vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 3 χρήστες
dkostas, nightdream, stsoulos

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4305 στις: Μαρτίου 23, 2021, 22:10 »
............αν βρω έναν τρόπο να σουφρώσω τον Περσέα του ποιητή και τον δοκιμάσω, θα μπορώ να τον βάλω και στο καλάθι...........
Φαντάζομαι στο καλάθι με τις φράουλες έχεις σκοπό να το βάλεις.....

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4306 στις: Μαρτίου 27, 2021, 16:14 »
Καλησπέρα ! Για τον Hussar project x mtl έχει κανείς άποψη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος adespotos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4307 στις: Μαρτίου 28, 2021, 13:45 »
[member=19712]nXtLs[/member] Δε ξερω να σου πω πολλα πραγματα καθως δεν ειναι του στυλ του ατμισματος μου. Γενικα ειμαι της σφιχτης τζουρας. Το μονο που μπορω να σου πω ειναι οτι εχω ενα γνωστο ο οποιος τον πηρε περσι κ ατμιζει σαυτο το στυλ αυτος κ δοκιμασα λιγο που τον ειχε μαζι του.  Πολυ ωραια τζουρα μου φανηκε για αερατη,smooth κ πολυ καλη γευση και ομορφος εμφανισιακα. Αυτα μονο μπορω να πω για μενα. τωρα οσον αφορα το παλικαρι που τοχε χαρουμενος τις πρωτες μερες που το. πηρε αλλα δε καταφερε να ριξει απτη 1η θεση(οσον αφορα αυτον παντα ετσι) τον cloud. κ για μενα να σου πω την αληθεια απτους 2 προτιμω τον cloud v3. Τονιζω ομως οτι δεν ειμαι γνωστης αυτου του στυλ ατμισματος. Που κ που παιζω με unfollow ετσι για το σπορ κανα φρουτακι καμια κρεμα αλλα κατα κυριο λογο χρησιμοποιω σφιχτοτζουριδες (φλας ,ζεστ, εβιβα) και καπνικα υγρα η σκετη βαση. Ελπιζω να βοηθησα λιγο...

Αποσυνδεδεμένος nXtLs

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4308 στις: Μαρτίου 28, 2021, 13:49 »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε .Από χτες ψάχνω να μάθω για τον συγκεκριμένο αλλά γενικά το feedback που παίρνω, δεν είναι θετικό ! Γενικά έμαθα ότι έχει θέματα στη διαχείριση του ( βάλε - βγάλε pin κοκ)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4309 στις: Μαρτίου 29, 2021, 05:27 »
@cpbaroque επειδή είμαι και εγω φανατικός εβιβακιας, πολύ ευχάριστη έκπληξη και πολύ κοντά στη φιλοσοφία του είναι και ο by-ka v9 με μέγιστο αέρα στο 2.2 πιν

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4310 στις: Μαρτίου 29, 2021, 12:02 »
[member=8846]morpheas84[/member]

Ευχαριστώ πολύ. Θα τον ψάξω κι αυτόν... :thumpup:

Έχω μαζέψει μπόλικο υλικό για μελέτη. Ούτε πανελλήνιες να έδινα... :laugh1:


ΥΓ. Έχει κάτι που δεν καταλαβαίνω ο by-ka v9. Ενώ μοιάζει να έχει δυο τρύπες 2.2mm στο AFC με δυνατότητα να είναι και οι δυο ανοικτές, το πιο αεράτο του πινάκι είναι 1.7mm. Μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει καλά;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4311 στις: Μαρτίου 30, 2021, 20:17 »


[member=8846]morpheas84[/member]


ΥΓ. Έχει κάτι που δεν καταλαβαίνω ο by-ka v9. Ενώ μοιάζει να έχει δυο τρύπες 2.2mm στο AFC με δυνατότητα να είναι και οι δυο ανοικτές, το πιο αεράτο του πινάκι είναι 1.7mm. Μήπως κάτι δεν έχω καταλάβει καλά;  :hmmm:

Το λοιπόν φίλε @cpbaroque το πακετακι έχει 3 airflow pin μέσα 1.2 , 1.4 , 1.7 και για εσένα που σου αρέσει το τσακ πιο αερατος παίρνεις ξεχωριστά και το πιν 2.2. Ο κλώνος που πήρα πρώτα για να τον δοκιμάσω τα είχε όλα μέσα τα πιν. Το ιταλικό site που έκανα την παραγγελία για το original το είχε εξτρα.

Γενικά σαν στήσιμο και σαν αίσθηση τζουράς είναι πολύ κοντά σε eviva.

Υ.Γ. ο original έχει περισσότερα μηχανολαδα και από τον κλώνο, άρα ήθελε τα πλυσίματα του

Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4312 στις: Μαρτίου 30, 2021, 20:22 »

Ε, να πάρω τον κλώνο τότε! Και καθαρότερος και φτηνότερος!  :laugh1:


Ευχαριστώ πολύ φίλε!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος otakis

  • **
  • 424
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4313 στις: Μαρτίου 30, 2021, 21:14 »
...με μέγιστο αέρα στο 2.2 πιν

τον έχεις δοκιμάσει χωρίς πίν?
ο κλωνο-ΚΑ V8 χωρίς το πιν έχει μεταμορφωθεί κ με ικανοποιεί πολύ κ σε αέρα κ σε γεύση



edit
άκυρο, τώρα είδα ότι το πιν στον v9 είναι κ πόλος

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4314 στις: Μαρτίου 31, 2021, 14:53 »
Ειχα εναν κλωνο-Dvarw MTL στο συρταρι και αυτες τις μερες εκατσα να τον δοκιμασω....τον πρωτο,οχι τον FL(Facelift)...
Δεν τα βρισκαμε....E,lλεω θα αλλαξω τον αερα ειναι μικρη για μενα αυτη η τρυπα,κοιταω το πακετακι να δω αν ειχε μεσα extra pins....Τιποτα...λεω..θα το βγαλω εντελως οπως και εκανα....
Ενα εχω να πω....
Με ειδε ο θεός!!!

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4315 στις: Μαρτίου 31, 2021, 15:10 »
Ψέματα, εγώ δεν είδα κανέναν! :))

Όπως και να έχει, καλά ατμίσματα... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4316 στις: Απριλίου 01, 2021, 03:18 »
Μπάρμπας ετών 60+ ψάχνει ατμο mtl λίγο αερατο ,
θέλει γεύση πολύ δυνατή,το χτύπημα δεν τον ενδιαφέρει.
Τα υγρά του είναι γλυκά και φρούτα.
Επίσης να έχει χαμηλή κατανάλωση και να έχει και  σμουθ τζούρα.
Μιας και το έχω χάσει λίγο το παιχνίδι εγώ,για δώστε καμία ιδέα.
Σημαντικό......ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΤΑ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΦΙΓΟΎΡΑ. :))

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4317 στις: Απριλίου 06, 2021, 10:25 »
Καλημέρα στην ομάδα !

Χθές πήρα τον Flash-e-vapor 4.5+ γνήσιο μεταχειρισμένο σε άψογη κατάσταση (Δεν έχει χτυπήματα στραβώματα κλπ). 
Χρησιμοποιώ πρώτη φορά τέτοιου είδους ατμοποιητή. (Εννοώ με τέτοιο στυλ στησίματος). 

Ήθελα να ρωτήσω τους κατέχοντες, εαν έχουν διαρροές γιατί απο χθές έχω χάσει το μισό Gambit μου ! 
Έχω δει review του VasilisL, αλλά και απο πολλούς άλλους μα δεν ξέρω εαν κάνω κάτι λάθος, εαν φταίνε τα πλαστικά που τροφοδοτούν την αντίσταση (μήπως είναι ελάχιστα φαγωμένα και δεν το βλέπω ? ) ,μήπως είανι ο τρόπος που ατμίζω ;ή θέλει να αποκτήσεις εμπειρία να στήνεις τέτοιο ατμοποιητή? Δεν ξέρω.  Ακούω απο πολλούς οτι είναι ευκολάκι και δεν είμαι και τόσο πρωτάρης. 

Έχω στήσει 5 φορές την 2η και 4η κατάφερα να κάνω ένα τανγκάκι αλλα απο το γέμισμα και μετά πάλι έχανε. Υπερτροφοδοτείται το Deck. 

Στήνω ακριβώς πάνω απο τους ακροδέκτες, 2.5 πυρήνα, παίζω στα 10-12 Βατ, 3.6 Βολτ. 
Θα ανεβλασω και φωτογραφία αργότερα (τώρα προς το παρόν ατμίζει κανονικά και είναι κρίμα να το χαλάσω γιατί είμαι στη δουλειά!! ) 

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 747
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4318 στις: Απριλίου 06, 2021, 11:10 »
το βαμβακι σου λογικα ειναι λιγο,δοκιμασε πιο πολυ βαμβακι σε ποσοτητα,με καλα αφρατεμενες τις ακρες και δωσε υψος στο βαμβακι πανω απο τα ποστ που το κοβεις ωστε οταν μπει το πανω μερος του ατμο να το πατησει και να το κρατησει στη θεση του.μολις κουμπωσεις δες τις τρυπες τροφοδοσιας απο πανω αν ειναι καλυμενες καλα με βαμβακι.
επισης δεν ξερω αν ταιριαζουν τα fev wicks στο δικο σου,ας πει καποιος που ξερει,αν ταιριαζουν παρτα θα σου λυσουν τα χερια στο στησιμο.

Αποσυνδεδεμένος billemp

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #4319 στις: Απριλίου 06, 2021, 11:26 »
Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση ! 

Fev Wicks έχει (flash-e-vapor) , αφού έτσι έρχεται ο ατμοποιητής by default. https://www.flash-e-vapor.de/images/product_images/popup_images/1191_2.jpg  αυτά δηλαδη.

Δοκίμασα με αρκετό βαμβάκι όπως λες , με τις άκρες ακουμπησμένες στο ντέκ, αλλα είχε αρκετή υπερτροφοδοσία.  Όλο το υγρό κατέβηκε εκεί. 

Δηλαδή όταν σηκώνω το βαμβάκι, αυτό φουσκώνει ακόμα περισσότερο με το υγρό και πιέζεται στα wicks μάλλον
Στέλνω φωτος του τελευταίου στησίματος εντός ολίγου (με λιγότερο βαμβάκι αυτή τη φορά ) το οιποίο δεν μου έκανε διαρροή. Όμως και πάλι είδα το τανγκάκι και άδειασε αρκετά γρήγορα που σημαίνει οτι εχει πάει προς τα κάτω. 
πιστεύω οτι αν γυρίσω για 2 δευτερόλεπτα τον ατμοποιητή ανάποδα θα φύγει όλο. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275509 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35008 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9175 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364