vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

501 επισκέπτες, 5 χρήστες
camber, dkostas, mfk, zamploutos, takoulas

Twitter

Erlkonigin Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 18, 2014, 21:02 »
Γιαννη η παρουσιαση σου απο τις καλυτερες του Φορουμ για να μην πω η καλυτερη  ;D
Τωρα στο θεμα μας, παρα μα παρα πολυ καλος ατμο αλλα τσουχτερος  :))
Οσον αφορα το θεμα διαμετρου ειναι κατι που προσωπικα δεν με απασχολει καθοτι και τα δυο μοντ μου ειναι box  8)
Για το drip tip μην ξεχναμε οτι και ο iatty (ναι ακομη παραμενει ψηλα) δεν ειχε ανταπτορα (επειτα βγηκε) και δεν ενοχλησε κανεναν θελω να πιστευω η πολυ λιγους.
Για το πολυκ/κο δεν κανω οξινα οποτε ενα και το αυτο  :)) :))
Μειον παλι και μεγαλο θα ελεγα πανακριβα αξεσουαρ  ;D
Ολα αυτα με γρηγορη ματια αλλα με το καιρο ισως βρω και αλλα να γραψω.
Και παλι μπραβο για την φοβερη παρουσιαση σου  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ALEXANDROS-

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλη είσαι εδώ!!!!!....Χρήστο είσαι εδώ!!!!!
    • www.facebook.com/alexandros.nterpoulis?ref=tn_tnmn
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 18, 2014, 21:18 »


Σε  provari satin silver είναι κουκλί πέραν την άψογη κατασκευή  και φινίρισμα που
για εμένα ακουμπά κορυφή



ορίστε και λυμένο


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 18, 2014, 23:23 από Giannis Pap »

Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 18, 2014, 23:24 »
Ερώτηση: Ο πόλος 510 είναι ρυθμιζόμενος ή όχι?

Όχι δεν είναι ρυθμιζόμενος ο πόλος

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 19, 2014, 00:05 »
Γιάννη, συγχαρητήρια και από μένα για την παρουσίαση, εξαιρετική!!!

Τώρα, παρόλο που θεωρώ τον εαυτό μου νέοπα στους επισκευάσιμους, έχω τα εξής να πω:

1) Είναι άσχημος!!! Τουλάχιστον με το πλαστικό τανκ. Με το SS μου αρέσει περισσότερο. Και διαβάζοντας αυτό το 1) που μόλις έγραψα εγώ, που ονειρεύομαι μοντ με 2*26650 γύρω στα 52εκ μήκος με ατμοποιητή που να χωρά γύρω στα 30μλ, είναι καθαρή πρόσκληση για κράξιμο!!!
2) Η τιμή του είναι υπερβολική, με μόνη δικαιολογία την χρήση 316 ατσαλιού, που οι γνώστες ξέρουν ότι απαιτεί ακριβά υλικά στο CNC.
3) Το ότι το πακέτο δεν είναι πλήρες, και το συνολικό κόστος φουλ έξτρα αγγίζει μεγάλα για ατμοποιητή νούμερα, είναι ίσως για μένα το μεγαλύτερο μειονέκτημα.
4) μου αρέσει πολύ η πατέντα με τη "θήκη" για την αντίσταση.
5) Αναρρωτιέμαι κατά πόσο εύκολος είναι στα αλήθεια, όταν ο Γιάννης που και τι δεν έχει στρίψει, δυσκολεύτηκε με το mc...

Κατά τα άλλα, ο Svoemesto θα πρέπει να αισθάνεται υπερήφανος που εισήγαγε την kayfunοειδή τροφοδοσία, μιας και από ότι φαίνεται είναι το trend που θα επικρατήσει σε πολλούς επισκευάσιμους για πολύ καιρό, λόγω κυρίως της απροβλημάτιστης λειτουργίας.

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 19, 2014, 01:18 »
Με φιτίλι το δοκιμάσατε παιδιά?
Έλεγε τίποτα η μπα?

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 23, 2014, 11:41 »
Μόλις τελείωσα το στήσιμο του και εγώ.Τον πήρα από FABVAPE(άψογη εξυπηρέτηση τα παιδιά εκεί και τους ευχαριστώ)
Συμφωνώ ότι είναι ακριβός σαν ατμοποιητής και υπερβολικά ακριβά τα παρελκόμενα (το δεύτερο με πειράζει περισσότερο)
Σίγουρα θα ρίξω τη νικοτίνη γιατί με το ίδιο στήσιμο με τον kayfun που του έκανα και με το ίδιο υγρό μου έπεφτε πολύ πιο βαρύ.Η γεύση πολύ πιο έντονη.(el Toro puros)
Όσο για το στήσιμο μπορώ να πω ότι πιο εύκολο από αυτό δεν έχω κάνει με κανένα ατμο από όσους επισκευασιμους έχω αλλάξει.
Εντάξει εύκολος ο kayfun αλλά αυτός  είναι πολύ πιο πάνω.Τα αυλάκια αυτά είναι που κάνουν όλη τη δουλειά.
Επίσης πιο εύκολο γέμισμα δεν έχω κάνει.

