vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 8 χρήστες
Milarepa, dkostas, sakissalonika, stsoulos, john 7, Tem, georgeboy, panoskapa

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος foros77

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2910 στις: Μαΐου 07, 2016, 01:29 »
Καλησπέρα είμαι ο Χάρης 36 χρονών και ατμίζω 40 μέρες.κάπνιζα σχεδόν 15 χρόνια ενα πακέτο ημερισιως και τα τελευται 5 χρόνια  το είχα γυρίσει σε καπνο(old horborn).
Ξεκίνησα με AIO με 18άρα και είμαι με pico+triton mini με 14άρα.
Ευχαριστώ όλα τα μέλη για την πολύτιμη βοήθεια που μου έχουν προσφέρει με τις γνώσεις και τις εμπειρίες τους

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2911 στις: Μαΐου 08, 2016, 11:43 »
Καλώς σας βρήκα όλους
Είμαι Ο Χρήστος , 50 ετών από θήβα. Καπνιστής γύρω στα 30 χρόνια, καταναλώνοντας τουλάχιστον 40 τσιγάρα την ημέρα .

Η πρώτη μου επαφή με η.τ  ηταν πριν  15 ημέρες μπήκα σε ένα κατάστημα όπου ο  υπάλληλος μετά από λίγη συζήτηση μου πρότεινε το  alter eGo eVic VTC mini με A8 και μετά από μερικές δοκιμές καπνικών υγρών κατέληξα στο Tribeca HALO.
ΕΧΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ 15 ΜΕΡΕΣ
:thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2912 στις: Μαΐου 08, 2016, 12:33 »
Καλημερα,ειμαι ο Πανος 34χρ απο Π.Φαληρο.Ατμιζω ενα χρονο και κατι ψιλα χωρις να εχω κοψει το κ.τ.Καπνιζα 15 χρονια 15-20 στριφτα τη μερα.Δοκιμασα μια μερα απο εναν φιλο μου η.τ. και μου ψιλοαρεσε,ετσι μια μερα ειπα για χαβαλε να παρω κ γω ενα φτηνιαρικο για δοκιμη με την προοπτικη να το χρησιμοποιω στο σπιτι,στο αμαξι και να ελλατωσω και τα κ.τ. στη δουλεια.Τελευταια που προχωρησε πολυ η τεχνολογια κ η τεχνογνωσια και παιρνεις σχετικα ευκολα ενα τιμιο μηχανημα γουσταρω ολο κ περισσοτερο κ ξεχναω να καπνισω..Κανω γυρω στα 5 στριφτα την μερα πλεον,το παρακανω λιγο στις εξοδους μονο.Αυτα..Ευχαριστω ολα τα παιδια που γραφουν στο φορουμ και μαθαινουμε κ εμεις οι νουμπαδες!

Αποσυνδεδεμένος Aner23

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2913 στις: Μαΐου 08, 2016, 22:07 »
Γεια παιδιά. Είμαι ο δημητρης και μένω τρικαλα ,ειμαι μαθητής 3ης λυκείου και αν όλα πανε καλά, μελλοντικός κάτοικος Θεσσαλονίκης. Μην ανησυχειτε, έχω ήδη γίνει 18. Καπνιζα από 1η λυκείου, στις αρχες του 2016 όμως,ξεκίνησα το ατμισμα. Πραγματικά κλάσεις ανώτερο από τον old holborn που δυστυχώς καπνιζα. 
Μου αρέσει η ενασχόληση με ότι έχει να κάνει με ηλεκτρονικό τσιγάρο και μαθαίνω συνεχώς καινούρια πράγματα μέσα από το φόρουμ αυτό, στο οποίο μέχρι χθες δεν ήμουν μέλος και μέσα από το youtube. Θα ήταν μεγαλη μου χαρά να βοηθήσω κάποιον συνατμιστη,ή και να λάβω απαντήσεις για κάποιες  απορίες μου από εσάς,όπως έχει ήδη γίνει. Αυτά από εμένα  :)

Αποσυνδεδεμένος Τζόνι Π.

