vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

499 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, dkostas, antiklitos140, john67

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3075 στις: Ιουνίου 10, 2018, 00:10 »
καλησπερα παιδια, εχω εναν tfv8 baby το θεμα ειναι οτι δεν μου κρατανε καθολου οι αντιστασεις δηλαδη ζητημα να κρατησει 5 μερες. επειδη δεν με συμφαιρει καθολου οικονομικα και επιπλεον μετα απο 2 μερες η γευση χαλαει αποφασισα να παω σε επισκευασιμο. παλαιοτερα ειχα ενα squonk και ειχα παρει ετοιμες στριμενες αντιστασεις και βαμβακια και στην αρχη θα γλυτωσω καποια χρηματα. το θεμα ειναι να παω στο rba του σμοκ μου η να παρω κατευθειαν ντριπερ? πιστευω το rba θα με βολεψει παραπανω γιατι δεν θα γεμιζω συνεχεια. επιπλεον διαβασα οτι οι ντριπερ θελουν χαμηλοτερη νικοτινη γιατι το χτυπημα ειναι καλυτερο αλλα και περισσοτερο υγρο. αυτα ισχυουν στο rba? :-\
Δεν ξέρω αν θα βρεις Ελλάδα ακόμη αλλά κοίταξε και τις καινούργιες αντιστάσεις που βγήκαν με mesh
Κάποιοι reviewers λένε για 100ml χωρίς να χάνεται η απόδοση..
Εγώ δεν μπορώ να κρίνω ακόμη διότι σήμερα την έβαλα
Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι από γεύση είναι σε άλλο επίπεδο 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3076 στις: Ιουνίου 10, 2018, 00:34 »


RBA σημαίνει ReBuildable Atomizer και περιλαμβάνει όλους τους επισκευάσιμους είτε έχουν τανκ είτε όχι.

Τσού.! (σπαστικέ :)) )

Με κάθε επιφύλαξη νομίζω ότι RBA σημαίνει Rebuildable Base Atomizer και αφορά τους ατμοποιητές με επισκευάσιμη κεφαλή - πχ Subtank. Άλλο δηλαδή το RTA που απευθύνεται σε τανκάτους ατμοποιητές με επισκευάσιμη βάση και άλλο το RBA που αναφέρεται περισσότερο στην ίδια την επισκευάσιμη κεφαλή θα έλεγα και όχι του ίδιου του ατμοποιητή.

Δικό σας :)



Αποσυνδεδεμένος miklaoys

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3078 στις: Ιουνίου 10, 2018, 01:07 »
Δεν ξέρω αν θα βρεις Ελλάδα ακόμη αλλά κοίταξε και τις καινούργιες αντιστάσεις που βγήκαν με mesh
Κάποιοι reviewers λένε για 100ml χωρίς να χάνεται η απόδοση..
Εγώ δεν μπορώ να κρίνω ακόμη διότι σήμερα την έβαλα
Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι από γεύση είναι σε άλλο επίπεδο
100 ml απο οποιαδηποτε γευση?  :hmmm: γιατι εγω ατμισα 15 μλ gummy bear strawbery Και πραγματικα η αντισταση μου σε 3 μερες εγινε μαυρη σαν καρβουνο χωρις να μ εχει στεγνωσει καθολου απο υγρο  :'(

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3079 στις: Ιουνίου 10, 2018, 12:01 »
Click-->Έγινε διαγραφή άμεσης παράθεσης<--Click

Τι να σου πω..δεν ξέρω
Όπως προείπα εγώ χτες την έβαλα που την είχε μέσα στην συσκευασία ο prince baby ο οποίος μου ήρθε χτες από κινεζομαγαζο

Οι συγκεκριμένες κεφαλές μέχρι χτες ήταν σε κατάσταση preorder και νομίζω από βδομάδα θα αρχίσουν να αποστέλλονται.Για Ελλάδα δεν γνωρίζω διότι μένω εξωτερικό

Μπορείς να δοκιμάσεις και την rba αλλά για να ξέρεις:
Τα coils να είναι σε 2.5αρι πυρήνα διότι όλα είναι λίγο στριμωγμένα εκεί για dual coil
Η τζούρα Ίσως να μην είναι τόσο αερατη όσο οι κεφαλές
Και ίσως ο ατμός να είναι πιο θερμός

Εγώ που την είχα πέρυσι δεν με βόλεψε και την πούλησα..δεν θυμάμαι γιατί


« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2018, 11:35 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος PetrosKa

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3080 στις: Ιουνίου 10, 2018, 20:33 »
Ενδιαφερωμαι να αγορασω νεο επισκευασημο ατμοποιητη ο παλιος μου subtank Kanger αρχισε να εχει πολλες διαροες εχω αλλαξει λαστιχακια αλλα τα προβληματα παραμενουν

Ενδιαφερωμαι για 4ml  δεν εχω προβλημα με μεγαλη διαμμετρο
Να βγαζει καλες γευσεις  
Θελω μηχανακι που δεν φημηζετε για διαροες και προβληματα
Δεν ενδιαφερωμαι για ντριπερ και μεγαλα ντουμανια  συνηθως ατμιζω 10-15  watt

Την βοηθεια σας

Ευχαριστω

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3081 στις: Ιουνίου 10, 2018, 20:42 »
hussar clone ή skyline clone

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3082 στις: Ιουνίου 10, 2018, 20:43 »
Καλησπερα σας.
Φιλε μου με αυτα που ζητας θα σου ελεγα Καιφουν V5.

Αποσυνδεδεμένος PetrosKa

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3083 στις: Ιουνίου 10, 2018, 21:19 »
hussar clone ή skyline clone

EDIT: έγινε διόρθωση παράθεσης

Ευχαριστω πολυ

Ο πρωτος μου φαινετε καλύτερος πολα λαστιχακια βλεπω
Εισαι σιγουρος οτι δεν εχει θεματα με διαροες?
Θα αντεξει καμια 2ετια?


Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click


Παράθεση από: spastos στις Ιούνιος 10, 2018, 20:43
Παράθεση
Καλησπερα σας.
Φιλε μου με αυτα που ζητας θα σου ελεγα Καιφουν V5.

Ευχαριστω πολυ

Ειδα την τιμη του και τρομαξα
Γνωριζεις καποια εναλλακτικη φτηνοτερη?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 11, 2018, 11:58 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3084 στις: Ιουνίου 10, 2018, 21:24 »
 Τον κλώνο του

Στάλθηκε από το PRA-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3085 στις: Ιουνίου 10, 2018, 22:25 »
Ναι για τον Κλωνο θα ελεγα και εγω ειναι άψογος.

Γυρω στο 40αρη (ευρω) θα το βρεις. :)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3086 στις: Ιουνίου 10, 2018, 23:04 »
Έναν από τους δύο. Ηussar ή skyline. Και μεταξύ των δύο μάλλον skyline. Αναφέρομαι στους κλώνους.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3087 στις: Ιουνίου 10, 2018, 23:07 »
σκαΙ, θα σου προτεινα κ εγω. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2018, 23:32 από drum »

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3088 στις: Ιουνίου 10, 2018, 23:30 »
Hussar uber alles  8)

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #3089 στις: Ιουνίου 10, 2018, 23:50 »
Μιλώντας από την δική μου εμπειρία (του νέου & άπειρου ατμιστή δηλαδή) θα απέφευγα να συστήσω τον Skyline σε κάποιον που δεν έχει κολυμπήσει στα βαθύτερα των επισκευάσιμων. Το πιθανότερο είναι να τον απογοητεύσει, αφού για να βρεις το πού και πώς αποδίδει θέλει αρκετό ψάξιμο. Δεν είναι και λίγοι δε αυτοί που υποστηρίζουν ότι δεν θα το βρεις ποτέ.
Αντίθετα λοιπόν, δική μου πρόταση είναι ο Hussar, αν και για κάποιον που αγαπά τα καπνικά με τσιγαρίσια τζούρα λέω και γω ναι σε Kayfun 5 ή ακόμα καλύτερα Kayfun Prime).
Χοντρικά όλοι τους παίζουν γύρω στα €35.
Για να αιτιολογήσω την προτίμησή μου στον Hussar. Είναι απλός, απροβλημάτιστος, παίρνεις την τζούρα που θες σχετικά εύκολα με τα 3 πινάκια του, δεν έχει υπερβολική κατανάλωση, καλό ντουμάνι & γεύση που θα την δώσει αμέσως & χωρίς να χρειαστεί προσεκτικά/πολλαπλά πλυσίματα, πειραματισμούς & δοκιμές. Από την άλλη υστερεί (όχι πολύ) σε ποιότητα κατασκευής σε σχέση με τους άλλους. Στα συν το ότι ο κλώνος έχει σχολιαστεί σαν ποιοτικότερη κατασκευή από τον γνήσιο, αφού κυκλοφόρησε χωρίς να παρουσιάζει τα προβλήματα που παρουσίασε ο γνήσιος στις πρώτες παρτίδες του.
Αφθονία ανταλλακτικών (και μάλιστα στην ίδια πόλη με του φίλου που ρωτάει) & μεγάλη γκάμα αξεσουάρ σε προσιτότατες τιμές που του αλλάζουν εμφάνιση, χωρητικότητες & αίσθηση. Και χωρίς τον βραχνά μήπως ο κατασκευαστής του γνήσιου απαιτήσει την απόσυρσή τους, αφού είναι πολωνός και τον έχουμε γραμμένο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171543 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15249 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13961 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364