vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

498 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tazz, dkostas, vasim, camber, grag, ipomonias, danys620

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #465 στις: Μαρτίου 12, 2015, 22:08 »
Αν ειναι καινουριος, ψαξε για καποιο γρεζακι.
Αν ειναι παλιος (δλδ τον χρησιμοποιουσες καιρο) κ τωρα ξαφνικα σου βγαλε προβλημα,
ψαξου για καποιο κομματακι συρματος, μηπως κ εχει σφηνωσει πουθενα κ σου δημιουργει
βραχυκυκλωμα.


Οπως κ να χει, λυστον & καθαρισε τον οσο καλυτερα μπορεις & ξαναδοκιμασε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος wazedi

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #466 στις: Μαρτίου 12, 2015, 23:04 »
Αφου τα εκανα ολα και συνεχιζε το  προβλημα παρατηρησα οτι μου δειχνει βραχυκυκλωμα και μονο με τον ανταπτορα πανω στο ωμομετρο και απλα γυρνοντας μιση στροφη να ειναι πιο χαλαρο πανω στο ωμομετρο μου εδειχνε κανονικα την αντισταση

Αποσυνδεδεμένος SAGITARIUS

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #467 στις: Μαρτίου 17, 2015, 00:46 »
Αγαπητοί συνατμιστές καλησπέρα σας. Ενδιαφέρομαι να αγοράσω από το e-bay έναν kaizer με κεραμεικό. Αυτό που με ενδιαφέρει αρχικά είναι η ευκολία τοποθέτησης της αντίστασης, όπως και το να παίρνει όποιο υλικό υπάρχει χωρίς να περιορίζομαι σε σύρμα ΝΟΝ και απλό φυτίλι silika. Eίμαι εραστής του οργανικού. Αυτό που μου ταίριαζε πιο πολύ απ' όσο είδα μετά από πολύ ψάξιμο(οικονομική λύση πάντα) ήταν αυτός ή ο κλώνος rose v2.Βέβαια ο rose όσο άκουσα βγάζει προβλήματα. :confused1:  Θα ήθελα εάν κάποιοι είναι κάτοχοι ή γνώστες του kaizer να μου πουν την εμπειρία τους ή την άποψή τους.  :bye: ¨. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #468 στις: Μαρτίου 17, 2015, 01:09 »
Εδω μπορεις να παρακολουθησεις μια παρουσιαση του Kaizer (κλώνος) στα ελληνικά.

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #469 στις: Μαρτίου 17, 2015, 02:16 »
θα ηθελα λιγο τη βοηθεια σας, μετα απο αρκετο καιρο με το ναυτιλο λεω να παω σε κατι που να εχει και επισκευασιμο κομματι. αυτος που μου εχει κατσει ωραια στο ματι ειναι ο kanger subtank mini. που θα μπορω να εχω και της κανονικες κεφαλες σε περιπτωση που τα βρω δυσκολα με το επισκευασιμο στην αρχη? αξιζει η μου προτεινετε κατι αλλο? ευχαριστω :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #470 στις: Μαρτίου 17, 2015, 02:26 »
Πολύ καλή επιλογή o Subtank Mini. Εναλλακτικά υπάρχει και ο Delta II αλλά με λιγότερες επιλογές όσον αφορά τις μη επισκευάσιμες κεφαλές (δέχεται κεφαλές μόνο του 0.5 ohm).

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #471 στις: Μαρτίου 17, 2015, 02:36 »
Όντως καλή επιλογή ο subtank αλλά έχε υπόψιν σου πως αν δεν κάνεις πνευμονικές
θα τα βρεις δύσκολα.
Και φυσικά με τις κεφαλές του 0,5 Ωμ θα χρειαστείς αξιόλογο VW μοντάκι ή μηχανικό.
Γνώμη μου είναι πως αν την επισκευάσιμη του κεφαλή την κάνεις πάνω από 1 Ωμ καλύτερα
να πάρεις τον all time classic kayfun lite.  :)


Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #472 στις: Μαρτίου 17, 2015, 02:46 »
Πολυ καλη επιλογη ο subtank mini. Θα τον ευχαριστηθεις  :thumpup: . Ειναι αερατος ειναι η αληθεια αλλα συνηθιζεται σχετικα ευκολα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #473 στις: Μαρτίου 17, 2015, 11:33 »
Όντως μια χαρά εργαλείο ο Subtank, με μεγάλο ατού τη δυνατότητα να τον έχεις είτε ως εργοστασιακό, είτε ως επισκευάσιμο.

Παρόλα αυτά, αν ήταν να επιλέξω μεταξύ subtank και KFL, με την τιμή που έχει σήμερα ο Kayfun, αυτόν θα επέλεγα!

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #474 στις: Μαρτίου 17, 2015, 16:30 »
Cruiser καλος και ο kayfun και ο delta ll που λεει ο θεμης αλλα ελεγα για τον subtank γιατι εχει και της εργοστασιακες κεφαλες σε περιπτωση που δε μου κατσει καλα το επισκευασιμο, να τον δουλευω με αυτες αν και ειναι λιγο τσιμπημενες σε τιμουλα  :hmmm: δε τη παλευω αλλο με το ναυτιλο  :))


netsplit.. το ξερω που για της 0.5 θες και ενα καλο μοντακι αν και εχω το istick 50 εδω και κανα 15αρι μερες στα χερια μου δε νομιζω να παω σε 0.5 γιατι της τρεμω λιγο η 1.2 μια χαρα ειναι χαχα


κατι ακομα οποιος γνωριζει, με το επισκευασιμο κομματι εχει διαρροες υγρου στο πολο?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2015, 16:35 από xenyxths »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #475 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:04 »
Καμία μα καμία διαρροή όσο καιρό χρησιμοποιώ τον subtank mini, ούτε με το RBA αλλά ούτε και με την εργοστασιακή του κεφαλή! ;)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #476 στις: Μαρτίου 17, 2015, 20:23 »
Συμφωνω με τον προλαλησαντα, διαρρoη ειναι αγνωστη λεξη για τον subtank mini! Επισης για οσους χαλιουνται με τα κοκκινα οριγκακια μολις βγηκαν και ανταλλακτικα οριγκακια σε διαφορετικα χρωματα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #477 στις: Μαρτίου 18, 2015, 15:48 »
συνατμιστες τα φωτα σας!
σκεφτομαι σιγα σιγα να περασω σε απισκευασιμο.απο τα λιγα που εχω καταλαβει ισως ο πιο δημοφιλης να ειναι αυτος ο καυφουν.εχω ενα eleaf-istick 30w.αν εχει καποιος να προτεινει καποιον (που να μην εχει και αστρονομικη τιμη) που να ειναι ευχρηστος για αρχαριο θα το εκτιμησω δεοντως.
επισης αν εχω καταλαβει καλα υπαρχουν διαφορα μοντελα καυφουν και ως ασχετος δεν μπορω να καταλαβω διαφορες και γενικα να βγαλω ακρη.
τελος μια απορια.ειδα το βιντεακι με τον καυφουν λαιτ πλας.για να γεμισει πρεπει να κουβαλαμε συνεχεια μαζι μας κατσαβιδακι?δεν ειναι λιγο μη πρακτικο?η μηπως εχει τοσο λιγη καταναλωση που γεμιζεις σπανια και δεν ειναι προβλημα.αν ισχυει το πρωτο, δεν ειναι λιγο μη πρακτικο?υπαρχουν επισκευασιμοι που να ειναι πιο πρακτικο?η μηπως εχει να κανει μονο με το συγκεκριμενο μοντελο καυφουν?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #478 στις: Μαρτίου 18, 2015, 16:52 »
φανατικος οπαδος καιφον σου προτεινω να αγορασεις kayfun lite plus  αυθεντικο ή κλωνο και δεν θα ζοριστεις καθολου στα στησιματα .. αλλα και σε αυτο που λες για το κατσαβιδακι ...

αλλιως πας σε κλωνο Καιφον 4 που ειναι το τελευταιο μοντελο καιφον και γεμιζει πανευκολα ... αλλα θελει λιγη εκμαθηση .. των 2 ημερων βεβαια.... εγω σου προτεινω αυτους :yes:

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #479 στις: Μαρτίου 18, 2015, 16:59 »
να σαι καλα κωστα!
τελικα o light plus ειναι πιο ευχρηστος αλλα εχει πιο μπελαλιδικο γεμισμα και ο κλωνος ειναι πιο δυσκολος στην εκμαθηση αλλα εχει ευκολο γεμισμα αν καταλαβα καλα.
βεβαια τωρα που απαντησες την πατησες γιατι θα ρωτησω κ αλλα  ;D
γενικα καθε ποτε στηνεις αντισταση αν υποθεσουμε οτι καθε μερα η καταναλωση που κανω με το ναυτιλο μινι ειναι 6-8 μλ?
συρματακια και βαμβακια πρεπει να ειναι συγκεκριμενα και τα βρισκεις μονο στα καταστηματα ηλεκρονικου τσιγαρου?τελςο τα δυο μοντελα που προτεινεις ποσο κοστιζουν περιπου?
ευχαριστω και παλι και σορυ για το πρηξιμο ε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1454 171614 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:15
από Olga68
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35068 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557820 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182121 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9231 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364