vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Αυτοπαρουσίαση μελών

Αποσυνδεδεμένος Arrakos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1710 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 16:21 »
Γεια σας,

ειμαι ο Αρης(55) απο Θεσ/νικη.

Καπνιζα  50-70 τσιγαρα  επι 40 χρονια και απο 25/7/2012 οπου πηρα ενα σετακι ΗΤ δεν ξαναεβαλα τσιγαρο στο στομα.
Ξεκινησα με 20ρα νικοτινη και απο τελη Σεπτεβριου κανω μηδενικη PG και δεν μου εληψε ουτε λεπτο το ΚΤ
Ειμαι καθε μερα στο φορουμ το οποιο με βοηθησε παρα πολυ

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1711 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 20:39 »
Καλησπέρα σε όλους και όλες και χρόνια πολλά με υγεία!

Ονομάζομαι Αλέξανδρος, είμαι 40 χρονών και ατμίζω από τον περασμένο Απρίλιο.
Ήμουν καπνιστής από πολύ μικρός (16 ετών), το έκοψα λίγο πριν γίνω για πρώτη φορά (χαζό)μπαμπάς αλλά πάντοτε μου έλλειπε...

Μετά από αρκετά χρόνια άκαπνος είχα αρχίσει να φλερτάρω και πάλι με το ΚΤ, αλλά ευτυχώς για εμένα ανακάλυψα έγκαιρα το ΗΤ και βρήκα τη χαρά μου. Πλέον απολαμβάνω την παλιά, αγαπημένη μου συνήθεια, αλλά παράλληλα νιώθω υγιής, δεν μυρίζω, δεν κάνω παθητικούς καπνιστές τα παιδιά μου και τη σύζυγο και δεν στερούμαι.

Είμαι λάτρης του χλιαρού ατμού και των καπνικών γεύσεων και πρόσφατα άρχισα να μπαίνω στον κόσμο των Mods.
Το φόρουμ το βρήκα τυχαία, ψάχνοντας πληροφορίες για το ΗΤ και μου άρεσε ιδιαίτερα που υπάρχει μία τόσο δραστήρια και καλά ενημερωμένη κοινότητα για αυτή μας την κοινή συνήθεια - απόλαυση. Ελπίζω με τον καιρό να μπορέσω να συνεισφέρω στον πλούτο που υπάρχει εδώ μέσα και να βοηθήσω κι εγώ με τη σειρά μου νέους ατμιστές να βρουν "την Ιθάκη τους" και να απαλλαγούν από το ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος Kyriakos15

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1712 στις: Δεκεμβρίου 26, 2012, 22:23 »
Καλησπέρα και από μένα  Χρόνια Πολλά με Υγεία πάνω απ'όλα.
Αρχικά ένα μεγάλο μπράβο για το forum, από το πολύ λίγο που εχω διαβάσει, δείχνει πολύ τακτοποιημένο και λεπτομερέστατο.
Ονομάζομαι Κυριάκος είμαι 33χρ και φανατικός καπνιστής και γράφτηκα χθες εδώ σε εσάς. Έχω στην κατοχή μου εδώ και ένα χρόνο το Ego-T αλλά το έχω χρησιμοποιήσει ελάχιστα. Ο λόγος είναι πως ενώ μου αρέσει, ότι έτοιμο υγρό έχω δοκιμάσει μου φέρνει μεγάλη ξηρότητα στο λαιμό, βήχά και γδάρσιμο. Αποτέλεσμα να έχω χαλάσει αρκετά χρήματα σε υγρά αναπλήρωσης και στην ουσία χωρίς όφελος + ότι άκουγα γύρω γύρω ότι προκαλεί υγρό στους πνεύμονες.!Οπότε λίγο το ένα λίγο το άλλο το παράτησα και επέστρεψα στο Κ.Τ. Θα μου πείτε από το κακό στο χειρότερο, αλλά εις γνώση μου.
Κατά τ'άλλα δεν ξέρω κατα πόσο είναι καλό το Ego-T, αλλά μπήκα πάλι στο τρυπάκι να ξαναδοκιμάσω το Η.Τ. και συγκεκριμένα είδα μία συσκευή της NoBacco το mini&more. Θέλω να ακούσω γνώμες για αυτό το Η.Τ. όπως επίσης για DIY υγρά αναπλήρωσης. Από Κ.Τ. κάνω καπνό marlobo lights (gold).

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 26, 2012, 22:37 από Kyriakos15 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΓΝΟ

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1713 στις: Δεκεμβρίου 27, 2012, 01:03 »
Θέλω να κόψω και το άτμισμα και το κάπνισμα, δηλ το κάπνισμα το έχω κόψει.

