vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

535 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, Tem, bloodlessz, zamploutos, manoslykos

Twitter

Τα φωτα σας παρακαλω....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 14:59 »
Παράθεση
Με τα φιλτρα τι να  κανω?  μου ειναι  αχρηστα  ? (ετσι  διαισθανομαι....χεχε)
Σωστά διαισθάνεσαι  :yes:
Μπορείς να πλύνεις τον πολυεστέρα των φίλτρων με νερο ( αν είναι χωρίς νικοτίνη) και να τα γεμίσεις μετά με virginia αφού προηγουμένως στεγνώσουν καλά. Πάραυτα το dripping ιδιαίτερα με τον LR δεν συγκρίνεται κατά τη γνώμη μου. Το dripping tool δεν είναι απαραίτητο, κι ένα άδειο απο πολυεστέρα φίλτρο κάνει τη δουλειά του, ιδιαίτερα αν με ενα συνδετήρα αφαιρέσης το καπάκι που είναι η τρύπα, έτσι δεν θα συγκεντρώνει υγρό στον μπροστινό θάλαμο και δεν θα σου έρχεται υγρό στο στόμα.
Πάντως θέλει 4-5 ώρες άτμισμα για να στρώσει ο άτμο.

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 22:15 »

Πάντως θέλει 4-5 ώρες άτμισμα για να στρώσει ο άτμο.

Τελικα  ο  ατμο  στα ποσα  ατμισματα  ή  γεμισματα( 3 σταγονες βαζω)  θελει  αλλαγη?(πεταμα)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 22:28 »
Καλά........ σήμερα τα πήρες, και σκέφτεσαι για αλλαγές. :D  Ασε να φύγει καμιά εβδομάδα 10 μέρες και βλέπεις..

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 22:44 »
Καλά........ σήμερα τα πήρες, και σκέφτεσαι για αλλαγές. :D  Ασε να φύγει καμιά εβδομάδα 10 μέρες και βλέπεις..
ναι  εχεις δικιο  αλλα  να  ξερεις  το  οτι  ρωταω  ηδη  για  αλλαγες  σημαινει  οτι  ειμαι  ικανοποιημενος  απο  αυτο  που  ατμιζω  κ  δεν  θελω  να ξεμεινω :wall:.....χεχε.....

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 23:42 »
Παράθεση
Τελικα  ο  ατμο  στα ποσα  ατμισματα  ή  γεμισματα( 3 σταγονες βαζω)  θελει  αλλαγη?(πεταμα)
Αυτή είναι πολύ δύσκολη ερώτηση  :yes:
Θα έλεγα απο 1 μέρα έως 1 μήνα !
Ο ατμοποιητής σπανίως χαλάει, συνήθως αρχίζει και υπολειτουργεί μέχρι που λες "δεν πάει άλλο" και τον βάζεις στο συρτάρι μήπως σου χρειαστεί σε δύσκολη ώρα. Μόλις μαζέωεις καμιά 30ριά απ αυτούς τότε πετάς τους μισούς κατά σειρά αρχαιότητας  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 23:44 »
ένσταση   ;D
κάποιες φορές "η μέρα" είναι πολύ.
(μού έχει τύχει δις, το ολιγόωρο της υπόθεσης  >:( )

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 23:46 »
ένσταση   ;D
κάποιες φορές "η μέρα" είναι πολύ.
(μού έχει τύχει δις, το ολιγόωρο της υπόθεσης  >:( )

xexe...Αρα  να  παρω  καμμια  10αρια  LR-510  να  βρισκονται.........για παν  ενδεχομενο
Σημαντικο!!!!  Εκτος  απο τα  υγρα  funstore  που ηδη  τα  δοκιμαζω,  εχετε  κατι  να  μου προτεινετε (απο το  ιδιο καταστημα-funstore)  το οποιο να  εχει  γερο χτυπημα στον λαιμο???

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 23:49 »
Παράθεση
ένσταση   (Image removed from quote.)
κάποιες φορές "η μέρα" είναι πολύ.
(μού έχει τύχει δις, το ολιγόωρο της υπόθεσης  (Image removed from quote.) )
Γιατί μου τη βγαίνεις έτσι συνέχεια με τις ενστάσεις re Μήτσε? αφού βλέπεις ότι εντέχνως αποφεύγω να απαντήσω , διότι αν αρχίσω να απαντάω δεν θα έχουμε τελειωμό  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Θα αρχίσουμε πάλι τις Lara και τους Indianous  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πάντως χαίρομαι πολύ που ξαναγράφεις  εδώ ( έστω και ενστάσεις)   :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 23:54 »
(δες πως λειτούργησε!
η προηγούμενη "ένσταση" ήταν "πραγματική" αφού όντως δεν έχω αυτό το "πρόβλημα".
ε! όταν είδα το παραπάνω σχόλιο, χαμογέλασα σατανικά καί έγραψα "χιουμοριστικά".)

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 01, 2010, 23:55 »
Θα βαλω  παραγγελια  στο  funstore ...επομενως....... :hmmm:
για πειτε  μηπως να  δοκιμασω  κ  αλλον  ατμοποιητη  εκτος  του  510? πειτε   γνωμες-προτασεις γιατι  θελω  να  παραγγειλω ατμοποιητες  κ  κανα  αλλο υγρο(εκτος των  funstore υγρων που ηδη  δοκιμαζω)....χεχε

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 02, 2010, 00:03 »
γιά υγρά ... δύσκολα θα πω άποψη. τα γούστα διαφέρουν ΕΝΤΕΛΩΣ.
αλλά σε ατομ έτσι ή αλλοιώς δεν έχεις καί πολλές επιλογές.
510 καί 901 (με τον κατάλληλο αντάπτορα).
άρα ... εύκολο καί χωρίς κόστος η δοκιμή καί των δύο.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 03, 2010, 13:29 »
ναι  εχεις δικιο  αλλα  να  ξερεις  το  οτι  ρωταω  ηδη  για  αλλαγες  σημαινει  οτι  ειμαι  ικανοποιημενος  απο  αυτο  που  ατμιζω  κ  δεν  θελω  να ξεμεινω :wall:.....χεχε.....

Ενδέχεται  μέσα στην εβδομάδα θα φέρει το funstore, καινούργια παρτίδα ατμοποιητών exelixis2.  Οπότε θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή.. ;)
Τώρα για υγρά, δεν μπορώ ακόμα να εκφέρω γνώμη τι σε καλύπτει.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 03, 2010, 13:47 »
Ενδέχεται  μέσα στην εβδομάδα θα φέρει το funstore, καινούργια παρτίδα ατμοποιητών exelixis2.  Οπότε θα σου πρότεινα να κάνεις λίγο υπομονή.. ;)
Ξερουμε τίποτε για τον exelixis2?

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 03, 2010, 14:47 »
Ξερουμε τίποτε για τον exelixis2?
Και εγώ την ίδια απορία έχω, ο κύριος Περικλής θα μας το φυλάει για έκπληξη καθώς δεν αναφέρει κάποια σχετική πληροφορία. Θέλω να πιστεύω ότι θα είναι LR και με μεγαλύτερη δεξαμενή...... 

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 15, 2010, 21:13 »
Καλησπέρα!

Τελικα  ο  LR 510  οσο  με  αφησε  ευχαριστημενο την 1η  εβδομαδα τοσο  με  στεναχωρεσε την  2η....Ενω  παραγει  φουλ  ατμο  το  χτυπημα(ιδιο υγρο)  δεν  ειναι πλεον  δυνατο...ισα ισα  το  νιωθω...Βεβαια τον  εχω  καθαρισει 2  φορες  με  φυσημα  τον  αφησα  αναποδα  μια  νυχτα  αλλα  δεν  εχω  δει  βελτιωση
Αντιθετα  ο  απλος  510  παει μια  χαρα  2  εβδομαδες  τωρα....
Καμμια ιδεα?  ειναι  ετσι  παντα  ή  απλα  ημουν  λιγο  ατυχος..

Σημειωση  σημαντικη??....Δεν  βαζω  φιλτρακια  λατρεψα  το  σταξιμο  απο την  αρχη( 3-4 σταγονες  στην γεφυρα  του  ατμο  κατευθειαν) Και  αναμενω  κ  εγω  στοκ  στον  EXELIXIS!!!!  να  τον  δοκιμασω  επιτέλους....:wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8283 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535265 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59723 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 560 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14701 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085210 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35331 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10154 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12