vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Provari

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Provari
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 23, 2011, 11:46 »
Καλημερα καλημέρα atloupa.

Ωραίος αφου το έσωσες και κάνεις την δουλειά σου.

Εννοείται ότι το πρόβλημα θα υπήρξε με το ανοιγμένο τζαμάκι(αέρας σκόνη).

Μου αρέσει που το βάπτισες μέσα σε οινόπνευμα.. ;) ;) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος taxtsom

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 24, 2011, 12:58 »
 :bye: Το provari πα'ιρνει ατμοπ EGO-T ? Κ αν ναι, με τι αντάπτορα? Εχει δοκιμασει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 24, 2011, 13:50 »


Ναι μια χαρά τον παίρνει. Είναι ίδιο σπείρωμα δεν χρειάζεται κανένα ανταπτορα
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:31 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 24, 2011, 14:38 »
Όχι. Δεν φτάνει να πατήσει γιατί το σπείρωμα του Τ είναι βαθιά. Η prοvape πουλάει αντάπτορα για το Τ, αλλά μπορείς να βρείς και στην Heaven gifts. Εγώ έχω συνδέσει δύο αντάπτορες 510- 901 και 901-510. Οπτικά μπορεί να μην είναι το ιδανικό αλλά την δουλειά του την κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 08, 2011, 14:03 »
To provari δεχεται A2 k A2-T ή θελει ανταπτορα οπως γινεται με το εGO-T ? ? ?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Provari
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 08, 2011, 14:40 »

Με 510 σπείρωμα , είναι οκ συνονόματε, δεν έχει το εξωτερικό κάλυμα-δαχτυλίδι του  eGo ο Α2 ;) 
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:32 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 08, 2011, 16:33 »
Mια χαρα,ελπιζω το ιδιο να ισχυει κ για το Α2-Τ αν κ πιστευω πως ειναι ακριβως το ιδιο σπειρωμα με του Α2.Ευχαριστω συνονοματε! :)

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 08, 2011, 20:48 »
Steam, όπως το είπες, είναι ακριβώς το ίδιο σπείρωμα και στον Τ.

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 10, 2011, 02:27 »
Γεια χαρα παιδια,
Ο λογος του συγκεκριμενου μυνηματος μου ειναι οτι αν και νεος ατμιστης, αφου εχω μεινει ικανοποιημενος ως τωρα και εχω κοψει τελειως το Κ.Τ, σκεφτομαι να παω σε πιο ψαγμενες λυσεις mod για περισσοτερη απολαυση. Μετα απο σχετικη ερευνα στο φορουμ και στο ιντερνετ μεταξυ GG και Provari φαινεται να καταλειγω στο δευτερο κυριως λογω ευκολης και σχετικα αμεσης παραγγελιας, καθως και πιο ευκολιας στη χρηση του (αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε με). Μπορει καποιος απο τους ηδη κατοχους του να με κατατοπισει οσον αφορα τις επιλογες που εχω σε ατμο η αλλα ανταλλακτικα που ισως χρειαζεται?
Απο θεμα αισθησης ειναι οτι υποσχεται ? (σε αναλογια παντα με την τιμη που ειναι αξιοσεβαστη ειδικα στις μερες μας).
Γενικα εχω αρκετες αποριες και κοιτοντας στο επισημο σαιτ φαινονται ολα πιο απλα σε σχεση με τα οσα διαβαζω εδω περι ατμο κτλ.
Ευχαριστω εκ των προτερων για τις οποιες διευκρινησεις-απαντησεις σας.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 10, 2011, 04:25 »
Παίρνει 510 όπως είναι και όποιον άλλο ατμ θες με αντάπτορα (τους βρίσκεις όλους στην Ελλάδα και είναι πάμφθηνοι). Καλό θα είναι να πάρεις την προέκταση για 18650. Οι 18500 δεν θα σε ικανοποιήσουν ιδιαίτερα σε διάρκεια. Μπαταρίες πάρε τις aw που δίνει και η provape. Ακριβούτσικες αλλά είναι κορυφαίες. Παίρνει και όλες τις άλλες 18650 αρκεί να έχουν πόλο. Η διάρκεια όμως θα είναι μικρότερη. Τέλος θα χρειαστείς φορτιστή. Παρ' τον από Κίνα ή και από Ελλάδα. Θα σου έρθει φθηνότερα. Αυτά. Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς "από θέμα αίσθησης"; Και το provari και το GG  ανήκουν στις κορυφαίες επιλογές. Το provari κάνει περισσότερα αλλά το GG είναι αλεξίσφαιρο. Έχοντας και τα 2 σου λέω απλά ότι δεν μετάνιωσα για κανένα. Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 10, 2011, 04:34 από atloupa »

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 10, 2011, 21:51 »
Atloupa ευχαριστω για την απαντηση σου, με βοηθησες αρκετα.  :thumpup:
 Σχετικα με το θεμα αισθησης για να καταλαβεις τι εννοω, μεχρι στιγμης ειμαι κατοχος ενος Nobaco hybrid και εχω δοκιμασει και απο φιλο ego-t. Σε σχεση λοιπον με τα απλα Η.Τ που κυκλοφορουν εχει πιο γεματη-πλουσια τζουρα και throat hit?
Οσον αφορα τη ρυθμιση εντασης που ειναι και το μεγαλο του ατου θεωρητικα , δεν εχω καταλαβει αν ειναι καθαρα θεμα αυτονομιας η παιζει ρολο και στην αισθηση καπνισματος.
Επισης κατα την γνωμη σου με ποιους ατμο αποδιδει καλυτερα,αν εχεις κανει δοκιμες? γιατι διαβασα στην αρχη για dripping κτλ και εχω μπερδευει λιγακι  :hmmm:
Ευχαριστω και παλι, συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι ενα βημα πριν το παραγγειλω και οπως καταλαβαινεις το ψαχνω λιγο παραπανω   :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 11, 2011, 00:37 »
Εκεί ακριβώς είναι η μεγάλη διαφορά του provari και γενικά όλων των vv mod. Θα σου πω απλά πως αν πάρεις το provari δύσκολα θα ξαναπιάσεις  ego στα χέρια σου. Η διαφορά είναι τεράστια στην "αίσθηση". Τώρα για ατμο που με ρωτάς, είναι καθαρά θέμα γούστου. Βάλε πάνω τον αγαπημένο σου και θα καταλάβεις αμέσως την διαφορά. Εγώ παίζω κυρίως με ego T-B lr στα 4 με 4,2 volt. Σε μπαταρία ego δεν μου λέει τίποτα. Στο provari τα σπάει. Με χαλάνε μόνο οι διαρροές του. Θα σου πω απλά ότι όσο ανεβάζεις τα volt, αυξάνει το χτύπημα και ο καπνός αλλά χάνεται η γεύση. Σε αυτή την ένταση ο συγκεκριμένος ατμο μου δίνει την καλύτερη ισορροπία γεύσης - χτυπήματος. Τα 3,4 των ego δεν βοηθάνε σε τίποτα απ' τα δύο. Είναι πολύ λίγα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 11, 2011, 00:50 »
Aυτο που λες,περι αυτονομιας...να σε ρωτησω,αν σε provari εχω για παραδειγμα Hybrid-e(510) ή καποιο ego-T θελουν συγκεκριμενα Volt ή οτι προτημα ο καθενας?Κ αν ειναι οτι θελει ο καθενας αρα τα Volt επηρεαζουν απλως την καταναλωση υγρου ή κ την αντοχη του ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος npapaduke

  • *
  • 37
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 11, 2011, 00:57 »
Εκεί ακριβώς είναι η μεγάλη διαφορά του provari και γενικά όλων των vv mod. Θα σου πω απλά πως αν πάρεις το provari δύσκολα θα ξαναπιάσεις  ego στα χέρια σου. Η διαφορά είναι τεράστια στην "αίσθηση". Τώρα για ατμο που με ρωτάς, είναι καθαρά θέμα γούστου. Βάλε πάνω τον αγαπημένο σου και θα καταλάβεις αμέσως την διαφορά. Εγώ παίζω κυρίως με ego T-B lr στα 4 με 4,2 volt. Σε μπαταρία ego δεν μου λέει τίποτα. Στο provari τα σπάει. Με χαλάνε μόνο οι διαρροές του. Θα σου πω απλά ότι όσο ανεβάζεις τα volt, αυξάνει το χτύπημα και ο καπνός αλλά χάνεται η γεύση. Σε αυτή την ένταση ο συγκεκριμένος ατμο μου δίνει την καλύτερη ισορροπία γεύσης - χτυπήματος. Τα 3,4 των ego δεν βοηθάνε σε τίποτα απ' τα δύο. Είναι πολύ λίγα.

Ευχαριστω και παλι, ησουν κατατοπιστικοτατος!!! Οι ερωτησεις του Steamboy θα ηταν και οι επομενες δικες μου αρα περιμενω τις απαντησεις. Σχετικα με τους ατμο και οτι αλλο χρειαζεται σαν αναλωσιμα φανταζομαι οτι για οσους δεν τα πανε καλα με τις παραγγελιες απο εξωτερικο θα βρισκω απο ελλαδα? (π.χ funstore)
Και κατι τελευταιο, δεν ξερω ποσο καιρο το ατμιζεις, αλλα με το θεμα αξιοπιστιας τι γινεται ? Γενικα σαν αναλωσιμα δηλαδη η τυχον βλαβες?

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 11, 2011, 01:03 »
Επειδή έχει ασφάλεια οι Lr ανεβαίνουν μέχρι τα 4,5 volt περίπου. Δεν σ' αφήνει να ανέβεις πιο πάνω. Οι απλοί ανεβαίνουν κανονικά μέχρι τα 6. Η αντοχή του ατμο σίγουρα επηρεάζεται αν δουλεύει συνέχεια πάνω από τα 5 volt. Αν όμως είναι συνέχεια υγρός δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα. Δεν έχω πειραματιστεί αρκετά σε πάνω από 5 volt γιατί θέλω να καταλαβαίνω και λίγη γεύση.  :)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:28
Το μόνο που δεν έχω βρει στην Ελλάδα είναι μπαταρίες aw IMR. Δουλεύει όπως σου είπα και πριν και με απλές 18650 αλλά έχουν μικρότερη διάρκεια. Όλα τα άλλα τα βρίσκεις και στην Ελλάδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:28 από Yiannis Rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 241 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556740 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60385 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238631 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 958 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz