vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

544 επισκέπτες, 5 χρήστες
manoslykos, Doubt, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, Jorge, Mulder

Twitter

Νέος Ατμιστής

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Νέος Ατμιστής
« στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 00:50 »
Καλησπέρα σε όλους. Η δική μου ιστορία έχει ως εξής. Καπνίζω εδώ και 13 χρόνια, σε υπερβολικούς ρυθμούς (καπνό) είναι παραμονή πρωτοχρονιάς και έχω κάνει έναν ολόκληρο καπνό από τις 8:00 μέχρι τις 20:00 και έχω αγοράσει και δεύτερο. Με την αλλαγή του χρόνου μαζευτήκαμε παρέα και ομολογώ πως σχεδόν κάπνισα τον μισό. Σε κανονικές μέρες έφτανε και για το επόμενο πρωί με τον καφέ. Με το που σηκώνομαι πρωτοχρονιά νιώθω το στήθος μου "ταφόπλακα¨απτόητος κάνω καφέ ανάβω τσιγάρο και κάθομαι να διαβασω νέα από το αγαπημένο μου blog. Η πρώτη ανάρτηση ήταν για το ΗΤ. Διαβάζω 2 γραμμες το κλείνω περνανε δευτερολεπτα το ξανανοιγω και είχα τις αμφιβολίες μου. Με τα πολλά μπήκα στον πειρασμο.. Αν και η πρώτη επαφή ήταν απελπιστική μπορώ να πω πως η συνέχεια είναι προοδευτικότατη χάρη στην παρέας σας που διάβαζα όλες αυτές τις ημέρες χωρίς να πέρνω μέρος. Την πρώτη μερα απο 45-50 τσιγάρα έκανα 20 (πρόοδος) 2η λιγοτερα μέχρι που σήμερα άναψα λίγα λεπτά πριν αρχίσω να γράφω αυτό το κείμενο το πρώτο τσιγάρο της ημέρας. Το αποτέλεσμα ήταν πίκρα!! Απίστευτο  το ότι σήμερα κατάλαβα τι παει να πει πίκρα 2 τζούρες και τέρμα.. Οι απορίες μου αρκετές αλλά έχω όλο τον χρόνο να μάθω!  :) 
Χαίρομαι πολύ που σας βρήκα! Αύριο θα είναι η πρώτη μέρα μου χωρίς τσιγάρο μιας και τα πέταξα!

Υ.γ Έχω πάρει για αρχή ότι χρειάζομαι και κάποια υγρά επαναγεμίσματος. Ψήνομαι πολύ για flavourart αλλά όσο και να διαβάζω το συγκεκριμένο νήμα δύσκολα βγάζω άκρη!  :confused1:

Ελπίζω να μην σας κούρασα! Χαιρετίσματα απο Καβάλα city  :D


 

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Νέος Ατμιστής
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 01:17 »
Καλωσήρθες thomazko :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Νέος Ατμιστής
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 02:44 »
Καλώς ήρθες, thomazko.
Επειδή αν κάθε νέος χρήστης άνοιγε και δικό του μήνυμα, θα χανόμασταν (όπως συνέβαινε μέχρι τώρα), φτιάξαμε ένα θέμα για αυτοπαρουσίαση των νέων μελών (και όχι μόνο) εδώ: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1778.0.html
Αν θέλεις, δημοσίευσε εκεί την αυτοπαρουσίασή σου. Θα είναι κρίμα να χαθεί (εδώ) το μήνυμα γνωριμίας σου σε λίγο καιρό κάτω από... τόνους άλλων νέων θεμάτων.

Για άλλες ερωτήσεις, συζητήσεις κτλ. γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο υπάρχουν τα πιο ειδικά θέματα στο φόρουμ.

Καλή παραμονή και καλά ατμίσματα.  :)

Αποσυνδεδεμένος Thom@zko

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Ατμιστής
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 07:15 »
Kαλώς σας βρήκα!! Και το λεγα κάτι κάνω λάθοσ!  :wall:  :D οκ θα το μεταφέρω.. Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Νέος Ατμιστής
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 15, 2011, 10:28 »
Kαλώς σας βρήκα!! Και το λεγα κάτι κάνω λάθοσ!  :wall:  :D οκ θα το μεταφέρω.. Ευχαριστω!

Καλως ήρθες πατριώτη!!! Από Καβάλα και εγώ!! Ότι απορίες έχεις...από κοντά θα βρεθούμε και θα σου πω.

Θα σου στείλω το κινητό μου με π.μ

Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #5 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 17:25 »
Γεια χαρά σε όλους. Κατ'αρχάς να πω ένα ευχαριστώ σε όλους για την ενημέρωση που προσφέρετε, ειδικά στους νέους του 'αθλήματος'. Πρώτης τάξεως δουλειά.
Σήμερα παρέλαβα μια μπαταρία eGo 650 passthrough και μερικά κενά cartomizers (αυτά συγκεκριμένα:
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=338. Υπάρχουν και αυτά που είναι μόνο για eGo αλλά κοστίζουν το διπλάσιο http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=268. Γνωρίζει κανείς τι διαφορά έχουν;)
Δυστυχώς το πακέτο που παρέλαβα δεν περιείχε κάποιον οδηγό ή manual οπότε μου προέκυψαν διάφορες απορίες:
1) Το κουμπί της μπαταρίας λειτουργεί σαν διακόπτης on/off ή το κρατάς πατημένο κατά τη διάρκεια της τζούρας;
2) Για την πρώτη φόρτιση περιμένω μέχρι να αλλάξει η ένδειξη του led ή κάτι παραπάνω;
3) Λένε αρκετοί χρήστες ότι η μπαταρία αντέχει 5-6 ώρες, κάποιοι άλλοι 7-8 ώρες. Πρόκειται για πραγματικό χρόνο από τη στιγμή της φόρτισης ή για χρόνο καπνίσματος;
4) Τα cartomizers χρειάζονται καθάρισμα ανάμεσα στα refills; Παίζει ρόλο το πόσο καιρό έχω να τα χρησιμοποιήσω; Μπορω δηλαδή να αδειάσω ένα τη μια μέρα, να το βάλω στην άκρη και να το ξαναγεμίσω άφοβα σε μια εβδομάδα χώρις να το έχω καθαρίσει;
5) Τα cartomizers πόσο καιρό διατηρούνται υγρά; Μπορώ πχ να γεμίσω ένα τη μια μέρα και να το ατμίσω δύο-τρεις μέρες μετά;
6) Και μια απορία γενικής φύσεως. Υπάρχει κάποιο κατάστημα με ανταλλακτικά και e-liquids για η.τ. σε Αθήνα/Πειραιά  (μήπως και γλυτώσω από τα κούριερ :laugh1:);

Όποια βοήθεια ευπρόσδεκτη - ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #6 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 18:23 »
Τα πρώτα cartomizers που αναφέρεις είναι για ατμοποιητή 510 ενώ τα δεύτερα για ατμοποιητή XX-Large eGo.

Λοιπές απαντήσεις :

1) Το κρατάς πατημένο κατά τη διάρκεια της τζούρας

2) Όταν συνδέεις την άδεια (ή μισοάδεια) μπαταρία στον φορτιστή το led του φορτιστή αλλάζει από πράσινο σε κόκκινο. Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση ξαναγίνεται πράσινο και η μπαταρία είναι πλέον φορτισμένη.

3) Η διάρκεια μιας μπαταρίας eGo 650 mAh εξαρτάται απο τη χρήση του ΗΤ. Άμα φουμάρεις ασταμάτητα κρατάει 3 ώρες το πολύ, με πιο κανονική χρήση 4-5 ώρες και με πολύ χαλαρή χρήση ακόμα περισσότερο.

Τα υπόλοιπα ας απαντήσει κάποιος άλλος διότι δεν έχω χρησιμοποιήσει.

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #7 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 18:29 »
4) όχι
5)Αρκετά - ναι
6) κοίτα nobacco ή κανε μεγαλύτερες παραγγελίες ( και από εξωτερικό)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #8 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 18:54 »
Αν είναι τα ίδια που μου έστειλε το funstore λίγο πριν τα Χριστούγεννα τότε τα συλλυπητήρια μου.
Είναι τα χειρότερα cartomizer που έχω δοκιμάσει ποτέ.

Απ: Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #9 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 19:15 »
@Geraki
Χειρότερα, από ποιά άποψη; Άσχημη γεύση, διαρροές;

Σαν δεύτερη λύση, πιστεύετε αυτή θα είναι καλή επιλογή:
http://www.hlektronikotsigaro.gr/index.php?item=122#contents

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #10 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 19:17 »
αυτα ειναι πιο καλα  :thumpup:
σε γευση και ποσοτητα ατμου.
Χωρις διαρροες,αλλα αμα το πλακωσεις στο ρουφεν ρουφεν σου βγαζει καμμενο γρηγορα.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 975
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Ερωτήσεις πρώτης μέρας
« Απάντηση #11 στις: Φεβρουαρίου 25, 2011, 20:44 »
@Geraki
Χειρότερα, από ποιά άποψη; Άσχημη γεύση, διαρροές;

1. Είναι πλαστικά και συχνά σου έρχεται γεύση πλαστικίλας.
2. Είναι μακρόστενα με μικρή διάμετρο ενώ πάνω από το μισό μήκος του είναι κενό.  Αποτέλεσμα αυτών είναι να χωράει μετά βίας 8 σταγόνες υγρό και αυτονομία το πολύ 30-40 λεπτά.
3. Συνέχεια είχα διαρροές και ήμουν με μια χαρτοπετσέτα στο χέρι όλη την ώρα.
4. Μικρή διάρκεια ζωής. Τη δεύτερη μέρα ήταν μπουκωμένα και τα πετούσα.

Αυτό που εύχομαι είναι ή να έχουν φέρει νέο είδος carto 510 ή να σου στείλουν από άλλη παρτίδα.

Το μόνο καλό που είχαν ήταν ότι το κτύπημα τους ήταν σαν ενός καλού 510 ατμοποιητή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180362 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14251 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12