vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

555 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, kurtz, dkostas, gfilip

Twitter

Smok Terminator για Tank

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #30 στις: Ιουλίου 06, 2013, 12:59 »
Τι εξάρτημα 30 ευρώ ?εμένα μου έδωσε φιλοσ εναν τον εβαλα στο τραπ και παιζει πολυ καλα,το μονο που θα με εκανε να το σκεφτώ είναι το υλικό κατασκευήσ και τιποτα αλλο.

Στάλθηκε από το GT-S6102 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #31 στις: Ιουλίου 06, 2013, 13:55 »
Εννοείς ότι κάθεται πολύ χαμηλά στο πρόβατο και κλείνει ο αερισμός?
Μπορείς να μετακινήσεις ελαφρά όλο το τανκ λίγο πρός τα επάνω και έτσι να μείνει ένα πολύ μικρό κενό, ίσα να περνάει το νύχι σου ας πούμε, για να πέρνει αέρα.
Το πρόβλημα του terminator τελικά είναι, το κακό σπείρωμα της βάσης που μάλιστα σε άλλους είναι λίγο καλύτερο μέχρι πολύ χειρότερο, με αποτέλεσμα όταν μπαίνει ο αντάπτορας και ξεβιδώνει λίγο, τοτε το σύνολο χάνει την ακαμψία του και έχεις έναν ατμο που όλα τα κομμάτια του είναι σαθρά... καθώς δεν μπορείς ουτε να σφίξεις τον αντάπτορα στην μπαταρία.


Καλύτερο αποτέλεσμα πέρνω με το εξής τέχνασμα:
1. Βάζουμε στο τανκ μόνο το πάνω καπάκι.
2. Περνάμε από μέσα τον ατμοποιητή, από το κάτω ανοιχτό μέρος χωρίς να έχουμε βιδώσει τον αντάπτορα στη βάση.
3. Γεμίζουμε το τανκ ανάποδα και βάζουμε την κάτω τάπα.
4. Βιδώνουμε καλά τον αντάπτορα στην μπαταρία.
5. Κρατώντας τον ατμοποιητή με το τάνκ ανάποδα, φέρνουμε την βάση όσο πιο κοντά στη κάτω τάπα, που είναι από πάνω, και κρατώντας την μπαταρία με τον αντάπτορα βιδώνουμε στη βάση μέχρι το σημείο που πρέπει ωστε να τροφοδοτείται ο ατμοποιητής.
6. Αφού δέσει το σύνολο κάνουμε την σωστή μετακίνηση του τανκ.


Με το τρόπο αυτό επιτυγχάνεται η όσο το δυνατό πιό συνεκτική συναρμολόγηση, πάλι όμως αν το σπείρωμα του αντάπτορα είναι φαρδύ, ο ατμοποιητής μπορεί να κινείται από την σύνδεση με τη βάση και πάνω...

Αν υπάρχει ένα τάνκ που θα κλειδώνει η κάτω τάπα πάνω στον αντάπτορα και συχρόνως έχει και βιδάκι για πλήρωση τότε πιστεύω ότι ο terminator πέρα του ότι θα παίξει καλά, θα είναι και μηχανικά πολύ καλά στημένος. Δυστυχώς το Χ8 που έχει αυτά τα χαρακτηριστικά, είναι μικρό και δεν μπαίνει ο ατμοποιητής.

Ο ατμοποιητής σαν απόδοση έχει εξαιρετική γεύση, ακριβώς σαν dripping, και πολύ ατμό. Μειονέκτημα το κακό σπείρωμα αλλά και η όλη δυσκολία του τανκ στη διαδικασία γεμίσματος.... Αν σας αρέσει η απόδοση του, πάρτε killer....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 06, 2013, 14:04 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #32 στις: Ιουλίου 06, 2013, 13:57 »
Κουραστηκα................


Sent from my MECHA.

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #33 στις: Ιουλίου 06, 2013, 14:07 »
Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο κουραστικός...

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #34 στις: Ιουλίου 06, 2013, 14:13 »
Μάλλον γι' αυτό ο ένας έχει 10 € και ο άλλος 55€

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #35 στις: Ιουλίου 06, 2013, 14:20 »
Πολλά από τα χαρακτηριστικά του terminator τα έχει και ο killer, γενικά αυτοί οι ατμοποιητές δεν  είναι και οι ευκολότεροι. Ίσως με ένα κατάλληλο τανκ τα πράγματα απλουστεύονται αλλά χρειάζονται αλλα 50 ευρώ (δες killer tank). Τωρα αν υπάρχουν και τεχνικές αστοχίες όπως στον terminator τα πράγματα δυσκολεύουν ακόμα περισσότερο. Παίζουν πολύ όμορφα όμως.... κάθε νόμισμα έχει δύο όψεις...
Είμαι περίεργος αν κάποιος έχει βάλει terminator σε UFS...

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #36 στις: Ιουλίου 06, 2013, 14:45 »
Εγω θα σας πω, πως το κανω και πιστευω οτι εχω βρει κατα καποιο τροπο το κουμπι του.
Αφου βαλουμε υγρο στο τανκ δεν χρειαζεται να το γεμισουμε ολο, σπρωχνουμε τον ανταπτορα που ειναι βιδομενος στην βαση του ατμοποιητη λιγο προς τα πανω ωστε η αρχη του σπειρωματος που βιδωνει στην μπαταρια να ειναι προσωπο με την βαση του τανκ.Δηλαδη απο την κατω βαση του τανκ να φαινεται μονο σπειρωμα. Στην συνεχεια το βιδωνουμε στην μπαταρια ή mod . Οταν λεω το βιδωνουμε νορμαλ μεχρι να κανει κανονικα επαφη .Με αυτο τον τροπο ουτε διαροες υπαρχουν, ουτε κενο αναμεσα στο τανκ και στην βαση μπαταριας και παιρνει και τον σωστο αερα.  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Stellitsa

  • *
  • 52
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #37 στις: Ιουλίου 07, 2013, 20:13 »
Εδω και 15 μέρες έχω στην κατοχή μου τον ΤΕRΜΙΝΑΤΟR από VaporMania (http://vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=116&product_id=457) και μαλιστα έχω πάρει και τις δύο εκδόσεις (με μικρό Τανκ και με μεγάλο Τανκ).

Ο ατμοποιητής μπορώ να πω πως είναι πολύ καλός. Mε το μικρό τανκ έχω ενα θέμα διάρκεις (δεν παίρνει αρκετο υγρό) αλλα αυτό μπορεί να ξεπεραστεί με το μεγάλο τανκ.

Για να μπει σε Trap-Tank του KyrFani πρεπει να βάλει κανεις το μεγάλο tube που είναι για 45mm carto και παίζει μια χαρά.

Τον έχω δοκιμάσει και σαν Driping και αποδίδει πολύ καλά !!!

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #38 στις: Ιουλίου 07, 2013, 20:25 »
παιδιά καλησπέρα κι από μένα, τον έχω τώρα τρεις μέρες και το πρώτο που έχω να πω είναι οτι για τα χρήματα που κοστίζει είναι άψογος. Οτι πληρώνεις παίρνεις όπως λέμε...ούτε ss είναι...κινεζοαντιγραφή, αλλά σε σχέση τιμής-απόδοσης παίρνει άριστα. Σήμερα τον έβαλα στο τηλεσκοπικό τανκ του λεό. Βολεύει επειδή ξεβιδώνοντας από κάτω με τον αντάπτορα είναι απροβλημάτιστο το γέμισμα και βιδώνει ακριβώς όσο χρειάζεται για την σωστή τροφοδοσία

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 13, 2013, 14:15 »
Τον πήρα κι εγώ, ένα τριήμερο περίπου. Δεν έχω αλλάξει αντίσταση για να έχω ολοκληρωμένη άποψη, η μαμά δουλεύει κανονικά, ούτε αμάν ούτε χάλι, σαν εργοστασιακού μάλλον.
Αλλά ήδη έχω πρόβλημα.
Ακόμα και με τέρμα ανοιχτή τη ροή, οι τρυπούλες που έχει ο ίδιος ο ατμοποιητής για να γεμίζει είναι μικρές για 100% VG. Τουλάχιστον εμένα από όταν του έβαλα το υγρό μία στις δέκα μπορεί να χρειαστεί και τη τζούφια του τη τζούρα για χειροκίνητο νότισμα φιτιλιού.

Αποσυνδεδεμένος ntoumanaki

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία Είναι Ελληνική
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #40 στις: Ιουλίου 15, 2013, 09:40 »
παιδες, εγω πηρα τον Smoktech Terminator.
απιστευτο ντουμανι(κανω 50-50 Balanced 10% Nic της AtmosLab) και πολυ καλη αποδοση γευσης.....
αλλα με εχει τρελανει αυτο το 8εμα με το βρεξιμο του φυτιλιου......
οταν καταλαβαινεις πως αρχιζει να στεγνωνει, πως γινεται  το μουχαμπετι??

εννοω πως, εγω γυρναω μαλακά το κομματι του σωληνα που μπαινει το drip και ξεβιδωνει το βαρελακι, 3εβιδωνω
ισα-ισα που φαινεται μια χαραμαδα,τραβαω 2-3 κουφιες και 3αναβιδωμα....  μετα απο πολυ ωρα, κανω το ιδιο.

το 8εμα ειναι πως αν.......  αν σφιξει λιγο παραπανω, ΔΕΝ 3εβιδωνει πλεον.....  γυρναει ολο μαζι............
το ιδιο συμβαινει αν το μουσκεμα το κανω 3εβιδωνοντας τον ανταπτορα.
'Η ξεβιδωνει ο ανταπτορας απο το βαρελακι 'Η ξεβιδωνει ο ανταπτορας απο την βαση του MOD.
και στις δυο περιπτωσεις, οτι και να γινει, ολα ειναι μεσα στο tank.που σημαινει προβλημα......

στα βιντεο λενε πως 3εβιδωνεις τον ανταπτορα.που ειναι και καλα για το airflow και για το μουσκεμα του φυτιλιου(λογο πιεσης).

το προβλημα ειναι πως ειναι στο συνολο 3 κομματια.
#1 σωληνας με το πανω μερος.
#2 κατω μερος με το κεραμικο και αντισταση-φυτιλι
#3 ανταπτορας.

οτι και να αφησεις ελαφρα 3εβιδωμενο, για να μουσκεψεις φυτιλια,αν.... αν καταλαθος σφιξει, τοτε δεν 3ερεις τι να κανεις. διοτι γυρναει ΟΤΙ τυχει εκεινη την ωρα........
τωρα το πρωι εσφιξαν ολα τα κομματια, και αναγκαστηκα να αδειασω το υγρο στο μπουκαλακι, να πλυνω τα παντα,
και να το 3αναset-αρω.. πραμα που δεν γινεται τα 3ημερωματα με καμια 7-8 ουισκια στις πλατες!!!!!!!!

ειναι προβλημα λοιπον αυτο, και ολα 3εκινανε απο το τανκ που ειναι με rings. με τα λαστιχακια και τιποτα αλλο στα8ερο, δεν μπορεις να 3εβιδωσεις κατι.
Η καλυτερη λυση ειναι να βιδωθει με δυναμη ο ανταπτορας στην βαση του MOD. και να μπουνε τα υπολοιπα
εξαρτηματα μετα.

ΥΓ.
σκεφτομαι να ανοιψω μια τρυπα ισα με τριχα στο κατω μερος απο το βαρελακι. ωστε να ρουφαει υγρο απο εκει.
ειναι κριμα ρε γμτ, μια και απο το συγκεκριμενο ατμοποιητη, εχω παλαβωσει με την αποδοση κ αυτονομια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 15, 2013, 10:13 από ntoumanaki »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #41 στις: Ιουλίου 15, 2013, 11:31 »
όλα αυτά που λές ισχύουν, και γι αυτό ακριβώς έχω μιλήσει για προβληματική υλοποίηση....
Κανονικά δεν πρέπει να βιδώνεις-ξεβιδώνεις τον αντάπτορα από κάτω, πρέπει να βρείς το σημείο που δουλεύει σωστά και εκεί να μείνει.... αν αρχίζεις να στριφογυρνάς τα πράγματα τότε όλα γίνονται σαθρά, μπαταρία, τάνκ, καμπάνα, αντάπτορας....
Τέλος πάντων, έχω έναν από τους 6 που το σπείρωμα του αντάπτορα είναι σφιχτό, εφαρμοστό και δουλεύει ΚΑΙ στέκεται καλά. Μακάρι να βρίσκαμε ένα τανκ με κλείδωμα από κάτω όπως το Χ8 με 45 μήκος, θα λύνονταν σχεδόν όλα τα προβλήματα... η επόμενη λύση είναι killer....

Αποσυνδεδεμένος ntoumanaki

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία Είναι Ελληνική
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #42 στις: Ιουλίου 19, 2013, 02:29 »
αδερφε, βρηκα την λυση. νομιζω δηλαδη.....
ειδα οτι ο ανταπτορας ειναι με ελατηριο. καλο αυτο για να μη σακατευει το μονωτικο στο θετικο πολο της μπαταριας/mod
οποτε,
#1 βαζω στον ανταπτορα τεφλον 2-3 στροφες μονο στα πασα. αφηνοντας τις τρυπες ελευθερες.
#2 βιδωνω δυνατα τον ανταπτορα στην βαση του mod.
#3 με φορα αναποδη(το drip να κοιταει πατωμα) βιδωνω τον υπολοιπο ατμοποιητη.

οταν αρχιζω να περνω κακες τζουρες, μιση στροφη ολοκληρος ο ατμοποιητης και ξεβιδωνει το σωστο κομματι.
2-3 κουφιες ρουφιξιες κ περνει το υγρο μεσα.βιδωμα 3ανα ωστε να μην παρει πολυ και ανεβαζει υγρο στο στομα.

το γεμισμα 8ελει μπουκαλακι με βελονα, αλλα και απλο παλι κανει.
3εβιδωμα ολον τον ατμοποιητη, με το drip να κοιταει πατωμα. γεμισμα και τελος.


εμενα αυτο με βολευει.
μετα απο 2 μερες καψιμο, ολα καλα.
ευχαριστημενος ΑΠΟΛΥΤΑ!

Αποσυνδεδεμένος grtomnick

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #43 στις: Ιουλίου 22, 2013, 23:39 »
Από την αρχή που τον πήρα τον συγκεκριμένο ατμοποιητή με εκνεύριζε το θέμα της ρύθμισης της ροής του υγρού καθώς και ότι στην προσπάθεια σου να έχεις τη ροή υγρού ανοιχτή:
1ον διακινδύνευες να ξεκουμπώσει ο αντάπτορας από το σώμα και
2ον: όλη η κατασκευή δεν ήταν σταθερή πάνω στο μοντ.
Εδώ και μερικές μέρες έχω κάνει με dremmel 2 χαραγές στον αντάπτορα ακριβώς σε ευθεία με τις τρύπες του σώματος ώστε να είναι συνεχώς εκτεθειμένες στο υγρό. Πρόβλημα υπερτροφοδοσίας ποτέ, παρά μόνο αν τον αφήσω τον ατμοποιητή για αρκετή ώρα χωρίς τζούρα. Αλλά και πάλι μετά την δεύτερη τζούρα φεύγει το περίσσιο υγρό και πρόβλημα κανένα. Όποιος θελήσει να το δοκιμάσει ας ξεκινήσει κάνοντας 1 χαραγή μόνο και αν πάλι δεν είναι ικανοποιημένος προχωρά και στη 2η. Έτσι τουλάχιστον έκανα εγώ και τώρα πάει σφαίρα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #44 στις: Ιουλίου 23, 2013, 00:45 »
και εγω ακριβώς αυτό νομίζω ότι είναι το ιδανικό για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή και μάλιστα πιστεύω ότι δεν είναι τόσο κρίσιμη η διάσταση της χαρακιάς, λίγο μικρότερη ή λίγο μεγαλύτερη δεν παίζει και πολύ ρόλο.
Επιπλέον μια και αρχίσαμε τις μοντες, βοηθάει πολύ το άνοιγμα των τρυπών τροφοδοσίας στα 1.5mm, επειδή οι κινέζοι έχουν κάνει τις τρύπες λίγο χαμηλώτερα από το ιδανικό και έτσι πρέπει να ξεβιδωθεί αρκετά ο αντάπτορας μέχρι να αρχίσουν να αποκαλύπτονται οι τρύπες, με αποτέλεσμα η σύνδεση να γίνεται σαθρή.


Για το πρώτο που λές, τον ίδιο κίνδυνο έχει και κίλλερ, ή ακόμα χειρώτερα να σου ανοίξει η καμπάνα και όχι ο αντάπτορας, απλά ο αντάπτορας κανονικά δεν πρέπει να σφίγγει ποτέ, πρέπει να είναι άνετος ωστε να μπορεί να κινείται για την ρύθμιση, αυτό βέβαια απαιτεί σωστό σπείρωμα που στην περίπτωση του terminator είναι λίγο λαχείο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276559 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182700 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364