vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 17:46 »
Γεια σας και απο εμενα...δυστυχος εγω ακομα καπνιζω δεν ατμιζω και αυτο γιατι τοσο καιρο ψαχνω να βρω απο αυτα που διαβαζω το ιδανικο τσιγαρο,δεν θελω να πεταξω χρηματα γιατι δεν μου περισευουν.Πολυ ωραιο το forum αλλα δεν καταλαβαινω τιποτα απο αυτα που λετε (απο εκει και ο τιτλος του θεματος).Αν μπορειτε βοηθηστε με να βρω το ιδανικο η.τ (η.τ αυτο το καταλαβα χαχ)δλδ (1). να εχει αρκετο ατμο (2).να εχει καλη γευση (3). να εχει νικοτινη(προς το παρον)(4).να μοιαζει με τσιγαρο (οσο γινετε στο μεγεθος δλδ δεν με χαλανε και τα αλλα που δεν μοιαζουν με κ.τ απλα μου φαινονται λιγο μεγαλα) (5). να κραταει η μπαταρια του (.κανω 10 με 15 στριφτα την μερα αν αυτο βοηθαει σε κατι)(6). να μπορω να ρουφαω ευκολα και οχι να μου πεταγονται τα ματια εξω(7) να εχει και καλο χτυπημα ,και ολα τα αλλα που ψαχνατε και εσεις στην αρχη. ΠΑΡΑΚΑΛΩ χρειαζομαι τα φωτα σας μιας και πολλοι απο εσας εχετε καταληξει σε καποιο συμπερασμα η η.τ   που σας ικανοποιει .Με απλα λογια να το καταλαβω η απλα με προτασεις η.τ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΤΟ Κ.Τ       . Σας ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:04 »
e-go φιλε μου . Καπνιζα ενα σακουλακι 50gr τη μερα και το εκοψα μαχαιρι.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο...
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:08 »
1=VG
2=Δικό σου θέμα.
3=0 εως 36 mg νικοτίνη..εσύ επιλέγεις
4+5=Δύσκολος συνδυασμός  :yes:
6+7=6 υπαρχει σε ολους τους ατμοποιητες και 7 το χτυπημα εξαρταται απο την νικοτινη(περιεκτικότητα)
Φιλική συμβουλή κανε λίγες μέρες υπομονή και διάβασε μερικά θέματα στο φόρουμ συνδυάζοντας φωτο(απο εμπορους-σαιτ) και ορολογίες.Όσοι βρισκόμαστε εδώ μέσα να ξέρεις πρώτα αφιερώσαμε κάνα δυο βδομάδες διάβασμα και μετά  μπήκαμε στο πνεύμα.Δεν σου προτείνω κάποια συσκευή  γιατί αν αρχίσει ο καθένας την δικιά του σε βλέπω να την κάνεις πιο γρήγορα :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο...
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:14 »
Συμφωνώ σε όλα με τον SEB με μία μόνο εξαίρεση: Νομίζω πως ελάχιστοι διαφωνούν στο ότι το ego είναι μία άριστη συσκευή για να ξεκινήσεις.

Οπότε, πάρε ego, drip tip και υγρά σε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης και γεύσεις που νομίζεις ότι θα σου αρέσουν και ξεκίνα. Μετά έχεις όλο το χρόνο στη διάθεσή σου να βρεις ακριβώς τι ακριβώς σου ταιριάζει.

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο...
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:18 »
Συμφωνώ σε όλα με τον SEB με μία μόνο εξαίρεση: Νομίζω πως ελάχιστοι διαφωνούν στο ότι το ego είναι μία άριστη συσκευή για να ξεκινήσεις.

Οπότε, πάρε ego, drip tip και υγρά σε διάφορες περιεκτικότητες νικοτίνης και γεύσεις που νομίζεις ότι θα σου αρέσουν και ξεκίνα. Μετά έχεις όλο το χρόνο στη διάθεσή σου να βρεις ακριβώς τι ακριβώς σου ταιριάζει.
Δεν έχεις αδικο Γιωργη απλα το απεφυγα (γιατι να μοιαζει με τσιγαρο )χμμμ.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:20 »
Το ίδιο και από εμένα. Καλώς ήρθες :)

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο...
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:33 »
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ όταν πριν 1-1,5 χρόνο ανακάλυψα το forum αυτό έβγαλα τα μάτια μου και για 2-3 βδομάδες διάβαζα. Πόσο μάλλον τώρα που τα θέματα έχουν εξελιχθεί και τα δημοσιεύματα είναι υπερπολλαπλάσια. Οι νεοεισερχόμενοι στο χώρο θα πρέπει να ανακαλύπτουν τον τροχό σιγά-σιγά απ' την αρχή.

Αν και δεν έχω εμπειρία από Ego, συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. Πάρτο για αρχή και όταν πάρεις πρέφα τι και πως παίζει θα αναθεωρήσεις πολλά πράγματα. Η καμπύλη εκμάθησης του ΗΤ όσο απλό κι αν φαίνεται είναι αρκετά μεγάλη. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Η διαμόρφωση γνώμης και άποψης χτίζεται σταδιακά. 

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 18:47 »
Ευχαριστω πολυ ...απιστευτο δεν περιμενα τοσο γρηγορα απαντηση WOW. απο τι λενε ολοι για αρχη ego ..

Αποσυνδεδεμένος HADOW

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 19:12 »
Ακομα μερικες ερωτησεις ...χρειαζετε να παρω απο οτι διαβαζω στο forum δλδ και καποιον αλλο ατμοποιητη για το ego ? και επειδη ειναι λιγο μεγαλο στο μεγεθος  θα μπορουσατε να μου πειτε και μια λυση για καποιο πιο μικρο η.τ για να το εχω μαζι μου οταν βγαινω εξω η γιατι μαλλον και η γυναικα μου θα καταλειξει απο οτι φαινετε στο η.τ και θελει κατι πιο μικρο αλλα καλο σε ποιοτητα ? και  τι εχετε να πειτε για το ιntellicig EVOlution?Ευχαριστω πολυ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2011, 19:21 από HADOW »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 19:29 »
Ακομα μερικες ερωτησεις ...χρειαζετε να παρω απο οτι διαβαζω στο forum δλδ και καποιον αλλο ατμοποιητη για το ego ? και επειδη ειναι λιγο μεγαλο στο μεγεθος  θα μπορουσατε να μου πειτε και μια λυση για καποιο πιο μικρο η.τ για να το εχω μαζι μου οταν βγαινω εξω η γιατι μαλλον και η γυναικα μου θα καταλειξει απο οτι φαινετε στο η.τ και θελει κατι πιο μικρο αλλα καλο σε ποιοτητα ? και  τι εχετε να πειτε για το ιntellicig EVOlution?Ευχαριστω πολυ
Ατμοποιητες θα εχεις παντα καινουργιους μαζι σου και καλο θα ειναι 2-3 στον αριθμο.
Τωρα για μικρα και να μοιαζουν για τσιγαρο διαλεξε και παρε

http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=152

http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?category=7#contents

http://www.nobacco.gr/category.asp?catid=473
Το μειον με τα μικρού μεγέθους ΗΤ είναι η διάρκεια μπαταριών που σημαίνει για να μην ξεμείνεις πρέπει να έχεις γύρω στις 4 μπαταρίες επιπλέον γιατί ο μέσος όρος διάρκεια τους είναι 2-4 ώρες και να προτιμήσεις με χειροκίνητο διακόπτη.
Το evo είναι  ένα απο τα καλύτερα τσιγάρα σε αυτό το μέγεθος άλλα επιφυλάσσομαι ως προς την ικανοποίηση στο χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 19:42 »
Αγαπητέ φίλε HADOW, το e-go με τις 650άρες μπαταρίες, είναι το καλύτερο ξεκίνημα που μπορείς να κάνεις..
Ωραίο και μουράτο το "μικρό" η/τ,  αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα σε καλύψει, ειδικά άν το μοιραστείς με την σύζυγο..




Αποσυνδεδεμένος sera

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 20:09 »
Φίλε hadow θα συμφωνήσω με τους Craven & SEB. Εγώ πιστεύω ότι οι 650άρες σου φτάνουν για αρχή. Έτσι και αλλιώς 10-15 τσιγάρα είπες έκανες. Εγώ έκανα 55-60 τσιγάρα καθημερινά και με 3 μπαταρίες είμαι πολύ κυριλλέ

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 20:31 »
@ HADOW : Μην δημοσιεύεις το ίδιο θέμα σε διαφορετικούς πίνακες.

Τα δύο θέματα συγχωνεύτηκαν και σβήστηκαν όσα αναφέρονταν στη διπλή ύπαρξη του θέματος.

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 20:37 »
Ακομα μερικες ερωτησεις ...χρειαζετε να παρω απο οτι διαβαζω στο forum δλδ και καποιον αλλο ατμοποιητη για το ego ? και επειδη ειναι λιγο μεγαλο στο μεγεθος  θα μπορουσατε να μου πειτε και μια λυση για καποιο πιο μικρο η.τ για να το εχω μαζι μου οταν βγαινω εξω η γιατι μαλλον και η γυναικα μου θα καταλειξει απο οτι φαινετε στο η.τ και θελει κατι πιο μικρο αλλα καλο σε ποιοτητα ? και  τι εχετε να πειτε για το ιntellicig EVOlution?Ευχαριστω πολυ
Χρησιμοποιώ εναλλάξ  ego  και njoy ( πιο πολύ) .¨οσον αφορά το μέγεθος και το να φαίνεται σαν κανονικό τσιγάρο σου συνιστώ ανεπιφύλακτα (και σαν ποιότητα) , το njoy npro   με τέσσερις μπαταρίες .

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Σαν να διαβαζω επιστημονικο βιβλιο ...
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 16, 2011, 20:53 »
τι εχετε να πειτε για το ιntellicig EVOlution?
Έχει όλα τα πλεονεκτήματα του κόσμου και μόνο δύο μειονεκτήματα:
1. Μικρή διάρκεια μπαταρίας
2. Ελάχιστο "χτύπημα" (το "γδάρσιμο" που νιώθεις στο λαιμό όταν καπνίζεις).

Το πρώτο παλεύεται, το δεύτερο παλεύεται μόνο αν δεν σε πειράζει η αίσθηση "αέρας κοπανιστός με γεύση".

Η γνώμη μου; Προτίμησε κάτι άλλο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180379 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534936 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237244 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085187 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35320 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10130 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12