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2914 στις: Μαΐου 14, 2016, 03:47 »
Γεια σας αδέλφια .. Με λένε Γιάννη αλλά οι φίλοι με φωνάζουν Τζόνι ή Τζίο.. Ειμαι 25 χρονων Πειραιωτης! Άρρωστος Γαυρος φυσικά και Μαντσεστερ (μόνο μια υπαρχει ;-). Φανατικός καπνιστής χρονια και αποφάσισα εδώ κ μια βδομάδα να κόψω τ ρημάδι τ τσιγάρο και να αρχίσω δοκιμαστικά το ηλεκτρονικό. Δεν έχω καπνίσει κανονικό τόσο καιροκαο φαίνεται να το παλεύω! Το φόρουμ το βρήκα εντελώς τυχαία ψάχνοντας jwraps για το ego aio. Μου φάνηκε ενδιαφέρον γιαυτο και έγινα μέλος του. Αυτά από εμένα καλώς σας βρήκα :)

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Βορινός

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
  • A vaper needs a cig like a fish needs a bicycle
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2915 στις: Μαΐου 15, 2016, 19:32 »
Καλησπέρα,
Είμαι ο Κώστας, 44 ετών, κάτοικος Αθηνών, περιοχή Μαρούσι-Κηφισιά.
Υπήρξα καπνιστής αποκλειστικά στριφτού τσιγάρου απο την ηλικία των 20 ετών μέχρι και πριν από ένα μήνα, που πήρα την απόφαση να ξεκινήσω το άτμισμα. Παρατήρησα εκπληκτική βελτίωση της φυσικής μου κατάστασης, ο τσιγαρόβηχας εξαφανίστηκε μετά από περίπου δέκα ημέρες και η διαφορά στις αντοχές, γενικά, είναι όση της ημέρας από την νύχτα, δλδ δεν αισθάνομαι 'δηλητηριασμένος' όπως είχα φτάσει να νιώθω με τον καπνό. Θεωρώ πως το άτμισμα είναι απείρως ανώτερη απόλαυση από το συμβατικό τσιγάρο, οι ιατρικές μελέτες περί ατμίσματος με καθησυχάζουν σχεδόν απόλυτα, αν και πιστεύω ότι ίσως απαιτείται καλύτερη επιστημονική επιτήρηση και έλεγχος των υγρών που κυκλοφορούν στην αγορά, π.χ. τα υγρά της NOBACCO που παρασκευάζονται και ελέγχονται από Ελληνικά πανεπιστημιακά τμήματα φαρμακολογίας με πείθουν και βλέπω ότι και τα περισσότερα εισαγόμενα είναι επίσης καλά υγρά. Με τα υγρά, γενικά, θέλει πειραματισμό για να βρείς το κατάλληλο για σένα, εγώ προς το παρόν ξεκίνησα με καπνικά και όσες προσομοιώσεις tobacco βρίσκω τις δοκιμάζω, δεν έχω ασχοληθεί με γεύσεις τύπου τσιχλόφουσκα, σοκολάτα, καρπούζι και παρεμφερή.
Επίσης έχει σβήσει μέσα μου κάθε επιθυμία για στριφτό τσιγάρο. Δεν νιώθω την ανάγκη να 'τρακάρω' φίλους & γνωστούς, κι επιπλέον, ενώ στην αρχή άτμιζα περίπου 10ml ημερησίως τώρα αυτή η ποσότητα διαρκεί σχεδόν δύο ημέρες.
Λοιπόν, έχω ξεκινήσει την πορεία μου στο άτμισμα με το Vaporflask Stout της Vape Forward/Wismec και τον Summit της NOBACCO. Εξαιρετική η συμπεριφορά και εξυπηρέτηση των παιδιών στο υποκατάστημα Αμαρουσίου, με το μοντάκι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος αλλά και με τον ατμοποιητή Summit, είναι βέβαια 'φαγάνα' με τα υγρά και με τις αντιστάσεις SS στα 0.45Ω, αλλά το άτμισμα είναι πυκνό, πνευμονικό, αρκεί να 'παίξεις' μέχρι να μάθεις να ατμίζεις με την συσκευή παραμετροποιημένη στο βέλτιστο δυνατό ώστε να έχεις το καλύτερο αποτέλεσμα.
Με βλέπω να παραμένω προσκολλημένος στους εργοστασιακούς ατμοποιητές, με τους επισκευάσιμους δεν νομίζω να ασχοληθώ, αλλά δεν το αποκλείω κιόλας.
Αυτά τα λίγα, και πάλι εύχομαι να μάθω, και μαθαίνω, τα καλύτερα σε αυτό το forum και απο την πολύ μικρή μου εμπειρία μέχρι τώρα, όλα ΟΚ κι εδώ.
Καλή συνέχεια σε όλα τα μέλη, νέα & μη,
Κ.Β.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2016, 19:40 από Κώστας Βορινός »

Αποσυνδεδεμένος CRIS 99

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2916 στις: Μαΐου 19, 2016, 19:33 »
Χαιρετιζω την ατμιστικη κοινοτητα,ειμαι ο Χρηστος και ειμαι καλα   ;).Υστερα απο 4.5 μηνες ατμισματος ,καταφερνω να μενω ακαπνος( 30 χρονια κ 2 πακετα την ημερα  ή ενα σακουλι καπνου δεν ειναι λιγο).
Μεγαλη αφορμη ( ως συνηθως) για να αρχισω Η/Τ ηταν μια ενοχλητικη φαρυγγιτιδα.
Αν αξιζει τον κοπο? Μα φυσικα .Και δεν το λεω μονο εγω,αλλα και 3 συγγενικα μου προσωπα που καταφερα να τις κανω ατμιστες. :D
Μπορει να εχω περασει σε συντομο χρονικο διαστημα απο πολλα σταδια ατμισματος, απο απλο mod Vision,σε mini VTC ,απο απλες εργοστασιακες αντιστασεις σε clr ,αλλα και επισκευασιμες σε mini Goblin2,Kayfun4,Wismec T.A.,νομιζω υπαρχουν πολλα που εχω ακομα να μαθω.

Μεγαλη συμβολη αυτο το φορουμ κ εδω πρεπει να πω ενα μπραβο σε ολους σας και να χιλιο-υπενθυμισω σε νεους ατμιστες ( σαν κ εμενα) να μην βιαζονται κ να ενημερωνονται οταν θελουν να αρχισουν ή να κανουν ενα βημα παραπερα στο Η/Τ
(περιττο να σας πω οτι εχω ατμισει καμια δεκαρια διαφορετικες εταιρειες κ τωρα ξεκινησα τα DIY υγρα )

Αυτα..εν ολιγοις :)


Αποσυνδεδεμένος framefreeze

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2917 στις: Μαΐου 19, 2016, 20:13 »
Καλησπερα. Ειμαι ο Νικος . Πολυ ενημερωμενη η κοινωτητα σας! Μπραβο σας. Εχω να ριξω πολυ διαβασμα  ! 
Καλως σας βρηκα λοιπον.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2918 στις: Μαΐου 19, 2016, 21:35 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Αν δε βρείτε το θέμα που σας ενδιαφέρει, μπορείτε να ξεκινήσετε από ΕΔΩ.
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.


(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)


Κι αν κάποιο κουμπάκι είναι διπλό, ΟΧΙ, δεν είναι παρενέργειες από το ΗΤ. Κάποιες λεπτομέρειες-ατέλειες είναι.


Καλώς ατμίσατε !!!  :bye:    
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 19, 2016, 22:25 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος dolphinhq

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2919 στις: Μαΐου 20, 2016, 23:40 »
Καλησπέρα  :D Είμαι ο Γιώργος και είμαι ατμιστής εδώ και 3 μήνες, το άτμισμα μου προέκυψε τυχαία μπορώ να πω (με μόνη παρότρυνση ενός φίλου) και έγινε ως εξής: είδα μαγαζί - μπήκα απο περιέργεια - βγήκα  με η.τ και απο τότε πραγματικά κτ ΤΕΛΟΣ. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά για τις γνώσεις και τις εμπειρίες που μοιράζεστε εδώ μέσα και τέλος θέλω να ευχηθώ σε όλους μας δύναμη με όλες τις μ@#*&&^(!$^ που μας έχουν φορτώσει.

υγ1. ξεκίνησα με αι τζαστ σταρτ πλας και συνεχίζω με βι τι σι μινι και κιουμπις, αγαπημένα μου υγρά εως τώρα είναι το γκανταλφ και τα τριμπεκοειδη γενικοτερα :)

Αποσυνδεδεμένος Life

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
  • Vape or Die
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2920 στις: Μαΐου 20, 2016, 23:50 »
Καλησπερα σε ολους!Ονομαζομαι Νικος 27 ετων ,ειμαι απο Αθηνα κ φανατικος ατμιστης 1 χρονο κ κατι μηνες. 
Επαγγελομαι βιοτεχνης και μουσικος (Μπουζουκι).
Το φορουμ ειναι ε κ π λ η κ τ ι κ ο,βοηθαει απο τον πιο αρχαριο κ νεο ατμιστη μεχρι κ τον πιο εμπειρο.Καλη δυναμη ,κ υπομονη. 
Υ.Γ: Το εκαναν το θαυμα τους παλι!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος christsiaras

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2921 στις: Μαΐου 21, 2016, 00:01 »
Καλησπέρα.Με λένε χρηστό ατμιζω 1 1/2 χρόνο κ είμαι  καλά.  

Αποσυνδεδεμένος georgepalt

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2922 στις: Μαΐου 27, 2016, 12:29 »
Καλησπέρα Είμαι ο Γιώργος ατμιστής εδώ και ένα χρόνο και ελπίζω να λύσω όλες τις απορίες μου εδώ.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος paloukaros

  • *****
  • 5211
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E| ...
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2923 στις: Μαΐου 27, 2016, 22:32 »
Καλησπέρα,Είμαι ο Σταύρος απο το Περιστέρι 33 ετών.Είμαι ατμιστής 3 χρόνια και το έχω το άτμισμα σαν χόμπι.Καπνίζω κανονικό τσιγάρο τα βράδια στις εξόδους αλλά κατα την διάρκεια της ημέρας κατα πλείστον ηλεκτρονικό τσιγάρο και όχι καπνικές γεύσεις.Αγαπημένο mode Joyetech eVic VTC Mini συντροφιά με τον αγαπημένο του KangerTech Toptank Mini.Αγαπημένα καθημερινά υγρά το Saberblood του Εβραίου φίλου μου Yaeliq και το Honeybrew του DanLucas.Συχνά κακομαθαίνω βέβαια και τον εαυτό μου με διάφορα υγρά των αγαπημένων μας πιονιών όπως το castle long,gambit και grandmaster.Απο ότι καταλάβατε είμαι αρκετά γλυκατζής στα γούστα...
Παρακολουθώ χρόνια το forum αλλά δεν ξέρω για πιο λόγο δεν είχα πάρει την απόφαση να συμμετάσχω ενεργά.Όυτε account δεν είχα κάνει...Μάλλον ο άδικος πόλεμος που
έχει ξεσπάσει εναντίον του Ηλεκτρονικού Τσιγάρου τον τελευταίο καιρό με τσίγκλησε και μου έδωσε το απαραίτητο "κάτι" που χρειαζόμουν...Είμαι συλλέκτης υγρών και μπορώ να σας βοηθήσω να γνωρίσετε κάποια και να σας λύσω αρκετές απορίες σχετικά με αυτά.Ταξιδεύω συχνά εξωτερικό και ότι μπορώ μαζεύω σε ότι έχει να κάνει με καπνικά προιόντα(ηλεκτρονικά και ΜΗ).Στησίματα και modes ανήκουν στο παρελθόν μετά την γνωριμία μου με το subtank και toptank της Kanger.Μαμά αντιστασούλα και  :baby: :baby: :baby:.
Αυτά τα ολίγα και απο εμένα...Καλώς σας βρήκα 8)

Αποσυνδεδεμένος Gaelatmistk

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #2924 στις: Μαΐου 28, 2016, 18:53 »
Γεια σας και απο εμενα 42Χ Καπνιστης Απο Γυμνασιο  Με μια διακοπη 1 ετους πριν 10 χρονια για ενα χρονο Ατμιστης 3 μηνες και κατι καλως σας βρηκα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63156 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3725 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277775 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43640 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 460 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560483 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem