vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

521 επισκέπτες, 7 χρήστες
th3ofilos, dkostas, costasibiza84, FaniFox, akis91, geotron, Ηρακλης

Twitter

eGo PCC

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
eGo PCC
« στις: Νοεμβρίου 10, 2010, 14:16 »
http://www.heaven-gifts.com/product-292.html

Την πήρα σήμερα, και οι πρώτες εντυπώσεις είναι κάτι παραπάνω από θετικές.
Οι λάτρες του Ego θα ξενοιάσουν μόνιμα από τον βραχνά της μπαταρίας!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: eGo PCC
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 10, 2010, 16:42 »
Το βλέπω και έχω απορίες:
Πού είναι η μπαταρία; Από κάτω;
Αυτό που πιάνει με την κόπιτσα, δένει στο πάνω μερός; Γιατί;
Δεξιά τού μπουκαλιού τι βάζεις ; ατμοποιητές;
μπορείς να φορτίζεις το pcc και συγχρόνως να φορτίζεις από αυτό την μπαταρία;
Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί σου αρέσει; Να φορτίζω το pcc (5-6 ώρες;) για να φορτίζει το ego (μία μπαταρία!) 3-6 ώρες, δεν μου φαίνεται και τόσο βολικό. Εγώ έχω 2 USb φορτιστές και φορτίζω τις μπαταρίες στο σπίτι όποτε τελειώσουν.
Από την άλλην μεριά, βάζεις μόνο το pcc κάθε βράδυ να και φορτίζει;;

Απ: eGo PCC
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 10, 2010, 17:13 »
ωραιο μοιάζει. Απο κίνα στέλνει η HG? λίγο ακριβά δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος Undertaker

  • *****
  • 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Undead, Undefeated, UNDERTAKER!
    • Το Blog του Undertaker
Απ: eGo PCC
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 10, 2010, 20:37 »
Το βλέπω και έχω απορίες:
Πού είναι η μπαταρία; Από κάτω;
Αυτό που πιάνει με την κόπιτσα, δένει στο πάνω μερός; Γιατί;
Δεξιά τού μπουκαλιού τι βάζεις ; ατμοποιητές;
μπορείς να φορτίζεις το pcc και συγχρόνως να φορτίζεις από αυτό την μπαταρία;
Μπορείς να μου εξηγήσεις γιατί σου αρέσει; Να φορτίζω το pcc (5-6 ώρες;) για να φορτίζει το ego (μία μπαταρία!) 3-6 ώρες, δεν μου φαίνεται και τόσο βολικό. Εγώ έχω 2 USb φορτιστές και φορτίζω τις μπαταρίες στο σπίτι όποτε τελειώσουν.
Από την άλλην μεριά, βάζεις μόνο το pcc κάθε βράδυ να και φορτίζει;;

ερωτήσεις-πολυβόλο!  ;D

Λοιπόν, ξεκινάμε:

Α) Η μπαταρία είναι στην "πλάτη" της κατασκευής
Β) Ναι, δένει στο πάνω μέρος, και ούτε εγω έχω καταλάβει τι κάνει. Οι μπαταρίες "δένουν" και από μόνες τους, χωρίς ανάγκη στήριξης.
Γ) Υποτίθεται πως ναί. Πρακτικά είναι πολύ μεγάλο για ατμοποιητές, οπότε μια εξτρά μπαταρία είναι ότι πρέπει για αυτή την θέση.
Δ) Ναι, εκτελεί και χρέη φορτιστή.
Ε) Γιατί μου αρέσει; Χμμμμ.... Επειδή είναι αρκετά βολικό για να έχω μαζί μου 3 μπαταρίες και ένα μπουκαλάκι+ένα φορτιστή σε μια αρκετά "στυλάτη" και πρακτική θήκη, και επειδή με αυτές τις 3 μπαταρίες + τις 3 φορτίσεις που δίνει θα πρέπει να βρεθώ.... στου διαόλου τον πατέρα για να ξεμείνω από ρευμα. Τελειώνει η μία μπαταρία, την βάζω να φορτίζει και μέχρι να τελειώσει και η άλλη η πρώτη είναι πάλι οκ.

Τώρα πρακτικοί χρόνοι φόρτισης, αριθμός φορτίσεων κλπ, θα επανέλθω μετα από λεπτομερέστερη δοκιμή. Για την ώρα έχω πρώτες εντυπώσεις, οι οποίες είναι... θετικές.  :)

ωραιο μοιάζει. Απο κίνα στέλνει η HG? λίγο ακριβά δεν είναι;

Από Κίνα στέλνει. Τα ταχυδρομικά είναι 4 δολάρια.

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: eGo PCC
« Απάντηση #4 στις: Αυγούστου 05, 2013, 15:06 »
Πολλές ερωτήσεις αυτό το καλοκαίρι για κάτι που  υπάρχει τόσο καιρό απλά έχει ξεχαστεί.
Είναι από αυτά που πρέπει να θυμούνται οι παλιότεροι αλλά και να μαθαίνουν οι νεότεροι
[youtube]XxJ2WgNSVOU[/youtube]


Αποσυνδεδεμένος herc

Απ: eGo PCC
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 11, 2013, 13:26 »
εχω παρει και εγω το ιδιο σετ ως starter kit
το λαστιχακι ειναι για να κραταει τις μακριες μπαταριες πιο σταθερες (1100 κλπ)
με 2  full 650 δεν γινεται να ξεμεινεις ποτε γιατι στην ουσια κουβαλας μαζι σου 3300mah
ειναι πολυ πρακτικο για να τα εχεις ολα σε ενα μπαταριες,2ο ατμο,υγρο
το μονο προβλημα που ειχω ειναι οτι το μπουκαλακι που ειχε μεσα η δικια μου  δεν ειναι καλο (μου ειπαν και στο καταστημα οτι μπορει να σπασει γιατι ειναι σκληρο)και δεν εχει καλη εφαρμογη το στομιο και το καπακι οποτε δεν το χρησημοποιω μεχρι να βρω και παρεμφερες

σε γενικες γραμμες ειναι πολυ καλο σετακι για αρχη για καποιον νεο οπως εγω να τα εχει ολα μαζεμενα

και μια ερωτηση την μια μπαταρια την φορτιζω μεσα στην θηκη την ωρα που φορτιζω την θηκη λετε να υπαρξει καποιο προβλημα ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8356 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180678 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33991 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536372 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237553 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 592 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136157 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35428 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10275 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12