vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

519 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Ribot, Giannis.B, Tem, gama, maprix

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1890 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 11:01 »
Φυσικα και υπαρχουν διαφορες.

Αγορασε συρματα απο το Zivipf.de που ειναι εγγυηση και ασε τις διαφορες μαρκες .


Αν κανεις το τεστ της χαρτοπετσετας , θα δεις οτι λιγα συρματα δεν αφηνουν ιχνος μηχανολαδου....


Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1891 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 13:18 »
απο ελλάδα κάτι καλό? (θα το εχω στα υποψην μου το site, αλλα για κατι πιο αμεσο)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 22, 2016, 17:59 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1892 στις: Νοεμβρίου 22, 2016, 13:23 »
Από Ελλάδα κάτι καλό σε kanthal που ζητάς, δοκίμασε και εδώ. Καλή ποιότητα και καλές τιμές.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1893 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 23:04 »
παιδια μια συμβουλη.εχω ενα istick pico με τον mello3mini,ατμιστης εδω κ 1,5 μηνα.με τρωει η κουτρα μου να παρω εναν επισκευασιμο για να μπω σιγα σιγα στα πιο ομορφα του ατμισματος.
δεν ειμαι ο φανατικος του mtl δηλαδη τραβαω κ πνευμονικες καμια φορα αν εχω νευρα κ συνηθως mtl χαλαρες γιατι μου αρεσει να νιωθω κ τον ογκο του αρκετου ατμου να βγαινει απο μεσα μου.
κ η ερωτηση.   https://www.fasttech.com/products/0/10027384/5976300-sxk-cto-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer
να τον παρω;μου αρεσει πολυ αυτος ο λιλιπουτιος φιλος,αλλα πολυ.ειναι σαν κουμπι κ γουσταρω.22mm δεν ειναι;δε πιστευω να κανουν λαθος στις διαστασεις που γραφουν.θα τον στησω ευκολα;θα ειναι η πρωτη μου φορα.
βεβαια για το πρωτο στησιμο εσεις θα μου πειτε συρμα πυρηνα σπειρες κ.α,μετα απο κανα μηνα οταν ερθει.τι λετε;θα τα βρω σκουρα κ θα εγκαταλείψω με το μικρο deck κ τα μικρα βιδακια;
δεν ειναι τα 10 ευρω το ανχος αλλα η ξενερα μιας πιθανης αποτυχιας λογο αβαπτιστου νουμπα στο αθλημα.  

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1894 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 23:17 »
Πάρε έναν kayfun mini v3 και θα είσαι μια χαρά για αρχή. Οι διαστάσεις δεν είναι λάθος, εσύ δεν θα κάνεις λάθος στο στήσιμο, αλλά πιο πολύ θα ευχαριστηθεις τον kayfun νομίζω. Αν σου αρέσει τόσο πολύ προχωρά αλλα για πρώτο σου θα πρότεινα kayfun

Sent from my OnePlusOne


Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1895 στις: Νοεμβρίου 23, 2016, 23:57 »
https://www.fasttech.com/products/3028/10006473/4278000-kayfun-mini-v3-styled-rta-rebuildable-tank
αυτον να φανταστω;απο κλονους ειναι με τις περισσοτερες θετικες ψηφους.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1896 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 00:11 »
εγώ πάλι έτσι όπως σε κατάλαβα νομίζω πως πρέπει να τον πάρεις αυτόν που διάλεξες για τις πνευμονικές + έναν για σφιχτές τζούρες 
cloud one, phenomenon 
μην ψάχνεις σε έναν ατμοποιητή να τα βρείς όλα
στον v3 mini για να ρυθμίσεις τον αέρα χρειάζεσαι εργαλεία

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1897 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 00:24 »
για να καταλαβετε τι μου αρεσει εχω δοκιμασει ναυτιλο απο φιλο κ δεν μου αρεσε η τοσο σφηχτη τζουρα με τον λιγο ατμο σαν το τσιγαρο.την εχω βρει-συνηθίσει με τον μελο3μινι με την αντισταση 1,8 aspire του triton2 που ειναι κατι σε υβριδιο τσιγαρισια αντισταση σε αερατο ατμοποιητη.οταν οι αντιστασεις δουευουν σωστα κ ομορφα μου δινει χαλαρη τσιγαρισια με ωραιο ντουμανι.υποψην δεν κανω γευσεις παρα μονο βαση για να καταλαβαινω αν σκοτωνω την γευση ενω σε εναν ναυτιλο θα απογειωνόταν το υγρο.ωστοσο φιλους ατμιστες δεν εχω κ τον μελο μου δεν τον εχω δοκιμασει με τις 0,3-0,5 που ερχετε γιατι μου τις εβγαλε ο πωλητης κ μου εβαλε τις 1,8 για να μη με ξενισει στο ξεκινημα με τις αερατες μην χαλαω το υγρο μου κ την μπαταρια μου.
φανταζομαι οτι στον επισκευασιμο θα ηθελα κ εγω να φτιαξω κατι σε ανω το 1 ohm να μην παιζω με βατ που θα κανουν το pico να ψαχνει μπριζα κ να ειναι κοντα σε αυτο που κανω τωρα συν το χομπι  κ την καλυτερη εμπειρια αφου δεν συγκρινονται με τις εργοστασιακες αντιστασεις με τα τσαφα τσουφα οποτε γουσταρουν.  
για αυτο διαλεξα αυτον που ποσταρα γιατι απο το νημα της συναντησης σας τον διαβασα μου αρεσε κ τα παιδια λεγανε για χαλαρες τσιγαρισιες κ πνευμονικες αντιστοιχα σφιχτες.
συγνωμη αν κουραζω παιδια καθε γνωμη σεβαστη κ δυστυχως οταν με το καλο τον παρω θα ξαναενοχλησω μεχρι να μαθω κ μακαρι να βοηθω κιολας καποτε κ εγω.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1898 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 01:20 »
δεν έχω τον συγκεκριμένο για να σου πω αν κάνει i όχι αλλα φαντάζομαι από αυτά που άκουσα πως δεν θα σου κάνει
ούτε για μένα κάνει (και ας τον έβαλα στο καλάθι για επομενη αγορά)
αυτός ο ατμό δεν έχει ρύθμιση αέρα και δεν θα έλεγα πως έχεις πολλές επιλογές στην τζούρα

αν θέλεις να πάρεις μονο έναν τότε θα πρέπει να αποφασίσεις τι τζούρες θέλεις να κανεις
επειδή έχω 8 μήνες που ατμίζω με cloudone κλώνο μπορώ να σου πω ότι είναι ένας απροβλημάτιστος ατμοποιητής με ρύθμιση και κλείσιμο υγρών αλλα έχει ίσος λίγο πιο σφιχτή τζούρα από αυτό που θέλεις
ο phenomenon είναι πολύ κοντά στον cloud (σε θέμα τζούρας)αλλα για αρχή θα προτιμούσα τον cloud γιατί πιστεύω πως είναι πιο εύκολος για αρχάριο και έχει και το κλείσιμο υγρών που βοηθάει σε ορισμένες περιπτώσεις
(και οι δυο έχουν άνετη τσιγαρισια για τα δικά μου γούστα αλλα δεν ξέρω αν είναι άνετη για τα δικά σου δεδομένα)
αυτούς τους δυο οποιον και να πάρεις αν δεν τα βρείτε θα μπορέσεις να τον πουλήσεις στην τιμή που τον αγόρασες στο άψε σβήσε

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1899 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 08:09 »
Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις προτασεις.εδω θα με βρειτε μπροστα σας για περετερο.καλη μερα.
Κ εχετε δικιο πρέπει πρώτα να αποφασίσω που είμαι. για αυτο κ θα παω να παρω κ τις μαμα αντιστασεις του μελο να ξερω τι θελω.τσιγαρισια πνευμονικη λιγα βαττ πολλα βαττ;

Αποσυνδεδεμένος microcens

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1900 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 08:12 »
Κοιτα προς kayfun ειναι αρκετα user friendly :)

Αποσυνδεδεμένος skilouros

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1901 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 08:19 »
δες και tilemaho v2+...ειναι λιγο πιο αερατος απο phenomeno και cloud και πανευκολος στο στησιμο..... αλλιως cloud... εγω τους πηρα και τους 3 με τη μια για να βρω τι μ αρεσει και τους δουλευω και τους 3 , δεν δινω κανεναν  παντως ο o phenomenon ειναι λιγο πιο δυσκολος για αρχαριο, εμενα με ψιλοζορισε μεχρι να τα βρουμε 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1902 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 11:16 »
@asdgeorge7, Kayfun v5 mini, τον κλώνο της SXK. Από την περιγραφή σου, πιστεύω θα σε καλύψει.
Τον έχω, καλύπτει τσιγαρίσα τζούρα και ελαφρώς πνευμονική. Επίσης είναι εύκολος στο στήσιμο.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1903 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 12:34 »
δεν έχω τον συγκεκριμένο για να σου πω αν κάνει i όχι αλλα φαντάζομαι από αυτά που άκουσα πως δεν θα σου κάνει
ούτε για μένα κάνει (και ας τον έβαλα στο καλάθι για επομενη αγορά)
αυτός ο ατμό δεν έχει ρύθμιση αέρα και δεν θα έλεγα πως έχεις πολλές επιλογές στην τζούρα

αν θέλεις να πάρεις μονο έναν τότε θα πρέπει να αποφασίσεις τι τζούρες θέλεις να κανεις
επειδή έχω 8 μήνες που ατμίζω με cloudone κλώνο μπορώ να σου πω ότι είναι ένας απροβλημάτιστος ατμοποιητής με ρύθμιση και κλείσιμο υγρών αλλα έχει ίσος λίγο πιο σφιχτή τζούρα από αυτό που θέλεις
ο phenomenon είναι πολύ κοντά στον cloud (σε θέμα τζούρας)αλλα για αρχή θα προτιμούσα τον cloud γιατί πιστεύω πως είναι πιο εύκολος για αρχάριο και έχει και το κλείσιμο υγρών που βοηθάει σε ορισμένες περιπτώσεις
(και οι δυο έχουν άνετη τσιγαρισια για τα δικά μου γούστα αλλα δεν ξέρω αν είναι άνετη για τα δικά σου δεδομένα)
αυτούς τους δυο οποιον και να πάρεις αν δεν τα βρείτε θα μπορέσεις να τον πουλήσεις στην τιμή που τον αγόρασες στο άψε σβήσε
....ακριβως οπως στα λεει ο Κωτσος...  :thumpup:
κ μη μπαινεις στη διαδικασια συγκρισης με μελο η οτιδηποτε αλλο με εργοστασιακη αντισταση.

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS
« Απάντηση #1904 στις: Νοεμβρίου 24, 2016, 12:45 »
Παιδια για αλλη μια φορα σας ευχαριστώ, ολες οι γνώμες με βοηθάνε. δεν είναι και αγορά αυτοκινήτου αλλά οι εμπειρίες σάς σίγουρα βοηθούν έναν καινούργιο να κάνει επιλογές κοντά στα θέλω του.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1453 171439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 22:32
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13947 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42699 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34880 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557514 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181900 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364