vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Kanger Aerotank

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 11, 2014, 20:20 »
Εγώ μιλάω ότι για 30μλ που είναι το μπουκαλάκι  θέλω τουλάχιστον 2 αντιστάσεις.
Θα δοκιμάσω το υγρό που ατμιζα παλιά art  να δω τι παίζει.
Αλήθεια έχω ένα μπουκαλάκι μισώ κάνα 4μηνο λέτε να έχει χαλάσει να πάρω καινούργιο για το πείραμα ;


Oπως ειπα και πιο πανω , μπορουν να αντεξουν το πολυ 30 ml.  Το υγρο ειναι απο τα πιο κυρια αιτια  στο θεμα αυτο.
Αν κοιταξεις την ετικετα του υγρου , καπου θα λεει και ημερομηνια ληξης.
Αν εχει περασει την ημερ/νια αυτη , καλο θα ειναι να παρεις καποιο αλλο.



noobVaper
Yπαρχουν και επι/μοι που ειναι λυγοτερο το βαρος τους απο τον Aerotank......... ;D

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 14, 2014, 14:26 »
Σήμερα πήγα να αγοράσω κεφαλές και μου έδωσαν λίγο διαφορετικές με φιτιλακια που δεν εξεχουν 2ωμ.
Μου είπε πως είναι οι καινούργιες μια χαρά είναι αλλά για τον λόγο ότι άλλαξα και υγρό είμαι λίγο μπερδεμένος ενώ ατμιζα με χαλο στα 8βατ τώρα είμαι στα 6.5 και είναι το ίδιο το υγρό φταίει το υγρό δεν ξέρω.

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 14, 2014, 14:32 »
Μπορείς να ανεβάσεις μια φωτό της αντίστασης να καταλάβουμε πως είναι οι νέες?

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 14, 2014, 15:24 »
Πολύ ευχαρίστως.
 

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 14, 2014, 16:20 »
H ερώτησή σου ποιά είναι δεν κατάλαβα? Γιατί ατμίζεις στα 6.5watt?
Η αντιστάσεις είναι ίδιες απλά πλέον τις κάνανε με καλυμμένο το φυτίλι.  ;)
Ότι μπορούν για να ακολουθούν την Eigate..  :angel:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 14, 2014, 17:52 »
Επειδή θα δοκιμάσω κι εγώ την εμπειρία Kanger, ποιό απ' τα δύο προτείνετε;

Aerotank bdc
http://www.vaporsolutions.gr/bdc-bottom-dual-coils/515-aerotank-kanger-bdc.html

ή

Aerotank mini?
http://www.vaporsolutions.gr/bdc-bottom-dual-coils/575-aerotank-mini-bdc-airflow-adjust-kanger.html

Το 2ο πέρα από νεότερο μοντέλο, έχει ουσιαστικές διαφορές σε σχέση με το 1ο;
Σαν λύσεις είναι συγκρίσιμες ως προς τη τιμή.

Thanx  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 14, 2014, 18:46 »
O Aerotank mini είναι ποιοτικά καλύτερος (stainless steel) αλλά με μικρότερη χωρητικότητα (1.5 ml έναντι 2.5 ml του Aerotank). Kαι στους δύο πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις νέες upgraded ανταλλακτικές κεφαλές. Περισσότερες πληροφορίες για τον νέο Αerotank θα πάρεις εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22205.0.html

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 14, 2014, 19:08 »
Kanger Aerotank mini BDS 1.5 Ω. Το παρέλαβα την Δευτέρα 8/6/14 Τιμή 31,95 μαζί με την αντικαταβολή της ACS. Σήμερα αντικατέστησα την κεφαλή, Άρχισα πάλη να βλέπω καλό ντουμάνι και γεύση. Πολύ καλός και σε χτύπημα και γεύση, και ατμός πάρα πολύ καλός. Κάνω από υγρά σκέτη βάση VG ecig σε 0.6% νικοτίνη. Ζεσταίνεται μετά από 3 - 4 απανωτές τζούρες και μάλιστα ζεσταίνεται και η μπαταρία αν δεν τον αφήσω 4 - 5 λεπτά να κρυώσει Στα 3,6V -3,8V. Και ας άλλαξα την κεφαλή το θέμα θερμοκρασία παραμένει. Ο ρυθμιστής αέρα πολύ καλός δεν αλλάζει εύκολα θέση και παραμένει εκεί που θές.   

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 16, 2014, 14:06 »
O Aerotank mini είναι ποιοτικά καλύτερος (stainless steel) αλλά με μικρότερη χωρητικότητα (1.5 ml έναντι 2.5 ml του Aerotank). Kαι στους δύο πάντως μπορείς να χρησιμοποιήσεις τις νέες upgraded ανταλλακτικές κεφαλές. Περισσότερες πληροφορίες για τον νέο Αerotank θα πάρεις εδώ :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22205.0.html
Ευχαριστώ για την απάντηση Tem. Τελικά μου ήρθε σήμερα ο aerotank. Τον προτίμησα από τον νεότερο mini, λόγω της μεγαλύτερης χωρητικότητας υγρού. Για να έρθει ικανοποιητικό ντουμάνι τον δουλεύω στα 4V αλλά μετά από 5-6 τζούρες ζεσταίνεται ο ατμοποιητής! Πάντως είναι βαριά και συμπαγής κατασκευή.

Θέλω να ρωτήσω, οι ανταλλακτικές κεφαλές που αναφέρεις είναι αυτές οι Τ3;
http://www.vaporsolutions.gr/bcc-bottom-coil-clearomizer/362-t3s-antistash.html
και ποιά η διαφορά απ' αυτές τις protank?
http://www.vaporsolutions.gr/bcc-bottom-coil-clearomizer/315-protank-antistash.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 17, 2014, 11:35 από vimana »

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 20, 2014, 22:48 »
εχω τον aerotank εδω και 3 μερες,ατμιζω γυρω στα 5 ml την ημερα κ την 2η μερα μου εβγαζε καμενη γευση..με τον αερα που επαιξα δεν ηδα μιδαμινη βελτιωση..
η αντισταση (της συσκευασιας) ητανε 2ωμ κ ατμιζα με 3.8v.
τι μπορει να φταει?

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 20, 2014, 23:46 »
έβαλα ανταλλακτικό και τσέκαρα ήταν 2. 1ωμ  σήμερα και μετά από 5 μέρες τσεκαρω και μου γράφει 2.6 ωμ τι έγινε;;;; 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 20, 2014, 23:55 »
Απο τη μακα ειναι. Οσο μαζευει μακα, ανεβαινει η αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 21, 2014, 00:13 »
τελικα ρε παιδια με αυτο το θεμα τι γινεται?καπου αλλο ειχα διαβασει οτι η αντισταση δεν αλλαζει με την μακα.


σορρυ για το of topic
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 21, 2014, 00:17 »
Εμενα, ειτε σε ετοιμη αντισταση, ειτε σε "φτιαχτη" σε επισκευασιμο, ειναι συχνο το φαινομενο να μη μενει σταθερη η τιμη της αντιστασης.
Στους επισκευασιμους η αυξηση ειναι μικρη 0.1-0.2ωμ το πολυ, αλλα σε εργοστασιακο εχω παρατηρησει και αυξηση 0.3ωμ (0.5ωμ βεβαια που εχει ο συνατμιστης παραπανω ποτε).

Για το off συγχωρεμενος, αλλα μην ξεφυγουμε πολυ απο το νημα. :)

Αποσυνδεδεμένος thch23

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 22, 2014, 19:27 »
ton pira exthes k molis ton dokimasa...
meta apo 3-4 tsoures pleon den travaei sxedon kathoulou k vgazw ntoumani elaxisto re paidia.....sun oti mou katevazei sunexeia ugro katw apo to simio pou vidwnei i antistasi......kserei kaneis tpt ??? kati tsimouxakia pou exei sto kouti topothetounte kapou????exw valei tin defteri antistasi pou eixe gt i prwti itan elattwmatiki k mou anave i prostasia tis mpatarias...exw apogoitefthei gt akouw kala logia apo tous upoloipous


Τον πηρα εχθες και μολις τον δοκιμασα...
Μετα απο 3-4 τζουρες πλεον δεν τραβαει σχεδον καθολου και βγαζω ντουμανι ελαχιστο ρε παιδια... Συν οτι μου κατεβαζει συνεχεια υγρο κατω απο το σημειο που βιδωνει η αντισταση...
Ξερει κανεις τιποτα??? Κατι τσιμουχακια που εχει στο κουτι τοποθετουνται καπου??? Εχω βαλει τη δευτερη αντισταση που ειχε γιατι η πρωτη ηταν ελαττωματικη και μου αναβε η προστασια της μπαταριας... Εχω απογοητευτει γιατι ακουω καλα λογια απο τους υπολοιπους.Μονο απο την αντηστασι μπορει να προκαλειτε  βραχυκυκλωμα και καποια απο τα παραπανω συμπτωματα;


Από το συντονισμό: Παρακαλούμε μην γράφετε greeklish στο φόρουμ μας.
Από τη στιγμή που έχετε πρόσβαση στο internet, ακόμα κι αν η συσκευή σας αδυνατεί να γράψει ελληνικά,
χρησιμοποιήστε το
All Greek to me ή το Greklish to Greek και μετατρέψτε το greeklish κείμενό σας σε ελληνικό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 23, 2014, 18:49 από thch23 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310558 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278827 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64094 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93037 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173228 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias