vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

238 επισκέπτες, 7 χρήστες
kyrgiannis, ramon, Milarepa, KORG N364, dkostas, noe, Doubt

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8145 στις: Ιουνίου 18, 2016, 19:26 »
 1) Δεν είναι ανάγκη να κάνεις κάτι που δεν σ' ευχαριστεί Αν δεν μπορείς τόσο χαμηλές αντιστάσεις βάλε την 1,8 που έχεις  (ούτε εμένα μ' αρέσουν, και δεν κάνω) Αν είναι υγείες, δεν το ξέρουμε ακόμα
 2) Έτσι θ' ακούγετε, άμα στρώσει θα μειωθεί λίγο
3)  Πολλά τα w γι' αυτό, δεν φταις εσύ
4) Νορμάλ είναι Αν βάλεις κι άλλα w θα ανταποκριθεί πιο γρήγορα Με πολύ αέρα πάντα θα κάνεις τζούρα Αφού δεν σε ικανοποιεί ας στην 1,8 (πιο ανθρώπινο άτμισμα) ή αλλάζεις ατμοοιητή σε έναν με σφιχτή τζούρα 
5) Ο ατμοοιητής είναι όλα κομπλέ στην κεφαλή είναι η αντίσταση, στον συγκεκριμένο αλλάζει μόνο η αντίσταση όταν έχεις την επισκευάσιμη κεφαλή του Όποιο από τα κομμάτια του διμηουργίσει πρόβλημα δεν δουλεύει σωστά, άρα δεν λες ότι κάτι από αυτά δεν αξίζει  Άμα αφαιρέσεις ένα όρινγκ, δεν θα μπορέσεις ν' ατμίσεις αν βγάλεις το επιστόμιο το ίδιο κ.τ.λ.π Όλα έχουν την αξία τους 
6) Απαντήθηκε !

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8146 στις: Ιουνίου 18, 2016, 20:07 »
Ευχαριστω για τις απαντησεις... :)

Αν και μου αρεσε η αισθηση της πλουσιας ατμισης, καιει τοσο πολυ ο ατμοποιητης που φοβαμαι (για λογους υγειας) να συνηθισω αυτη την κατασταση. Ισως το λαθος μου ηταν οτι πηρα τον melo 3 για αρχικο ατμοποιητη. Οποτε μολις τελειωσουν τα ml που εβαλα θα αλλαξω παλι στην 1.8 και απο δευτερα θα αναζητησω ενα ατμοποιητη σφιχτο για μονιμη χρηση με 1.8 και τσιγαρισιες στα 8-9 watts. Θα παροπλισω τον melo για κανενα αρωματικο ντουμανιασμα περιστασιακα.

Για το παραπανω σκεπτικο, υπαρχει καποια καλυτερη προταση απο Nautilus mini ? Ελπιζω ναι γιατι δε μαρεσει το σχημα του ναφτιλου (αυτο το ναργιλεδιστικο επιστομιο - θα προτιμουσα κατι πιο μοντερνο, αλλα ολοι τον εκθειαζουν αποσο διαβαζω και γιαυτο αναφερω αυτον).


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8147 στις: Ιουνίου 18, 2016, 20:10 »
Αν και αλλαζει το επιστομιο υπαρχει και το μεταλλικο tank στον ναυτιλο αλλιως και ο triton mini, ειναι μια καλη επιλογη

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8148 στις: Ιουνίου 18, 2016, 20:13 »
Triton Mini (ή ο μεγαλύτερος Triton 2 για πιο πολλά ml)
Joyetech Cubis (μόλις κυκλοφόρησε και ο Cubis Pro)
Kabuki κλώνος (μόνο από εξωτερικό)

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8149 στις: Ιουνίου 18, 2016, 20:26 »
Παιδια καλησπερα!

Συνεχιζω με μερικες ακομα πολυ αφελεις ερωτησεις λογω ασχετιλας...

Οπως γραφω και παραπανω πηρα πριν μερικες μερες το pico + melo 3 και ξεκινησα με μια triton 1.8 ohm και tribeca στα 4.7v (12w).

Επειδη λοιπον ηθελα να δοκιμασω το odin 101 σημερα αλλαξα την αντισταση και εβαλα την 0.5 ohm που ειχε μεσα ο melo 3. Εσταξα υγρο σε τρυπες και βαμβακι, ρουφηξα χωρις λειτουργια και ξεκινησα απο 2.7v (10w) σταδιακα μεχρι 3.7v (30w). Στην αρχη δε γινοταν ατμοποιηση καν και βλεπω να γινεται απο 3v (20w) και πανω.  Οποτε οι αποριες μου ειναι οι εξης:

1) Ειναι σωστο (ασφαλες για την υγεια εννοω) να ατμιζω σταθερα σε 3.7v (30w)? Εως που ειναι ΟΚ για μακροχρονια χρηση?

2) Ενω με την 1.8 triton αντισταση ακουγα τσιτσιρισμα οταν πατουσα, τωρα δεν υπαρχει καθολου αυτο. Ομως τωρα ειναι σα να εχω ενα τρυπιο πραγμα (εχω σφιξει καλα τα βιδωματα) και ακομα κι οταν εχω κλειστο εντελως τον αερα ακουγεται εντονα το ρουφηγμα, σα να ρουφαω απο κατι τρυπιο. Ατμος βγαινει πλουσιος, αλλα απορω, ετσι θα ακουγεται αυτο το πραγμα?

3) Οταν ειμαι σε 3.7v (30w) και κανω 1-2 τζουρες των 4 ασπουμε δευτερολεπτων ο ατμοποιητης ζεματαει. Γινεται πολυ ζεστος. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Με δυο τζουρες απο κρυος να καιει? Παιζει να εχω κανει καποια χαζομαρα?

4) Οταν η τζουρα κραταει 2-3 δευτερα (πνευμονικη με καθολου ή πολυ αερα) βγαινει ελαχιστος ατμος. Σα να μη δουλευει. Αν την αυξησω στα 3-5 δευτερολεπτα βγαινει ντουμανι. Σα να θελει 2-3 δευτερα η αντισταση για να παρει μπροστα. Ειναι φυσιολογικο αυτο? Δεν υπαρχει τροπος να κανω μικρες τζουρες 1-2 δευτερολεπτων με πυκνο αλλα λιγοτερο σε ποσοτητα ατμο? Αν παταω 2-3 δευτερα το κουμπι για να ζεσταθει η αντισταση και ρουφαω μονο απο τοτε και για 1-2 δευτερα ειναι νορμαλ αυτο ή κανω κακο στην αντισταση?

5) Λυνοντας τον ατμοποιητη για να αλλαξω στην 0.5 ohm ειδα οτι ουσιαστικα αυτο που λεμε ατμοποιητης ειναι τα εξης 3 μερη: το κατω μεταλικο κομματι που απλα βιδωνει στην πλακετα τον ατμοποιητη, το πανω κομματι που απλα ειναι το γυαλινο δοχειο του υγρου με το επιστομιο... και το μεσαιο κομματι που ουσιαστικα ειναι η "αντισταση" που αλλαξα. Και ρωταω.... ο "ατμοποιητης" ποιος ειναι απο ολα αυτα? Αυτο που αλλαξα ειναι? Αυτο δεν ειναι η αντισταση ? Αυτο φαινεται να κανει ολη τη δουλεια αλλα γιατι κανει περιπου 5 ευρω μονο? Τα υπολοιπα 25 ειναι η αξια της βασης και του tanker? Μηπως δεν πρεπει να αλλαζω ολο αυτο το μεσαιο κομματι αλλα μονο το συρματακι που εχει μεσα?

6) Η triton 1.8 που ειχα μεσα μου φαινεται σαν καινουρια. Την πεταω τωρα αυτην ή μπορω να την κρατησω για να ξανακανω tribeca με τσιγαρισιες... και για ποσο καιρο θα αντεξει στην αδρανεια? Σκουριαζει μηπως επειδη την ειχα χρησιμοποιησει για 4 μερες?

Συγνωμη για το μακρυναρι!! :)



 
1)Δεν έχει επισημανθεί κατι ιδιαίτερο ανάλογα με τα Watt(ή volt). Κάποια έρευνα είχε μιλήσει για όριο τα 5v, αλλά δεν είναι ξεκάθαρο γιατί ανάλογα το σύρμα στα 5v θα πάρεις διαφορετικά αποτελέσματα, σε άλλα δεν θα μπορεσεις να ατμίσεις (πολύ υψηλή θερμοκρασία) και σε άλλα ίσα που άρχισε να ατμοποιεί καλά.. Σε γενικές γραμμές άτμιζε με τέτοιο τρόπου που σε ευχαριστεί και δεν νιώθεις κάποια δυσφορία την ώρα που το κάνεις.
2)4)Αρχικά οι 0.5 είναι για πνευμονικές βαθιές τζούρες. Έχουν νομίζω μεγαλύτερη τρύπα εισαγωγής αέρα(απο την 1.8) και απαιτούν περισσότερα Watt για να δουλέψουν σωστά. Σκέψου οτι η αντίσταση λειτουργεί σαν την τριβή. Πάρε το δάχτυλό σου και σείρε το με δύναμη πάνω στο γραφείο, τώρα κάνε το ίδιο χαλαρά. Στην πρώτη περίπτωση θα νιώσεις μια καποια θερμότητα , στην δεύτερη όχι. Έτσι και με η αντίσταση, όσο μεγαλύτερη αντίσταση τόσο πιο δύσκολα περνάει το ρεύμα απο μέσα, άρα έχεις και μεγαλύτερη εκπομπή θερμότητας(άρα χρειάζεσαι λιγότερα Watt για να πάρεις το ίδιο αποτέλεσμα).
3)Είναι φυσικό, συμβαίνει συχνά σε subohm και ιδίως με kanthal/clapton κτλ σύρματα.
5)Ατμοποιητής είναι όλο μαζί, το κάτω μέρος που βιδώνει λέγεται βάση. Οι ατμοποιητές κρατάνε αρκετό καιρό και προφανώς το κόστος τους είναι μεγαλύτερο απο των αντιστάσεων. Η κεφαλή περιέχει την αντίσταση μέσα και στην ουσία δεν είναι τίποτα άλλο απο κάποιο σύρμα σε επαφή με βαμβάκι. Μπορείς να ασχοληθείς και ο ίδιος κάποια στιγμή με την κατασκευή αντιστάσεων , πράγμα απλό , εύκολο και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ! Δεν ξέρω ωστόσο με αυτόν τον ατμοποιητή αν μπορείς να το κάνεις... Σίγουρα δεν θα είναι απο τους πιο εύκολους. Για τέτοιο σκοπό παίρνουμε επισκευάσημους ατμοποιητές.
6)Δοκίμασε και αν δεν μπορείς να ατμίσεις κανονικά τότε πέτα την.

P.S.μέχρι να το γράψω σου απάντησαν αλλα λυπήθηκα το μακρινάρι μου :P



Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8150 στις: Ιουνίου 18, 2016, 21:54 »
1) Δεν είναι ανάγκη να κάνεις κάτι που δεν σ' ευχαριστεί Αν δεν μπορείς τόσο χαμηλές αντιστάσεις βάλε την 1,8 που έχεις  (ούτε εμένα μ' αρέσουν, και δεν κάνω) Αν είναι υγείες, δεν το ξέρουμε ακόμα
4) Νορμάλ είναι Αν βάλεις κι άλλα w θα ανταποκριθεί πιο γρήγορα Με πολύ αέρα πάντα θα κάνεις τζούρα Αφού δεν σε ικανοποιεί ας στην 1,8 (πιο ανθρώπινο άτμισμα) ή αλλάζεις ατμοοιητή σε έναν με σφιχτή τζούρα


Ούτε η 1,8 ξέρουμε αν είναι υγειλες.. Ετσι όπως το γράφεις είναι σαν η 1,8 να είναι η καλή και η 0,5 να είναι η βλαβερή..
Επίσης αυτοί που ατμίζουν subohm( κάτω του ohm αντιστάσεις) δεν είναι άνθρωποι..?? Έχουν μυτερά αυτιά ,ουρά και είναι λίγο πράσινοι..??

Εδώ είναι ένα νήμα για νέους ατμιστές και αυτά που γράφονται πρέπει να είναι ξεκάθαρα και ακριβή.. Οι προσωπικές προτιμίσεις, πρέπει να εμφανίζονται έτσι και μόνο, όχι σαν κανόνας.
Επειδή σε κάποιους αρέσουν οι τσιγαρίσιες τζούρες , δεν είναι οι αεράτες βλαβερές, όπως και επειδή σε κάποιους αρέσουν οι πνευμονικές, δεν είναι οι άλλοι βλαμένοι που θέλουν να ξηλώσουν τα πνευμόνια τους για να πάρουν μια τζούρα..
Οι νέοι δεν ξέρουν οπότε οφείλουμε την πληροφορία να τους την δίνουμε με σωστό και ουδέτερο τρόπο..

Αποσυνδεδεμένος remi0s

  • **
  • 257
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8151 στις: Ιουνίου 18, 2016, 22:05 »
Υπερβολικό σε βρίσκω , δεν νομίζω οτι ο κώστας είπε πως οι πνευμονικές είναι βλαβερές και οι πιο σφιχτές ευεργετικές..
Το "πιο ανθρώπινο άτμισμα" επίσης δεν νομίζω οτι παραπλανεί, είναι μια έκφραση που χρησιμοποιείται πολύ και παντού ("πιο ανθρώπινο"). Δεν νομίζω οτι όταν έχεις αχούρι το σπίτι σου και σου πεί η μάνα σου πώς ζεις εδω μέσα, συμμάζεψε να γίνει πιο ανθρώπινο σε βλέπει σαν τρολ ("Έχουν μυτερά αυτιά ,ουρά και είναι λίγο πράσινοι..??") :P
Έτσι και όταν μπεί στο δωμάτιο σου και δεν βλέπει απο τις πνευμονικές , θα πει γιαπί το έχεις κάνει (θα αναρωτηθεί βέβαια πως μυρίζει τόσο ωραία)!Άνοιξε κανα παράθυρο να ανασάνεις σαν άνθρωπος..

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8152 στις: Ιουνίου 18, 2016, 22:25 »
Επειδή μάλλον δεν με κατάλαβες, ΄να το ξαναπώ..

Οι νέοι δεν ξέρουν οπότε οφείλουμε την πληροφορία να τους την δίνουμε με σωστό και ουδέτερο τρόπο..

Τώρα τι θα έλεγε η μάνα  μου που δεν ήταν ατμίστρια, ή αν οι άνθρωποι έχουν σώνει και ντε περιποιημένα δωμάτια, είναι άλλη συζήτηση.
Να πάμε σε άλλο νήμα να πλακωθούμε για τις πνευμονικές και τις τσιγαρίσιες..
Εδώ που είναι νήμα για νέους, η πληροφορία πρέπει να είναι ουδέτερη..  Χωρίς χαρακτηρισμούς..

Αποσυνδεδεμένος ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
    • KostasSpear
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8153 στις: Ιουνίου 18, 2016, 23:05 »
Απαντώ ακριβώς ότι ρωτάει και δεν τα παραβάλλω με κάτι άλλο (αν κάτι άλλο είναι δεν είναι υγιεινό)  Ο άνθρωπος ζεματίστηκε και αναρωτήθηκε

Ανθρώπινο λέμε το συνήθεις,  και όχι τις υπερβολές Το απολαυστικό όχι τον εξαναγκασμό  

Του είπα ότι έτσι κάνω και εγώ για να καταλάβει ότι επειδή το είχε το κουτί, δεν πάει να πει ότι αυτό θα ακολουθήσει αφού δεν του αρέσει το λέει ο ίδιος τι του άρεσε περισσότερο Επειδή θέλουν κάποιοι να πουλήσουν δεν πάει να πει ότι εμείς θα ακολουθούμε σαν χαϊβάνια

Δεν είπα πέτα το μην το δοκιμάσεις καν, γιατί περί ορέξεως κολοκυθόπιτα

Δηλαδή εσύ στα χαμηλά W μόνο τσιγαρίσεις τζούρες παίρνεις  ;

Δεν χαρακτήρισα κανέναν όπως και να ατμίζει, αλλά μπορώ να το κάνω...

Αν θες να του απαντήσεις κάτι άλλο ποιος σε εμπόδισε Δώσε την πληροφορία σωστά και ουδέτερα


μεγέθυνση γραμματοσειράς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2016, 23:16 από spectrum »

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8154 στις: Ιουνίου 19, 2016, 00:25 »
Παιδια συγνωμη αν προκαλεσα αναταραχη. Αντιλαμβανομαι τι εννοειτε και καταλαβαινω οτι ειναι θεμα γουστου εν πολλοις. Απο κει και περα, αποσο εχω διαβασει υπαρχει ακομα μια επιφυλλακτικοτητα απο τους ερευνητες στο τι γινεται σε υψηλες θερμοκρασιες και γιαυτο αν και μαρεσει περισσοτερο η πνευμονικη σε υψηλα watt νομιζω οτι πρεπει να χαλαρωσω και να αρκεστω σε <10 watt (αρα να παω σε 1.8 που ατμιζει επαρκως σε τοσο λιγα watt).

Νομιζω οτι κακως εβαλαν σε starter kit (pico+melo) χαμηλων ohm αντιστασεις μονο. Ο αρχαριος οπως εγω μαλλον θαπρεπε να ξεκινησει με 1.8 σε κατι πιο σφιχτο. Οποτε οπως μου προτεινατε θα παρω απο Δευτερα μαλλον τον Triton mini.

Ασχετο: Καλο το tribeca και το odin, αλλα αρκετα αρωματικα και τα δυο. Απο την αλλη ολα τα καπνικα που δοκιμασα δε μαρεσαν καθολου. Ειχαν μια μυρωδια καμμενου πουρου καπως. Υπαρχει κατι εκλεπτυσμενο σαν tribeca αλλα λιγο πιο ουδετερο να μη βγαζει πολυ γλυκητητα? Το odin ειναι λιγοτερο γλυκο αλλα πανακριβο το ατιμο. Εχω καταγραψει να δοκιμασω Gandalf και Bebeca αλλα μαλλον πολυ αρωματικα θαναι κιαυτα ε?
:)

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8155 στις: Ιουνίου 19, 2016, 00:53 »
Ο triton mini ειναι μια καλη επιλογη.Δες και το σχετικο νημα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27554.0.html.
Οσο για τα υγρα το καλυτερο ειναι να τα δοκιμασεις ωστε να δεις εαν σου ταιριαζουν.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8156 στις: Ιουνίου 19, 2016, 01:29 »
Τα υγρά απαιτούν προσωπική δοκιμή. Ότι αρέσει στον έναν στον διπλανό του φέρνει αηδία...
Το Bebeca είναι κλώνος του Tribeca. Δεν θα καταλάβεις κάποια διαφορά.
Δύο καλές σειρές που μπορείς να δοκιμάσεις με κόστος στην μεσαία προς φθηνή κατηγορία είναι
τα Ben Northon (θα τα βρεις στο Atmistique) σε 5 γεύσεις, και
τα Wanted (θα τα βρεις στην VapeLand) σε 4 γεύσεις.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8157 στις: Ιουνίου 19, 2016, 07:44 »
Να συμπληρώσω ότι το turkish tobacco της Liqua και το Kapnos και gina της atmos, συνήθως αρέσουν στους νεοεισερχόμενους. Δοκίμασέ τα αν τα βρεις. :)

Αποσυνδεδεμένος teopanta1

  • **
  • 154
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8158 στις: Ιουνίου 19, 2016, 15:50 »
Μου ήρθε μια απορία τώρα 10ml υγρού με 18 MG νικοτινης σε πόσα κανονικά τσιγάρα αντιστοιχεί;  το έχει υπολογίσει κάποιος αυτό ή υπάρχει κάποιος τρόπος να υπολογιστεί;

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στάλθηκε από το XT1068 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8159 στις: Ιουνίου 19, 2016, 16:07 »
Τώρα γενικά μιλάμε,τι πραγματικά σε νοιάζει; Δεν μπορεί να δοθεί ξεκάθαρη απάντηση γιατί είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα.
Κοίτα αν σε καλύπτει η νικοτίνη που παίρνεις. Αν είσαι over θα το καταλάβεις, πιστεψέ με.
Αν πάλι σου λείπει, πάλι θα το καταλάβεις... είναι και μερικά πράγματα που τα μαθαίνουμε για εμας μόνοι μας,
μιας και δεν είμαστε όλοι ίδιοι.... και δεν έχουμε τις ίδιες ανάγκες.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Διάβασε επίσης και αυτά να βοηθηθείς :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3490.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,28179.0.html
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2245.msg54845.html#msg54845
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,458.msg1021686.html#msg1021686
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3938.1080.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2016, 16:13 από nikosallos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171344 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275257 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15193 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13918 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 378 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34757 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8960 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364