vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

220 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, Blackwolf

Twitter

Τελικά τι ατμίζουμε;

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 02, 2012, 08:36 »
Είναι ένα πολύ καλό ερώτημα φίλε μου  για το οποίο και εγώ συχνά είχα την απορία επειδή είχα αρχίσει το άτμισμα με τον ego-w ατον οποίο η αντίσταση και το υγρό είναι ορατα.
Αυτό με είχε κάνει να αλλάξω κάποια υγρά και αρώματα που χρησιμοποιούσα επειδή έβλεπα ότι άφηναν πολλά κατάλοιπα τόσο στην αντίσταση όσο και στον ατμοποιητή ο οποίος στο συγκεκριμένο τσιγάρο είναι διάφανος.Επίσης άλλαζα και συχνά ατμοποιητή για τον ίδιο λόγο αν και λειτουργούσε ακόμη.

Τελευταία χρησιμοποιηώ τον ego-c στον οποίο δεν φαίνεται η αντίσταση του ατμοποιητή αλλά το ερώτημά σου παραμένει.

Τι εισπνέουμε από τα κατάλοιπα που παραμένουν στον ατμοποιητή.?

Μακάρι να διάβαζαν την ιστιοσελίδα μας οι Κινέζοι  :)) και να μας έβγαζαν μια γιάλινη αντίσταση η οποίο να μην κρατούσε κατάλοιπα και να καθαριζόταν.
Αλλά αναρωτιέμαι πως θα στεκόταν το υγρό πάνω της για τα γίνει ατμός :laugh1: :laugh1:

Γιατί ναι τα υγρά που ατμίζουμε δεν έχουν βλαβερές ουσίες όπως μας λένε οι επίσημες αντιπροσωπείες η.τ. (τα ίδια μας έλεγαν και οι πολιτικοί για την οικονομία αλλά για τα δάνεια τίποτε) .Με την αντίσταση όμως τι γίνεται.

Φαντάσου όταν καπνίζαμε ένα τσιγάρο να το σβήναμε και να το ανάβαμε 5-6 φορές. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Τέλος πάντων ερωτήματα που θα απαντηθούν κάποια μέρα στο μέλλον. :dontknow:

Ας ελπίσουμε όσο δυνατόν συντομότερα. :) Να τα προλάβω και εγώ που είμαι παππούς  :wall: :wall:

       
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2012, 08:41 από papoys »

Αποσυνδεδεμένος apostolis.kalamata

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 02, 2012, 09:24 »
καλημερα για αυτο το πραγμα με εχουν φαει και εμενα για να το σταματησω αλλα ειμαι σχεδον 2,5 μηνες ακαπνοσ και αισθανομαι πολυ καλυτερα. Δε σασ κρυβω οτι αυτα με εχουν επηρεασει αρνητικα δε ξερω τι να κανω :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 02, 2012, 09:32 »
Αν ειναι να εχετε αγχος παλι τσιγαρακι, ουτε αγχος ουτε τιποτε,
θα παθετε Χρόνια Αποφρακτική Πνευμονοπάθεια στην καλυτερη περιπτωση
η καρκινο του πνευματος στην χειροτερη
αν βεβαια εχετε γλυτωσει απο το εμφραγμα
η το εγκεφαλικο απο την στενωση των αρτηριων.


 ;D ;D ;D ;D
 

Αποσυνδεδεμένος kimmi

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
  • 생활은 아름답습니다
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 02, 2012, 09:35 »
Εχθρός του καλού είναι το καλύτερο..

# kiestor
πολύ καλό το θέμα

Αποσυνδεδεμένος apostolis.kalamata

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #19 στις: Απριλίου 02, 2012, 09:44 »
Αν ειναι να εχετε αγχος παλι τσιγαρακι, ουτε αγχος ουτε τιποτε,
θα παθετε Χρόνια Αποφρακτική Πνευμονοπάθεια στην καλυτερη περιπτωση
η καρκινο του πνευματος στην χειροτερη
αν βεβαια εχετε γλυτωσει απο το εμφραγμα
η το εγκεφαλικο απο την στενωση των αρτηριων.


 ;D ;D ;D ;D


συζηταμε το τι θα παθουμε αν γυρισουμε το ξερουμε με αυτο δεν ξερουμε κατι

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #20 στις: Απριλίου 02, 2012, 09:50 »

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #21 στις: Απριλίου 02, 2012, 10:26 »
Το μόνο σίγουρο είναι ότι είμαστε σε καλύτερη κατάσταση από ότι με το ΚΤ και αυτό είναι απόλυτα εμφανές.
Ακόμα κι αν  :wall: (κτυπώ ξύλο) αποδειχθεί κάποτε ότι το ΗΤ προκαλεί κάτι συγκεκριμένο, εμάς θα μας γράψει η... Ιστορία, σαν τους ηρωικούς πεσόντες μιας μάχης με έναν πανίσχυρο εχθρό, που τελικά αποδείχτηκε ότι δεν είναι ανίκητος.

Όσο για τον
Παράθεση
καρκινο του πνευματος
μας είχε τρομάξει τόσο πολύ, όταν καπνίζαμε, που φοβόμαστε ακόμα και το όνομά του να γράψουμε. Κι αυτό το εκμεταλλεύεται ο δαίμων του πληκτρολογίου.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #22 στις: Απριλίου 02, 2012, 10:26 »
Μπαίνοντας κι εγώ σιγά σιγά στο πνεύμα της αναζήτησης για καλύτερες και φθηνότερες λύσεις περιεργαζόμασταν με φίλο πολύ καλό ηλεκτρονικό την αντίσταση...Σε πρώτη φάση νομίζω ότι και η ζωή της αλλά και η ποιότητα θα βελτιονόταν αν ήταν προστατευμένη από γυαλί (σαν τις λάμπες). Αλλά εδώ κοντεύω να βγω off topic....  Λοιπόν, η ερώτηση είναι κατά πόσο και τι εισπνέουμε από τα συστατικά της ίδιας της αντίστασης ????? Αυτό που σκέφτομαι? στρόνιο?τιτάνιο? δεν ξέρω τι ??????? :wall: :wall: :wall:
χωρις να θελω να το παιξω εξυπνος  το ιδιο επιβλαβες ειναι και το φαγητο στα καρβουνα και στον ιδιο μας τον φουρνο να μην αναφερω και τα μηκροκυματων σιγουρα κατι θα υπαρχει παντου ετσι δεν ειναι τιποτα ασφαλεστερω απο τον καθαρο αερα  ;D

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #23 στις: Απριλίου 02, 2012, 11:07 »
αν τρως πιτσα απο εξω να μην ξαναφας γιατι γιναιτε σε ταψι αλουμινιου στους 300 βαθμους

οποτε διαλεγεις και περνεις :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #24 στις: Απριλίου 02, 2012, 11:19 »
καλημερα για αυτο το πραγμα με εχουν φαει και εμενα για να το σταματησω αλλα ειμαι σχεδον 2,5 μηνες ακαπνοσ και αισθανομαι πολυ καλυτερα. Δε σασ κρυβω οτι αυτα με εχουν επηρεασει αρνητικα δε ξερω τι να κανω :hmmm: :hmmm: :hmmm:

ελα να σου δοσο της δικες μου αρτιριες να δεις τη θα εκανες :thumpup:

Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #25 στις: Απριλίου 02, 2012, 11:40 »
Στον καπνό του τσιγάρου έχουν ταυτοποιηθεί χιλιάδες διαφορετικές χημικές ουσίες. 
Η νικοτίνη, οι νιτρωδαμίνες,  το μονοξείδιο του άνθρακα,  το διοξείδιο του άνθρακα, 
τα οξείδια του αζώτου,  το υδροκυάνιο (HCN),  η ακρολεΐνη,  η υδραζίνη αποτελούν
μερικές από αυτές τις χημικές ουσίες, ενώ στον καπνό του τσιγάρου έχει πιστοποιηθεί
η ύπαρξη καρκινογόνων ουσιών,  όπως το βενζόλιο,  η πίσσα,  η φορμαλδεΰδη, το βενζοπυρένιο κ.ά.

Τα κινητά τηλέφωνα, οι ηλεκτρονικοί υπολογιστές, οι τηλεοράσεις,  τα φωτοτυπικά μηχανήματα,
τα στερεοφωνικά,  τα καλώδια εσωτερικών ηλεκτρικών εγκαταστάσεων κ.ά.  Όλες αυτές οι συσκευές εκπέμπουν διάφορες ουσίες, όπως αμμωνία, όζον, γραφίτη, βρωμιούχους επιβραδυντές καύσης,
ενδοκρινικούς διαταράκτες, φθαλικές ενώσεις, αλλά και ακτινοβολία.
Νομίζω πως είναι αστείο να ομιλούμε για τις ουσίες του η.τ μπροστά στους ρύπους όλων όσων μας περιτριγυρίζουν

Αποσυνδεδεμένος vzol48

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαστατε....θα γλυτωσουμε...
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #26 στις: Απριλίου 02, 2012, 13:10 »

ελα να σου δοσο της δικες μου αρτιριες να δεις τη θα εκανες :thumpup:

Τι εννοεις φιλε;;; :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #27 στις: Απριλίου 02, 2012, 14:06 »
Τα μηνύματα συγχωνεύτηκαν με ένα παλιότερο υπάρχον θέμα το οποίο παραμένει όμως επίκαιρο.

Από ό,τι ξέρουμε, έχουν γίνει αναλύσεις και στον ατμό (όχι μόνο στα υγρά). Αν υπήρχαν κάποια παράγωγα από τα μέταλλα της αντίστασης θα έπρεπε να ανιχνευτούν. Δεν αναφέρθηκε όμως κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #28 στις: Απριλίου 02, 2012, 14:13 »
Υπάρχει όμως και ενα ερώτημα αν έψαξαν για τετοια υπολείμματα.
Δεν ξερω αν οι μέθοδοι είναι "βρίσκω οτιδήποτε υπάρχει μεσα" ή "ψάχνω αν έχει ή όχι  συγκεκριμένες ουσίες"

Αποσυνδεδεμένος Νικος

  • ****
  • 1124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τελικά τι ατμίζουμε;
« Απάντηση #29 στις: Απριλίου 02, 2012, 14:15 »

συζηταμε το τι θα παθουμε αν γυρισουμε το ξερουμε με αυτο δεν ξερουμε κατι

Γι αυτο πηγαινε στο γνωστο κτ που γνωριζεις
η περιμενε 20-30 χρονια για να εχεις ασφαλεις μελετες για το η/τ.
Εγω δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι θα τις προλαβω, γιατι θα εχω ξεπερασει το προσδοκιμο ζωης.

 ;D ;D ;D ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 232 63613 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 21:08
από Ελένη Π
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 92810 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 278194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 496 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix