vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

505 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Smok Terminator για Tank

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Smok Terminator για Tank
« στις: Ιουνίου 27, 2013, 23:50 »

Ας το ανοίξω το θέμα αφού αρκετοί τον έχουμε πολλές ημέρες και δεν βλέπω κίνηση...

Πρόκειται για έναν επισκευάσιμο ατμοποιητή με κεραμικό που μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως dripper αλλά κυρίως μέσα σε τάνκ στη θέση των κλασικών cartomizer.
Αποτελείται από 5 κομμάτια:


1. Εναν αντάπτορα 510-510
2. Τη βάση
3. Το κεραμικό
4. Τον θετικό πόλο της βάσης
5. Την καμπάνα


Ο αντάπτορας πωλείται έξτρα ενώ το σετ του κυρίως ατμοποιητή, Βάση-Κεραμικό-Πόλος-Καμπάνα πωλείται σαν ενιαίο σύνολο.
Το πρώτο πράγμα που κάνει εντύπωση είναι η τιμή του.... το σετ του κυρίως ατμοποιητή κοστίζει περίπου 3 ευρώ!


Η αρχή λειτουργίας είναι παρόμοια με αυτή του γνωστού killer 705, μια φιτιλοαντίσταση με non τοποθετείται μέσα στο κεραμικό, τα σύρματα δένουν το ένα στη βάση του κεραμικού με τον πόλο και το άλλο πάνω στο κέλυφος της βάσης το οποίο σφίγγεται όταν τοποθετηθεί η καμπάνα. Στο κάτω μέρος της βάσης υπάρχουν δύο μικρές τρυπούλες που καθώς ο αντάπτορας 510-510 που βιδώνει στη βάση κινείται, τις αποκαλύπτει περισσότερο ή λιγώτερο. Όλο το σύνολο μπαίνει ολόκληρο μέσα σε τανκ και έτσι η αποκάλυψη των τρυπών της βάσης ρυθμίζει την ποσότητα του υγρού που βρέχει τα φιτίλια. Μια καλή θέση εκκίνησης είναι περίπου 3/4 της στροφής ξεβίδωμα από το σημείο τερματισμού.


Όπως είπα για τη σωστή λειτουργία χρειάζεται ένα τανκ. Το τανκ πρέπει να είναι μακρύ, χοντρό ή στενό. Προσοχή στα κοντά τανκ των 35mm δεν μπαίνει (ουτε στο Χ8 μπαίνει  :'(  )!
Λίγο πολυ, για λεπτομέριες στο στήσιμο μπορείτε να δείτε ένα στησιμο killer και θα καταλάβετε πως στήνεται....


Η ποιότητα κατασκευής δεν είναι και η καλύτερη αλλά για το ποσό που ζητάει δε τίθεται θέμα, αρκεί να δουλεύει. Εκεί ακριβώς είναι το θέμα. Πήρα τρία τεμάχια και η βάση στο ένα από αυτά είναι τελείως άχρηστη καθώς ο αντάπτορας 510 δεν βιδώνει σωστά, αφού το σπείρωμα της βάσης είναι ελαφρώς κουρεμένο με αποτέλεσμα να μη μπορεί να γίνει ρύθμιση ροής. Ο αντάπτορας βιδώνει μόνο στη τελευταία βόλτα της βάσης με αποτέλεσμα μολις ξεβιδώνεις ελαφρά, να πετάγεται έξω... Στο δεύτερο, μπορεί να πεί κανείς ότι το σπείρωμα είναι λίγο καλύτερο καθώς βιδώνει 1-2 στροφές πριν το τέλος, αλλά παίζει αρκετά. Ο τρίτος είναι τέλειος καθως ο αντάπτορας περπατάει όμορφα και σταθερά πάνω στην βάση όπως πρέπει....


Για τάνκ χρησιμοποίησα ένα απλό φθηνό των 6ml.


Χρησιμοποίησα και την εργοστασιακή αντίσταση η οποία ίσως είναι η μοναδική περίπτωση εργοστασιακής αντίστασης σε επισκευάσιμο ατμοποιητή που είναι σωστά φιαγμένη και δουλεύει εξαιρετικά. Η τιμή της είναι 2.1Ω και απ'ότι βλέπω χρησιμοποιεί διπλό δυάρι ή εναμισάρι φιτίλι. Δοκίμασα επίσης αντιστάσεις φιαχτές με 5 σπείρες στα 1.8Ω με non πονταρισμένο στα άκρα. Πρακτικά το δικό μου σετάρισμα ήταν λίγο καλύτερο από το εργοστασιακό. Άρα μιλάμε για ατμοποιητές που έρχονται καλά σεταρισμένοι σε τιμή ατμοποιητών μιάς χρήσης.  Πρακτικά σε αυτή τη τιμή κάποιος μπορεί να αγοράζει καινούργιο όταν ο παλιός χαλάει και να μην ασχοληθεί καθόλου με φιάξιμο αντιστάσεων (φαντάζομαι ότι πολλοί θα προσφέρονται να πάρουν τους μεταχειρισμένους ατμοποιητές   :idiot1:   ). Χωρίς να έχω δοκιμάσει, είναι πολύ πιθανό να ταιριάζουν και οι έτοιμες αντιστάσεις για killer/dripper.

Ο ατμός είναι πλούσιος και γευστικός, πρακτικά ελάχιστα διαφέρει από dripping.

Η προσπάθεια για ρύθμιση ροής υγρού μάλλον θα τη αξιολογούσα σαν όχι πολυ πετυχημένη. Ο αντάπτορας εφόσον ο ατμοποιητής μπεί στο τανκ δύσκολα ρυθμίζεται ενώ εύκολα ξερυθμίζεται και κλείνει κατα το σφίξιμο στην μπαταρία. Με λίγα λόγια, απο την στιγμή που θα ρυθμιστεί και θα μπεί στο τάνκ θέλει ιδιαίτερη προσοχή και πολύ ελαφρύ βίδωμα στη μπαταρία. Η αίσθηση που αποπνέει το δεμένο σύνολο ατμοποιητή τάνκ έχει έναν βαθμό ανασφάλειας καθώς δεν υπάρχει πατούρα στο κάτω μέρος ωστε να κλειδώσει η κίνηση, ενώ ο αντάπτορας έχει μια χαλαρή αίσθηση, χωρίς όμως να έχω πραγματικό πρόβλημα μέχρι τώρα. Ιδανικά θα ήθελε τάνκ που κλειδώνει το κάτω μέρος ώστε και να δένει το σύνολο αλλά και να μη ξερυθμίζεται όταν βιδώνεται στην μπαταρία. Δυστυχώς το Χ8 που έχει αυτή τη δυνατότητα είναι μικρό και δεν μπαίνει ο ατμο μέσα....

Γενικώς πιστεύω ότι πρόκειται για μια πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση. Μεγάλο προβληματισμό που προκαλεί το γεγονός της αστάθειας στην ποιότητα κατασκευής εκτός αν έπεσα σε περίπτωση.

Σε καμμιά περίπτωση δεν θα έλεγα ότι είναι κλώνος του killer... εχει την ίδια αρχή λειτουργίας αλλά πέρασε και δεν ακούμπησε.... για υλικό ούτε λόγος, νικελωμένο κατιτίς...
Μια επιπλέον παρατήρηση: Δεν βλέπω κανένα λόγο να έχει η καμπάνα αυτό το μέγεθος. Θα μπορούσε το σφαιρικό κομμάτι να ήταν 4-5 χιλιοστά πιο μαζεμένο από το πάνω μέρος ωστε να μπαίνει και στα κοντά τανκ.

Πιστεύω ότι σε ένα update, ίσως σε ένα V2 να έχουν λύσει τα προβλήματα.


Αν με ρωτάγατε αν το προτείνω, θα έλεγα γενικά ναί.... είναι τόσο χαμηλού κόστους και παίζει τόσο καλά όταν τύχει καλός που ίσως αξίζει το ρίσκο (και μάλιστα παίζει όπως πωλείται, τον βουτάς στο τανκ και είσαι ΟΚ)

Εδώ τα link από καταστήματα που τον έχουν στην Ελλάδα:

Από ECig: O adaptor το κυρίως μέρος και ένα φθηνό τανκ
Vapormania: Πλήρες σετ



Edit: Εβαλα λίνκ καταστήματος και συμπλήρωμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2013, 00:43 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 28, 2013, 00:00 »
Πολυ ενδιαφερον...υπαρχει καποιο link? ....ακυρο...το ειδα,ευχαριστω!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2013, 00:12 από ariszvs »

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 28, 2013, 00:19 »
Ο ατμοποιητής είναι όντως πάρα πολύ καλός! Πολύ καλοφτιαγμένη εργοστασιακή αντίσταση, που αποδίδει καλύτερα από οποιονδήποτε εργοστασιακό ή άλλον επισκευάσιμο ατμοποιητή (της ίδιας κατηγορίας) έχω δοκιμάσει. Εγώ τον έχω πάρει με το αντίστοιχο tank που συνοδεύεται, το οποίο όμως έχει ένα μικρό "θεματάκι" αφού δεν είναι όσο σφιχτό θα έπρεπε, με αποτέλεσμα να δημιουργεί ένα μικρό άγχος σταθερότητας του ατμοποιητή μέσα του.

Επίσης, όντως (επιβεβαιώνω) αν δεν είναι καλά σφραγισμένος ο ατμοποιητής, μπορεί να ανοίξει μέσα στο τανκ και να γεμίσει υγρό, στην προσπάθεια να ρυθμιστεί η ροή υγρού.

Έχω δει σε κάποιο βίντεο, ότι ενώ είναι πολύ καλός με την εργοστασιακή ρύθμιση, είναι πολύ δύσκολο να επισκευαστεί έχοντας το ίδιο ατμιστικό αποτέλεσμα, αλλά ακόμη δεν το έχω προσπαθήσει για να έχω άποψη.
Μετά από 10-12ml υγρού, συνεχίζει να αποδίδει άψογα.


Link από ελληνικό κατάστημα (ως σετ):
http://vapormania.gr/index.php?route=product/product&path=60_110&product_id=457

Υ.Γ. Δεν μπορώ να τον συγκρίνω με τον killer, αλλά σαφώς δεν πρόκειται για "φοβερή" κατασκευή, ούτε είναι από ανοξείδωτο ατσάλι, όπως σαφώς κοστίζει και αρκετά λιγότερο...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 28, 2013, 00:30 »
Η απόδοση είναι εξαιρετική... δίνει γεύση drip με χωρητικότητα 6ml.
Η αντικατάσταση της αντίστασης δεν με προβλημάτισε, στήνεται ακριβώς όπως ο killer. Νομίζω ότι βρήκα αυτό που έψαχνα... γεύση dripper με χωρητικότητα!
Ένα πράγμα έχω να πώ... μετά την εμπειρία μου με το terminator, έχω βάλει στο μυαλό μου να πάρω killer.......


Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 28, 2013, 01:32 »
Τον έχω δοκιμάσει κι εγώ, και μάλιστα λόγω της τιμής του είχα πάρει δύο κομμάτια. Εννοείται οτι μιλάμε για μια Κινεζιά (μη σκεφτεστε killer-diver) κόστους 3 Ευρώ, και μ αυτό το δεδομένο γίνεται η κριτική του.....
Ενώ είχα τρομερές επιφυλάξεις για την αποδοσή του τελικά διαψεύστηκα! Καλή η γεύση του αλλά το αποκορύφωμα είναι η ποσότητα ατμού που παράγει. Μιλάμε για ντουμάνι!!!!

Τα προβλήματα είναι όσα είπαν τα παιδιά παραπάνω, με μεγαλύτερο οταν τον βιδώνει κάποιος στην μπαταρία αρχίζει να βιδώνει και εσωτερικά στο τανκ η βάση με την καμπάνα με αποτέλεσμα απορυθμίζεται το "ανοιγμα" τροφοδοσίας που εχεις φτιάξει. Επίσης τρελά μπελαλίδικο ειναι και το γέμισμα του τανκ. Γενικά με λίγο παίδεμα παίζει αρκετά καλά μέχρι να αναγκαστείς ν' αλλάξεις μπαταρία (αν χρησιμοποιέιται σε EGO), εκεί πάς πάλι απ την αρχή.... 

Ακόμη δεν έχω δοκιμάσει στήσιμο καινούριας αντίστασης οπότε δεν ξερω να σας πω...

Εντιτ: Να συμπληρώσω ότι είναι αδύνατον να χρησιμοποιηθεί εκτός τανκ χωρίς τον αντάπτορα καθώς παίρνει τεράστια ποσότητα αέρα απ τις τρύπες αερισμού
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2013, 01:51 από sab_atmo »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 28, 2013, 01:53 »
Πάντως ο ατμοποιητής προσφέρεται για πατέντες....
Για παράδειγμα μπορεί κανείς να ακυρώσει εύκολα αυτό το "περί ρύθμισης" και να κάνει δυο μικρά λούκια στον αντάπτορα ακριβώς εκεί που πέφτουν οι τρύπες τροφοδοσίας. Με τον τρόπο αυτό θα βιδώνει τέρμα ο αντάπτορας και θα δένει πλήρως η κατασκευή. Ετσι κι αλλιώς παρατηρώ ότι η δυνατότητα ρύθμισης που υπάρχει, εκτός από τα προβλήματα που δημιουργεί δεν αλλάζει την συμπεριφορά του ατμοποιητή. Είτε αφήνεις μισή τρύπα είτε ολόκληρη τα φιτίλια τραβάνε σωστά το υγρό... Αρα αρκεί να έχει ένα μινιμουμ άνοιγμα για να περνά το υγρό που χρειάζεται, από εκει και πέρα τα φιτίλια δεν πέρνουν περισσότερο...


Αλλο θέμα που δημιουργεί δυσκολία στην αλλαγή της αντίστασης είναι ότι το άκρο του σύρματος που μπαίνει στον αρνητικό πόλο πρέπει να περάσει από μια τρυπούλα αρκετά χαμηλά στη βάση σε αντίθεση με την επιλογή που έχει γίνει στο killer που εκεί υπάρχει μια κάθετη σχισμή. Για να πετύχεις την τρυπούλα θα πρέπει να γύρεις το κεραμικό καθώς το πιέζεις πρός τα κάτω, πράγμα που δυσκολεύει την κίνηση και ενδεχομένως να χαλάει την τοποθέτηση που έχεις κάνει στα φιτίλια. Η λύση είναι να γίνει και εδώ σκίσιμο...

@sab_atmo
Χωρίς τον αντάπτορα όντως δεν δουλεύει. Πέρα από τον αέρα, ότι υγρό στάξεις θα τρέξει αμέσως από κάτω. Για να τον κάνεις για dripping πρέπει να βιδώσεις τον αντάπτορα τέρμα ωστε να σφραγίσει. Πέρνει όμως λίγο υγρό έτσι... Η μόνη χρήση που θα έβλεπα για dripping είναι να τον χρησιμοποιήσει κανείς με μικρές μπαταρίες 510... μια κομψή λύση αφού επισκευάσιμος dripper για μικρές μπαταρίες είναι κάπως σπάνιο πράγμα....

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 28, 2013, 01:57 »
και εδω επισης σετακι με 8.14 ευρω http://ego2.pl/pl/atomizery/344-atomizer-terminator-v1.html
τον εχω και γω αλλα με εχει δυσκολεψει λιγακι το στησιμο :-\

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 28, 2013, 01:59 »
Μου αρέσει που από τωρα βάζουν το V1..... :hmmm: άρα ερχεται και V2?  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος sab_atmo

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 28, 2013, 02:03 »
v1 νομίζω είναι το σετ με το τανκακι των 6μλ, ενώ ν2 ειναι αυτό με τα 3μλ, ή αντίστροφα... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 28, 2013, 02:03 »
παντως ειναι πολυ καλος για τα λεφτα του,κανει δουλεια καλη και απο ντουμανι και σε γευση.
τον χρησιμοποιησα και σαν σκετο για ντριπινγκ ,εκτος τανκ και παλι δουλευε ρολοι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 28, 2013, 02:15 »
[size=78%]Για παράδειγμα μπορεί κανείς να ακυρώσει εύκολα αυτό το "περί ρύθμισης" και να κάνει δυο μικρά λούκια στον αντάπτορα ακριβώς εκεί που πέφτουν οι τρύπες τροφοδοσίας. Με τον τρόπο αυτό θα βιδώνει τέρμα ο αντάπτορας και θα δένει πλήρως η κατασκευή.[/size]
Σε αυτήν την περίπτωση γιατί να μην πάρεις τότε απλά έναν αντάπτορα 510 σε 510, έχουν ήδη κοψίματα, δε θα κάνει το ίδιο πράγμα; Δεν τον έχω, απλά υποθέτω πως λογικά..


Θεωρώ πως η πώληση του αντάπτορα χωρίς τον ατμοποιητή είναι από τις πολύ καλές επιλογές, αν δεν αρέσει σε κάποιον ο ατμοποιητής βιδώνει όποιον εμπορίου θέλει. Όπου όπως σωστά είπες, ο ίδιος ο ατμοποιητής είναι φτηνότερος από τους απλούς 510 ατμοποιητές!

Αποσυνδεδεμένος georgegeo

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 28, 2013, 02:23 »
Όταν λες μακρύ, χοντρό ή στενό; Μπορείς να προσδιορίσεις την εξωτερική διάμετρο του σφαιρικού κομματιού (έχω κάτι στενόμακρα e-paff tank);

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 28, 2013, 02:30 »
Λοιπόν, η εξωτερική διάμετρος στο φαρδύτερο σημείο της καμπάνας είναι 12.5 χιλιοστά και το ελάχιστο μήκος που πρέπει να έχει ένα τάνκ (απόσταση μεταξύ των ταπών από μέσα) είναι 22 χιλιοστά (προσθεσα και 1-2 χιλιοστά για τη ρύθμιση).
 

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 28, 2013, 09:11 »
Δηλαδή είναι κάτι σαν αυτόν [ ss Dream ] εννοω απο άποψη λειτουργίας της καμπάνας., αλλά με μεγάλη χωρητικότητα σε ml και κεραμικό για φιτιλοαντίσταση ?
====================
Προσθήκη
====================
Οk.
Κατάλαβα. Είδα κάποιο βίντεο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 28, 2013, 09:46 από OpenMind »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Smok Terminator για Tank
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 28, 2013, 13:11 »
Ερώτηση στους κατόχους.. Το κεραμικό είναι το ίδιο (μέγεθος και στήσιμο αντίστασης με σύρμα χωρίς αντίσταση) με αυτά από ελληνικούς της ίδιας νοοτροπίας; Εννοώντας, αν πάρει κάποιος τις αντιστάσεις για παράδειγμα τις έτοιμες του killer, τη γνωστή πεντάδα, κουμπώνει πάνω ή υπάρχει διαφορά σε κάποιο πλάτος;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172120 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35593 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364