vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

481 επισκέπτες, 2 χρήστες
dkostas, Ηρακλης

Twitter

Απολύμανση - καθαρισμός οσμών σε Επισκευάσιμους ατμοποιητές

spyros1

Τα οσα γραφω δεν αποτελουν αισθηση δικη μου αλλα και οσων εχουν ατμισει απο δικους μου ατμο.
Τωρα εαν κανετε εσεις καποιο λαθος η οχι εσεις το ξερετε.
Δεν ειμαι διπλα στον καθενα να βλεπω τι κανει αυτος και να το συγκρινω με αυτο που κανω εγω και να  πω κατι με βεβαιωτητα.
Ειμαστε πολλοι και ο καθενας δινει διαφορετικη βαρυτητα σε αυτο που κανει...
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 14, 2016, 12:03 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
προσωπικα παντος με μια οδοντοβουρτσα και απορυπαντικο πιατων 2 τριψιματα καλα(1 αν δεν εχει πολυ βρωμια)καλο ξεπλυμα και μετα σε βραστο νερο με ξυδι μερικες ωρες και ολα κομπλε καμια περιεργη μυρωδια κτλ.(με βραστο η καυτο νερο ποτε τα πλαστικα κομματια) :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
@spyros1
Είμαστε εντελώς off topic και άκρη δεν βγάζουμε. Δεν έχει να κάνει με λάθος και σωστό. Δοκίμασε και κάτι διαφορετικό, ίσως ανακαλύψεις κάτι που δεν γνώριζες.
Το σωστό νήμα:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19383.0.html

spyros1

Ποτε δεν φταιει το μεταλο για την λαδιλα.
Τα ορινκ φταινε που εχουν αποροφητικες ιδιοτητες των οσμων.
Επισης οτιδηποτε πλαστικο...
Οποιος τελικα θελει να ακολουθησει τις συνταγες του λινκ που μου εδωσε ο φιλος και συνατμιστης chzamp και του αρεσει να βραζει τους ατμοποιητες για να καθαρισουν, ας ριξει και κανα καροτο και κανα σελινο να νοστιμισουν κιολας.
Τι να πω εγω σταματω εδω και ενα μεγαλο συγνωμη για το μακρυ off topic. :)...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων


@spyros1 πρόσεχε το υγρό για πιάτα που αγοράζει η γυναίκα σου, πουλούνται πολλά τέτοια που γράφουν στην ταμπέλα "με ξύδι" ή "με λεμόνι" και προτιμούνται από τις νοικοκυρές
  


Καλημέρα.
Εγώ αυτό που μου γράφεις το γνωρίζω.

Εσύ γνωρίζεις ότι με το να ρίχνεις περισότερο ξύδι (εάν έχει ήδη - αφού τα περισότερα τέτοια υγρά το έχουν σαν συστατικό...) στο συγκεκριμένο σκέυασμα χαλάς την αναλογία του, που κάποιοι έχουν πειραματιστεί για να φτιάξουν την  τελική σύσταση του συγκεκριμένου υγρού προκειμένου να κυκλοφορίσει με την πιο δραστική  μορφή του, αφιερώνοντας κάποιο σημαντικό χρόνο σε πειράματα προκειμένου να καταλήξουν εκεί ;;;

Γιατι απο όσα κάνεις και γράφεις δεν μου δίνεις την εντύπωση ότι αυτο το έχεις σκεφτεί...

(φιλικά και μόνο όλα τα παραπάνω και πάντα με πρόθεση βοήθειας....) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2016, 09:47 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος Zelatini

  • **
  • 233
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι δρόμος...

Δοκιμασα
1)μπανακι με υπερυθρες με υγρο πιατων 30 λπτα) τιποτα...
2)μπανακι με υπερυθρες με ξυδι και μαγειρικη σοδα (30 λεπτα)...τιποτα
3)τα εβαλα και σε μπολ με ξυδι και μαγειρικη σοδα (45 λεπτα ακομα) τιποτα



Ρε λαιδιά συγγνώμη αλλά δεν έχω καταλάβει... Τι σημαίνει "μπάνάκι με υπέρυθρες με υγρό πιάτων"; Τι είναι το μπάνιο με υπερυθρες;;
Ευχαριστώ .... εκ των προτέρων! ;D

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com

Αποσυνδεδεμένος perelevas

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Με υπερήχους εννοεί ,οχι υπέρυθρες.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Γάλα παιδιά. Δοκιμασμένο και εύκολο γιατί υπαρχει σε κάθε σπίτι. Το γράφουν και οι συνφορουμίτες σελίδες πιο πίσω. 20 λεπτά στο γάλα αρκούν για να φύγει και η καρπουζίλα από το green ice.

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Καλημέρα.
Εγώ αυτό που μου γράφεις το γνωρίζω.

Εσύ γνωρίζεις ότι με το να ρίχνεις περισότερο ξύδι (εάν έχει ήδη - αφού τα περισότερα τέτοια υγρά το έχουν σαν συστατικό...) στο συγκεκριμένο σκέυασμα χαλάς την αναλογία του, που κάποιοι έχουν πειραματιστεί για να φτιάξουν την  τελική σύσταση του συγκεκριμένου υγρού προκειμένου να κυκλοφορίσει με την πιο δραστική  μορφή του, αφιερώνοντας κάποιο σημαντικό χρόνο σε πειράματα προκειμένου να καταλήξουν εκεί ;;;

Γιατι απο όσα κάνεις και γράφεις δεν μου δίνεις την εντύπωση ότι αυτο το έχεις σκεφτεί...

(φιλικά και μόνο όλα τα παραπάνω και πάντα με πρόθεση βοήθειας....) :)
Δεν διαβάζεις αυτά που γράφω. Διάβασε καλύτερα την επόμενη φορά πριν αρχίσεις να κάνεις υποδείξεις στους συνομιλητές σου, για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις. 

Πολύ φιλικά και μόνο !


hint: AVA, το απλό, κλασικό, αυτό που συστήνουν οι παιδίατροι για να πλένουμε τα σκεύη των μωρών και όχι αυτά τα πολυκαθαριστικά πιάτων με τα πολλά χημικά τύπου FAIRY που πλένει στοίβες στο βιλαμπάχο..... 

spyros1

Μπορεί όπως λές να μην τα διαβάζω όλα.(περιορισμένος ο χρόνος μου)
Στα όσα σου γράφω στην παραθεσή μου, θέλω να μου πείς σε τι διαφωνείς ή  που ένιωσες θηγμένος .
Επίσης σε πιο σημείο των λεγομενών μου, σου επιβάλω ή σου υποδεικνύω κάτι , θέλω να μου πείς σε παρακαλώ πολύ...
Όταν προσθέτεις ξύδι με την προυπόθεση ότι αυτό υπάρχει είδη στη σύσταση του συγκεκριμένου απορυπαντικού  πιστεύεις ότι δεν χαλάς την σύστασή του; απλώς την ενισχύεις ;
Εγώ πάντως συνεχίζω να πιστεύω ότι η σύνθεση -  δραστηκότητα του συγκεκριμένου σκευάσματος χαλά έτσι.

Γι' αυτό και μόνο το σημείο σου έγραψα  :

" Γιατι απο όσα κάνεις και γράφεις δεν μου δίνεις την εντύπωση ότι αυτο το έχεις σκεφτεί..."

ΥΠ: Μου 'χεις δώσει την εντύπωση ότι προσθέτεις επιπλέον  ξύδι που είδη προυπάρχει σαν συστατικο σε κάποια ποσότητα στο απορυπαντικο.
Αν θες διευκρίνησε μου το συγκεκριμένο.είναι έτσι όπως εγώ το αντιλαμβάνομε; )

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2016, 16:50 από spyros1 »

Αποσυνδεδεμένος QS-Plan

  • ***
  • 509
  • Φύλο: Άντρας
To ότι χρειάζεται λύσιμο, τα πάντα όλα και ψάξιμο παντού είναι σίγουρο. Σε κλώνο kayfun παρά το ότι τον είχα πλύνει και τρίψει και ξαναπλύνει 2 φορές, την 3η φορά βρήκα την "λαδίλα" μέσα στην τυφλή τρύπα του αρνητικού πόλου (φώτο παρακάτω). Πάλευα μισή ώρα με Tepe και χαρτί κουζίνας στριμμένο ψιλό να την βγάλω και από τότε είναι ΟΚ ο κλώνος. Η αντίστοιχη τρύπα του θετικού πόλου είναι διαμπερής και καθαρίζει πανεύκολα.

 το κόκκινο (0.6mm) ή το κίτρινο βουρτσάκι (0.7mm) ?

πλυσιμο με υγρο πιατων και οδοντοβουρτσα.τις ποιο πολλες φορες καθαριζει με την μια.με την δευτερη φορα η επιτυχια ειναι σιγουρη.....................τουλαχιστον σε εμενα

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
το κόκκινο (0.6mm) ή το κίτρινο βουρτσάκι (0.7mm) ?
Δεν θυμάμαι πάει καιρός, νομίζω το κόκκινο. Έχω 3-4 χρώματα από TePe  :))

Αποσυνδεδεμένος morfin

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Μια άσχετη ερώτηση να κάνω γιατί δε βγάζω άκρη.
Ξέρει κανείς αν στον zeus μπορούν να μπουν όλα τα κομμάτια μέσα σε μπολ με νερό για καθάρισμα?
Και  ειδικά το κάτω μέρος που συνδέεται με το Mod...

Συνδεδεμένος Ηρακλης

  • ***
  • 590
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιωργος
Όλα τα κομμάτια μπαίνουν για καθαρισμό σε χλιαρό νερό χωρίς κανένα πρόβλημα ( και τα ορινκ )  :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1459 171928 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:27
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14009 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9376 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43021 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 417 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 558749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182495 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9924 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364