Αποσυνδεδεμένος ntinos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1714 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 12:25 »
Καλησπέρα
 
Ονομάζομαι Κώστας
 
Καπνίζω εδώ και 15 περίπου χρόνια (από τα 18 μου) με 1,5 χρόνο διάλλειμα όπου το είχα κόψει εντελώς.
Εδώ και 3 μήνες ξεκίνησα το ηλεκτρονικό τσιγάρο, το οποίο δοκίμασα πρώτη φορά από ένα φίλο. Παράλληλα καπνίζω και 1-2 κανονικά τσιγάρα την ημέρα (από τα περίπου 12-15 που έκανα πριν).
Έχω επιλέξει τον ατμοποιητή epsilon με μπαταρία EGO-T και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Τα υγρά που χρησιμοποιώ είναι κυρίως τα classic της nobacco (κυρίως το tobacco).
To site το ανακάλυψα τυχαία ψάχνοντας στο διαδίκτυο πληροφορίες για το ατμισμα.
 

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1715 στις: Δεκεμβρίου 28, 2012, 18:34 »
να 'μαι και 'γω λοιπόν


με λένε Τάκη , μένω στον  Νεο Κοσμο  και βαριεμαι να βαζω τονους ( :)) )
ειμαι μολις!! 38 Νοεμβριων  και καπνιζω τους τελευταιους 20+.


γνωριζοντας απο διαφορους γνωστους  οτι το ξεκινησαν και το παρατησαν , ειπα λογω συνθηκων να κανω και 'γω με τη σειρα μου μια αποπειρα , οχι τοσο ως μεσο διακοπης του κτ αλλα ως εναλλακτικης λογω βρεφους (χειμωνιαζει βλεπεις..)
 
στην μικρη εως τωρα πορεια μου ,που μετα βιας αγγιζει τον ενα μηνα , ανακαλυψα κι αλλους γνωστους που το ειχαν δοκιμασει και τωρα το "ξεκουραζουν' σε καποιο συρταρι αλλα εγω κραταω ακομα χαρακτηρα . εχωντας εναν μονο ανθρωπο να με συμβουλευει οταν βεβαια του το ζηταω (γιατι τυγχανω και λιγο ξεροκεφαλος...)


σημερα λοιπον εκανα και την πρωτη μου  αγορα diy ( και ο θεος να βαλει το χερι του )


εχω ξεκινησει με 6αρι αλλα κανω και 4-5 τσιγαρακια ολη τη μερα με τους καφεδες μου , και μαλλον θα δοκιμασω να ανεβω λιγο .
σκοπος μου ειναι να μην πιεστω και για αυτο το λογο δεν κανω βαρυγδουπες δηλωσεις  ουτε εδω αλλα ουτε καν στον εαυτο μου .
εκανα εναν καπνο στις 2 με 2.5 μερες και τωρα κραταει σχεδον μια εβδομαδα...
αυτο για μενα ειναι προοδος  ;)


προσπαθω να διαβαζω οσο μπορω θεματα που με απασχολουν ή θεματα πανω στα οποια εχω αποριες αλλα λογω παλαιοτητας καποων θεματων οι απαντησεις ειναι παρα πολλες και μοιραια χανομαι....
δεν πειραζει ομως θα μαθω να συντονιζομαι  σιγα σιγα (μιας και ειναι και η πρωτη μου συμμετοχη σε forum )


αυτα για ΄μενα ελπιζω να μη σας κουρασα .
καλη χρονια να εχουμε και υγεια




Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1716 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 10:18 »
Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία!
Με λένε Στάθη, είμαι καινούργιος ατμιστής και όσα ξέρω τα έμαθα από το φόρουμ σας ! :D
Με βοήθησε να μάθω πολλά και αφού τόσο καιρό έμπαινα σαν επισκέπτης αποφάσισα να γραφτώ . Κάνετε εκπληκτική δουλειά σαν κοινότητα και ελπίζω να συνεχίσετε έτσι  :thumpup:
Ακόμα πειραματίζομαι και τις γεύσεις και την περιεκτικότητα νικοτίνης αλλά εχω να καπνίσω Τσιγάρο μια εβδομάδα και αυτό το θεωρώ μια πολύ καλή αρχή .

Αποσυνδεδεμένος marils

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1717 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:35 »
Καλησπερα με λενε Μαρινο. Το ηλεκτρονικο τσιγαρο το ξεκινησα πριν απο ενα χρονο και το σταματησα 3 μηνες αργοτερα διοτι ειχα ξηλωθει να αλλαζω συνεχεια  ατμοποιητες γιατι ο συγκεκριμενος [μαρκα δεν αναφερω για να μην κανω δυσφημιση] στην δευτερη μερα χρησης του αντι για ατμο, προσφερε πλουσιοπαροχα το υγρο. Ατμιζω ξανα εδω και 6 μερες χωρις κανενα απολυτος προβλημα και φυσικα χωρις καθολου τσιγαρο. Σκοπος μου δεν ειναι η διακοπη του καπνισματος αλλα η αρχη του ατμισματος. Το ηλεκτρονικο μου τσιγαρο ειναι το nobacco z, ο  ατμοποιητης που χρησιμοποιω ειναι ο Steam machine Vst. Εχω και τον Gini Steam machine αλλα θα τον χρησιμοποιησω αργοτερα γιατι μου ερχεται καπως βαρυς [δυνατο χτυπημα]. Χαιρομαι που εγινα μελος του forum και απο τις γνωσεις σας ειμαι σιγουρος οτι θα μαθω πολλα.

