στις: Μαΐου 02, 2018, 11:03 »
Τελικά πρέπει να έχω να κάνω η αφελείς η με ζωα....η απάντηση τους ήταν ότι τα concentrate είναι μια χαρά και ότι κακός με προβληματίζει  (το ότι είναι ληγμένα!  Μάλλον από τα ληγμένα που περνούν το κεφάλι τους πρέπει να χάνει.. )επικοινωνησα με flavour art....ουτε που τους ξέρουν πραγματικά δεν έχουν ιδέα από που τα προμηθεύονται και το σημαντικότερο η flavour art έχει απαγορεύσει τα rebottled.(η αλήθεια είναι ότι flavour art πάντα τα παίρνω σε γνήσια μπουκαλάκια).Η flavour art θα κινηθεί εναντίον τους.τωρα δεν ξέρω αν βγει άκρη βέβαια.

iClouds

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10152 στις: Μαΐου 03, 2018, 15:22 »
pou vlepoume ton arithmo twn mhnumatwn mas?

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10153 στις: Μαΐου 03, 2018, 15:23 »
στα δεξιά αριστερά σου κάτω από το avatar
κοίτα τον τώρα που είναι μεγάλος γιατί σε λίγο θα μικρύνει   :))

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #10154 στις: Μαΐου 03, 2018, 15:33 »
xreiazomai 50 gia na dw tis aggelies
Ναι, χρειάζεσαι 50 posts, αλλά 50 χρήσιμα posts κι όχι με φατσούλες κλπ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15174 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13906 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34708 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8910 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538655 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas