vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

507 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, Ηρακλης, dkostas, petr@n, Doubt, KORG N364, sentinelba, camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1245 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 12:56 »
Αυτό είναι όντως! Σε ευχαριστώ πολύ!!!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1246 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 13:21 »
evripidi στην fast Tech και σε άλλες εταιρίες υπάρχει τα αγαπημένα με σύμβολο το αστεράκι όταν το πατήσεις άμεσα κάνεις αποθήκευση και όταν πασ στο λογαριασμό σου πατασ λίστα αγαπημένα και έχεις εκεί ότι χρειάζεσαι

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος evripidis

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing in life is to be feared.
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1247 στις: Ιανουαρίου 08, 2016, 14:20 »
Σωστά! Whishlist! Σε ευχαριστώ Γιώργο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1248 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 20:35 »
Νεο tutorial για νεους ατμιστες αλλα και καποια tips για ολους μας!!!!

Στήσιμο επισκευάσιμου ατμοποιητή απο την αρχη μεχρι το τελος




 

για καλύτερη σας παρακολούθηση του βίντεο εχω κάτω στην περιγραφή ενα είδος περιεχομένων που θα σας πάει αμέσως στο σημείο που θέλετε!!!!!


Οτι ερωτήσεις έχετε να κάνετε καλύτερα να τις κάνετε στα σχόλια κάτω απο το βίντεο στο youtube  για να μπορώ να σας απαντήσω άμεσα

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1249 στις: Ιανουαρίου 09, 2016, 21:24 »
Tip για reviewers: Λίγη προσοχή στο στήσιμο του φακού και την εστίαση. Πονέσαν τα ματάκια μου.  8)
Επίσης, έχω την εντύπωση, ότι είναι καλύτερα η κάμερα να είναι στημένη από την πλευρά σου κι όχι απέναντί σου. Να είναι δηλαδή τα μάτια σου.  ;)

Κατά τ' άλλα, αξιέπαινη προσπάθεια και πολύ καλή η ιδέα σου με τους «σελιδοδείκτες» του βίντεο :)

Αποσυνδεδεμένος TASLAB

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1250 στις: Ιανουαρίου 10, 2016, 21:05 »
Ωραίο βιντεακι. Καλή δουλειά
Θα συμφωνήσω με τον Pouf , λιγάκι προσοχή στο focus .αν ήταν ένα απλό βίντεο δεν θα πείραζε αλλά εδώ πρόκειται για χρήσιμο εργαλείο μπράβο όμως έστω κι έτσι

Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1251 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 10:54 »
Καλημέρα σας!Είμαι σε αναζήτηση νέου επισκεύασιμου  ;D !Ήδη εχω στην κατοχή μου εναν Kayfun lite plus V2, εναν Hotcig GT-S V2, και βάσεις GT-T V2 Kayfun Lite Five Pawns με διάφορα τανκάκια.
Κοιτούσα για crius V3 μεριά αλλά είναι αυστηρά για 2 αντιστάσεις που δε το θέλω.Επίσης κοιτάω για bilow V2 , zephyrus V2, phenomenon και για τον περιβόητο bellus!!
Πρώτα να ρωτήσω για τον bellus μιας και τόσο πολύ τον αναφέρετε, απο ότι βλέπω δουλεύει με μια αντίσταση , εύκολος στο στήσιμο, είναι όμως αεράτος πολύ?Η να πάρω το phenomenon που ανταποκρίνεται σε αυτά που λέω?

Γενικά θέλω να δουλεύει καλά με μια αντίσταση ,να μην είναι αεράτος-sub ohm καταστάσεις.Για παράδειγμα το hotcig τον δουλεύω με 2-3 τρύπες και είμαι ευχαριστημένος αλλά λεω να δοκιμάσω και 1-2 ακόμη και να παρω κάτι παραπάνω σε γεύση!

Τι μου προτείνετε?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1252 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 11:02 »
@ boltsis μεχρι ποσα λεφτα διαθετεις?

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1253 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 11:08 »
Ναι σωστά, λέω στα 20$-25$ μήπως πάρω δύο, έλεγα για aromamizer αλλά βγαίνει στα 42$ περίπου, ακριβός για μενα.Μιλάω σε δολάρια γιατί απο fasttech αγοράζω κυρίως!

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1254 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 11:24 »
Εφοσον εστιαζεις στη γευση θα σου προτεινα καυφουνοειδες. Προσωπικη αποψη αλλα απο οσους ατμοποιητες ανεφερες το φαινομενο ειναι ο καλυτερος γευσατος. Θα σου πω αλλη μια προταση: δες λιγο και τον erlprinz. Πολυ καλος και σχετικα φτηνος ατμοποιητης.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος boltsis

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1255 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 11:57 »
kayfun έχω και μάλιστα και εναν δεύτερο με άλλο απλο τανκάκι, τους έχω για συγκεκριμένα υγρα που τα θέλω σε πιο σφιχτές τζούρες.τον σκέφτομαι σοβαρά για Phenomenon αλλά έχω επηρεαστεί για το bellus απο τα λεγόμενα πολλων παιδιών εδώ μέσα!
Θα το κοιτάξω για το erlprinz, ευχαριστώ.Δε τον έχει ο Fasttech όμως :-\ .

Αποσυνδεδεμένος ioan

  • **
  • 185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1256 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 17:03 »
Καλησπερα σε ολους.
Ειμαι στο ψαξιμο για επισκευασιμο ατμοποιητη για φιλο μου που ξεκιναει το ατμισμα.
Συγκεκριμενα θελουμε ατμοποιητη για μια αντισταση, ευκολο στο στησιμο για νεοεισερχομενο να μη χρειαζεται ιδιαιτερη προσοχη στο βαμβακι κλπ, νορμαλ ατμισμα, οχι subohm αερατες καταστασεις και επιθυμητη η επιλογη airflow, με καλη αποδοση ωστε να τον ικανοποιησει και να μεινει στο ατμισμα.
Το οριο τιμης ειναι γυρω στα 20-25$ και αγορα απο fasttech.
Επισης θα ηταν καλο να μην ειναι πολυ μεγαλος σε μεγεθος και βαρυς. Κατι σε KFL+ με airflow control σκεφτομαι.Εχουμε καμια προταση?

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1257 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 17:19 »
Kayfun Lite Plus θα έλεγα κι εγώ. Αλλά ΟΧΙ κλώνο. Δεν αξίζει...


Καλύτερα σε αυτά τα λεφτά βρείτε έναν γνήσιο μεταχειρισμένο από Ελλάδα. Θα σε ευγνομωνεί μετά...

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1258 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 18:39 »
 είχα γνήσιο και έχω και 2 κλώνους διαφορά σε γεύση δεν είδα καμια πέρα απο λεπτομέριες στο φινίρισμα άλλοι διαφορά μεταξύ τουσ δεν υπάρχει   
 Τώρα αν ενα λογότυπο σε ορισμένους  κανει κάποια διαφορά εδώ   υπάρχει και κλώνος 1.1 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1259 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 19:03 »
Δεν είναι το λογότυπο, αλλά η άνεση.
Με τον ορίτζιναλ, δεν ψάχνεις να βρεις άλλες βίδες, δεν οπλίζεσαι με υπομονή κάθε φορά που θέλεις να βιδώσεις ή να ξεβιδώσεις κάτι.
Από την άλλη, επιλογή του καθενός είναι, αλλά να ξέρει ότι αυτό που θα πάρει μια διαφορά θα την έχει.


@Βoltsis. Ο erlprinz κάνει αυθεντικός 39 ευρώ και τα αξίζει με το παραπάνω. Αν θέλεις οπωσδήποτε κλώνο, ψάξτον με το όνομα erlkonigin. ΝΑ ξέρεις όμως ότι: τις βίδες μπορεί να τις αλλάξεις, μπορεί και όχι. Στον έναν που χρειάστηκε, ταίριαξαν του ορίτζιναλ ΚΛ+ Στο βίδωμά ξεβίδωμα του τανκ, ο κλώνος σφηνώνει και θέλει λίγο ζόρι για να σφίξει και να ξεσφίξει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171634 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275600 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13967 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9248 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364