vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

530 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Smok Terminator για Tank

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #60 στις: Ιουλίου 26, 2013, 14:43 »
Οποιος εχει παλιους EGO-W μην τους πεταξει. Το κεραμικο τους κανει και στον Terminator  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #61 στις: Ιουλίου 28, 2013, 04:50 »
Slammer, απαντώντας σε αυτό εδώ, που είναι πιο ταιριαστό.
1)Επειδή ακριβώς χρησιμοποιώ πιο παχύρευστα υγρά, κι έχω το συνήθειο της πρώιμης τζούρας, και η αντίσταση καταλήγει να καίει πριν από την κανονική μου 4-5 δευτερόλεπτα, η καλύτερη τροφοδοσία δεν ξέρω αν θα βοηθήσει. Το τριπλό τριάρι φιτίλι το χρησιμοποιώ ακριβώς για αυτό, να προλαβαίνει.
2)Η σχισμή είναι καλή ιδέα και πιθανόν να το κάνω.
3)Το πρόβλημα με την μπαταρία, υποθέτω λόγω ελατήριου στον πόλο του SVD δεν το έχω, δεν παρασέρνεται εύκολα δηλαδή. Το παίξιμο που κάνει το λύνω κατεβάζοντας το τανκάκι τέρμα κάτω. Το θέμα είναι πως δεν συμπαθώ τα διπλά πηνία, άρα αυτό είναι το μόνο μεγάλο τανκάκι που έχει μείνει. Το γέμισμα το πρώτο το κάνω έτσι. Το δεύτερο δεν μπορώ, γιατί δε μου "δίνει χέρι" ο αντάπτορας για να τον πιάσω. Άσε που το τανκάκι στη βάση του πιάνει καλά, αν δεν έχει αδειάσει αρκετά και πας να το βγάλει θέλει ριψοκίνδυνη δύναμη!! Τέλος αν έχει ο killer παρόμοια προβλήματα, με ότι έχω δει, χωρίς να τον έχω, ναι. Αυτό που μπορώ πιο σίγουρα να πω, είναι πως πριν τον terminator, τον γλυκοκοίταζα, τώρα πια ψιλοπροσπερνάω............

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #62 στις: Αυγούστου 07, 2013, 20:33 »
Εγώ παιδιά άνοιξα τρύπα μόνο στη μια μεριά του αντάπτορα κ το έχω μόνιμα βιδωμένο .
Έχω πάρει 2 , τον έναν τον έχω κοντύνει 0.7cm για να ταιριάζει όμορφα κ σε κοντά τανκ
Στήσιμο ακριβώ όπως killer κ δεν έχω πρόβλημα μέχρι τώρα , ούτε στα σπειρώματα .
το έχω σε μεγάλο τανκ , το δοκίμασα κ σε prive κ σε scuba , μου λειτουργούσε απροβλημάτιστα κ όταν δεν τον χρησιμοποιώ ή όταν το μεταφέρω , απλά τραβάω το τανκ πάνω έτσι ώστε να μην τροφοδοτείται . Απλά στα συγκεκριμένα τανκ της φωτό , είναι λίγο δύσκολο στη γέμιση , γιατί πρέπει να βγει η μία τάπα ...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #63 στις: Αυγούστου 08, 2013, 11:56 »
Φιλική συμβουλή πέταξε το,έχει ξεθωριάσει.

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #64 στις: Αυγούστου 08, 2013, 15:12 »
Ναι έφυγε το νικέλωμα από το τρύπημα ...
Πιστεύω οτί κ με το βίδωνε ξεβίδωνε στα σπειρώματα το ίδιο θα γίνει αργά ή γρήγορα

Αποσυνδεδεμένος psmokel

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #65 στις: Αυγούστου 20, 2013, 00:07 »
Είμαι νέος ατμιστής (ενός μήνα περίπου) και μέχρι τώρα η αναρτήσεις του forum μου παρείχαν εξαιρετική βοήθεια με αποτέλεσμα να μην έχω μέχρι στιγμής αντιμετωπίσει αξεπέραστα τεχνικά προβλήματα! Αλλά από ότι φαίνεται μέχρις εδώ, γιατί μάλλον πήρα πολύ θάρρος αφού είπα να δοκιμάσω και επισκευάσιμο ατμοποιητή και έφαγα πόρτα.
Είπα λοιπόν να ξεκινήσω με τον terminator ... αλλά τίποτα. Το πρόβλημα είναι ότι δεν ρουφάει καθόλου, σαν να είναι "σφραγισμένος". Δεν παίρνει καθόλου αέρα. Μόλις ο ατμοποιητής μπει στο tank και κλείσεις τα καπάκια είναι αδύνατο να ρουφήξεις. Χωρίς να είναι τοποθετημένος στην μπαταριοθήκη. Έπαιξα και με τις ρυθμίσεις υγρού και αέρα. Τίποτα. Έχω αρχίσει να αισθάνομαι τελείως ανόητος. Θέλω να πιστεύω ότι εγώ κάνω κάτι λάθος, παρ΄όλο που έχω δοκιμάσει τα πάντα (όχι τίποτα άλλο, πήρα και 2 κομμάτια).
Θα ήμουν πραγματικά ευγνώμων σε οποιαδήποτε βοήθεια.
Ευχαριστώ  :) [size=78%].[/size]
[/size]
[/size]Υ.Γ. Συγγνώμη για την άγνοια, αλλά οι τρύπες του αέρα αυτές στη βάση του αντάπτορα δεν είναι; Φαίνεται σαν να μην μην μπορεί να περάσει καθόλου αέρας από αυτές.[size=78%]

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #66 στις: Αυγούστου 20, 2013, 12:32 »
Αν κατάλαβα σωστά σου το κάνει στο τανκάκι μέσα. Πρώτον δοκίμασε, να δεις αν σου το κάνει σκέτος, χωρίς τον αντάπτορα και φυσικά χωρίς τανκάκι. Απλά έξω στο χέρι τον φυσάς. Έτσι αποκλείεις το να μην παίρνει αέρα καθόλου ο ίδιος ο ατμοποιητής. Μετά βίδωσε τον στον αντάπτορα, χωρίς να τον βάλεις πάλι μπαταριοθήκη ή τανκάκι, και βίδωσέ τον τέρμα, δοκίμασε πάλι αν παίρνεις αέρα, πάει κι αυτός. Βρες τι φταίει. Οι τρύπες κάτω στον ατμοποιητή πράγματι είναι του αέρα, εκτός κι αν είναι μέσα στο τανκάκι, τότε από εκεί παίρνει υγρό και παίρνει αέρα από τις τρύπες του αντάπτορα, μέσα από την μία στον πάτο του σπειρώματος του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος psmokel

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #67 στις: Αυγούστου 20, 2013, 14:14 »
Καλημέρα.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
Λοιπόν:
Ναι την κάνει όταν είναι μέσα στο tank.
1. Σκέτος, χωρίς τον αντάπτορα, χωρίς tank, χωρίς μπαρταριοθήκη: Παίζει
2. Με αντάπτορα, χωρίς tank, χωρίς μπαταριοθήκη: Παίζει
3. Με αντάπτορα, με tank, χωρίς μπαταριοθήκη: Εδώ σταματάει να παίζει.
Σαν να μην παίζουν οι τρύπες του αντάπτορα στο σπείρωμα, αυτές που από ότι έχω καταλάβει είναι για τον αέρα. Στη (2) περίπτωση φαίνεται ότι παίζει, αλλά από ότι κατάλαβα στην περίπτωση αυτή τραβάει τον αέρα από τις τρύπες που είναι για το υγρό, και που όταν ο ατμοποιητής μπει μέσα στο tank, λόγω αεροστεγούς κλεισίματος, δεν φυσάει πλέον καθόλου. Σαν να είναι πρόβλημα του αντάπτορα. Είναι δυνατόν; Έχει τύχει σε κάποιον άλλο κάτι αντίστοιχο;


Διορθωση κειμενου

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2013, 14:48 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #68 στις: Αυγούστου 20, 2013, 14:25 »
1) Πάτα μία τροποποίηση να σβήσεις τα size, έχασα την μπάλα!!
2) Αν τραβάει με τον αντάπτορα του τελείως κλειστό σφηνωμένο δεν μπορεί να παίρνει αέρα από τις τρύπες εισαγωγής υγρού. Αν δουλεύει λοιπόν έτσι σημαίνει μάλλον πως το τανκάκι σου μπορεί να έχει ψηλό πάτο και να κλείνει την εισαγωγή, αλλά και πάλι θα στο έκανε μόνο πάνω στην μπαταρία. Το πιο πιθανό λοιπόν είναι πως δε φταίει το τανκάκι σου, στο κάτω κάτω δεν είναι παρά ένα περίβλημα. Άρα
3) μάλλον ο αντάπτοράς σου σού κάνει κόλπα. Αν έχεις κάποιον 510 σε 510 δοκίμασέ τον. Δε θα χρειάζεσαι ρύθμιση γιατί οι κανονικοί αντάπτορες έχουν εισαγωγή αέρα και με κοψίματα στο πάνω μέρος, και συνήθως (απαραίτητο στην περίπτωσή σου) και από κάτω. Αν δουλεύει μπορείς να πας εκεί που τον πήρες, πες του τι δοκίμασες και πως τελικά όλα τα άλλα δουλεύουν εκτός του αντάπτορα και άλλαξέ τον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172152 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43153 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 208 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364