vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GG Πηνελόπη V2

Αποσυνδεδεμένος madtracker

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 01:23 »
Αν παιζει σωστα κ γλειτωσω τα non συρματα θα κανω τουμπες απο την χαρα μου! Πρωτα γιατι γλειτωνω αγορα v3 κ σιγουρα mc με ευκολια + βαμβακι ...θα σου στειλω αμεσως κ αν εισαι αθηνα να κανονισουμε να ερθει να το δεις απο κοντα

τελικα τι λεει το update φιλε μου?? αξιζει η αγορα του?

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 08:13 »

Πως το εννοεις δε μπορω να καταλαβω, εγω προσωπικα προσπαθουσα χωρις να ειμαι κατοχος esterigon κτλ λοιπων gg ειδων πως θα απελευθερωσω την ηδη σφιχτη τζουρα ωστε να λειτουργησει οπως πρεπει, ( provari 1 χρονο επαιζε) απο τη στιγμη που μπηκε στο esterigon και εχει πραγματικα σωστη τροφοδοσια αερα δουλεψε οπως της αρμοζει, και οσα watt θελησεις.
Ολα εξαρτωνται σε τι mod δουλευεις. Αν ειχε παροχη αερα σωστη. Και τοτε θα αντιμετωπισεις εντελως διαφορετικα το καθε setup που εκανες στην penelope. Υ.Γ. αναφερομαι στο esterigon

Και εμενα ο Ιαττυ, πηνελοπη κτλ πανω στον Gus (με ρυθμιστη αερα στο καπακι) επισης παιζουν μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2014, 08:30 »
τελικα τι λεει το update φιλε μου?? αξιζει η αγορα του?
Φιλε madtracker...οπως μου ηρθε χθες ετσι το εβαλα ολο το σετ για πωληση χωρις να το δοκιμασω κ δουλεψω οπως ειδες(χρειαζομαι τα χρηματα :-( )...δεν εχω γνωμη γιαυτο...το μονο που μπορω να σου πω κατασκευαστηκα δειχνει αριστο!....

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2014, 19:10 »
Λοιπον, εντυπωσεις απο το update της VF σχετικα με την Πηνελοπη V2 to V3:


Κ Ο Λ Α Σ Η

Οποιος πουλησε πηνελοπη v2 επειδη ηταν παρααααα πολυυυυυ ιδιοτροπη εκανε λαθος!! Αυτο που εχω στα χερια μου ειναι ενας στενος τηλεμαχος, και ειναι το κατι αλλο!!

Και εχουμε και λεμε, τι της λειπει; ΤΙΠΟΤΑ! Εχει ρυθμιζομενο πολο, ρυθμιζομενη τζουρα, ρυθμιζομενη ροη υγρου και μπορεις να στησεις microcoil σε 30 δευτερα, και ειναι και κουκλι (αυτο παντα ητανε). Δεν εχει καμια μα καμια σχεση με οτι ξερατε για την πηνελοπη v2, μαααα καμία λεμε!! Ουτε στην γευση, ουτε στην τζουρα, ουτε στο ντουμανι, ουτε στο χτυπημα, οχι διαρροες, οχι καμενο, οχι μεταλλιλα... και φυσικα οχι βαλε 2αρι φυτιλι ο ενας, οχι βαλε 3αρι φυτιλι ο αλλος, οχι εκανες λαθος κοψε τα φυτιλια σε εκεινο το υψος, οχι κοψε τα φυτιλια στο αλλο υψος, οχι ανοιξε την καμπανα, οχι κλεισε την καμπανα, οχι ρουφα πρωτα το αυγο σου... ελεος!!


Οποτε, micro coil 1.3ΩΜ με βαμβακακι και τα μυαλα στα καγκελα!!

Υ.Γ. Βεβαια το υγρο το τρωει για πλακα τωρα (να λεμε και τα στραβα) :angel:

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2014, 10:19 »
Kαλημερα παιδια . το update αυτο το βρισκουμε πουθενα απο Ελλαδα?

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2014, 12:21 »
Διαβάζοντας το νήμα, δε βλέπω κάνενα να παίζει με αντιστάσεις κάτω των 1,5Ω. Τι γίνεται, όλοι τη χρησιμοποιείτε με ηλεκτρονικό μοντ; Δε θα υπολειτουργεί αν την παίξεις με μηχανικό με πάνω από 1,2Ω αντίσταση;

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2014, 20:12 »
Αναλόγως τα Watts που ατμίζεις φίλε!
Με μηχανικό και μια μπαταρία 3.7 Volts και με 1.5Ohm αντίσταση... βάλε και το volt drop... είσαι περίπου στα 9-10 Watts.

Αποσυνδεδεμένος Tolias

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:48 »
Λοιπον, εντυπωσεις απο το update της VF σχετικα με την Πηνελοπη V2 to V3:


Κ Ο Λ Α Σ Η

Οποιος πουλησε πηνελοπη v2 επειδη ηταν παρααααα πολυυυυυ ιδιοτροπη εκανε λαθος!! Αυτο που εχω στα χερια μου ειναι ενας στενος τηλεμαχος, και ειναι το κατι αλλο!!

Και εχουμε και λεμε, τι της λειπει; ΤΙΠΟΤΑ! Εχει ρυθμιζομενο πολο, ρυθμιζομενη τζουρα, ρυθμιζομενη ροη υγρου και μπορεις να στησεις microcoil σε 30 δευτερα, και ειναι και κουκλι (αυτο παντα ητανε). Δεν εχει καμια μα καμια σχεση με οτι ξερατε για την πηνελοπη v2, μαααα καμία λεμε!! Ουτε στην γευση, ουτε στην τζουρα, ουτε στο ντουμανι, ουτε στο χτυπημα, οχι διαρροες, οχι καμενο, οχι μεταλλιλα... και φυσικα οχι βαλε 2αρι φυτιλι ο ενας, οχι βαλε 3αρι φυτιλι ο αλλος, οχι εκανες λαθος κοψε τα φυτιλια σε εκεινο το υψος, οχι κοψε τα φυτιλια στο αλλο υψος, οχι ανοιξε την καμπανα, οχι κλεισε την καμπανα, οχι ρουφα πρωτα το αυγο σου... ελεος!!


Οποτε, micro coil 1.3ΩΜ με βαμβακακι και τα μυαλα στα καγκελα!!

Υ.Γ. Βεβαια το υγρο το τρωει για πλακα τωρα (να λεμε και τα στραβα) :angel: 


Καλησπερα .Εχω καποιες ερωτησουλες.παρελαβα και εγω το update και ηθελα να σε ρωτησησω καποια πραγματα φιλε micron.Tην καμπανα ποσες στροφες την ανοιγεις? Και το βαμβακι το κοβεις συριζα ή το κατεβαζεις στα λουκια?




Διορθωση παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2014, 17:56 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 21:59 »
Γεια σας παιδιά. Επαναφέρω το θέμα πηνελόπη v2 γιατί μετά από πολύ καιρό την ξέθαψα και είπα να την λειτουργήσω.
Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Επειδή πολλές φορές παίρνω μια αίσθηση καμμένου θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει.
Χρησιμοποιώ έτοιμες αντιστάσεις από esmokuguru και βαμβακι. Βέβαια παρατήρησα ότι το κεραμικό μου είναι μαυρισμένο και ίσως αυτό να κάνει τη ζημιά (έχω παραγγείλει να το αλλάξω). Υπάρχει κανένα βιντεάκι που να δείχνει αναλυτικά πώς στήνεται;
Επίσης δεν μου δίνει τη γεύση που θέλω. Φαντάζομαι και αυτό είναι θέμα στησήματος. Λίγες φορές μου πετυχαίνει και αυτό κατά τύχη.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 22:07 »
ότι ισχύει για το στήσιμο του Οδυσσέα και της Ιθάκης με το κεραμικό, ισχύει και για την Πηνελόπη.
Οι αντιστάσεις σου πρέπει να είναι n-R-n και με το βαμβάκι είναι κάπως δύσκολο το στήσιμο.


Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 09:01 »
Γεια σας παιδιά. Επαναφέρω το θέμα πηνελόπη v2 γιατί μετά από πολύ καιρό την ξέθαψα και είπα να την λειτουργήσω.
Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Επειδή πολλές φορές παίρνω μια αίσθηση καμμένου θα ήθελα να ρωτήσω τι παίζει.
Χρησιμοποιώ έτοιμες αντιστάσεις από esmokuguru και βαμβακι. Βέβαια παρατήρησα ότι το κεραμικό μου είναι μαυρισμένο και ίσως αυτό να κάνει τη ζημιά (έχω παραγγείλει να το αλλάξω). Υπάρχει κανένα βιντεάκι που να δείχνει αναλυτικά πώς στήνεται;
Επίσης δεν μου δίνει τη γεύση που θέλω. Φαντάζομαι και αυτό είναι θέμα στησήματος. Λίγες φορές μου πετυχαίνει και αυτό κατά τύχη.


Δοκίμασε το παρακάτω setup και προσπάθησε να βάλεις λίιιγο λιγότερο βαμβάκι ( σε όγκο ) στα κανάλια ;)


Αποσυνδεδεμένος anvlasop

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουαρίου 04, 2016, 10:40 »
Πολύ κατατοπιστικό το βιντεάκι Στέλιο. Θα δοκιμάσω και θα δω αποτελέσματα. Προς το παρόν περιμένω να μου έρθει το καινούριο κεραμικό.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Βασικά άλλαξα το κεραμικό και βελτιώθηκε η γεύση. Το πρόβλημα είναι με την τροφοδοσία. Έχω υποτροφοδοσία και παίρνω πολύ καμένο. Έχω δοκιμάσει όλα τα στησίματα με βαμβάκι και δεν μπορώ να τα καταφέρω  :confused1: . Η απογοήτευση είναι μεγάλη και σκέφτομαι να την πουλήσω. Έχετε καμιά ιδία για το πώς στήνεται σωστά με το βαμβάκι για να έχει καλή τροφοδοσία; Το πρόβλημα είναι ότι το ψάχνω μόνος μου και δεν έχω και πάρα πολύ βοήθεια. Η βοήθειά μου είναι το google...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 10:04 από anvlasop »

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:01 »
Ξέρεις οτι φτιάχτηκε για φυτίλι.
Πρέπει να φτιάξεις πολύ στρωτά το βαμβάκι για να μοιάζει με φυτίλι και να είναι αραιό για να μην έχεις υποτροφοδοσία.
Αν δεν μπορείς να την σετάρεις όπως θες με βαμβάκι, βρες βαμβακερό φυτίλι. (δεν έχω ιδέα αν και που πουλάνε)

Αποσυνδεδεμένος john67

  • **
  • 277
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:33 »
Πρόσεξε εκεί που στρίβει και μπαίνει στα λούκια το βαμβάκι μην τσακίζει πολύ γιατί δεν θα περνάει το υγρό. Αφού τα βάλεις σήκωσε τα λίγο εκεί με ένα κατσαβιδάκι.

Δεν την έχω δοκιμάσει με βαμβάκι και δεν ξέρω τι γίνεται, με 2-2.5 χιλ. φυτίλι την χρησιμοποιούσα.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Πηνελόπη V2
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουαρίου 06, 2016, 18:38 »
αφού περάσεις το βαμβάκι στο coil σου, όπως θα το πέρναγες σε έναν καυφούν πχ μετά χωρίζεις τα μουστάκια που περισσεύουν στην μέση.
 Δηλαδή έξω από το coil θα έχεις πλέον 4 μουστάκια.
Κόβεις σε απόσταση 1-1,5 mm εκατέρωθεν του coil το ένα από κάθε μεριά, οπότε μένεις με κανονικό βαμβάκι μέσα στο coil και με το μισό στα μουστάκια.
Απαλά και χωρίς να το πατικώσεις το βάζεις στα λούκια και βιδώνεις την καμπάνα χωρίς να βρέξεις το βαμβάκι.
Αν αισθανθείς κάπου να σφίγγει αφαιρείς ακόμη μερικές ίνες από τα λούκια.
Ο κανόνας είναι ο εξής.
Λίγο βαμβάκι στα λούκια = καλή τροφοδοσία.
  Ξέχασα να πω, πως το coil σου να είναι σε αξονάκι 2mm 6 σπείρες 0,28 Α1 και επιπλέον από μία σπείρα non αριστερά και δεξιά.
Και αυτό που γράφει πολύ σωστά ο john67. Εκεί που διπλώνει το βαμβακι χαλαρή γωνία
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2016, 19:09 από netsplit »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175067 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix