vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #870 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 18:17 »
renesis αμα ψάχνεις για γεύση ψάξε κατι άλλο. Φθηνός στο μάτι και μόνο ειναι.
Αντοχή 0,γεύση σε σύγκριση με άλλους κινεζικούς του τότε καλή, αλλά με τη σημερινή γκάμα μένεις απλά μακριά.
Προσωπική μου γνώμη ψάξε για κανέναν ελληνικό επισκευάσιμο μεταχειρισμένο ή dripper καινούργιο κάπου τον ειχε πάρει το μάτι μου στα 35 ευρώ.
Στα μονο + που εχει ο eternity προσωπική μου γνώμη πάντα είναι οτι χωράει αρκετές σταγόνες ως dripper + οτι ειναι ενα κλικ ευκολότερος απο κάποιους άλλους ατμο αν δεν εχεις εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #871 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 22:54 »
Ως κάτοχος 3 τέτοιων ατμοποιητών, παροπλισμένος πλέον και σώος μόνο ένας, μπορώ να πω ότι ο Eternity αποτελεί την είσοδο στον κόσμο των επισκευάσιμων.
Ότι έχει ικανοποιητική τιμούλα ΟΚ, αλλά πολύ ευαίσθητος. Οι 2 πρώτοι μ΄άφησαν μετά από πτώση, με αποτέλεσμα να μείνω με την μπαταρία στο χέρι. Όπως καταλαβαίνεις πολύ ψεύτικος, πολύ πρόχειρος και με αρκετά προβληματα.
Από ντουμάνι μέτριος-καλός αλλά από γεύση... μόνο όταν τον συγκρίνεις με κάποιον άλλον (ακόμη και κινέζικο) θα δεις πόσο πίσω είναι. Σε σχέση με τον Α7 SS που έχω τώρα είναι ένα-δύο κλικ πιο κάτω ο eternity κι αυτό λέει πολλά. Από στησίματα δεν έχει και πολλές επιλογές, υπάρχουν βέβαια και διάφορες πατέντες στο παρόν νήμα.

Αν τον αποκτήσεις αυτό θα έχει να κάνει μόνο και μόνο για την εμπειρία, όχι ότι είναι καλός. Δε νομίζω να μείνεις πολύ σ' αυτόν όπως κι εγώ αρχίζω να εγκαταλείπω τον αξιοπρεπέστατο Α7 για κάτι καλύτερο (Kayfun lite plus).

Πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα καταλάβεις ότι όσο λιγότερο μπλέξεις με κινεζιές τόσο το καλύτερο. Μπορεί να τα σκάσεις χοντρά για έναν καλό ατμοποιητή αλλά θα σε ανταμείψει σε βάθος χρόνου. Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ ήμουν της άποψης να πάρω κάτι οικονομικό για να με βγάλει αλλά δυστυχώς ότι πληρώνεις παίρνεις.
Κάποιος εδώ μέσα είπε ότι τα φτηνά σου βγαίνουν ακριβότερα, και είχε δίκιο...Την καλή επιλογή δεν την μετανιώνεις ποτέ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2014, 23:17 από testament »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #872 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 23:21 »
Το βασικό πρόβλημα του eternity είναι η ευπάθεια στον ένα από τους δύο ακροδέκτες στους οποίους κουμπώνει το σύρμα. Από εκεί και πέρα σήμερα μπορεί να θεωρείται πλέον ξεπερασμένος. Ας μην ξεχνάμε ότι είναι πολύ καιρό στην αγορά (πάνω από ένα χρόνο). Φυσικά είναι και το υλικό κατασκευής του που δεν είναι stainless steel. Δεν θα τον σύγκρινα με άλλους καλύτερους επισκευάσιμους που κυκλοφορούν σήμερα (Kayfun κλπ). Από αισθητική πάντως άποψη είναι καλός. Έχει μικρή  διάμετρο και ταιριάζει πολύ καλά με μπαταρίες τύπου eGo. Περισσότερο μπορεί να απευθύνεται σε χρήστες που θέλουν ένα μικρό "σύνολο" με έναν σχετικά φτηνό επισκευάσιμο.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #873 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 00:49 »
για κανέναν ελληνικό επισκευάσιμο μεταχειρισμένο ή dripper καινούργιο κάπου τον ειχε πάρει το μάτι μου στα 35 ευρώ.

Πού; Αν αυτό όντως ισχύει και είναι ο αυθεντικός, να τρέξω.

Με πείσατε. Δε θα τον πάρω. Ευτυχώς που υπάρχει και το φόρουμ, γιατί αλλιώς... φθηνός, εύκολος για αρχή, και dripping και tank. Θα τον έπαιρνα και θα απογοητευόμουν.
Ευχαριστώ, παίδες.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #874 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 01:21 »
Σου το στέλνω σε pm για να μη θεωρηθεί διαφήμιση.

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #875 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 01:26 »
αυτό το πμ μπορώ να το έχω κι εγώ παρακαλώ?? :yes:

Αποσυνδεδεμένος hopsack86

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #876 στις: Μαρτίου 29, 2014, 01:37 »
παιδια σημερα πηρα τον eternity. αφου διαβασα και κριτικες και ειδα και τα βιντεο.


και το αποτελεσμα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ η τζουρα του δεν εχει καθολου χτυπημα. εχω την μαμησια αντισταση και λειτουργω σε dripping. με ego μπαταρια 1000αρα


πριν ειχα αυτον http://www.nobacco.gr/el/productsgr/αξεσουαρ/ατμοποιητεσ/nobacco-ego-epsilon-bdc-1-8-ohm-διαφανο και ειναι η μερα με την νυχτα.


τι μπορει να παιζει?? που μπορει να εχω κανει λαθος?? γιατι σε σχεση με τον προηγουμενο δεν εχει καθολου χτυπημα και γευση απλα εχει ατμο και πρεπει να παρω πολυ μεγαλη τζουρα για να νιωσω "κατι"

Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #877 στις: Μαρτίου 29, 2014, 10:39 »
Η μαμισια αντίσταση είναι απαράδεκτη. Διαβασε το νήμα από την αρχή, φτιάξε μόνος σου την αντισταση. Θα δεις μεγάλη διαφορά στη γεύση και ντουμανι.

Αποσυνδεδεμένος hopsack86

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #878 στις: Μαρτίου 29, 2014, 13:54 »
το διαβασα αυτο.
αλλα ΤΕΤΟΙΑ διαφορα?
τεσπα επειδη δεν εχω αγορασει φυτιλια και συρμα.
θα παρω θα δοκιμασω και θα στειλω feedback


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2014, 14:00 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #879 στις: Μαρτίου 29, 2014, 15:44 »
Για τα λεφτά του και σαν πρώτος σου είναι αρκετά καλός. Είναι must να φτιάξεις δικιά σου φ.α

Αποσυνδεδεμένος Panosbek

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • Μακάριοι οι πτωχοί τω πνεύματι
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #880 στις: Μαρτίου 29, 2014, 18:41 »
το διαβασα αυτο.
αλλα ΤΕΤΟΙΑ διαφορα?
τεσπα επειδη δεν εχω αγορασει φυτιλια και συρμα.
θα παρω θα δοκιμασω και θα στειλω feedback

Σίγουρα κάποιο παιδί από το φόρουμ θα μένει κοντά σου να σε βοηθήσει, για να μη περιμένεις μέχρι τη δευτέρα. Αμα είσαι θεσσαλονίκη μπορώ να σε βολέψω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2014, 18:51 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276526 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559189 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10616 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364