vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, camber

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8520 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:29 »
Τσιγάρο δε ξαναπαιρνω για κανένα λόγο! απογοητευση😔 δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα προς το παρόν. Γενικα με κάλυπτε σαν ατμισμα ή συσκευή δεν ειχα προβλημα.Αλλα άμα είναι να μου έρχεται υγρό κ παθω τίποτα..με έχει φοβίσει..
Εναλλακτικά έχετε να προτείνετε κάποια αλλης εταιρειας συσκευή σχετικα οικονομικη? (ή συγκεκριμένη κόστιζε 34€) ααα κ σχετικά καλαίσθητη πχ τύπου στικ. Πολλά ζητάω το ξέρω 😝

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8521 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:34 »
Το νέο υγρό έχει σίγουρα περισσότερη PG (προπυλενογλυκόλη) γι αυτό και είναι λεπτόρευστο. Η πικρίλα στο στόμα ίσως οφείλεται σε ευαισθησία που έχεις σε αυτή. Δεν είσαι η μόνη, πολύς κόσμος την έχει.
Πήγαινε σε άλλο κατάστημα και ζήτα να σου δώσουν 2 αντιστάσεις από διαφορετικά κουτιά μήπως φταίει η παρτίδα, δοκίμασε το παλιό υγρό και εδώ είμαστε πάλι...
Όσο αφορά τη συσκευή και το μαγαζί συμφωνώ απόλυτα με drum & tortuga.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8522 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:50 »
Οσον αφορά συσκευές? Τύπου alterego ή joyetech είναι καλυτερες?

Αποσυνδεδεμένος Tortugas

  • ***
  • 556
  • Φύλο: Άντρας
    • Τα DNA Color Themes μου μπορειτε να τα βρειτε εδω
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8523 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:51 »
Απλα σκουπιζε το στομειο εσωτερικα συχνα κατα την διαρκεια της ημερας με ενα μαντιλακι/χαρτοπετσετουλα (οτιδηποτε) και βγαζε το στομειο και σκουπιζε το. Θα καταλαβεις μολις το δεις τι υγρο μαζευεται απο την ατμοποιηση. Κι εγω το κανω συχνα. Τωρα αν πλυμμυριζει πολυ δεν ειναι τοσο απλο οσο σου λεμε, καποιο προβλημα υπαρχει, αλλα απ'οτι μας λες μαλλον απο ατμοποιηση μαζευεται και παιρνεις σταγονιδια στο στομα.

Απο στικ δεν γνωριζω αλλα σιγουρα θα σου πει καποιος εδω. Θα σου δωσω μια κομψη εναλλακτικη του στικ επειδη αυτο γνωριζω. Για μπαταριουλα αυτο το οποιο πολυ μικρο και κομψο, εχει και χρωματακια. Ατμοποιητη μπορεις να βαλεις κατι τετοιο το οποιο ειναι οικονομικοτατος κλωνος πολυ καλου ατμοποιητη με αριστες αντιστασεις. Ισως θες δυνατοτερο ατμοποιητη ομως, αυτος κανει πολυ απαλες τζουρες. Αυτο το site εχει καλες τιμες και θα περιμενεις 20 μερες περιπου να ερθουν αλλα ειναι οικονομικα.

Αν σκουπιζεις το δικο σου ή αν βρεις το καταλληλο υγρο, ισως σε καλυπτει και δεν χρειαζεσαι αλλο  :)

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8524 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:55 »
η συσκευη παντως ειναι 650 mA !!!
οταν εισαι εξω θα πρεπει να εχεις μονιμα και την power bank πανω της...

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8525 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 01:58 »
Απο μπαταρία μπορώ να πω ειμαι ευχαριστημένη κρατάει σίγουρα 4-5 ωρες.. έτσι κ αλλιως δεν το χρησιμοποιώ κ παραπάνω.
Ευχαριστώ για τις διευκρινίσεις! Ελπίζω να βγάλω μία άκρη..😕😕

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9593
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8526 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 02:05 »
Οσον αφορά συσκευές? Τύπου alterego ή joyetech είναι καλυτερες?

Ουσιαστικά είναι ίδιες. Οι περισσότερες alterego είναι joyetech με το λογότυπο της alterego.

Αποσυνδεδεμένος madpoet

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8527 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:45 »
Kοιταξε το Eleaf pico https://www.fasttech.com/products/3024/10012342/4468200-authentic-eleaf-istick-pico-75w-tc-vw-apv-box-mod


Το έχω δει, αλλά μαζί με την μπαταρία του το ποσό ξεπερνά αυτό που μπορώ να διαθέσω.

Ευχαριστώ για την απάντηση!


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
2 ερωτήσεις:
1) Τσιγαρίσιες ή πνευμονικές?
2) Μπορείς να διαθέσεις €10-15 παραπάνω?


Προτιμώ τις τσιγαρίσιες.
Δεν θα ήθελα να διαθέσω παραπάνω, το όριο που έχω θέσει είναι τα 35€ (40$ περίπου).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 11:56 από madpoet »

Αποσυνδεδεμένος Nana

  • **
  • 198
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8528 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 12:08 »
madpoet
Pico Aπο gearbest Ζητα και ενα κουπονι απο εδω στο νημα της εταιριας παρε και την μπαταρια και εισαι κομπλε με 40 $ http://www.gearbest.com/mod-kits/pp_341144.html       Μπαταρια http://www.gearbest.com/samsung-30q-_gear/

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8529 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 19:14 »
Μην προτείνετε "κλώνους" σε νέους ατμιστές, ούτε ξέρουν τι είναι (εδώ δεν ξέρουν τα γνήσια και ρωτάνε αν είναι καλύτερα τα nobacco ή τα alter ego :))) ούτε έχουν την ευχέρεια και την εμπειρία με αγορές από Κίνα. Αυτά θα έρθουν αργότερα μόνα τους.

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8530 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 21:29 »
Βασικα θα διαφωνισω ως προς την αντιμετωπιση του "νεου"...
Το οτι μπηκε τωρα στον ατμο ΔΕ σημαινει πως γεννηθηκε χθες ουτε πως τον ειχαν χρονια σε ενα υπογειο μακρυα απο τον κοσμο.
Μπορει ο εν λογο "νεος" να ειναι αρχιμηχανικος της ΝΑΣΑ, θα του κανεις τον εξυπνο για αντιστασεις και ρευματα? 
Γενικα αν καποιος ειναι σε level απο average geek και πανω δεν εχει νοημα να ασχοληθει με εργοστασιακους, και κατα πασα πιθανοτητα αν γνωριζει την υπαρξη κλωνων εκει θα στραφει και αυτο ειναι λογικοτατο.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8531 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2016, 22:02 »
Ο αρχιμηχανικός της ΝΑΣΑ δεν θα μπει εδώ, αλλά εδώ :))

Επειδή και στο άτμισμα ισχύει το safety first κι έχουν παρουσιαστεί περιπτώσεις σκουριάς, υποδεέστερων υλικών, προβληματικής κατασκευής κλπ. δεν είναι σωστό να προτείνεται σε κάποιον που ξεκινάει τώρα και δεν ξέρει να φυλαχτεί.
Γενικα αν καποιος ειναι σε level απο average geek και πανω δεν εχει νοημα να ασχοληθει με εργοστασιακους, και κατα πασα πιθανοτητα αν γνωριζει την υπαρξη κλωνων εκει θα στραφει και αυτο ειναι λογικοτατο.
"λογικότατο" ίσως για σένα, για μένα κάθε άλλο.

Ανοίξτε ένα νήμα με ψηφοφορία να δούμε πόσοι από αυτούς που προτείνουν "κλώνους" ξεκίνησαν έτσι οι ίδιοι. Είμαι περίεργος.

Αποσυνδεδεμένος geozoto

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8532 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 01:01 »
Τσιγάρο δε ξαναπαιρνω για κανένα λόγο! απογοητευση😔 δυστυχώς δεν έχω την οικονομική δυνατότητα προς το παρόν. Γενικα με κάλυπτε σαν ατμισμα ή συσκευή δεν ειχα προβλημα.Αλλα άμα είναι να μου έρχεται υγρό κ παθω τίποτα..με έχει φοβίσει..
Εναλλακτικά έχετε να προτείνετε κάποια αλλης εταιρειας συσκευή σχετικα οικονομικη? (ή συγκεκριμένη κόστιζε 34€) ααα κ σχετικά καλαίσθητη πχ τύπου στικ. Πολλά ζητάω το ξέρω 😝
είχα το ίδιο πρόβλημα με'σένα και κατάλαβα οτι το πρόβλημα ειναι οτι μετα απο 2 με 3 μέρες ατμίσματοσ τη νέας αντίστασης,σταγονίδια και υγρό έφταναν στο στόμα. 
Ισως επειδή το βαμβάκι ειχε αρχίσει να μαζεύεται στην αντίσταση . το πρόβλημα το έλυσα αγοράζοντας ενα μοντάκι για να μπορώ να ελέγχω τα watt ,(μιας και νέος και εγώ στο άτμισμα..μονο αυτο ξέρω ακόμα να χειρίζομαι),έτσι όταν αρχιζει το πρόβλημα ... κατεβάζω τα watt και όλα καλά. εννοειτε οτι κοντά στο 1 ml άτμισμα θέλει καθάρισμα to drip και κάτω απο αυτό. 
Ότι σου γράφω ειναι αυτό που έκανα εγώ προσωπικά,τώρα υπάρχουν πολυ πιο έμπειρα ατομα να το διευκρινίσουν.

Αποσυνδεδεμένος vpap4ever

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8533 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2016, 22:05 »
Καλησπέρα φιλαράκια μου. 2 ερωτήσεις θα θελα να κανω.
1ον) Πήρα αντίσταση επισκευάσιμη για τον ατμοποιητή μου και θα θελα να ρωτήσω κατά τη γνώμη σας κάθε πότε να αλλάζω συρματάκι και βαμβάκι; Χρησιμοποιώ ατμοποιητή Ιjust2 και κάνω κατανάλωση 4ml την ημέρα.
2ον) Έκαψα από μεγάλη μου βλακεία την προηγούμενη μου αντίσταση πατώντας το κουμπί ενώ είχα το τζαμάκι με το υγρό έξω. Δε το πήρα χαμπάρι και έκανα 2 τζούρες με απίστευτη καμμένη γεύση και μιλάμε τρομερή βρώμα. Άλλαξα αντίσταση καθάρισα τον ατμοποιητή αλλά έχει μείνει μια πολύ ελαφριά μυρωδιά καμμένου. Πολύ ελαφριά που δεν ενοχλεί στη γεύση. Τι μπορώ να κάνω για να φύγει; Σκέφτηκα να τον καθαρίσω καλά με σαπούνι και να το αφήσω σε σαπουνόνερο όλο το βράδυ. Λέτε να βοηθήσει;
Ευχαριστώ και συγνώμη για το μεγάλο κείμενο :D

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8534 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2016, 00:45 »
1) Θα το καταλάβεις γιατί θα αρχίσει να αλλοιώνεται η γεύση ή θα αρχίσεις να έχεις την αίσθηση καμένου και γενικά θα πέσει η απόδοση της αντίστασης.
2)Ναι θα βοηθήσει. Αν δεν φύγει η μυρωδιά, χρησιμοποίησε ταμπλέτα corega.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275274 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 381 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34783 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557426 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8985 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364