Sent from my 20BN000UGE using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 23, 2014, 16:54 »
Το μέγεθος σε σχέση με kayfun lite ; Φαίνεται τεράστιος δίπλα του ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 23, 2014, 17:22 »

Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #23 στις: Αυγούστου 01, 2014, 11:25 »
Από το 7:35 και μετά  :)



Ως το 7:35 μιλάει για τα επιστόμια της Innervape (Zarras) DripTips Line II


Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #24 στις: Αυγούστου 01, 2014, 13:01 »
Ωραία τα είπε ο Phil και θα συμφωνήσω μαζί του στα πιο πολλά, ανακράζοντας καθόλου φιλοσοφικά: "Με γκάστρωσε ο κύναιδος μέχρι να τον στήσω σωστά"!!! :idiot1: :wall:


Θετικότατα έχει έναν απρόσμενο, απόλυτο τρόπο τοποθέτησης του βαμβακιού, σε σχέση με ότι είχα συνηθίσει μέχρι τώρα. Ή απλά, θα μπορούσε να έχει λίγο φαρδύτερα κανάλια; Δεν ξέρω ..




Η γεύση του είναι ότι καλύτερο για άτμο χωρίς κεραμικό, τουλάχιστον σε συνάρτηση με αυτά (τα λίγα) που γνωρίζω.




Θα συμφωνήσω με όλους στα σχόλια περί της τιμολόγησης, απόλυτα θα έλεγα, αλλά για να μην αδικηθεί ο άτμο, θα πρέπει να αναφερθεί ότι κατασκευαστικά βρίσκεται μια σκάλα παραπάνω από σχεδόν ότι κυκλοφορεί εκεί έξω. Οι τύποι έχουν ξυρίσει κάθε πιθανό γραμμάριο περιττού ss. ¨Ολη η κατασκευή είναι απίστευτα ντελικάτη, σε όλη τη λεπτομέρεια, μακράν των συνηθισμένων γοτθικών σχημάτων κλπ.


Επίσης, ο άτμο παραδίδεται πιά με ss μαμίσιο επιστόμιο και όχι με την πλαστικούρα, που μου άρεσε πιο πολύ από τα έξτρα ss που διατίθενται. Δείτε στη φωτό ..


Μου άρεσε πολύ η αεράτη τζούρα του χωρίς το AFC που το αφαίρεσα εντελώς, + από την πρώτη στιγμή χρησιμοποιώ το 22αρι ss τανκ, με την απίστευτη χωρητικότητα των 8ml! :thumpup:




Οπότε, αν εξαιρέσω τις πρώτες μέρες με τον Erl που διδάχτηκα την υπομονή, @#!!%^%&, είμαι ικανοποιημένος. Είχα και μήνες να ατμίσω τανκάτο και μου έλλειψε!  :laugh1: 




EDIT: Να μην ξεχάσω να μνημονεύσω την άψογη υποστήριξη του Φώτη και της Μαρίας (Fabvape) στα προϊόντα τους!  :thumpup: :thumpup:


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 01, 2014, 13:08 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #25 στις: Αυγούστου 01, 2014, 14:23 »
Σε σχέση με τον kayfun lite+ η διαφορές του σε σχέση με την ποιότητα μετάλλων και κατασκευής, αλλά και γεύσης, αντιπροσωπεύει το σχεδόν διπλό κόστος?
Το σκέφτομαι να τον πάρω, αλλά αν είναι σχεδόν όπως τον kayfun λέω να πάω σε κάτι με κεραμικό.

Αποσυνδεδεμένος grigoris_a

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #26 στις: Αυγούστου 01, 2014, 14:50 »
Για μένα η ευκολία στησίματος(δεν ξέρω γιατί αλλά μου έκατσε με την πρώτη να τον στήνω και με περισσότερο βαμβάκι στα κανάλια απο ότι στο review) το μικρό του βάρος η μεγάλη χωρητικότητα αλλά κυρίως η απίστευτη ευκολία γεμίσματος τον κάνουν να αξίζει.
Sent from another planet

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #27 στις: Αυγούστου 01, 2014, 15:46 »
Απ'ότι καταλαβαίνω, δεν γίνεται να ανοίξεις και να πειράξεις αν δεν αδειάσεις.
Σωστά?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #28 στις: Αυγούστου 01, 2014, 16:43 »
Και εγώ έτσι έχω καταλάβει, θέλει άδειασμα πρώτα, δεν είναι expromizer :)

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #29 στις: Αυγούστου 01, 2014, 17:24 »
Φίλε thenetpoet, εγώ τουλάχιστον δεν ξέρω να απαντήσω. Ωστόσο νομίζω ότι κατασκευαστικά σίγουρα αξίζει παραπάνω από άλλους πιο απλά κατασκευασμένους άτμο.
Στην περίπτωη μου, θα πρέπει να συνυπολογιστεί και το επιπλέον κόστος του ss sandblasted driptip.


Και σίγουρα είναι ακριβός άτμο. :dontknow:



alexmach, σωστά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275464 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9269 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42746 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9142 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364