vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

533 επισκέπτες, 2 χρήστες
Tem, camber

Twitter

Drunker Rebuildable Tank

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #15 στις: Φεβρουαρίου 16, 2013, 13:38 »
Τον έφεραν και Ελλάδα!
http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/productcategory-mods/drunker-atomizer-911-detail.html
Λογικά θα αποδίδει σαν τον ego-w. Aν δεν έχει προβλήματα τροφοδοσίας ή διαρροών θα είναι must για αυτούς που τους αρέσει ο ζεστός ατμός.
Αν τον πήρε κανείς ας μας πει δυο λόγια.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #16 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 12:58 »
αλλαγη φυτιλοαντιστασης σε εικονες..(απο την madvapes)




Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #17 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 14:41 »
Αρχικα να ευχαριστησω τον Μιχαλη(Atmomixani) που μου τον προτεινε και να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος!Σε σχεση με τον  με τον vivi nova που εχω,εχει καλυτερο χτυπημα (σημειωστε οτι ατμιζω με νικοτινη στα 2-3μλ) οποτε ειμαι κοντα στο φλωρεξ!Ο ατμος του ειναι χλιαρος σε χαμηλα βολτ και οσο ανεβαζεις ζεσταινει με καποια απωλεια γευσης οχι σημαντικη νομιζω!Βεβαια παιζει ρολο στην καλη αποδοση γευσης και το κεραμικο.Στο Gripper που νομιζω εχει αρκετη δυναμη τον παιζω τελιως χαμιλα στα 3volt με 2.3Ω αντισταση  που για μενα εκει αποδιδει γευστικα και σε χτυπημα και σε θερμοκρασια ατμου (δεν μου αρεσει ο πολυ ζεστος ατμος!).Για το ιδιο περιπου αποτελεσμα με ιδια ωμ το vivi τον παω στα 3,5v αλλα και παλι ο Drunkerμου αρεσει καλλυτερα .Το στησιμο ειναι ευκολο σαν του vivi και πιο πολυ ωρα μου εφαγε να περασω τα φυτιλια απο τις τρυπες.Εκει καλο ειναι με ενα ψαλιδακι να τα κανουμε λιγο μυτερα στις ακρες και να τα ποτισουμε με λιγο απο το υγρο μας για να μπουν πιο ευκολα!Προβλημα τροφοδοσιας δεν μου παρουσιασε μεχρι στιγμης μονο  κοντα στα 4volt στο gripper αισθανθηκα οτι αρχισε να στεγνωνει το φυτιλι αλλα ετσι και αλλιως ειναι πολυ μακρια απο εκει που μου αρεσει να τον ατμιζω!Συμπερασματικα πιστευω οτι στην κατηγορια τιμης και ατμοποιητων που παιζει η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι πολυ καλη επιλογη και ο καθενας μπορει να τον φερει ευκολα στα νερα του και να τον ευχαριστηθει!Α να μην το ξεχασω,ενω παιρνει drip δεν ταιριαζουν να κουμπωσουν ολα απο θεμα παχους οποτε καλο ειναι να τον εχουμε μαζι μας για δοκιμη!

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #18 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 16:54 »
ομορφο φαινεται κ καλο επιδει εχει μικρο κεραμικο αλλα εκει πανω με τν αντισταση θα φερνει καλα τν γευσει η θα τν χαλαει.. ? πρεπει να το δοκιμασω!!! :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #19 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 16:57 »
Από διαρροές; Μήπως περνάει το υγρό στον πάνω θάλαμο που είναι το κεραμικό αν δεν τον έχεις κατακόρυφα;

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #20 στις: Φεβρουαρίου 17, 2013, 20:04 »
Διαρροες δεν παρατηρησα μονο λιγο μουλιασμα παραπανω τα φυτιλια,τωρα αν μεινει πολλες ωρες δεν ξερω.Θατον αφησω ξαπλωτο ολο το βραδυ και θα επανελθω!


Λοιπον αφου γεμισα το τανκ,τον αφησα ολο το βραδυ πλαγιασμενο!Διαρροες μηδεν,τον κρατησα αναποδα,τιποτα μια χαρα οποτε και εκει ειναι ενταξει!


Στάλθηκε από το HTC Desire HD A9191 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2013, 11:02 από petra »

Αποσυνδεδεμένος ProSeXe

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Ρουφαμε κ τα λεμε .. ρουφαμε κ τα λεμε λεμεεε!!!
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #21 στις: Φεβρουαρίου 18, 2013, 20:19 »


αδερφε μ με τν τροφοδοσια ειναι ολα ενταξει .. δεν ερχεται καμενο η ασχιμη γευση ? τραβανε καλα τα φιτιλια μεχρει εκει πανω στο κεραμικο ? :confused1:


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 18, 2013, 20:43 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος konn4312

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #22 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 00:26 »
Αν του ανεβασεις πολλυ τα βολτ  σε σχεση με την αντισταση σε δυο τρεις απανωτες τζουρες  καταλαβαινεις οτι αρχιζει να στεγνωνει το φυτιλι αλλα εκει ο ατμος ζεσταινει πολυ και γινεται δυσαρεστος οποτε πριν το καμμενο σταματας λογω ζεστης αλλα δε νομιζω οτι χρειαζεται να τον ζορισεις τοσο.Σε φυσιλογικες ρυθμισεις δουλευει μια χαρα

Στάλθηκε από το HTC Desire HD A9191 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #23 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 12:56 »
να ρωτησω κατι ? το κεραμικο τι μεγεθος ειναι ? ειναι σαν του dripper ?

Αποσυνδεδεμένος st.mel

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 25, 2013, 01:16 »

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 12, 2013, 21:41 »
Τον έχω στα χέρια μου από το μεσημέρι και με εξαίρεση ότι μου φαίνεται κακάσχημος, τον βρίσκω εξαιρετικό.

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 15, 2013, 13:01 »
τι φυτιλι χρειαζετε αυτο ,σε διασταση δλδ?

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 15, 2013, 23:19 »
τα φιτίλια πρέπει να είναι μικρότερα των 2 mm για να χωρούν από τις
οπές στο tank

Εκτός από το πρώτο μήνυμα (με την παρουσίαση) μπορείς να διαβάσεις και αυτό για σετάρισμα

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #28 στις: Μαΐου 16, 2013, 11:43 »
to link που μου βαζεις με βγαζει στην αρχη του τοπικ αυτου,εγω τον εκανα πρωτη αλλαγη αλλα ενω μου δινει ρευμα εχει χασει κατα πολυ την αποδοση του ,το φυτιλι ειναι 2αρι ,εχει ρολο αυτο στην αποδοση?εσεις τι βάζετε?

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Drunker Rebuildable Tank
« Απάντηση #29 στις: Μαΐου 16, 2013, 16:57 »
Η παράθεση οδηγεί στο πρώτο ποστ που είναι η αρχική παρουσίαση κι αναφέρει αυτό ακριβώς που ρωτάς, ενώ το λινκ:
...
αυτό
...
...οδηγεί 12 ποστ παραπάνω στην ίδια σελίδα που βρισκόμαστε τώρα, δλδ απάντηση #17 :
Αρχικα να ευχαριστησω τον Μιχαλη(Atmomixani) που μου τον προτεινε και να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος!Σε σχεση με τον  με τον vivi nova που εχω,εχει καλυτερο χτυπημα (σημειωστε οτι ατμιζω με νικοτινη στα 2-3μλ) οποτε ειμαι κοντα στο φλωρεξ!Ο ατμος του ειναι χλιαρος σε χαμηλα βολτ και οσο ανεβαζεις ζεσταινει με καποια απωλεια γευσης οχι σημαντικη νομιζω!Βεβαια παιζει ρολο στην καλη αποδοση γευσης και το κεραμικο.Στο Gripper που νομιζω εχει αρκετη δυναμη τον παιζω τελιως χαμιλα στα 3volt με 2.3Ω αντισταση  που για μενα εκει αποδιδει γευστικα και σε χτυπημα και σε θερμοκρασια ατμου (δεν μου αρεσει ο πολυ ζεστος ατμος!).Για το ιδιο περιπου αποτελεσμα με ιδια ωμ το vivi τον παω στα 3,5v αλλα και παλι ο Drunkerμου αρεσει καλλυτερα .Το στησιμο ειναι ευκολο σαν του vivi και πιο πολυ ωρα μου εφαγε να περασω τα φυτιλια απο τις τρυπες.Εκει καλο ειναι με ενα ψαλιδακι να τα κανουμε λιγο μυτερα στις ακρες και να τα ποτισουμε με λιγο απο το υγρο μας για να μπουν πιο ευκολα!Προβλημα τροφοδοσιας δεν μου παρουσιασε μεχρι στιγμης μονο  κοντα στα 4volt στο gripper αισθανθηκα οτι αρχισε να στεγνωνει το φυτιλι αλλα ετσι και αλλιως ειναι πολυ μακρια απο εκει που μου αρεσει να τον ατμιζω!Συμπερασματικα πιστευω οτι στην κατηγορια τιμης και ατμοποιητων που παιζει η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ειναι πολυ καλη επιλογη και ο καθενας μπορει να τον φερει ευκολα στα νερα του και να τον ευχαριστηθει!Α να μην το ξεχασω,ενω παιρνει drip δεν ταιριαζουν να κουμπωσουν ολα απο θεμα παχους οποτε καλο ειναι να τον εχουμε μαζι μας για δοκιμη!
Ελπίζω να βοήθησα. :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1460 172126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 05, 2024, 21:09
από camber
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559084 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364