vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

508 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, bloodlessz, Mimhsdr, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Innokin iClear 30 / 30s dual coil clearomizers

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #30 στις: Αυγούστου 01, 2013, 12:07 »
Εγώ λέω να ξαναγυρίσεις στον προτανκ 8)

Σίγουρα πράγματα ;)
Ναι, είπα όμως στη δουλειά να έχω κάτι σε πλαστικό για να μη θρηνώ συνέχεια ατμοποιητές.... άσε που τα γυαλάκια μαζεύονται δύσκολα.....
Τον protank δεν τον αποχωρίζομαι με τίποτα... Πήρα και τον mini για όπου θέλω μικρότερο .... Σταθερή αξία για μένα!!!
Τα o-ring στις μεταλλικές συνδέσεις του καπακιού, υπάρχουν??? Μπας και δεν είναι βιδωμένη σωστά η κεφαλή? ??? Άδειασε μία το υγρό και κάνε μια λύση-αρμολόγηση.... Κάτι δεν πάει καλά, είναι προφανές.  :laugh1: :laugh1:
Δε ξέρω πόσα θα έπρεπε να είναι τα ο-ring... Έχει ένα μαύρο εκεί που βιδώνει το τανκάκι με το μεταλλικό καπάκι, κι ένα άσπρο σιλικόνης εκεί που βιδώνει η μπίλια του επιστομίου στο μεταλλικό καπάκι. Αυτά είναι, ή έπρεπε να έχει κι άλλα;;;
Είμαι στη δουλειά, και δε μπορώ να το αδειάσω και να το ξανασυναρμολογήσω τώρα.... Θα γίνει το απόγευμα γιατί σίγουρα κάτι δε πάει καλά.....
Αλλά μου κάνει εντύπωση η διαρροή και προς τη μπαταρία.... Δηλαδή και προς τα πάνω και προς τα κάτω.....  :dontknow:  Και ατμός... σε δείγμα δωρεάν....!
Ευτυχώς έχω μαζί μου κι άλλα πολεμοφόδια.....  :)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #31 στις: Αυγούστου 01, 2013, 12:46 »
Πιστεύω θα λυθεί το θέμα σου μόλις πας σπίτι.... Έτσι ή  .....αλλιώς!!!  :laugh1: :laugh1: Α, στο μεταξύ, πρόσεχε λίγο και το σιλικονένιο καπελλάκι του θαλάμου ατμοποίησης! Εκεί είναι πιθανότερο να έιναι το θέμα σου, τώρα που είδα και για το προς τα κάτω!! Εκτός και έχει καμένο μπουζί.... εεε, κομμένο καλώδιο ήθελα να πω

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #32 στις: Αυγούστου 08, 2013, 20:27 »
τον χρησιμοποιώ κανα 3μηνο , με ανταλλακτικό 1.5ohm στο Vamo , 3.7volt κ μέχρι τώρα δεν είχα πρόβλημα , ούτε καμένο , απλά θέλει όταν βιδώνεις το πώμα , να ακουμπάει καλά στο σιλικονάκι ώστε να μην έχει κενό κ να μην τραβάει αέρα , εκεί ίσως οφείλεται το θέμα με υγρό στο στόμα κ διαρροή .

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #33 στις: Αυγούστου 09, 2013, 10:43 »
Να ενημερώσω, ότι τον αποσυναρμολόγησα και τα ξαναβίδωσα όλα. Προς την μπαταρία η διαρροή τέλος. ΟΚ. Ατμό βγάζει.... ντουμάνι! ΟΚ. Διαρροή υγρού στο στόμα, επίσης τέλος κατά το άτμισμα. ΟΚ κι αυτό.
Αλλά, αν τον γυρίσω με τον ατμοποιητή να γέρνει προς τα κάτω, σε γωνία έστω και μισής μοίρας από την οριζόντια θέση, τρέχει υγρό στο επιστόμιο. Δηλαδή, μπορώ να τον χρησιμοποιήσω μόνο σπίτι και να προσέχω πού και πώς τον ακουμπάω. Για να τον βάλω σε θήκη, σε τσάντα, να τον πάρω έξω μαζί μου ... ούτε κουβέντα γιατί μπορεί να με πάρουν τα..... ζουμιά!!!!
Αντίσταση έχει της μαμάς του με τα 16 φιτίλια στα 1,5 Ωμ.
Θα τον ξαναπαλέψω, μάλλον μέσα στο ΣΚ.
Ευχαριστώ όλους για το ενδιαφέρον!
ΥΓ. Έχετε βρει κάπου κεφαλή ανταλλακτικό νέα με τα 16 φιτίλια;;;

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #34 στις: Αυγούστου 09, 2013, 11:19 »
Εγώ από εκεί που τον είχα πάρει, είχα πάρει και ανταλακτικές κεφαλές οι οποίες είναι ΣΑΦΩΣ καλύτερες σε απόδοση και αντοχή από ότι η μαμίσια.


Τα φιτίλα να σου πω την αλήθεια, δεν τα έχω μετρήσει..... Αλλά τώρα που το σκέφτομαι (δεν τον έχω μπροστά μου) τόσα πρέπει να έχει μία που άνοιξα.

Το πρόβλημα που έχεις (πάλι????:eyesplash: :eyesplash: ) δεν μου έτυχε σε καμία από τις δύο κεφαλές που έχω χρησιμοποιήσει......

Αποσυνδεδεμένος Jargon

  • **
  • 489
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #35 στις: Αυγούστου 28, 2013, 17:37 »
Διάβαζα κι εγώ για την εξέλιξη των Clearomizers και μιας και τόσο καιρό έφτασα να είμαι με 5 Genesis (3 Gini, DID μεγάλο και Gemini) λέω δεν αγοράζω 1-2 από αυτά τα ιClear και Protank.

Έτσι λοιπόν πήρα απο Fasttech μαζί με κάτι άλλα που ήθελα έναν iClear 30 κι ένα DBOX Puritank που χρησιμοποιεί κεφαλές Kanger protank & evod.

Καταρχήν κανένα από τα δυο δεν πλησιάζει σε απόδοση ούτε κατά διάνοια κάποιον από τους Genesis που έχω. Νόμιζα μήπως αλλά δυστυχώς......Το Protank με την πρώτη κεφαλή (2.1 ohm) μαμα έβγαζε καμμένο εύκολα κι έπρεπε να κατεβάσω τα βολτ στο προβάρι στα 3.4-3.5 οπότε από χτύπημα ψόφια πράγματα και πάλί σε μεγάλες τζούρες (5-6") ΔΕΝ! Την άλλαξα με τη δεύτερη που είχε και βελτιώθηκε η κατάσταση. Επίσης αναλόγως που θα τον κουμπώσεις θέλει προσοχή γιατί κλείνουν οι τρύπες του αέρα και γίνεται σφιχτό.



Ο iClear μάλλον θα φύγει όπως ήρθε αφού όμως πρώτα αλλαχτεί μια φορά η κεφαλή του με ανταλλακτική που δεν έχω. Το προβλημά μου είναι οι διαρροές στον πόλο βασικά και μπουρμπουλητό. Ειδικά αν ανεβάσω τα βολτ. Και η γεύση όμως και το χτύπημα με 12mg που κάνω μέτρια σε σχέση με τους Genesis μου αλλά και ο ατμός είναι διαφορετικός στην υφή.

Τέλος πάντων για όσους έχετε και τον iClear 30 και κάποιο Gini, DID ή Gemini πως σας φαίνεται? Θα κάνω μερικές δοκιμές ακόμα με νέες κεφαλές και στους δυο κι αν δεν δρόμο.






Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 15:52 »
Έχει χρησιμοποιήσει κάποιος κεφαλή του iclear 16 στον iclear 30;

Ξέμεινα από κεφαλή του 30, και είπα να βάλω κεφαλή του 16.....
Ότι είναι ίδιες οι βάσεις και βιδώνει μια χαρά, ναι! Το διαβεβαιώ κι εγώ γιατί το έκανα!
Αλλά δεν αποδίδει καθόλου μα... καθόλου! Μήπως τελικά, βιδώνει η κεφαλή του ενός στον άλλο, αλλά ο iclear 30 θέλει μόνο τις δικές του κεφαλές με τα πολλά φιτίλια; (16 παρακαλώ πολύ!  :o  )


Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 09, 2013, 16:08 »
Κάθε άλλο!   Μπορώ να σου πώ οτι δουλεύει  καλύτερα με τις κεφαλές με τα( I clear 16)ta 4 φιτίλια. Ετσι μπορείς να βάλεις και περισσότερο υγρο χωρις να μπουκώσει  και  είναι και μακροβιότερος! Σε μοντ προτίμησε να βάλεις κεφαλή των 2Ω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 10:04 »
Σε mod το έχω. Είχα την κεφαλή του 30 στα 1,7Ωμ και δούλευε άψογα. Έβαλα κεφαλή του 16 στα 2Ωμ και ...  :nope:  Υπερτροφοδοσία φουλ, πλημμυρίζει η κεφαλή υγρό και ατμός ελάχιστος. Ανέβασα και τα volt, τίποτα. Η πρώτη τζούρα που κάνω (όταν το αφήνω ώρες στην άκρη) είναι οκ. Από τη δεύτερη και μετά... τίποτα.  :wall: Υπέθεσα ότι του είναι απαραίτητα τα πολλά φιτίλια για να αποδώσει και γι' αυτό τα κάνει αυτά. Γι' αυτό και ρώτησα, για να σιγουρευτώ. Αλλά με την απάντησή σου, αναιρείται αυτό!  :confused1:  Δε μπορώ να καταλάβω ούτε τι φταίει, ούτε τι να αλλάξω για να διορθωθεί. Ξαφνικά δεν έχω καμιά ιδέα ... Σίγουρα στην επόμενη παραγγελία μου θα πάρω κεφαλή του 30 κι όχι του 16, αλλά τώρα τι μπορώ να κάνω ....  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 11:56 »
Με αυτά που μου λές με έκανες και άλλαξα πάλι κεφαλή.¨εβαλα μία νεα 4 φιτιλιων(ι 16) 2Ω σε vamo στα 7.5 WAT.   No problem. δουλεύει καλύτερα απο πολυφίτιλη
Μήπως δεν είναι καλά εσωτερικά σφιγμένη?
Μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιώ μονο αυτες( αν και λογικά αν κατεβάσεις τα wat  θα δουλεύει και με 1.8ΩΜ)    για τόν ι κλεαρ 30 και να πάρω 1,8Ωμ και 1,5Ω για τον 16, gia χρήση στις απλές ego
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 10, 2013, 14:34 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 10, 2013, 15:20 »
Όχι, είναι πολύ καλά σφιγμένη. Δεν είναι αυτό. Δουλεύει για μια τζούρα κάθε... 2 ώρες!  :wall:
Η μπουρμπουλήθρα πάει σύννεφο! Μόνο που δε μπορώ να το κάνω να πηγαίνει σύννεφο ο... ατμός!
 :dontknow:  Μπορεί να έπεσα σε κεφαλή ... περίπτωση... Δε ξέρω τι άλλο να πω, και κυρίως δε ξέρω τί άλλο να κάνω.
Πάντως θα ξαναπάρω μόνο κεφαλές 30 με τα πολλά φιτίλια για σίγουρα. Δε το ρισκάρω. Μιας και αυτή... τη βλέπω να φλερτάρει το παράθυρο και να εκσφενδονίζεται από εκεί!


Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #41 στις: Μαρτίου 21, 2014, 16:47 »
Γεια χαρα, επειδη εχω διαβασει καλα λογια και review για το 30b, γνωριζει κανεις που μπορω να το βρω απο εξω χωρις μεταφορικα;
Στο fasttech εχουν το 30s βλεπω. Και στο ebnferro κοστιζει οσο και στα ελληνικα eshop.
Στο zainy ειναι φθηνο αλλα εχει μεταφορικα, οποτε βγαινει το ιδιο.
Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!

Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #43 στις: Μαρτίου 21, 2014, 17:24 »
Ναι σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση, αλλα εννοουσα το bottom coil. (30b)
Αυτο εδω δηλαδη.
http://ebnferro.com/innokin-iclear-30b-bottom-dual-coil-clearomizer-2-1ohm


Αποσυνδεδεμένος panagiotis87

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Innokin iClear 30 dual coil clearomizer
« Απάντηση #44 στις: Μαρτίου 22, 2014, 23:23 »
Kαλησπερα εγω εχω τον iclear 16 2.1 αντισταση και μπαταρια vision 1300ma ...να παρω τον iclear 30 με τα φυτιλια τα πολλα η τον αλλο πυ εβγαλε τι μου προτινεται??θελω να τραβαω τζουρα και να ντουμανιαζει ο τοπος!!!!! ;D ;D ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180784 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34051 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59912 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 609 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15986 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136196 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085433 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12