vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

e-power 2 vv box

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
e-power 2 vv box
« στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 20:40 »

Κατά την γνώμη μου ίσως το πιο όμορφο,μικρό vv mod που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή!

Για τυχόν απορίες που θα σας μείνουν μετά την παρακολούθηση του video είμαι στην διάθεσή σας! :) 


http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&product_id=535


[youtube]8vD1kWKIcu4[/youtube]


Τα βύσματα του καλωδίου φόρτισης είναι ένα micro usb (και όχι mini usb όπως αναφέρω στο βίντεο εσφαλμένα), ένα βύσμα για iphone και απο οτι μου εγραψε καποιος στα σχόλια κάτω απο το βίντεο στο youtube το τρίτο βύσμα είναι για iphone 5, 5c, 5s


Επίσης ξέχασα να σας πω πως κλείνει! Κλεινει με 3 κλίκ και καπάκι διαρκές πάτημα για 2 δευτερόλεπτα.


Τέλος, "katady" είναι το όνομα της εταιρείας (εξ ού και kvapor) και όχι το όνομα κάποιου σχεδιαστή!  :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2014, 03:40 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 20:51 »
μια χαρά
είναι όπως τα λές
μικρό και όμορφο
και η τιμή είναι μια χαρά
αν υπήρχαν και photo με επισκευάσιμο 22χιλ
να είχαμε ολοκληρωμένη εικόνα

Υ.Γ.: Ωραία και ευχάριστη παρουσίαση αλλά κάτι μου θυμίζεις :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 21:01 »
Wilde θα ανεβάσω μάλλον αύριο φωτο με ατμοποιητη στα 22 , τον χωράει κανονικά τον 22άρη αλλά για λόγους αισθητικής χρειάζεται ένα δαχτυλίδι (σαν αυτα που βαζουμε στις eGo μπαταρίες όταν χρησιμοποιούμε 510 σπειρώματα)να καλύψει τα σπειρώματα του eGo thread σε περιπτωση που χρησιμοποιήσεις ατμοποιητή με 510 σπείρωμα...


Τωρα για το κάτι σου θυμίζω ε, όλο και κάπου θα με έχει πάρει το μάτι σου...  ;D

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 21:19 »
Νομίζω με 16χιλ ή ακόμα καλύτερα 14χιλ
θα είναι μια χαρά
το 22αρι θα είναι μεγάλο

Υ.Γ.: Έσκασα μέχρι να το βρώ
        σε έχω δει απο κοντα το 2010 στο θέατρο
         :respect:

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 21:21 »
Ωραιο μοντακι,
ωραια τιμη,
ωραιο review,
ωραιος και ο Στελιος...

υ.γ Να σε βλεπουμε συχνοτερα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 21:27 »
Καθε βράδυ εδώ είμαι βρε Αχιλλέα απλά εχω περάσει σε stealth mode....  ;D


Παντως για εμενα καλυτερα του κάθονται οι ατμοποιητες τυπου eGo, οι bcc , οι eGoc, οι mini protank, οι mini ismoka, οι Ce4 -5 - 6 , oι aspire bdc τυπου ce4 , όλοι αυτοί του κάθονται σούπερ!
Προσοχη όμως: όπως λέω και στο review θελει μεγάλες αντιστάσεις!


wilde ποια παρασταση ειχες δει? Στείλε πμ!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 21:46 »
Μπράβο, Στέλιο, ωραία παρουσίαση.  :thumpup:
Άλλη μια εδώ: http://www.urbanvapers.com/index.php/el/reviews/product-reviews

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 17, 2014, 23:53 »
ωραία παρουσίαση. πολύ καλά τα λες.  :thumpup:  εμένα πάλι εμφανισιακά δεν μου αρέσει το συγκεκριμένο μποξ

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 00:30 »
Υποκειμενικό ειναι το γούστο σε αυτα βρε Domaze...  :dontknow:
Εγω πραγματικα πιστευω ειναι απο τα πιο όμορφα,μικρά μοντάκια που κυκλοφορούν!  ::)

Αποσυνδεδεμένος domaze

  • ***
  • 922
  • Φύλο: Άντρας
  • Say Hello to my little friend!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 00:50 »
Γι αυτό είπα ότι εμένα δεν μου αρέσει. Για να τονίσω το "περί ορέξεως"... Υποκειμενικά είναι όλα

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 01:01 »
Συνονόματε σε ευχαριστώ για την πολυ ωραία παρουσίαση. Εγώ για να είμαι ειλικρινής, εμφανισιακά δεν έχω αποφασίσει ακόμα εάν μου αρέσει γιατί με αλλο πράγμα κόλλησα κ ζητώ συγγνώμη για το οφτόπιτς... Άσπρο evod που βρήκες;;;;; Είχα φάει τον κόσμο κάποτε αλλά δεν έβρισκα κ τα παράτησα. :D


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 01:13 »
Στο mpixlimpidi.net βρήκα άσπρο evod!  :dontknow:
Κάνε τους ένα τηλέφωνο γιατί από ότι έχω καταλάβει δεν έχουν ανεβασμένα στο site όλα τα προϊόντα τους...  ;)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 18, 2014, 02:19 »
Ρε Στέλιο, ξουρίστηκες????? Στο στιγμιότυπο που δείχνει πριν παίξει το βίντεο, νόμιζα ότι ήταν ο Τζιμ Κάρεϋ ρε φίλε που άτμιζε!!! Ή o Simon Cowell!!!!!