Αποσυνδεδεμένος rastone

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1718 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:58 »
Καλησπερα και χρονια πολλα.Με λενε Μαρκο και ειμαι απο την Αθηνα
Μετα απο 18 χρονια στη πισσα καιρος ηταν να γλυτωσουμε απο το ρημαδι.Για εμενα ο μονος τροπος που μου
δινει καποιες ελπιδες ειναι το ατμισμα οποτε εδω ειμαστε διαβαζοντας,μαθαινοντας και δοκιμαζοντας.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1719 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 14:54 »
Νέοι συν-φορουμίτες, καλωσορίσατε.
Το παρόν νήμα είναι μόνο για αυτοπαρουσιάσεις.
Κάντε έναν κόπο και περιηγηθείτε στο φόρουμ για εξερεύνηση.
Τυχόν ερωτήσεις κι απορίες που έχετε ή συμβουλές που θέλετε, μόνο στα αντίστοιχα θέματα και ενότητες.
Τα νέα μέλη, καλό είναι μετά την αυτοπαρουσίασή τους, να ξεκινήσουν από εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/board,118.0.html
Επίσης, "καλωσορίσματα" θα γίνονται μεταξύ των μελών, στα πρώτα μηνύματά τους μέσα στα διάφορα θέματα του φόρουμ.

(Η διαχείριση/συντονιστική ομάδα, θα διαγράψει τα μηνύματα που είναι απαντήσεις/σχόλια.)

Αποσυνδεδεμένος vasillis74

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1720 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 15:42 »
Γειά σας.Είχα βρεθεί πρίν λίγο καιρό τυχαία εδώ στο φόρουμ.Διάβασα κάποια πράγματα τα οποία μου κέντρισαν το ενδιαφέρον.Αποφάσισα να το προσπαθήσω κι εγώ,να απαλλαγώ απο το κ.τ. μετά από 25 περίπου χρόνια. Εφτασε πριν λίγες ώρες στα χέρια μου ενα σετ η.τ. Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία.Καλή χρονία σε όλους σας και στις οικογένειες σας.

Αποσυνδεδεμένος fotisman

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1721 στις: Ιανουαρίου 01, 2013, 23:11 »
Πριν από λίγες μέρες άρχισα να σκέφτομαι το ΗΤ (στα 45 και μετά από 30 περίπου χρόνια καπνιστής: ελπίζω όχι πολύ αργά)

Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1722 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 08:49 »
καλημερα χρονια πολλα καλη χρονια σε ολους εστω και λιγο αργα ειμαι ο νικος 38 χρονων απο πατρα και ειμαι 3 μηνων ατμιστης.θα τα λεμε εδω μεσα ελπιζω!!!!!!!!! :)

Αποσυνδεδεμένος Googlis

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1723 στις: Ιανουαρίου 02, 2013, 13:50 »
Καλή Χρόνια, Χρόνια καλά και πολλά!
Είμαι ο Νίκος από Μυτιλήνη.
Καπνίζω Old Holborn κίτρινο με χαρτάκια rizzla ασημί και φιλτράκια swan πλέον λόγο υγείας και κόστους θέλω να το κόψω, αλλά δεν μου είναι καθόλου εύκολο.
Έτσι λοιπόν θέλω να αγοράσω ένα καλό ΗΤ.

Αποσυνδεδεμένος Χαραλαμπος

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουνι,ρουνι,υπουλο κακο γουρουνι
Απ: Αυτοπαρουσίαση μελών
« Απάντηση #1724 στις: Ιανουαρίου 06, 2013, 20:44 »
Καλησπερα,καλη χρονια με υγεια και ενα ομορφο 2013 σε ολους μας.

Ονομαζομαι Χαραλαμπος ειμαι 32 ετων απο την Αθηνα.Ντεμπουταρισα στην βλακεια που λεγεται καπνισμα κοντα στα 16 μου και αποφασισα να σταματισω να μυριζω σα σταχτοδοχειο και να κανω κακο στην υγεια και στη τσεπη μου  :D ...Στο χωρο του ηλεκτρονικου τσιγαρου ειμαι νεος..και εχω δει να κανει δουλεια...Δεν του το'χα για να ειμαι ειλικρινης...το εχω ελλατωσει σε ενα καλο βαθμο και συνεχιζουμε ακαθετοι...  :thumpup:

Συνχαρητιρια για το φορουμ σας παιδια...σερφαροντας στο διαδυκτιο επεσα σε σας και ειπα να γινω μελος στο παρεακι σας και εγω...και να μαθω πραγματακια για το Η.Τ και το κοσμο του
Ζητω συγνωμη για τους τονους (σχεση αγαπης-μισους... :laugh1: )

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1452 171290 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:54
από Tem
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15173 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13905 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 375 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557382 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8909 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538655 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas