vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

541 επισκέπτες, 7 χρήστες
manoslykos, Doubt, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ, Jorge, Mulder, kurtz, bloodlessz

Twitter

New User ερωτησεις

Αποσυνδεδεμένος fokos

New User ερωτησεις
« στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 10:27 »
Καλημερα, ειμαι νεος χρηστης ηλετροκικου τσιγαρου.
Εχω το NoBacco Prestige. Το χρησημοποιω 2 μερες τωρα, δεν θα μπω στα βαθια και στο αν κανει δουλεια ή οχι.
Θελω να πω μονο οτι, ή εγω κατι κανω λαθος ή ειναι χαλασμενο το "μηχανακι" !!!

Ρουφας... ρουφαω... με το ζορι βγαζει ατμο !! και με τους 2 ατμοποιητες το ιδιο !!
Ειναι λες και ρουφαω αερα :P
Θελω συμβουλες please.
 Επισης νομιζω οτι πολυ γρηγορα εξαντλουντε οι μπαταριες. Αλλα πρωτιστως το αλλο με απασχολει γιατι ειμαι στη δουλεια και ξανααγορασα πακετο τσιγαρα :P

Ευχαριστω.

Φώτης

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 10:53 »
υπομονή :)

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 11:14 »
Ετσι πρεπει να δουλευει αναθεματησμενο ??

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 11:26 »
Επειδή είμαι και εγώ νέος χρήστης σχετικά , πρέπει να πω ότι την πρώρη ημέρα δυσκολευόμουνα να ατμίσω δίοτι δεν είναι το ίδιο με την με το κτ . Η τζούρα πρέπει να έναι πιο μακρόσυρτη , νομίζω .Τώρα για το συγκεκριμένο μοντέλο και τις μπαταρίες δεν της έχω δοκιμάσει για να σου πώ. Πάντως με επιμονή  θα δείς ότι το άτμισμα (αφού συνηθίσεις το τρόπο ατμίσματος μια δυο μέρες) είναι πολύ καλύτερο. :bye:

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 11:47 »
Εχω παρατηρησει οτι για να "καταλαβω" κατι απο την τζουρα του ηλεκτρονικου τσιγαρου, πρεπει να αλλαξω τροπο που ρουφαω... αν βαλω τον καπνο στο στομα μου και μετα τον εισπνευσω ( οπως σε ενα κανονικο τσιγαρο ) τοτε δεν καταλαβαινω τιποτα, αν κανω τζουρα και ταυτοχρονα εισπνεω τοτε κατι γινεται!!!!! Ειναι κουραστικο ομως :wall:  :thumpdown: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 12:03 »
Είναι κάτι που συνηθίζεται μετά από δυό μέρες  . Αν δεν δεν έχεις υπομονή δεν γίνεται να φύγεις από το κτ. Εγώ προσωπικά έκανα δύο πακέτα τσιγάρα για είκοσι χρόνια και από την πρώτη επαφή μου με το ητ  δεν ξαναέκανα τσιγάρο. Δώσε δύο μέρες στον εαυτό σου!Βέβαια έχω παρατηρήσει από δύο  διαφορετικά ητ που έχω ότι έχουν πολυ μεγάλη διαφορά στην τζούρα και αυτό οφείλεται στην μπαταρία!

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 12:05 »
Για το NoBacco τι κριτηκες υπαρχουν ? μηπως δεν ειναι τοσο καλη επιλογη για καποιον μανιωδη και ανυπομονο καπνιστη ?

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 12:17 »
Καλωσήρθες fokos.

Δεν έχω εμπειρία από το prestige οπότε δεν ξέρω πόσο "δυνατός" σε αίσθηση είναι ο ατμοποιητής του.

Σε γενικές γραμμές το πόσο "δυνατές" είναι οι τζούρες εξαρτάται από τον τύπο ατμοποιητή, την περιεκτικότητα του υγρού σε νικοτίνη και τη δύναμη της μπαταρίας.

Απ' όσο κατάλαβα, οι τζούρες σου φαίνονται "κούφιες", οπότε το πρώτο που πρέπει να κάνεις είναι - αρχικά - να πάρεις υγρό με υψηλότερη περιεκτικότητα σε νικοτίνη. Αν φτάσεις πολύ ψηλά (π.χ. 24mg) και πάλι δε σε ικανοποιεί, τότε χρειάζεσαι άλλο τύπο ατμοποιητή (π.χ. LR510) και μπαταρίες που να αντέχουν να τον τροφοδοτήσουν (π.χ. ego).

Αλλά για αρχή, απλώς ανέβα σε περιεκτικότητα νικοτίνης. Αγόρασε π.χ. flavourarts apple pie high (24mg) από funstore και δοκίμασε.

Δεν αποκλείεται επίσης να έτυχες σε προβληματικούς ατμοποιητές...

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 12:33 »
Virgina 16mg ειναι το υγρο που εχω και φιλτρακια τις Nobacco Που τα ειχε μεσα και γραφει "nobacco hig" φανταζομαι οτι ειναι τα "δυνατα".
Εχω ριξει και μεσα σε αυτα τα φιλτρα σταγονες απο το υγρο αλλα δεν ειδα μεγαλη διαφορα!!

Ποσες σταγονες πρεπει να ριχνω?

Επισης ο ενας ατμοποιητης... δεν βγαζει καθολου καπνω δοκιμασμενος και στις 2 μπαταριες και με 2 φιλτρακια.Μαλλον ηταν απο την αρχη νεκρος !!!

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 12:35 »
apple pie πηρα εγω.ΦΟΒΕΡΟ Γιωργο.
prestige εχει ατομ τουφεκι,αλλα το μειον του ειναι η διαρκεια της μπαταριας.Αλλα ο ατομ του,πολυ καλος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 13:16 »
Virgina 16mg ειναι το υγρο που εχω και φιλτρακια τις Nobacco Που τα ειχε μεσα και γραφει "nobacco hig" φανταζομαι οτι ειναι τα "δυνατα".
Εχω ριξει και μεσα σε αυτα τα φιλτρα σταγονες απο το υγρο αλλα δεν ειδα μεγαλη διαφορα!!

Ποσες σταγονες πρεπει να ριχνω?

Επισης ο ενας ατμοποιητης... δεν βγαζει καθολου καπνω δοκιμασμενος και στις 2 μπαταριες και με 2 φιλτρακια.Μαλλον ηταν απο την αρχη νεκρος !!!
Καλύτερα να δοκιμάσεις να φυσήξεις με δύναμη τον ατμοποιητή (τον φυσάς όπως θα φυσούσες μία σφυρίχτρα) και μετά να ρίξεις τρεις σταγόνες υγρού πάνω στη γέφυρα. Περίμενε 1-2 λεπτά και μετά βάλε το φιλτράκι και ξαναδοκίμασε. Αν δε βλέπεις ατμό (ή δίνει ελάχιστη αίσθηση) είναι πολύ πιθανό να είναι χαλασμένος ο ατμοποιητής.

apple pie πηρα εγω.ΦΟΒΕΡΟ Γιωργο.
Ω, ναι! Κι εγώ έχω κολλήσει για περισσότερο από ένα μήνα τώρα με το apple pie :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 14:01 »
Λοιπον αναψα ενα τσιγαρο και θα σας πω τι ακριβως συμβαινει :)

Η πρωτη τζουρα που κανω ειναι εντελως τζουφια! Πρεπει να το "πατωσω" για να δω καπνο ! 2-3 συνεχομενες και γρηγορες δηλαδη!
Δοκιμασα και αυτο που ειπε ο φιλος για 3 σταγωνες πανω στον ατμοποιητη, δεν βλεπω διαφορα ομως.

Δεχομαι να ειναι πολυ light για μενα, αλλα και ετσι να ειναι, δεν θα επρεπε να εχω την αισθηση οτι καπνιζω?
Εγω νοιθω σαν να εχω ενα καλαμακι και να ρουφαω !!

Λετε να ετυχα σε χαλασμενα προιοντα?

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 15:05 »
Αν δεν βγαζει καθολου ατμο, οταν ρουφας, τοτε καλο θα τανε να πας μια βολτα απο την nobaco, και θα λυσεις μια και καλη το προβλημα σου. Αν εχουν προβλημα θα στα αλλαξουν, αν οχι θα σου πουν πως να τα χρησιμοποιεις :)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 15:39 »
Η nobacco είναι μια απο τις σοβαρότερες εταιρείες στο χώρο, κάνε αυτό που λέει ο lionor, θα σε καθοδηγήσουν σωστά. Πολλές φορές οι ατμοποιητές είναι τζούφιοι ακόμα και στα πιό πετυχημένα ΗΤ. Εκεί θα τους μετρήσουν και αν χρειαστεί θα στους αλλάξουν.
Οσο αφορά την μπαταρία είναι χαμένη υπόθεση, οι μεγάλες μπαταρίες τύπου ego είναι οι μόνες που μπορούν να ικανοποιήσουν, επειδή ( νομίζω) είναι συμβατές με τον ατμοποιητή prestige, θα λύσης και αυτό το πρόβλημα με την επίσκεψη.

Αποσυνδεδεμένος fokos

Απ: New User ερωτησεις
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 29, 2010, 15:40 »
μπορω δηλαδη να αλλαξω μπαταρια και να βαλω καποια αλλη?

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια σας  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180362 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8274 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534831 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59711 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237240 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 555 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14247 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085182 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10124 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12