Πολύ ωραία παρουσίαση φίλε!! Η φυσικότητά σου, όλα τα λεφτά! Και το μοντάκι ωραίο είναι!! ΜΠΡΑΒΟ βρε!!

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:05 »
Για αρχή μπράβο για την παρουσίαση, και πιο πολύ ευχαριστώ για το χρόνο να κάνεις το βιντεάκι.

Λέγοντας πως όταν αναβόσβησε το λαμπάκι νόμισες αρχικά πως τελείωσε η μπαταρία, υποθέτω πως αυτό κάνει κι όταν πράγματι τελειώνει η μπαταρία σωστά..; Αν είναι έτσι περνάω στη δεύτερη υπόθεση, δεν το αναγνωρίζει σαν βραχυκύκλωμα αλλά (όωπς κι άλλες "διάσημες" μπαταριοθήκες που ανέφερες κι όλας) όταν ζορίζεται να δώσει τα Volt, το αναγνωρίζει σαν τελείωμα μπαταρίας.


Τρεις ερωτήσεις λοιπόν με βάση τα προηγούμενα. Πρώτον, γνωρίζεις είτε από το κατάστημα, είτε από manual ή κάπως τι όριο Amper έχει; Δεύτερο, αν στο κάνει, κι αναβοσβήσει το λαμπάκι, μετά ξαναλειτουργεί, ή απαιτεί να το κλείσεις ή να αλλάξεις ρύθυμιση ή να περάσει από usb θύρα αναγκαστικά; Τέλος (που θα με βοηθήσει να καταλάβω αν έχω καταλάβει σωστά γιατί χρειάζεται πολλά ohm) Με αντί για 3,7 V ας πούμε 5V, στην 2,4~2,7 Ω, παίζει; Ή αλλιώς με την μικρή 1,9 στα 3V παίζει;

edit: Για το πρώτο, τώρα βλέπω του jericho, 3 Amper..
edit2: Σύμφωνα όμως με την παρακάτω απάντηση, στην πορεία αποφόρτισης της μπαταρίας, πολύ λιγότερα (που έχει και περισσότερη λογική, μιας και 2Ω σε 3,7 δεν είναι παρά 1,85 Amp)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2014, 04:00 από exispathi »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: e-power 2 vv box
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 19, 2014, 00:48 »
Ευχαριστώ!


Λοιπόν, οσον αφορα την πρώτη ερώτηση η απάντηση είναι (αντιγράφω απο το εγχειρίδιο χρήσης): 1.3 When smoking,the current peak reaches 3A. Continuous current is 2.5A


Όσον αφορά την δεύτερη ερώτηση: Όταν μου αναβόσβησε το λαμπάκι δεν μπορούσε να συνεχίσει το άτμισμα με τον ίδιο ατμοποιητή, άλλαξα ατμο και έβαλα με περισσότερα όμ και συνέχισε να παίζει κανονικά (χωρίς να το σβήσω και να το ξανανοίξω) μέχρι που 2-3 ώρες μετά άδειασε η μπαταρία! Βεβαια η υποθεση σου ειναι πιθανοτατα σωστη!Αν το σβήσω και το ξανανοιξω μάλλον θα λειτουργεί κανονικά με τον αρχικό ατμοποιητή!


Οσον αφορά την τρίτη ερώτηση: με αντίσταση στα 2.4 μου έπαιζε κανονικά στα 5V το μοντάκι αλλα μην φανταστεις ότι το ζόρισα για πολύ ώρα στα 5V, μου έβγαζε καμμένο (δεν τα σήκωνε ο ατμοποιητής τα 5V) και έτσι ξαναγύρισα στα 3.7. Με μικρή αντίσταση 1.9 - 1.8 έπαιζε κανονικά στα 3V και στα 3.3 καί στα 3.7 καί στα 4.0 αλλά μετά απο κανενα δύωρο-τρίωρο άρχισε το...αναβόσβησμα!  :tongue_smilie:

Και κάτι ακόμα μιας και ξαναδιάβασα το εγχειρίδιο χρήσης: Συμφωνα με τον κατασκευαστη αν βαλεις ατμοποιητη κάτω απο 2 ομ ,άσχετα με το πόσα βόλτ εχεις ρυθμισει την συσκευη να παιζει, αυτη θα το διαβασει σαν βραχυκυκλωμα (κάτι που στην πράξη δεν ισχύει αφου -έστω για λίγη ώρα- έπαιξε κανονικά με αντίσταση στα 1.8 - 1.9 και ρυθμισμένο στα 3.7V)
Επίσης στο manual αναφέρει : Standard load is with 3ohms resistance atomizer. It can also work when the atomizer resistance is 2ohms,while fully output when resistance below 2.2ohms is not recomended.


Τέλος θέλω να πώ πως αν δίνεις ρευμα απο το epower2 σε μια αλλη συσκευη, κατα την διάρκεια της "μετάγγισης" δεν μπορείς να ατμίζεις (πράγμα που ισχύει, το δοκίμασα!)!
Επίσης στο Manual γράφει πως δεν μπορείς να ατμίζεις ούτε κατα την διάρκεια που φορτίζεις την συσκευή, κάτι που δεν ισχύει αφου εγω άτμισα καθως το είχα στην πρίζα και φόρτισε αλλά θελω να επισημανω ότι η απόδοσή του ήταν πάρα πολυ μειωμένη, ουσιαστικά υπολειτουργούσε! Αρα ουσιαστικά δέν ειναι passthrough!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2014, 01:30 από Pastafarai »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 279686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 64838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312089 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124297 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15777 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias