vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

504 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, camber

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος ddichalas

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2085 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 23:17 »
Καλησπερα, ο melo 3 mini γνωριζω πως δεν ειναι επισκευασιμος, καπου πηρε το ματι μου οτι μπορω να του βαλω πανω RBA κεφαλη της Eleaf.
Το εχει δοκιμασει κανεις; Γιατι διαβασα οτι εχει διαρροες κτλπ.

Αποσυνδεδεμένος kkoumas

  • ***
  • 756
  • Φύλο: Άντρας
  • DON'T PANIC
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2086 στις: Φεβρουαρίου 09, 2017, 23:46 »
Γεια χαρά. παιδιά ψάχνω για μικρό τανκατο με κορυφαία γεύση και ρύθμιση υγρών και αέρα. έχω τον merlin mini αλλά έχω κάποια θέματα υπάρχει κάτι αντοίστιχο σε original Όχι κλώνο. Ευχαριστώ.😕
Cthulhu MTL. Τα σπαει

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2087 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 13:47 »
Καλησπέρα, μόλις έστησαν γ πρώτη φορά επισκευάσιμο lite plus. Όλα τέλεια. Ούτε διαρροές ούτε τίποτα. Μου έρχεται όμως βαμβακιλα αλλά όχι καμμένο γιατί? 6 σπείρες 0,28mm είναι το στήσιμο. 

Sent from my Le X820 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2088 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 13:53 »
Με τη χρήση θα φύγει σιγά σιγά η γεύση βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2089 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 14:11 »
Δεν υπαρχει τροπος να το αποφυγω αυτο; Εχω cotton bacon v2... Επισης υπαρχει τροπος στον kl+ να στηνω χωρις να χυνω τα υγρα;

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2090 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 14:20 »
Για το πρώτο εξαρτάται από το βαμβάκι και την απορροφητικότητα του!
Για το δεύτερο θα κατανοήσεις εσυ πρώτα γιατι "χύνει" και μετά τα υπόλοιπα.  Ξέρεις που να ρωτήσεις

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2091 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 14:33 »
Δεν υπαρχει τροπος να το αποφυγω αυτο; Εχω cotton bacon v2... Επισης υπαρχει τροπος στον kl+ να στηνω χωρις να χυνω τα υγρα;
Γενικά με το cotton bacon δε θα έπρεπε να σου συμβαίνει για πολύ ώρα. Γενικά όμως έχει σημασία πόσο καλά ποτισμένο είναι το βαμβάκι στην αρχή. Παίρνει αρκετό υγρό μέσα το cotton bacon, οπότε άφηνε το να τραβήξει και ρίχνε επιπλέον υγρό για να ποτίσει καλά. Επίσης κάτι άλλο που παίζει ρόλο είναι να αποφεύγεις τις πολλές επαφές με τα χέρια και το βαμβάκι και να έχεις πλύνει πολύ καλά τα χέρια, για αφήνεις λιπαρότητα που χαλάει τη γεύση και δίνει αίσθηση βαμβακίλας.

Αποσυνδεδεμένος Dhmfot

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2092 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 14:41 »
Υπαρχει αυτό το εργαλειακι για να τον στηνεις χωρις να αδειαζεις τα υγρά. Το εχω παρει αλλα δεν το δοκιμασα ακομα γιατι εντομεταξυ πηρα αλλους ατμοποιητες και εχει μπει στο συρταρι ο KFL+

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2093 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 20:52 »
Παιδιά καλησπέρα και από μένα,
δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread και αν δεν είναι ζητώ συγνώμη
Είμαι νέος ατμιστής (περίπου 2 μηνες ατμίζω) και χρησιμοποιώ μοντακι eleaf aster 75W με fumytank mini III 1 Οhm.
Απο τον fumy δεν έχω πολυ καλή γεύση ατμίσματος και γενικά ψάχνομαι μηπως βρω κάτι καλύτερο αλλά και οικονομικό (είμαι φοιτητής και γενικά δεν παίζουν πολλά λεφτά).Στην αρχή σκεφτόμουν για nautilus x η mini αλλα πολλοί μου είπαν οτι ο fumy ειναι πολύ καλός ίσως και ισάξιος τους,αλλα να σας πω την αλήθεια δεν με ενθουσιάζει η ιδέα να δίνω παλι 30αρια ή 40αρια σε ατμοποιητη με 4-.45 ευρώ την αντίσταση..
Οπότε άρχισα να ψάχνομαι για κάποιον καλό ατμοποιητή τσιγαρίσια σε πιο οικονομικές τιμές μέχρι που έπεσα στο thread του κλώνου doggystyle 2k16 και διαβάζοντας κριτικές αναρωτήθηκα αν όντως ένας επισκευάσιμος τσιγαρίσιος μπορεί να είναι καλύτερος από έναν εργαστασιακό.Δεν είχα ποτέ επισκευασιμο αλλα η ιδεα μια πολυ γευσαυτης τσιγαρισιας τζουρας σε τιμή τόσο χαμηλή (13$ αν δεν κάνω λάθος ) με έκανε να σκεφτώ αν θα το γύριζα σε επισκευάσιμο.
ΤΙ μυο προτείνεται?Η αλήθεια είναι δεν βρήκα κάτι στο φόρουμ πέρα απο tutorials πως να στήνεις και κριτικες ατμοποιητων ,που εξηγούν τα πλεονεκτήματα των επισκευάσιμων οπότε θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε τα φώτα σας πάνω στο θέμα ισως και να προτείνετε καμια ιδέα πως να κινηθώ γνωρίζοντας τη φάση στην οποία βρίσκομαι.
Συγνώμη για το μεγάλο ποστ
Υ.Σ Ήδη φτιαχνω μονος μυο τα υγρά για οικονομία οπότε  δεν θα με πείραζε να ασχοληθώ και με το στησιμο  ατμοποιητων το οποίο από οτι εχω καταλάβει δεν είναι κάτι που κάνεις σε καθημερινή βάση (η μηπως οχι?)

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2094 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:17 »
Ξεκινας με τον doggystyle μαζι με την παραγγελια βαζεις ενα δεκαμετρο 28 awg κανθαλ κ ενα βαμβακι της αρεσκειας σου.αυτα είναι. Μολις τα παρεις στα χέρια σου να εχεις βρει ενα πειρακι 2 με 2,5μμ πάχος. Τοτε με τις συμβουλες απο εδω μα φυσικα κ το youtube για εικονα θα στηθεί σε δεκα λεπτά. Τον εχω ημουν αρχάριος πανω του κ δε φανταζομαι να ειχα ξεκινησει με πιο ευκολο ατμο.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2095 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:21 »
.......Ήδη φτιαχνω μονος μου τα υγρά για οικονομία οπότε  δεν θα με πείραζε να ασχοληθώ και με το στησιμο  ατμοποιητων το οποίο από οτι εχω καταλάβει δεν είναι κάτι που κάνεις σε καθημερινή βάση (η μηπως οχι?)
Εννοείται ότι δεν είναι απαραίτητο το καθημερινό στήσιμο.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2096 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:24 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου
Καταρχάς ενας τετοιος ατμο ειναι συμβατος με το μοντακι μου η θελει μηχανικό?
Επίσης κάθε πότε χρειάζεται στήσιμο?
Τέλος,θα χρειαστώ και ένα ειδικό ωμόμετρο όπως βλέπω στα βίντεο για να στήνω?
Αν σου είναι εύκολο να βαλεις και ένα λινκ γιατί εκείνα στην 1η σελίδα του doggy λεει product not found...
Σε ευχαριστώ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2097 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:29 »
Δεν χρειάζεσαι ούτε μηχανικό ούτε ωμόμετρο. Την αντίσταση που φτιάχνεις θα τη μετράς πάνω στο mod. Επίσης το mod σου είναι μια χαρά και γενικά στον doggystyle δε χρειάζεσαι πολλά watt, max 20W ανάλογα με το στήσιμο. Είσαι 100% καλυμμένος. Γενικά τον θεωρώ πολύ καλή επιλογή για να μάθεις να στήνεις και έχει πολύ καλές επιδόσεις σε τρομερή τιμή. 
Στήσιμο ανάλογα και πόσο "βρώμικα" είναι τα υγρά σου αλλά και πόσο καταναλώνεις, από ανά 2-3 μέρες μέχρι μια φορά την εβδομάδα.
Επίσης αν αγοράσεις από Κίνα πάρε καλύτερα από 3fvape τον smjy doggystyle, αλλιώς τον sxk από fasttech.

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2098 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:31 »
η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξανακάνει αγορά μέσω ιντερνετ ...
εσύ απο που προτείνεις να το αγοράσω?
πληρώνεις και τελωνείο για αυτό (εγώ μένω θεσσαλονίκη)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #2099 στις: Φεβρουαρίου 12, 2017, 21:32 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου
Καταρχάς ενας τετοιος ατμο ειναι συμβατος με το μοντακι μου η θελει μηχανικό?
Επίσης κάθε πότε χρειάζεται στήσιμο?
Τέλος,θα χρειαστώ και ένα ειδικό ωμόμετρο όπως βλέπω στα βίντεο για να στήνω?
Αν σου είναι εύκολο να βαλεις και ένα λινκ γιατί εκείνα στην 1η σελίδα του doggy λεει product not found...
Σε ευχαριστώ και πάλι


Είναι απόλυτα συμβατός με το mod που έχεις.
Επίσης δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος να πάρεις ωμόμετρο.
Σχετικά με το κάθε πότε χρειάζεται στήσιμο , θα έλεγα ότι δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος κανόνας.
Θα το καταλάβεις με τη χρήση και την εξοικείωση με τον ατμοποιητή σου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13960 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9275 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182006 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 176 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364