vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, Blackwolf

Twitter

Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:10 »
Panos_smokeit αυτόν έχεις ?
Πάντως εγώ τον παρήγγειλα,  8)   και μόλις τον έχω στα χέρια μου, θα γράψω μερικές γραμμούλες.

Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:19 »
Οχι τον 1:1 απο φτ.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:38 »
Παναγιώτη εννοείς αυτόν που ονομάζει OTM ;;; με τα 35.31$;
Είναι όντως τόσο καλή η ποιότητά του;;;



Πάντως αυτός, για τον οποίο έχει γίνει πολύ φασαρία αν είναι γνήσιος ή από το ίδιο εργοστάσιο με τον φτηνό (που επίσης έχει πολύ καλές κριτικές) έχουν κάποιες μικρές διαφορές όπως τον insulator στον έναν πόλο, τα γράμματα που είναι χαραγμένα στη καμπάνα κλπ.


Συγκρίνοντας πάντως με φώτο του αυθεντικού μόνο το συγκεκριμένο χάραγμα βρήκα ως διαφορές...με τον OTM


Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:40 »
Εχω παρει και εγω τον 1:1 απο φασττεκ και εχω να πω τα καλυτερα. Τον γνησιο δεν τον εχω πιασει στα χερια μου αλλα ανετα , αν μου το διναν σα δωρο για γνησιο, θα το πιστευα. Δουλευει τελεια και απροβληματιστα!

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:47 »
Συγκριτικά με τον kf πώς είναι?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:30 »
Παναγιώτη εννοείς αυτόν που ονομάζει OTM ;;; με τα 35.31$;

Ναι, Αντωνη, αυτον ειχα παρει, που ξεκινησε ως "authentic", το γυρισαν σε ΟΕΜ και πλεον βλεπω τον γραφουν ΟΤΜ.
Ελπιζω μεσα στο σκ να τον σεταρω ωστε να σου πω και πως ατμιζει.
Παντως και οι υπολοιποι κλωνοι που εχουν εμφανιστει, τοσο ο 1:1, οσο και αυτος χωρις καποιο χαρακτηριστικο, φαινονται εξισου καλοι.
Και μια φωτογραφια (απο κινητο ειναι, μην περιμενεις και πολλες λεπτομεριες ;D).


Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:32 »
Καυφαν δεν ειναι εκτος και αν δεν πετυχα ακομα το καταλληλο στησιμο. Ειναι ευκολος στο γεμισμα αλλα για μενα ειναι κομματακι δυσκολος στο στησιμο ( σε σχεση με τον καυφαν). Μπορεις να ρυθμισεις ευκολα την εισαγωγη αερα και κανει για ολες τις προτιμησεις( κανει και για lung hit).

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 17:46 »
Εμενα παντως δεν με κερδισε η ρυθμηση που εχει για τον αερα
Θα κανω πατεντα ωστε να εχει σταθερα ανοικτη την τρυπα του αερα η καμπανα , γιατι το να παιζει ετσι το τανκ ...... :nope:  δεν μου αρεσει.


Σαν γευση και ντουμανι , ειναι πολυ καλος στο 1.0Ωμ που τον εχω στησει.  Το ιδιο και σαν ομορφια , αλλα η ρυθμηση του αερα με χαλαει παρα πολυ.
Εμενα ευκολος μου φανηκε παντως φιλε  cOOkieR. Οι τρυπες που εχει ειναι μεγαλη βοηθεια. Επισης ενα ωραιο κολπακι που εχει το deck , ειναι οτι ο ενας πολος ειναι πιο ψηλος απο τον αλλο και ετσι τα συρματα ερχονται εκει ακριβως που πρεπει.
Ειναι και μια εξτρα βοηθεια στο να κανεις και καθετες αντιστασεις , περνοντας το βαμβακι εξω απο την αντ/ση. Να αγκαλιαζει την αντ/ση το βαμβακι δηλαδη.

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:03 »
Δυσκολο μου φανηκε το να καταφερω να περασω δυο αντιστασεις και να τις σφιξω ταυτοχρονα. Δεν εχω ασχοληθει και πολυ ομως.  ;D

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 03:37 »
Συνηθεια ειναι αδερφε.  Μια - δυο φορες και μετα θα πανε μονα τους τα χερια.  Κανεις μας δεν ηξερε ή ακομα καλυτερα ολοι μας καποια στιγμη μαθαμε το πως ..... ;)


Εκανα και την ''μαγκια μου'' με τον αερα και τωρα πλεον το τανκ ειναι τερμα σφιγμενο και σταθερο.
 Εφαγα  λιγο με dremel την καμπανα του τανκ (ο τορναδορος Gvel οχι εγω... ;D ) εκει που καλυπτει τον αερα , και τωρα το τανκ ειναι σταθερο και βιδωμένο εντελως.
Τωρα οταν ειναι βιδωμενο , εχω ας πουμε ανοικτο τον αερα στο 1/4 και με πολυ ελαχιστο ξεβιδωμα , εχω πληρως ανοικτο τον αερα.
Να το κανετε παιδες. Ειναι κατα πολυ καλυτερος ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 11:45 »
^ O Footoon γιατί δεν το έκανε είναι το ερώτημα όλων των χρηστών του συγκεκριμένου  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #206 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 11:55 »
Toυ αρεσει να κουνιεται μαλλον..... :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #207 στις: Ιανουαρίου 17, 2015, 15:10 »
.....
Εκανα και την ''μαγκια μου'' με τον αερα και τωρα πλεον το τανκ ειναι τερμα σφιγμενο και σταθερο.
 Εφαγα  λιγο με dremel την καμπανα του τανκ εκει που καλυπτει τον αερα , και τωρα το τανκ ειναι σταθερο και βιδωμένο εντελως
Τωρα οταν ειναι βιδωμενο , εχω ας πουμε ανοικτο τον αερα στο 1/4 και με πολυ ελαχιστο ξεβιδωμα , εχω πληρως ανοικτο τον αερα.
Να το κανετε παιδες. Ειναι κατα πολυ καλυτερος ετσι.
Θα σου ήταν εύκολο να ανεβάσεις καμμιά φωτό, για να "δούμε" το αποτέλεσμα ?

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #208 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 09:00 »
Δεν εχω καλη καμερα στο κινητο , αλλα θα το κανω φιλε.
Αν και δεν ειναι κατι δυσκολο.Απλα τωρα η καμπανα δεν ισια , αλλα εχει σε ενα σημειο  ενα ημικυκλιο.


Στον δικο μου ξεβιδωσα το τανκ ελαχιστα , σημαδεψα και τωρα με λιγο ξεβιδωμα , εχω και τροφοδοσια και αρκετο αερα , χωρις αυτο το κακο (ταραντελα) κουνημα του τανκ.

Απ: Aqua by UVo Κλώνοι !!!!!
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 18, 2015, 11:08 »
Εμενα παντως με σχεδον ολη την τρυπα να φενεται ταραντελα δεν εχει.Βασικα εχει την ιδια ανοχη σε ολη την διαδρομη εκτος απο οταν το πλησιαζει για ξεβιδωθει.
Και σαν dripper παει αρκετα καλα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12102 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194920 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181167 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2117 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos