vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

534 επισκέπτες, 9 χρήστες
dkostas, SuperSayian, maprix, giorgos1999, Christos Z, Jorge, Sergios, vag21, bloodlessz

Twitter

Πως έγινα ατμιστής !

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Πως έγινα ατμιστής !
« στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 06:30 »
Κάπνιζα σχεδόν 20 χρόνια. Είχα φτάσει 30-40 τσιγάρα την ημέρα. Ήθελα να το κόψω, δεν πήγαινε άλλο. Αλλά ταυτόχρονα δεν ήθελα να χάσω το «φτιάξιμο» της νικοτίνης. Τα υπόλοιπα όμως (πίσσα, βρώμα, ενοχλήσεις κλπ.) τα είχα σιχαθεί.  :heat:

Και έτσι έμαθα για το άτμισμα, και τα διάφορα φόρουμ του εξωτερικού, αλλά κι αυτό εδώ. Καλά τα ξένα φόρουμ αλλά είναι πιο ωραία να διαβάζεις στη γλώσσα σου τις εμπειρίες των άλλων που έχουν καταφέρει αυτό που θέλεις κι εσύ. Ν' απαλλαγούν από το κάπνισμα.
Από τη φύση μου είμαι πολύ αναλυτικός. Πόσο μάλλον όταν πρόκειται για μια σημαντική απόφαση, όπως αυτή. Μετά από δυο βδομάδες μελέτη, κι αφού διάβασα καμιά 500αριά σελίδες δοκιμών, εμπειριών, περιγραφών και άλλων σχολίων, το αποφάσισα. Το άτμισμα θα ήταν η σωτηρία μου.  Ήμουν εντελώς πεπεισμένος ότι θα έκοβα το τσιγάρο!

Παράγγειλα λοιπόν 2 eGo, 5 ατμοποιητές (3x510 και 2x901), 3 μπαταρίες (1 passthrough), 2 φορτιστές, και ένα πακέτο DIY (φτιάξτο μόνος σου) υγρά, 12 διαφορετικές γεύσεις της Flavourart και την επόμενη μέρα το μεσημέρι τα παρέλαβα.
Αμέσως έβαλα μπρος τη μίξη υγρών και μετά από 20 λεπτά είχα έτοιμες τρεις γεύσεις. Η μεγάλη στιγμή έφτασε ! Φορτώνω τους τρεις ατμοσωλήνες μου και ετοιμάζομαι για απογείωση... 3 - 2 - 1... Ρουφάω τον πρώτο... μπα, δεν πέτυχε, ρουφάω τον δεύτερο... ούτε, ρουφάω και τον τρίτο... τίποτα. Απογοήτευση !

Είχα κανονίσει να βγω, οπότε τα παράτησα κι έφυγα. Μέχρι το βράδυ που γύρισα στο σπίτι είχα καπνίσει πάνω από ένα πακέτο τσιγάρα (παντού καπνίζουνε, ας είναι καλά η απαγόρευση) κι είχα σιχαθεί τον εαυτό μου. :(
Δεν νύσταζα οπότε σκέφτηκα να ασχοληθώ πάλι με τον καινούριο μου εξοπλισμό. Καθώς σκεφτόμουν τι να κάνω, θυμήθηκα τη συμβουλή των παλιών ατμιστών: «Δώσε χρόνο στον εαυτό σου για να συνηθίσει.» Κι έτσι σκέφτηκα να ξαναδοκιμάσω τα υγρά που είχα φτιάξει...
Ρουφάω το πρώτο... μμμ, ατμίζεται...ρουφάω το δεύτερο...όπα, κάτι γίνεται ...ρουφάω και το τρίτο...εδώ είμαστε ! Αυτό ήταν. Δεν κοιμήθηκα εκείνο το βράδυ. Οι 3 ατμιστήρες στο μάξιμουμ και οι μίξεις υγρών να δίνουν και να παίρνουν μέχρι το πρωί. Ντουμάνια, πολλά ντουμάνια και το χαμόγελο της ικανοποίησης μέχρι τ'αυτιά. Ατμιστική νιρβάνα λέμε!!!  :dance2:
Είχε ξημερώσει για τα καλά όταν πήγα να ξαπλώσω, κουρασμένος αλλά ατμο-χορτασμένος και ικανοποιημένος. Μια νέα εποχή είχε ξεκινήσει ! :yes_hapy:

Έχουν περάσει τρεις μέρες και δεν έχω αγγίξει τα τσιγάρα μου, ούτε μου έλλειψαν καθόλου. Δεν το πιστεύω ότι ήταν τόσο εύκολο. Μακάρι να συνεχιστεί έτσι.

Για όσους καπνίζουν και το σκέφτονται, τι κάθεστε ; Ξεχ-αστμιστείτε!
Όσο για σας παλιοί φορουμίτες και τωρινοί συνατμιστές, ένα έχω μόνο να σας πω, μέσα απ'την καρδιά μου:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :respect_hat: που μοιραστήκατε τις εμπειρίες σας και τα λάθη σας κι έτσι με βοηθήσατε να τα καταφέρω κι εγώ.

Τελικά μ'αρέσει πολύ αυτή η παρέα  :thumbsup_move_1:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 07:31 »
Σε καλωσορίζω στην παρέα μας  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 08:55 »
Καλωσήρθες στην παρέα μας Orama :)

Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 09:42 »
Καλως ήρθες. Ωραίο avatar... θα διαφωνίσω όμως με τον υπότιτλο: ε όχι και ΌΛΑ στον ατμό! δηλαδη οκ μαζί σου για το ΗΤ αλλά στο φαγητό δεν αλλάζω με τίποτα τη σούβλα και τα κάρβουνα  ;)




Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 09:51 »
Καλώς μας ...άτμισες :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Orama

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί - ΖΩ !
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 10:24 »
Σας ευχαριστώ όλους για το καλωσόρισμα  :bye:

Polioud:
Εννοείται πως, στο φαγητό, το κάρβουνο είναι... βασιλιάς !  :))

Αποσυνδεδεμένος Georgio

  • *
  • 88
  • Φύλο: Άντρας
    • Ο πιο έξυπνος τρόπος για να χρησιμοποιείτε τον υπολογιστή σας
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 11:50 »
συγκινητικο μηνυμα ομολογω! καλωσηρθες!

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 12:23 »
Καλώς ήρθες συνάδελφε!!

Προσωπικά εδώ και περίπου 45 μέρες, έχω εγκαταλείψει κάθε άλλο hobby/ασχολία που είχα και το έχω ρίξει στη χημεία!!!  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 12:24 »
καλος ορισες φιλε ατμιστη :thumpup:
καλή συνεχεια :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 12:36 »
Καλώς ήρθες φίλε!

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 13:32 »
Καλως τον
Εμπρος στον δρομο του ατμου!!!!!!!! :respect:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πως έγινα ατμιστής !
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 14, 2010, 13:51 »
καλως ορισες φιλε orama ολα στον ατμο εκτος απο τα κοψιδια και τα ψαρια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180383 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8277 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33906 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534987 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59712 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237249 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14410 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085190 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10134 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12