vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Provari

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Provari
« στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 02:23 »
Από την στιγμή που ένας αγενέστατος συνατμιστής που δεν θέλω καν να αναφέρω το όνομά του (θα πω μόνο πως αρχίζει από Β και τελειώνει σε αγγέλης έχει για άβαταρ μια πάπια που ξύνεται και το user name του δείχνει πως έχει γερά κονέ με τους βιομήχανους) δεν είχε την στοιχειώδη ευγένια να μου χαρίσει ένα θεϊκο mod vvsr, αναγκάστηκα να ζητήσω βοήθεια από την άλλη άκρη του Ατλαντικού. Παράγγειλα λοιπόν ένα Provari και από σήμερα δεν σε έχω καμία ανάγκη ποταπέ και ουτιδανέ τύπε! Τέλος με τα σοβαρά.

Τα χαρακτηριστικά του provari είναι πολλά και εγώ βαριέμαι να γράφω. Θα προσπαθήσω λοιπόν να πω περιληπτικά τις πρώτες μου εντυπώσεις. Η ποιότητα κατασκευής του είναι άριστη. Μιλάμε για ένα mod προσεγμένο στην λεπτομέρεια. Ακόμα και η ευκολία που βιδώνει το καπάκι της μπαταρίας σε κάνει να χαμογελάς. Έχει σπείρωμα για 510 ατμ. Δουλεύει με μία 18500 ή με μία 18650 αν σκάσετε 20 δολάρια επι πλέον για το ειδικό καπάκι - προέκταση. Έχει μια σχετικά μεγάλη και σχεδόν εκτυφλωτική οθόνη δύο χαρακτήρων και ένα διαφανές κουμπί με ένα εξίσου εκτυφλωτικό κόκκινο led. Με αυτό το κουμπί τα κάνεις όλα. Ατμίζεις, ανεβοκατεβάζεις τα βολτ, τσεκάρεις την μπαταρία, την αντίσταση του ατμ, ανοιγοκλείνεις την συσκευή, απενεργοποιείς το υπέρλαμπρο κόκκινο led, μετατρέπεις το δάκτυλο σε αμπαζούρ και στέλνεις και σήματα μορς στον Βαγγέλη στην Θεσσαλονίκη. Το κουμπί είναι λίγο σφιχτό (λογικό γιατί με τόσα που κάνει καλό είναι να είσαι σίγουρος πως, πότε και πόσο το πατάς). Όλες οι ρυθμίσεις και οι λειτουργίες γίνονται πανεύκολα. Η provape έχει αναλυτικές οδηγίες στο σαιτ της. Το βάρος της συσκευής είναι μεγάλο αλλά όχι σε σημείο που να δημιουργεί πρόβλημα. Είναι πάντως αρκετά πιο βαρύ απ' το GG.

Οι εντυπώσεις μου είναι άριστες. Το Provari ανεβαίνει απ' τα 3,3 μέχρι τα 6 volt (ανά 0,1). Αυτό δίνει την δυνατότητα να βρίσκεις το σημείο G του κάθε ατμ και να απογειώνεσαι σε έναν ατμιστικό παράδεισο. Το κακό είναι ότι προς το παρόν το ντρίπινγκ είναι μονόδρομος. Το AFS V3 δεν ταιριάζει καθόλου οπτικά με το provari. Δυστυχώς έχω τόσο πολύ εθιστεί με το AVS και το fog που το ντρίπινγκ με ξενερώνει απίστευτα. Αν και πραγματικά δείχνει πολύ στιβαρή σαν συσκευή, δεν θα τολμούσα να βγώ μόνο με το provari απ' το σπίτι όπως κάνω με το GG. Τα πολλά ηλεκτρονικά μου δημιουργούν ανασφάλεια. Πρόκειται όμως για μια πραγματικά εξαιρετική συσκευή που ανοίγει πιστεύω τον δρόμο σε πιο χάι τεκ μοντέλα. Είναι σε προσφορά (δεν ξέρω μέχρι πότε) στα 160 δολάρια και πιστεύω πως τα αξίζει. Τα έξοδα αποστολής με απλό ταχυδρομείο είναι περίπου 17 δολάρια. Σε λίγες μέρες θα βγει σε μαύρο χρώμα και σε χρώμιο. Έχει επίσης σύστημα προστασίας βραχυκυκλώματος και θερμοκρασίας. Αν σκεφτώ κάτι άλλο θα το γράψω. Αυτά προς το παρών.       


Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #1 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 08:00 »
atloupa ευχαριστούμε  :respect:
Να δούμε θα βρεθεί άλλος να το προβάρει?  :))

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #2 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 08:28 »
Καντε οικονομια παιδια ερχοντε δυσκολες μερες  :(
Ολα καλα αλλα δεν τελιωνουν και εδω ειμαστε να τα λεμε.

Ξερω off topic !!!  :D

Α το ξεχασα. Καλοριζικοοοοοοοοο !!!!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2011, 09:49 από vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Provari
« Απάντηση #3 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 09:18 »
Είναι όντως ωραίο μηχανάκι..  Μεγιές. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Provari
« Απάντηση #4 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 10:39 »
Καλοάτμιστο Στάθη.
Πολύ καλό :thumpup:
Είδα και το βιντεο..... καλό και τσιβιτσίλικο.....

Άμα πέρνει και AVS θα είσαι άρχοντας...!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2011, 20:14 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 12:41 »
Όπως είπες, τα πολλά ηλεκτρονικά δίνουν στην κατασκευή πολλές δυνατότητες, από την άλλη μπορεί πιο εύκολα να παρουσιάσουν πρόβλημα.
Σ' αυτό το σημείο το GG είναι άπαιχτο.

Σίγουρα η δυνατότητα ρύθμισης της τάσης το κάνει πολύ ελκυστικό.

Πάντως η τιμή του είναι τσουχτερή και σίγουρα αποτρεπτική για την δικιά μου τσέπη.

Καλοάτμιστο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 13:17 »
Καταρχήν Στάθη φίλε μου να σε ευχαριστήσω για τα καλά σου λόγια προς το πρόσωπο μου  :laugh1: :laugh1: και δεύτερον να σου ευχηθώ καλοατμιστος ο ηλεκτρονικός δονη... εεεε ατμιστης ήθελα να πω  :)) :))
Δεν θα ξεχάσω ποτέ τις δηλώσεις σου όταν είδες το τεράστιο σε μέγεθος chuck και τώρα δεν αποχωρίζεσαι τα τεράστια μεγέθη :lotpot: :lotpot: :heat:
Το ότι δεν σου έστειλα ενα vvsr είναι γιατί φοβόμουν μην χάσει η Θεατρική σκηνή έναν καταξιωμένο καλλιτέχνη σαν εσένα από τυχόν ηλεκτροσόκ :laugh1:
Και τελευταία να σε προειδοποιήσω μην σε ξανακούσω στο τηλέφωνο να μου παραπονιέσαι για δουλείες θα κατέβω κάτω και θα σε αρχίσω στις γρήγορες....παλιοκαπιταλα.........άκου εκεί 129.99 ευρωπουλα  για έναν σωλήνα  :laugh1: :laugh1: :idiot1: poor man.
Περιμένω πιο αναλυτική παρουσίαση του provari τεμπέλη  ;D

 

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Provari
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 13:23 »
Καλοάτμιστο !
Πολύ καλή η δυνατότητα που δίνει.

Αποσυνδεδεμένος aiwnios_foithths

  • ***
  • 578
  • Keep Vaping
Απ: Provari
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 13:39 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xVDnyOA05GU[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c7IZANS3cas&feature=related[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 17:55 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά. Βαγγέλη μόλις το δουλέψω λίγο θα επανέλθω. Στις λίγες ώρες που το έχω τι παραπάνω να πω; Μέχρι στιγμής πάντως είμαι ενθουσιασμένος. Δοκιμάζω τον έναν ατμ μετά τον άλλο. Ο ego T στα 4,5 volt τα σπάει!!! Α και δύο ακόμα γρήγορες παρατηρήσεις. Το σκάφος μοιάζει αλεξίσφαιρο. Τρομερά στιβαρή κατασκευή. Κοιτάζοντας όμως μέσα τον σωλήνα είδα ότι η πλακέτα της οθόνης, το κουμπί και γενικά ότι ηλεκτρονικό έχει, είναι εκτεθειμένα. Δεν υπάρχει κανένα κάλυμμα. Αυτό λιγάκι με ανησύχησε.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Provari
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 19:03 »
Φίλε atloupa, ένα πράγμα να προσέχεις.... Μήν σου πέσει.   
Κατά τα άλλα θεωρώ ότι δεν θα έχεις θέμα λειτουργίας.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 19, 2011, 19:19 »
Ενδιαφέρον εργαλείο atloupa  8) , πρωτοποριακό θα έλεγα.
Καλοάτμιστο !

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Provari
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 12, 2011, 20:25 »
Πως παει το εργαλειο ? Φανταζομαι πως μετα απο τοσες μερες θα εχεις βγαλει καποια συμπερασματα . Δειχνει παντως , πολυ ενδιαφερον .

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 12, 2011, 21:13 »
Νάσσο είμαι στο τρέξιμο. Από βδομάδα θα γράψω. Θα πω μόνο ότι τα σπάει. Αν το πάρεις εσύ ή κάποιος άλλος να πάρετε οιοσδήποτε την προέκταση για 18650 και μερικές aw μπαταρίες. Οι άλλες δεν κρατάνε καθόλου.  :)

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Provari
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 12, 2011, 22:51 »
Χαιρομαι που σου βγηκε καλο  :D Το σκεφτομουν απο τοτε που το παρουσιασες και σκεφτηκα να περιμενω για ενα δικο σου review αφου περασει λιγος καιρος . Το φανταζομαι με το super T πανω του να τα σπαει !!! Ψηνομαι αγρια . Απ,την αλλη εχω ελλατωσει αρκετα το ητ . Μεχρι σκεψεις για σταδιακη διακοπη του εβαλα . Θα δουμε .  :D σ,ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 6 240 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:12
από Chris66
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34469 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556738 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181506 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 102 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8807 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538045 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238627 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 952 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16669 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139058 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz