vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, kurtz, giorgos1999, manoslykos, georgeboy, gfilip

Twitter

Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #60 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 21:11 »
Οταν είναι καινούριο δεν θέλει τίποτα , και κανονικά μέχρι το καρτο να μην βγάζει ατμό δεν κάνεις τίποτα έχει καλώς . Οταν αρχίζει να χάνει την γεύση του μπορείς να προσθεσεις μερικές σταγόνες υγρού  ανοίγοντας το καρτό(βγάζοντας το πλαστικό ,και ρίχνεις μερικές σταγόνες στο φίλτρο). Υγρά υπάρχουν διάφορα όπως τa halo freedom, nobacco  τομπακο ,για μένα από τα καλύτερα!

Αποσυνδεδεμένος michalistolmi

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
  • Blogger στο teikastoria.blogspot.com
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #61 στις: Ιανουαρίου 18, 2011, 21:34 »
Δεν ειμαι και ο πιο κατάλληλος να σου πω για υγρα. Αλλα εγω εβαλα το Tobacco Black Label 17e κατι τα 30 ml και το Vanilla Premium εξερετικo. Το πρωτο εχει γευση καπνου και πλησιάζει αρκετα το N joy. http://www.ivape.eu/decadent-vapours-1.html

Το γεμισω όταν το εχω ατμισει λιγο. Και βαζω ελάχιστες σταγόνες. 2, 3 και αυτό μεχρι να μαυρίσει το φιλτρο. Δλδ για 3, 4 φορες το πολύ…
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2011, 21:39 από michalistolmi »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #62 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 00:12 »
@ HADOW
Το ότι αναφέρεις για το τσούξιμο στη γλώσσα (που σημαίνει ότι σου ήρθε υγρό στη γλώσσα) και ότι ο ατμός δεν είναι πλούσιος, και τα δύο αυτά οδηγούν συνήθως στο συμπέρασμα ότι γίνονται δυνατές απότομες τζούρες όπως στο κ.τ.
Δοκίμασε με απαλές - αργές μακρόσυρτες τζούρες και θα δεις τεράστια διαφορά. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο θέλει διαφορετικό χειρισμό στο θέμα της τζούρας.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #63 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 11:23 »
Μόλις παρέλαβα τον njoy npro. το έβαλα να φορτίσει και το λαμπάκι από κόκκινο σε μισή ώρα έγινε πράσινο δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό αυτό ,τέλος παντων η πρώτη εντύπωση ήταν ότι είναι σχεδόν ίδιο με κ.τ . έχω να κάνω μερικές ερωτήσεις και μερικές επισημάνσεις .(1) ο καπνός δεν είναι τόσος πολύς όσο θα ήθελα για να μπορέσω να το παρομοιάσω με το κ.τ ,ούτε τόσο  γεμάτος είναι όμως πολύ ικανοποιητικός.(2)η μπαταρία και δεν ξέρω αν οφείλετε στο ότι είναι η πρώτη φόρτιση δεν μου κράτησε ούτε μια ώρα ατμιζματος ίσως φτιάξει αργότερα ως προς την διάρκεια(3)η γεύση του καπνού με υψηλη περιεκτικοτητα σε νικοτινη είναι ικανοποιητική αλλά όχι αρκετή για να με κάνει να ξεφύγω από το κ.τ (αν και κατά κάποιο τρόπο το κατάφερε τόση ώρα)ίσως η γεύση βανίλια με γέμισε λίγο περισσότερο αλλά πάλι θα ήθελα κάτι περισσότερο.(4) κάνει πολύ θόρυβο όταν ρουφάς ,δεν ξέρω αν είναι νορμάλ αυτό (5) δεν ξέρω αν συμβαίνει και στα αλλά μίνι η.τ αλλά δεν μπορώ να το κρατήσω στα χείλια μου με τίποτα όλο μου πέφτει λόγω βάρους (μάλλον και τα αλλά κάπως έτσι θα είναι )(6)σαν κατασκευή είναι παρά πολύ καλή στιβαρή και όμορφη(7) εξυπηρέτηση από την εταιρεία, άψογη (8) μετά από δυνατή ρουφηξιά με άφηνε ένα τσούξιμο στη γλώσσα(9)το hit ήταν ικανοποιητικό .ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 7/10 προσωπικά πάντα μιλάω για την πρώτη φορά (δεν έχω δοκιμάσει άλλο η.τ)και ίσως αλλάξω πάλι γνώμη αργότερα γιατί δεν ξέφυγα ακόμα από το κ.τ .Και μάλλον αυτός είναι και ο λόγος που με ψιλοχαλασε λίγο .νομίζω ότι θα πάρω και το ego να το δοκιμάσω μήπως και είναι κάτι διαφορετικό αλλά αυτό αργότερα τώρα θα το προσπαθήσω με αυτό που έχω .Πάντως την όρεξη για τσιγάρο μου την έκοψε και αυτό είναι το πιο σημαντικό  :thumpup: ΓΕΝΙΚΑ ειναι ενα πολυ καλο η.τ
HADOW  Γεια σου, πρωτα απο ολα να σου πω ενα μεγαλο μπραβο που εχασες την ορεξη σου για κτ!!!!!

Θελω να σου πω οτι ολοι μα ολοι μας στην αρχη ειχαμε μερικες δυσκολιες με το ηλ. Εγω για παραδειγμα ειχα ζαλισει ολους εδω στο φορουμ μεχρι να καταλαβω αρκετα πραγματα που ηταν πολλυ χρησιμα ναι? Να ξερεις ομως κατι σημαντικο, εγω μονο ego εχω κ δεν θα δοκιμασω ποτε κατι αλλο γιατι το ego ειναι καταπληκτικο.
Θα μου πεις αφου δεν δοκιμασες αλλο τυπο ητ πως το λες αυτο?

Το ego εχει μεγαλη μπαταρια κ διαρκει αρκετες ωρες κ φυσικα ξεχνα την εμφανιση με ενα κτ!!! Εαν θελεις ποιτητα κ οχι απλα εμφανιση κ να μην γυρισεις σιγουρα στο κτ? τοτε μην κοιταζεις την εμφανιση!!!

Αυτο στο λεω σιγουρα γιατι πολλα ατομα που γνωρισα ειχαν το ιδιο ας το πουμε κολημα με σενα.

Οταν ομως δοκιμασαν κατι σαν το ego? αλλαξαν αμεσως γνωμη κ επαψε να τους νοιαζει η εμφανιση μα η ποιοτητα του ατμου κ η γευση! Εγω ατιμζω λιγους μηνες μα ποτε ποτε ποτε!! δεν αγγιξα κτ!!

γιατι με το ego νοιωθω οτι εχω οτι καλλιτερο!!!!!!
Δεν θελω να κρινω κατι που δεν εχω δοκιμασει μα.....Παρε το ego!!!!

 ;) ;) ;)  με λιγη προσοχη κ μελετη εδω στο φορουμ θα δεις οτι εχω δικιο ομως διχως να θελω ποτε να σε πιεσω.

Σου ευχομαι καλα ατμισματα  :)

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #64 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 12:10 »
όντως παιδιά είχατε δίκιο ..το αδίκησα το τσιγαρακι αν και παραλίγο θα γινόταν ατύχημά διότι το άφησα δίπλα σε κινητό και από το χτύπημα λειτουργούσε συνέχειά η μπαταρία ώσπου κάηκε το πλαστικό από το φιλτρακι(αφού σταματάει στα 6 sec γιατί αυτή συνέχισε να λειτουργεί μέχρι να καεί το φιλτρακι ?)πάντως με τον τρόπο αυτό δλδ μακρόσυρτες τζούρες δεν έχει καμία σχέση .πιο πολύς καπνός και πιο γεμάτη γεύση (παντός ακόμα δεν με ικανοποιεί η ποσότητά του καπνού απόλυτα).όλα καλά προς το παρών ,αλλά μάλλον θα δοκιμάσω και άλλο η.τ σύντομα μάλλον για ego το βλεπω.τελος καλά όλα καλά προς το παρών .απλά θα θελα να μου πει κάποιος αν μπορώ να βάλω στο njoy npro κάποια άλλη μπαταρία από το εμπόριο μεγαλύτερη και με διακόπτη γιατί αυτό το περιστατικό που προανέφερα με φόβισε λιγο.και τέλος να μην σας κουράζω ,τα υγρά πιστεύετε ότι θα δώσουν περισσότερο καπνό ? αυτά από μένα και καλημέρα σε όλους

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #65 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 12:18 »
sorry φίλε έστειλα την απάντησή πριν διαβάσω το μήνυμά σου και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου . μάλλον για ego πάω και εγώ αφού ζητάω πολλά από ένα η.τ σε λίγο καιρό όμως γιατί ακόμα θέλω να παιδεψω αυτό το τσιγαρακι και γιατί φυσικά θα με κράζει και η γυναίκα αν καπάκι πάρω άλλο και με το δίκιο της αφού δεν ξέρει τπτ από η.τ .απλα αν θα μπορουσες να μου πεις ενα πακετακι ego για αρχη δλδ ,τι να παρω extra απο υγρα ,ατμοποιητες και οτι αλλο νομιζεις οτι χρειαζετε

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #66 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 12:36 »
παντως το njoy npro για αρχη πιστευω οτι τα σπαει... :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #67 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 12:51 »
sorry φίλε έστειλα την απάντησή πριν διαβάσω το μήνυμά σου και ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου . μάλλον για ego πάω και εγώ αφού ζητάω πολλά από ένα η.τ σε λίγο καιρό όμως γιατί ακόμα θέλω να παιδεψω αυτό το τσιγαρακι και γιατί φυσικά θα με κράζει και η γυναίκα αν καπάκι πάρω άλλο και με το δίκιο της αφού δεν ξέρει τπτ από η.τ .απλα αν θα μπορουσες να μου πεις ενα πακετακι ego για αρχη δλδ ,τι να παρω extra απο υγρα ,ατμοποιητες και οτι αλλο νομιζεις οτι χρειαζετε
Δεν πειραζει που δεν ειδες την απαντηση μου.

Θα πας στο site που εσυ θελεις δλδ εγω το ego το αγορασα απο το site  της   Nobacco για να καταλαβεις αγορασα το πακετο δλδ ολα οσα ειναι μαζι. Κ εξτρα παρηγγειλα ατμοποιητες αρκετους γιατι ειμαι στο εξωτερικο κ τα υγρα οπου εχω προτιμηση μεγαλη στο tobacco 11 mg νικοτινη. Αυτο το υγρο μου θυμιζει κανονικο τσιγαρο!!!!

Υπαρχουν αμετρητες γευσεις σε υγρα κ σιγουρα αν διαβασεις εδω στο φορουμ θα καταλαβεις απο τα αλλα τα παιδια που ατμιζουν οτι ο καθενας μας εχει διαφορετικα γουστα μα σιγουρα δεν θα πεσεις πολλυ εξω  διαβαζοντας τις αποψεις των ποιοοοοο εμπειρων απο εμενα  ;) ;) Ετσι θα μπορεσεις να διαλεξεις κατι πολλυ κοντα στο κτ!!

Επισης πηρα κ εξτρα φορτιστη αυτος που ειναι κ για τον υπολογιστη.
Πηρα  εξτρα μπαταριες μα εσυ αφου εισαι στην Ελλαδα σου φτανουν πιστευω για αρχη οι δυο μπαταριες ανετα!!!

Με το ego δεν θα εχεις κανενα προβλημα ουτε κατα την φορτιση!!
Εγω απο την δευτερη μερα ειμουν πολλυ ανετη με αυτο το καταπληκτικο ητ!!!!

Ευχομαι να σε βοηθεισα λιγο..Α! οταν ο ατμος δεν ειναι δυνατος πολλυ μπορει να φταιει ο τροπος που ατμιζεις, ειτε η μπαταρια σου να μην ειναι καλα φορτισμενη ειτε προβλημα στον ατμοποιητη .

Σου ευχομαι να παρεις συντομα το ego!! το αλλο ητ που εχεις δεν το γνωριζω καθολου για να σε βοηθεισω.

Σιγουρα θα βρεις αυτο που σου ταιριαζει  ;) ;) Λιγη υπομονη κ αρκετο διαβασμα εδω κ θα βρεις οτι πραγματικα ψαχνεις.

Φιλικα,

 :) :)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #68 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 12:55 »
@ HADOW
Το ότι αναφέρεις για το τσούξιμο στη γλώσσα (που σημαίνει ότι σου ήρθε υγρό στη γλώσσα) και ότι ο ατμός δεν είναι πλούσιος, και τα δύο αυτά οδηγούν συνήθως στο συμπέρασμα ότι γίνονται δυνατές απότομες τζούρες όπως στο κ.τ.
Δοκίμασε με απαλές - αργές μακρόσυρτες τζούρες και θα δεις τεράστια διαφορά. Το ηλεκτρονικό τσιγάρο θέλει διαφορετικό χειρισμό στο θέμα της τζούρας.
Συμφωνω απολυτα μαζι σου!! Οι περισσοτεροι απο εμας πιστευω στην αρχη δεν καταλαβαιναμε την διαφορετικοτητα του ητ!! Πραγματικα ειναι εντελως διαφορετικο απο ενα κτ! κ φυσικα η ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΤΟΥ ΤΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #69 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 14:08 »
Μπορεί να με πει κάποιος πως βάζουμε photo μέσα στο μήνυμά μας γιατί δεν το βρίσκω πουθενά και το κουμπί (εισαγωγής εικόνας) απ ότι φαίνεται δεν λειτουργεί

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #70 στις: Ιανουαρίου 19, 2011, 14:14 »
Επισύναψη εικόνων: http://vaping.gr/index.php/topic,348.msg4242.html#msg4242


Ακόμα περισσότερα για τη χρήση του φόρουμ γενικά μπορείς να βρεις και εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,322.0.html


Διάβασε κι αυτό: http://vaping.gr/index.php/topic,819.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 08:40 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #71 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 09:35 »
καλημερα ..παιδια εχω προβλημα με το bypass του njoy μου καιει τα carto .λετε να φταει το pc η το bypass ? εχει τυχει σε κανεναν το ιδιο?

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #72 στις: Ιανουαρίου 20, 2011, 18:43 »
καλημερα ..παιδια εχω προβλημα με το bypass του njoy μου καιει τα carto .λετε να φταει το pc η το bypass ? εχει τυχει σε κανεναν το ιδιο?
Εαν δεν σου εχει καψει κανενα φλασακι μεχρι τωρα τοτε προφανως φταιει το bypass. Παρε τηλεφωνο ή στειλε email απο εκει που το αγόρασες (ivape,njoyhellas) και θα στο αλλαξουν δωρεαν  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180476 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8289 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33911 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237288 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15293 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085242 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35358 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12