vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος aenaos

  • **
  • 220
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1065 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:39 »
mel9887αν κοιταξεις το νημα στην πρωτη σελιδα εχει πολυ ωραια video που εμενα τουλαχιστον με βοηθησαν
σου προτηνα τον kayfun γιατι θα σε ενθουσιασει με την γευση του (συγκρινοντας με εργοστασιακο) και  ζητησες σφικτη τζουρα ;)
οσον αφορα την ευκολια νομιζω οτι ολοι το λενε .....ειναι ατμοποιητης που συγχωρει λαθη :yes:
ενταξει στην αρχη που ειναι λογικο να κανεις (λαθος) το μονο πεδεμα ειναι οτι πρεπει να βγαλεις το υγρο με συριγγα
δεν ειμαι μετρ του ειδους αλλα ετσι ξεκινησα και δεν δυσκολευτηκα  :yes:


Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1066 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:45 »
Το κακο ειναι ολη η παρεα αρχισαμε μαζι το ατμισμα αρα ολοι ψαρακες ειμαστε! Ναι για τον Kayfun εχω ακουσει τα καλυτερα και γω,τεραστια φημη τσουχτερη τιμη αλλα τι να κανεις...οτι πληρωνεις παιρνεις!! Σας ευχαριστω ολους για τις προτασεις παιδια βαζω kayfun στη whishlist και αρχιζω τη μελετη για το στησιμο :))

Αποσυνδεδεμένος kapogias31

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1067 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:50 »
εγώ τον καυφουν τον θεωρώ ένα από τούς χειρότερους γεια να ξεκινήσει κάποιος με επισκευασιμο!!καλύτερα να πας σε έναν με καλή πρόσβαση στο ντεκ σου!!σίγουρα σαν νέος θα κάνεις λάθος και αυτό το αδιασμα και γέμισμα του απλά δεν παλεύεται!!άσε που άμα κατά λάθος βουλώσεις όλη την τρύπα  πλημμυρίζει όλος με υγρά αναπλήρωσης!!εγώ τον συνιστώ πάντως από δεύτερο και μετά!!εκτός αν αυτός που τον πάρει έχει κάποια γνώση πάνω στα θέματα δλδ να έχει ασχοληθεί με αντιστάσεις παρομιες κτλπ.εγω που είμαι ηλεκτρολόγος απλά από το πρώτο στήσιμο δεν είχα θέμα!!βέβαια είχα δει πρώτα αρκετά video γεια σιγουριά!!!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
όσο γεια την γεύση εμένα και αρκετούς  που ξέρω δεν με ικανοποιούσε!!!είχα και έχω σε πολλά υγρά παράπονα στο πως τα αποδίδει αυτό βέβαια με τους δικούς μου γευστικούς κάλυκες!!

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1068 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:54 »
Λες πως είναι ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ για να ξεκινήσει κάποιος νέος με επισκευάσιμο...


Γιατί δεν μας λες ποιος είναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ λοιπόν;;; Απορία το έχω... (Και φαντάζομαι και άλλοι...)

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1069 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 00:58 »
Για εμένα ο Kayfun είναι σχολείο. To στήσιμό του είναι ό,τι πιο απλό για νέο και μετά μπορείς να αρχίσεις να πειραματίζεσαι. Έχουν περάσει από τα χέρια μου Kayfun, Subtank, Marquis, Erlkonigin, Phenomenon και Eviva από επισκευάσιμους. Όλοι τους έχουν μια έξτρα δυσκολία, είναι λίγο πιο δύστροποι σε σχέση με τον Kayfun. Κι αν τον πάρεις με tiny tank (τουλάχιστον το κλώνο-tiny που είχα εγώ έτσι ήταν), τότε έχεις και πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς να αδειάζεις υγρό.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1070 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:08 »

Λες πως είναι ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ για να ξεκινήσει κάποιος νέος με επισκευάσιμο...


Γιατί δεν μας λες ποιος είναι ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ λοιπόν;;; Απορία το έχω... (Και φαντάζομαι και άλλοι...)

mini goblin & IATTY!!!  :lotpot: :lotpot: :lotpot:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2015, 17:40 από petra »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1071 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:15 »
Για εμένα ο Kayfun είναι σχολείο. To στήσιμό του είναι ό,τι πιο απλό για νέο και μετά μπορείς να αρχίσεις να πειραματίζεσαι. Έχουν περάσει από τα χέρια μου Kayfun, Subtank, Marquis, Erlkonigin, Phenomenon και Eviva από επισκευάσιμους. Όλοι τους έχουν μια έξτρα δυσκολία, είναι λίγο πιο δύστροποι σε σχέση με τον Kayfun. Κι αν τον πάρεις με tiny tank (τουλάχιστον το κλώνο-tiny που είχα εγώ έτσι ήταν), τότε έχεις και πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς να αδειάζεις υγρό.

Που βρίσκουμαι τον κλώνο-tiny που έχεις πρόσβαση στο deck χωρίς να αδειάσεις το υγρό?

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1072 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:16 »
Το έσβησα ήδη το σχόλιο εφόσον ειναι για sub ohm και πνευμονικές.ειχα βγάλει λανθασμένα το συμπέρασμα ότι ένας επισκευασιμος δεν σε περιορίζει στα ποσά ohm θα φτιάξεις την αντίσταση. 


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1073 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:17 »
Για εμένα ο Kayfun είναι σχολείο. To στήσιμό του είναι ό,τι πιο απλό για νέο και μετά μπορείς να αρχίσεις να πειραματίζεσαι. Έχουν περάσει από τα χέρια μου Kayfun, Subtank, Marquis, Erlkonigin, Phenomenon και Eviva από επισκευάσιμους. Όλοι τους έχουν μια έξτρα δυσκολία, είναι λίγο πιο δύστροποι σε σχέση με τον Kayfun. Κι αν τον πάρεις με tiny tank (τουλάχιστον το κλώνο-tiny που είχα εγώ έτσι ήταν), τότε έχεις και πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς να αδειάζεις υγρό.


Φιλε κατι τετοι εννοεις? http://www.vapeland.gr/kayfun-tiny


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1074 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:19 »
Που βρίσκουμαι τον κλώνο-tiny που έχεις πρόσβαση στο deck χωρίς να αδειάσεις το υγρό?


https://www.fasttech.com/p/3144700

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Το έσβησα ήδη το σχόλιο εφόσον ειναι για sub ohm και πνευμονικές.ειχα βγάλει λανθασμένα το συμπέρασμα ότι ένας επισκευασιμος δεν σε περιορίζει στα ποσά ohm θα φτιάξεις την αντίσταση. 


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk


Θεωρητικά δεν σε περιορίζει ο ατμοποιητής στα πόσα ohm θα τον στήσεις. Αυτό που σίγουρα σε περιορίζει είναι το airflow. π.χ. αν κάποιος σου πει ότι θέλει ατμοποιητή για σφιχτές τζούρες κι εσύ του πεις να πάρει Subtank v1, ό,τι αντίσταση και να στήσει ο δόλιος, τσιγαρίσια τζούρα δε θα πάρει ποτέ, αφού το airflow του ατμοποιητή δεν το επιτρέπει

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1075 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:26 »
Το έσβησα ήδη το σχόλιο εφόσον ειναι για sub ohm και πνευμονικές.ειχα βγάλει λανθασμένα το συμπέρασμα ότι ένας επισκευασιμος δεν σε περιορίζει στα ποσά ohm θα φτιάξεις την αντίσταση. 


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk


Κανένας επισκευάσιμος ατμοποιητής δεν σε περιορίζει στα Ω της αντίστασης που μπορείς να φτιάξεις και να του τοποθετήσεις. Το εάν ένας ατμοποιητής αποδίδει καλύτερα σε subohm και πνευμονικές εξαρτάται κυρίως από τον πόσο αέρα μπορείς να ρουφήξεις μέσα από αυτόν. Δηλαδή από το πόσο μεγάλες ή όχι είναι οι τρύπες εισαγωγής του αέρα. Μεγάλη εισαγωγή αέρα ιδανική για πνευμονικές τζούρες, μικρή εισαγωγή αέρα ιδανική για "τσιγαρίσιες" τζούρες.

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1076 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:30 »
Παιδια κατι σε κλωνο που ειναι πολυ πιο οικονομικος θα μπορουσε να προσφερει παραπλησια ατμιστικη εμπειρια με τον αυθεντικο?
Αυτος στη fasttech π.χ https://www.fasttech.com/products/0/10006473/1700500-kayfun-lite-plus-v2-styled-rebuildable-atomizer-4 ??
Να τα παρω και σετακι με το tiny tank  ;)


Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1077 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:36 »
Κι εγώ αυτόν είχα, η ποιότητα κατασκευής του deck είναι πολύ μέτρια, τα υπόλοιπα μέρη και τα σπειρώματά του είναι πάρα πολύ καλά. Για δοκιμή επισκευάσιμου για να αποφασίσεις αν σου ταιριάζει το "άθλημα" είναι μια χαρά

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1078 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 01:47 »
Φίλε μου, άσε τους κλώνους όταν πρόκειται περί Lite Plus! Δεν αξίζει επ' ουδενί!!!
Στα €60 που θα δώσεις ΜΙΑ φορά και μόνο, ε λοιπόν και μόνο από το σύρμα που θα πάρεις και το βαμβάκι, έχεις ΗΔΗ κάνει την απόσβεσή σου -αν όχι σε ένα μήνα- μέσα σε δύο μήνες μάξιμουμ σε σ΄χεση με έτοιμες εργοστασιακές αντιστάσεις στο ίδιο χρονικό διάστημα. Τα δίνεις μία φορά και τέλος! Το να έρχεται ο κάθε ασχετίδης και αδαής (γιατί ΕΙΝΑΙ!) και να σε τρομοκρατεί λέγοντάς σου ότι είναι ο χειρότερος μόνο και μόνο από ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ του ΓΟΥΣΤΟ, ε είναι κάπως!!!
Όλος ο υπόλοιπος πλανήτης, αλλά και το φόρουμ μας και οι παλαιότεροι συμφορουμίτες που έχεις την τύχη να βρίσκεσαι στην καλή παρέα μας, ΠΑΝΤΑ και ΠΑΝΤΟΥ ο Lite Plus προτείνεται αμέσως για κάποιον ΕΝΤΕΛΩΣ αρχάριο που εισέρχεται στο εκπληκτικό κόσμο των επισκευάσιμων. Φυσικά και υπάρχουν ΜΑΚΡΑΝ καλύτεροι ατμοποιητές από τον Kayfun. ΜΑΚΡΑΝ όμως! Όμως είναι και πιο πολύπλοκοι και όχι και τόσο για εντελώς αρχάριο.
Ας πω και την προσωπική μου γνώμη και να προσθέσω επίσης δε πως εκτός από τον Lite Plus, εγώ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα πρότεινα και τον SubTank Mini (ΜΕΤΑ τον Lite Plus), γιατί σου παρέχει μες στη συσκευασία και επισκευάσιμη κεφαλή αλλά και τις εργοστασιακές. Η επισκευάσιμη δε, έχει την αρχή λειτουργίας και το σχεδιασμό σαν το deck του Lite Plus. Οπότε σε καλύπτει πλήρως. Έχει όμως ένα αρνητικό σε περίπτωση που δε σου αρέσει η αεράτη τζούρα... Είναι ΑΕΡΑΤΟΣ πολύ σε σχέση με τον Lite Plus... Σαν τιμές και οι δύο έρχονται πολύ κοντά...


Τους έχω και τους δύο... Τον SubTank, θα τον πούλαγα ή θα τον έβαζα στην άκρη αν μου το ζητούσαν ή αν είχα να επιλέξω γενικότερα κάτι ανάμεσα σε αυτούς τους δύο...


Τον Lite Plus όμως, Π Ο Τ Ε...............

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1079 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 02:01 »
ειναι λιγο οφτοπικ η ερωτηση αλλα επειδη ετσι μονο βρισκω μπουσουλα καθ'οτι αρχαριος στους επισκευασιμους..ποιοι ειναι αυτοι οι μακραν καλυτεροι απο τον lite plus?αν μπορεις να πεις δυο τρεις θα με βοηθουσες..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1456 171720 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:15
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13976 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35139 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9287 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364