vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 9 χρήστες
yorgoss, dkostas, caros, Ελένη Π, Tem, ramon, treloneritis, camber, billythekid

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #270 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 22:55 »
ευχαριστω για τις απαντησεις σας παιδια! :)

η αληθεια ομως ειναι οτι ολες αυτες τις μερες,με το υβριδικο την εβγαζα αφου το τζιαντ το δοκιμαζα και το παρατουσα.δεν εχει πολυατμιστει το τζιαντ εννοω και μου τα εκανε απο την αρχη αυτα.
το hybrid που το εχω "τσακισει" θελει αλλαγμα δλδ το ατμο του;;; (κι ας μη μου βγαζει προβληματα) ;

Βρε θα τα αλλαζεις μονο αν κρινεις εσυ οτι δεν σε ικανοποιει.
Μερικες φορες μπορει να πεσεις και σε ελλατωματικο.Συμβαινει κι αυτο αλλα η NOBACCO στο αλλαζει αν δεν κανω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος ΚΑΤ71

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #271 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 23:50 »
πανος δικιο εχεις,τ' αλλαζει.απλα επειδη αρχικα στο πακετο οι 2 απο τους 3 ειχαν ηδη αλλαχτει (εκαναν σα σφυριχτρες)...ντραπηκα να παω δευτερη φορα για αλλαγη παλι!  :-[
ασε που αρχικα νομιζα εφταιγαν τα υγρα ή τα μιξ που εκανα (ως και συριγγες πηρα) ή οτι ειναι η ιδεα μου ή κι οτι ισως ετσι ειναι το ατμισμα...ως και το οτι ειμαι εγω παραξενιαρα... :'( ..... μεχρι που πηρα το hybrid.
ετσι περασαν και οι μερες.
οκ θα αγορασω 1-2 ατμοποιητες νεους να μην παει αδικοχαμενος ο τζιαντ.
πως καταλαβαινω αληθεια ποτε θελουν γεμισμα;
αρκετη ποσοτητα υγρων παει υπερ πιστεως (και πειραματων) ;D

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #272 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 23:52 »
Εμαθα απο εναν φιλο οτι ενας πνευμονολογος του ειπε οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι οτι χειροτερο για τα πνευμονια. Του εξηγησε οτι αφου το υγρο ατμοποιειτε, ετσι και ο ατμος υγροποιειτε. Ετσι ο ατμος που εισπνεουμε απο το η.τ. οταν φτασει στα πνευμονια του ανθρωπου υγροποιετε παλι και καθεται στα πνευμονια. Ετσι μετα απο μερικα χρονια χρησης του η.τ. υπαρχουν πολλοι κινδυνοι για τον ανθρωπο. Ο φιλος μου μολις το εμαθε αυτο αμεσως το πεταξε. Ποια ειναι η γνωμη σας? Βασικα να πω την αληθεια μου μπηκαν και εμενα υποψιες

Αποσυνδεδεμένος trap

  • ***
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπ'ατμόν
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #273 στις: Οκτωβρίου 21, 2011, 23:56 »
Ρίξε μια ματιά εδω.http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1103.0.html

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #274 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 00:01 »
Ωραία, ο ατμός υγροποιείται.
Ε, και...;
Σίγουρα θα διάβασες την παραπομπή του trap.

Πολλοί περισσότεροι πνευμονολόγοι συνιστούν σε καπνιστές να αφήσουν το Κ.Τ. και να πιάσουν Η.Τ.

Κανείς δεν ξέρει ακόμα σίγουρα τις επιπτώσεις, αν υπάρχουν.
Όλοι, εμπιστευόμαστε το ένστικτό μας.
Εγώ, πάντως, ξυπνάω το πρωί με χαμόγελο...
φιλώ τα παιδιά μου χωρίς να βρωμάω...
... και είμαι ευχαριστημένος.

Όχι ότι δεν επαγρυπνώ. Όλοι το ψάχνουμε, είναι νωρίς ακόμα...
... και για τους πνευμονολόγους.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #275 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 00:03 »
Δεν είμαι γιατρός για να ξέρω, αλλά σαν να μου φαίνεται μεγάλη η απόσταση στόματος πνεύμονα για να παραμένει ατμός ως εκεί, χωρίς να υγροποιείται στη διαδρομή. Και ένα δεύτερο... ατμό (και υδρατμό) εισπνέουμε καθημερινά από άλλες πηγές. Αυτό το υγρό κάθεται επίσης στα πνευμόνια;; Μάλλον όχι.
Δεν ξέρω, καλό θα ήταν να έχουμε μια τεκμηριωμένη επιστημονική απάντηση, ανα και έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα ότι οι γιατροί που δεν έχουν προσωπικήἔεπαγγελματική εμπειρία από κάποια θεραπεία/πρακτική κλπ είναι πολύ πιο βιαστικοί να τα απαξιώσουν και πιο απόλυτοι από συναδέλφους τους που είχαν την ανάλογη εμπειρία, οπότε είμαι δύσπιστη μέχρι να δω κάποια κλινική μελέτη.
ΥΓ. θα ήταν ενδιαφέρον να μάθουμε την απάντηση του εν λόγω πνευμονολόγου σε μια απορία μου: Γιατί μόλις αντικατέστησα το κ.τ. με το η.τ. σταμάτησε μαχαίρι ο βήχας και απογειώθηκε η αντοχή μου;(γυμνάζομαι εντατικά και το αντιλαμβάνομαι)

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #276 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 00:13 »
Και εγω συμφωνω οτι μετα απο εναμισι μηνα περιπου χρησης η.τ βλεπω τον εαυτο μου πολυ καλυτερο. Διαβασα αναλυτικα το συγκεκριμενο θεμα. Δεν το ειχα προσεξει και μου λυθηκαν οι αποριες. Απλα σαν νεος μου φανηκε λογικη η παρατηρηση του πνευμονολογου και απο οτι καταλαβαινω πολυ γιατροι ισχυριζονται κατι τετοιο

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #277 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 00:19 »
Εμαθα απο εναν φιλο οτι ενας πνευμονολογος του ειπε οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι οτι χειροτερο για τα πνευμονια. Του εξηγησε οτι αφου το υγρο ατμοποιειτε, ετσι και ο ατμος υγροποιειτε. Ετσι ο ατμος που εισπνεουμε απο το η.τ. οταν φτασει στα πνευμονια του ανθρωπου υγροποιετε παλι και καθεται στα πνευμονια. Ετσι μετα απο μερικα χρονια χρησης του η.τ. υπαρχουν πολλοι κινδυνοι για τον ανθρωπο. Ο φιλος μου μολις το εμαθε αυτο αμεσως το πεταξε. Ποια ειναι η γνωμη σας? Βασικα να πω την αληθεια μου μπηκαν και εμενα υποψιες

Μήπως θα μπορούσες να μου πεις που το πέταξε για να πάω να το μαζέψω;

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #278 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 08:17 »
Εμαθα απο εναν φιλο οτι ενας πνευμονολογος του ειπε οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι οτι χειροτερο για τα πνευμονια. Του εξηγησε οτι αφου το υγρο ατμοποιειτε, ετσι και ο ατμος υγροποιειτε. Ετσι ο ατμος που εισπνεουμε απο το η.τ. οταν φτασει στα πνευμονια του ανθρωπου υγροποιετε παλι και καθεται στα πνευμονια. Ετσι μετα απο μερικα χρονια χρησης του η.τ. υπαρχουν πολλοι κινδυνοι για τον ανθρωπο. Ο φιλος μου μολις το εμαθε αυτο αμεσως το πεταξε. Ποια ειναι η γνωμη σας? Βασικα να πω την αληθεια μου μπηκαν και εμενα υποψιες

Αν ίσχυε κάτι τέτοιο, τότε πολλά από τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος, που απαρτίζονται από πνευμονολόγους, δεν θα το σύστηναν, έστω και ανεπίσημα. Έχω ξαναπεί επίσης, πως στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου πολλοί από τους γιατρούς χρησιμοποιούν ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Τώρα, αν θέλετε κάτι επίσημο και έγκυρο, μπορώ τις επόμενες μέρες να συζητήσω με κάποιους πνευμονολόγους, όλων των βαθμίδων, από καθηγητές, επιμελητές αλλά και ιδιώτες και να δούμε τι παίζεται!

Αποσυνδεδεμένος panosfc

  • ***
  • 763
  • I am a Steam Machine Κιτσο μου!
    • OUR PRIDE!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #279 στις: Οκτωβρίου 22, 2011, 08:20 »
Αν ίσχυε κάτι τέτοιο, τότε πολλά από τα ιατρεία διακοπής καπνίσματος, που απαρτίζονται από πνευμονολόγους, δεν θα το σύστηναν, έστω και ανεπίσημα. Έχω ξαναπεί επίσης, πως στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου πολλοί από τους γιατρούς χρησιμοποιούν ηλεκτρονικό τσιγάρο.
Τώρα, αν θέλετε κάτι επίσημο και έγκυρο, μπορώ τις επόμενες μέρες να συζητήσω με κάποιους πνευμονολόγους, όλων των βαθμίδων, από καθηγητές, επιμελητές αλλά και ιδιώτες και να δούμε τι παίζεται!

Πιστευω αυτο θα ηταν πολυ χρησιμο.Χρειαζομαστε επισημες ιατρικες αποψεις πανω στο η.τ.Κι αν πρεπει να προσεχουμε κατι.

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #280 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:56 »
καλο μεσημερι ξερει κανεις αν υπαρχει  καποιο προβλημα με την εταιρια ηλεκτρονικο τσιγαρο τις 2 τελευταιες μερες?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #281 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 13:58 »
....δηλαδη τι προβλημα συναντησες ::)

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #282 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 14:02 »
παιρνω τηλεφωνο βγαινει το τηλ κεντρο επιλεγω το τμημα που θελω και μετα τιποτα κανεις δεν απαντα ουτε στο κινητο...


Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:15
Οχι τιποτα αλλο, αλλα εχω κανει παραγγελεια απο την πεμπτη διαφορα πραγματα για DIY και δεν μου εχουν ερθει  και αναγκαζομαι να παιρνω ετοιμα υγρα απο ηρακλειο που οι τιμες ειναι φαρμακειο....
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2011, 16:15 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #283 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 15:12 »
...επικοινωνια με mail θα προτεινα ::)

Αποσυνδεδεμένος tastza

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
  • DivideD+ODYSSEAS, EXTREME+A2TM
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #284 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 15:17 »
θα το κανω και αυτο αλλα ξερεις πως ειναι η αισθηση να περιμενεις...
ευχαριστω παντος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171294 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13907 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557383 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8915 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538658 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas