vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

293 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, karga, Tem, Jorge, white varadero, lounik, Aoratix, Milarepa, camber

Twitter

Provari

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Provari
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 17, 2011, 15:00 »
Προχθές το έπιασα στα χέρια μου το Provari του atloupa.
Πολύ καλή ατμιστική συσκευή-καλό υλικό-καλή αίσθηση στο πιάσιμο- και πολλές λειτουργίες με μόνο ένα κουμπάκι(όπως μέτρηση της αντίστασης του ατμοποιητή,ένδειξη υπόλοιπο μπαταρίας,εναλλαγή των volts και πολλά άλλα)
Μπράβο atloupa :thumpup:
Καλή επιλογή :thumpup:

Υ.Γ. Σύντομα φαντάζομαι να βγει η δικιά του "λίμνη" ;)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:26
Provari....

ψ ή ν ο μ α ι....... να το πάρω ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 19, 2011, 12:26 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 29, 2011, 15:32 »
Εφοσον δεν μονταρεις και καλα θα κανεις  :thumpup: :thumpup: :thumpup:
Με την προεκταση για 18650 ομως  :yes:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Provari
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 29, 2011, 18:40 »
Εννοείται ότι με προέκταση για 18650... :thumpup:
Θα δω πως θα πάνε τα οικονομικά....
και κάποιες επιπλέον πληροφορίες από τον χρήστη atloupa.
Λιγο που το πηρα στα χερια μου είναι καταπληκτικό.
Πιστεύω για τους χρήστες του Α2 πρέπει να είναι η ιδανική μόντα,
επειδή το Provari έχει την δυνατότητα μέτρησης της αντίστασης του εκάστοτε ατμοποιητή.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 21:02 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Provari
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 30, 2011, 08:17 »
Ενα κλικ πριν το φιναλε της παραγγελιας εκανα πισω...  :hmmm: Μου εβγαινε γυρω στα 200 ευρω με τα παρελκομενα . Μου κανει και τα κεφια το gg με το νεο ufs .. και σκεφτηκα να κανω κρατει λιγο καιρο ακομα . Ισως το κανω δωρο στον εαυτο μου στα γενεθλια μου στις 3 Ιουλη .

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 30, 2011, 11:46 »
Atloupa πήρες φορτιστή μπαταρίας μαζί? Αν πήρες είναι 220 volt?

Απ: Provari
« Απάντηση #20 στις: Ιουνίου 01, 2011, 18:01 »
Πολύ δυνατό εργαλείο για άτμισμα εντός οικίας!!! Υπέβαλα την παραγγελία μόνο και μόνο από περιέργεια να ατμίσω
EGO-T δεύτερης γενιάς στα 4.5.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d5j0dGCZQgI[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #21 στις: Ιουνίου 03, 2011, 18:52 »
nikpar σόρυ αλλά είχα χαθεί για αρκετό καιρό. Δεν πήρα φορτιστή γιατί είχα ήδη 3 (για GG, chuck, abetόφωνο, Heavy silver, SS....). To provari συνεχίζει μια χαρά, αλλά κατάφερα να του σπάσω την οθόνη (το πλαστικό παράθυρο, οι ενδείξεις δουλεύουν μια χαρά).

EDIT: Στις 666 μέρες απάντησα. Τυχαίο?

Αποσυνδεδεμένος nikpar

  • **
  • 296
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #22 στις: Ιουνίου 04, 2011, 00:10 »
Atloupa όλα εντάξει, το έλαβα πριν 15 μέρες. Όλα τα λεφτά το provari.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 21:02 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Provari
« Απάντηση #23 στις: Ιουνίου 21, 2011, 01:39 »
Χθες και σήμερα πήρα στα χέρια μου (από φίλους ατμιστές) και δοκίμασα τα Provari τους.
Χθες σε μαύρο , σήμερα σε inox.
Μου άρεσε... :thumpup:         
που άτμιζα την βουβουζέλα μου kai τον eGo-T (και οι δύο ατμοποιητές δεν είναι LR)
στα 4 volt και είχα πολύ καλύτερα ατμιστικά αποτελέσματα στο χτύπημα και στο ντουμάνι, χωρίς
να αλλοιωθεί η γεύση :thumpup:
Επίσης τα πολλά και αξιόπιστα ηλεκτρονικά καλούδια και ενδείξεις :thumpup:

Σε αμφισβήτηση
Σε αμφισβήτηση έχω το θέμα διάρκειας μπαταρίας-μπαταριών, αυτονομία. Δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη επί αυτού.
Επίσης σε αμφισβήτηση έχω στο πόσο θα αντέξει στην χρήση η συσκευή με τα τόσα ηλεκτρονικά καλούδια. Έχουμε και το πρόσφατο παράδειγμα του φίλου ατμιστή atloupa.
Υπάρχει και η παροιμία... : Ο γέρος πάει.....ή από πέσιμο ή από χέσιμο... :laugh1:


Δεν μου άρεσε
Με τα σημερινά μου ατμιστικά  δεδομένα, το Provari είναι μεγάλο σε μέγεθος.
Θα προτιμούσα το Provari να είχε μέγεθος Αρνάκι γάλακτος :))
Τέλος για τα σημερινά μου οικονομικά δεδομένα, το θεωρώ κάπως ακριβή μόντα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #24 στις: Ιουνίου 21, 2011, 10:54 »
Σε αμφισβήτηση
Σε αμφισβήτηση έχω το θέμα διάρκειας μπαταρίας-μπαταριών, αυτονομία. Δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη επί αυτού.
Τι αμφισβητείς εδώ?

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Provari
« Απάντηση #25 στις: Ιουνίου 21, 2011, 14:46 »
Με πάσα επιφύλαξη....

Στο αν θα μου κρατά σε διάρκεια μια μπαταρία 18650 2500mah με το Provari...
όσο μου κρατά στην μόντα μου... και εννοείται με το τρόπο που το χρησιμοποιώ.

Χρησιμοποιώ απλούς ατμοποιητές σε χρήση tank, και LR στο Fog και λίμνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 21:03 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Provari
« Απάντηση #26 στις: Ιουνίου 21, 2011, 17:10 »
Αν κ δεν το εχω δει καν ακομη απο κοντα εχω καποιες ενστανσεις του τυπου πληρωνω 140ευρω για ενα χοντρο καλαμακι με ηλ/κες ενδειξεις κ ολα τα υπολοιπα τα αγοραζω εξτρα...δεν ακουγεται καπως...?!Τουλαχιστον σε αλλα mods μπορει να πληρωνεις 200+ euro αλλα σου δεινουν πληρη πακετο με παρελκομενα(ατμο,μπαταριες,κλπ.)!
Απ την αλλη εχει το θετικο πως ειναι πιο καλης κατασκευης κ αντοχης(+καποια καλη κ μεγαλης διαρκειας εγκυηση)!
Ο καιρος γαρ εγγης... :P

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #27 στις: Ιουνίου 22, 2011, 04:40 »
Με 18650 μου βγάζει με το ζόρι μια μέρα στα 4 volt. Η διαφορά όμως σε απόλαυση είναι τεράστια. Δεν μπορώ πια να ικανοποιηθώ με τίποτε άλλο. Για μένα αυτός είναι ο καλύτερος λόγος να ΜΗΝ το αγοράσεις. Αν μου χαλάσει με βλέπω να κλέβω τράπεζα. Steamboy οι ηλ. ενδείξεις και γενικά οι πολλές λειτουργίες του provari δεν είναι αυτές που το κάνουν για μένα κορυφαία επιλογή. Το voltage για μένα είναι όλα τα λεφτά. Για κάποιον που "αντέχει" να ατμίζει σε 6V και πάνω υπάρχουν φθηνότερες λύσεις. Εγώ που την βρίσκω στα 4 με lr και στα 4,6 με απλό έχω μόνο 3 επιλογές. Provari, darwin ή να αρχίσω πάλι τα παρακάλια στον SEB.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Provari
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 22, 2011, 08:14 »
Έχει και πιο φτηνές λύσεις από Provari ή darwin φτάνει να μην σε πειράζει που θα είναι box mod και όχι tube mod

http://www.madvapes.com/Variable-Voltage-Box-Mod_p_3045.html

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 23, 2011, 02:38 »
 Το provari μου μετά από πολλές τούμπες και απίστευτη κακοποίηση έδειχνε να έχει παραδώσει πνεύμα. Η (σπασμένη) οθόνη αναβόσβηνε τρελά και δεν λειτουργούσε με τίποτα. Έκανα λοιπόν το αδιανόητο. Σκέφτηκα ότι το πρόβλημα μπορεί να μην ήταν από τις τούμπες, αλλά από το ανοιχτό "παράθυρο" της οθόνης και να είχε περάσει υγρό μέσα στην πλακέτα. Αυτό που έκανα παρακαλώ να μην το δοκιμάσει κανένας άλλος. Βούτηξα τη συσκευή σε ένα ποτήρι καθαρό οινόπνευμα για μια μέρα. Άλλη μια μέρα στέγνωμα και το provari δουλεύει και πάλι μια χαρά. Το κόλπο αυτό το κάνουν σαν έσχατη λύση κάποιοι τεχνικοί υπολογιστών όταν έχουν χυθεί υγρά πάνω στην μητρική.   

Btw η οθόνη χωρίς τζαμάκι δείχνει πιο όμορφη. Ευτυχώς από ότι είδα η provape άλλαξε το "τζαμάκι" με ένα πιο κομψό που δεν εξέχει σαν καρούμπαλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2011, 12:30 από Yiannis Rasta »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 243 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556741 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181507 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538047 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60387 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238632 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 968 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139061 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz