vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τα φωτα σας παρακαλω....

Τα φωτα σας παρακαλω....
« στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 18:58 »
Καλησπέρα παιδια...

Χρειαζομαι  τα  φωτα σας.....Ατμιζω  απο  τον  Μαιο , αρχικά  με  Njoy ( Ελλαδα) k  Green smoke  και τα 2 αυτα με  cartomizer...Τελικα  ομως  κατέληξα  στα  VaporKing (vapor4life.com) επειδη με  καλυπταν  σχεδον  πληρως  σε  θεμα  γευσεων  κ  ποικιλιας  αλλα το  βασικοτερο ηταν-->  η  αισθηση χτυπηματος στον λαιμο...
Ομως  εχουν  αρχισει  τον  τελευταιο καιρο  να  μην  ειναι ποιοτικα  ιδια  με  τις  αρχες  κ  επισης  τα  εξοδα  αποστολης  απο  Αμερικη  ειναι  25$ .....  ετσι  εχω  αρχισει  να  ψαχνομαι  προς  αλλα  εναλλακτικα  προιοντα  κ   θελω να  δοκιμασω  ΗΤ  με  ατμοποιητη..(ηδη  εχω  δοκιμασει υγρο  σε  χρησιμοποιημενα καρτομαιζερ κ  εχω μια  "εμπειρια")
Εχω  ψαξει κ  εχω  βρει  αυτο  εδω για  αρχη :http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=291

Θελω  βαση  της  εμπειριας  σας  να  μου πειτε  αν  θα  με  καλυψει αρχικα  κ  τι ατμοποιητη  να  συνδυασω με  ποιο υγρο  ετσι  ωστε  να  εχω  καλο  -θεωρητικα παντα - αποτελεσμα...Αυτο  που  μου  αρεσει  ειναι  να εχω  χτυπημα  στο  λαιμο....  ::)
Με  τα  καρτομαιζερ  ειμαι αυτη την  στιγμη   σε  νικοτινη  στο  24  κ  ενιοτε  παω   κ  στο  18   ( ξεκινησα  απο  36  κ  οι βαθμιδες τους  σε  νικοτινη ειναι : 36,24,18,11,8,4,0)

Σας ευχαριστω  εκ  των  προτερων:)
Γ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 19:04 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 19:15 »
Εχω  ψαξει κ  εχω  βρει  αυτο  εδω για  αρχη :http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=291
Θελω  βαση  της  εμπειριας  σας  να  μου πειτε  αν  θα  με  καλυψει αρχικα  κ  τι ατμοποιητη  να  συνδυασω με  ποιο υγρο  ετσι  ωστε  να  εχω  καλο  -θεωρητικα παντα - αποτελεσμα...
Το ηλεκτρονικό που διάλεξες, το eGo, είναι κατά τη γνώμη μου ένα από τα καλύτερα ηλεκτρονικά που μπορεί κάποιος να αγοράσει σήμερα, λόγω της μεγάλης διάρκειας μπαταρίας που έχει. Εφόσον φυσικά δεν αποφασίσεις για κατασκευές τύπου GG.
Ο ατμοποιητής που "φοράει" είναι ο 510 και θέλω να πιστεύω ότι θα σε καλύψει από χτύπημα.

Αυτο  που  μου  αρεσει  ειναι  να εχω  χτυπημα  στο  λαιμο....  ::)
Αυτό αρέσει σε όλους.  :))
Η βασικότερη αιτία του σωστού χτυπήματος είναι η ποσότητα της νικοτίνης και εν μέρη η θερμοκρασία του ατμού.
Νομίζω ότι με το eGo, τον 510 και 24άρι ή 18άρι θα είσαι ικανοποιημένος ως προς το χτύπημα.

Σας ευχαριστω  εκ  των  προτερων:)
Γ.
Καλώς ήρθες στην παρέα μας  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2010, 21:46 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 19:43 »
Όπως ακριβώς στα λέει ο κ. συντονιστής μας   :))
Καλώς μας βρήκες και καλά ατμίσματα  :)

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 20:10 »
Λοιπόν φίλε gegeor, άκου και μια αντιπρόταση απο εμένα, που είμαι αρκετά νέος στο hobby.

Μπαταρία 1300 mah, ατμοποιητή 510lr, φορτιστή και φιλτράκια και είσαι έτοιμος..


Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 20:27 »
Ευχαριστω παιδια  για  την  βοηθεια:)

File  craven.gr  ο  510LR  που λες  τι  διαφορα  εχει  με  τον  510 ? Ειμαι  ασχετος  απο  ατμοποιητες βασικα  κ δεν  ξερω ...ελπιζω να  μην  ειναι  διαρκειας  1-2 ημερων  ο ατμοποιητης  χεχε.....
Θελω να παω  σε  "πακετο"  οχι μεμονωμενα υλικα  κ  αυτο  γιατι  το  κανω  δοκιμαστικα  ..δεν  θελω  να   ειμαι "εξαρτημενος"  απο την  Αμερικη ..... με  τα  καρτομαιζερ  που  χρησιμοποιω.....Αν  παει καλα  φυσικα  κ  θα ψαχτω  για θεμα  μπαταριας ...

Γ.

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 20:51 »
Τον δοκίμασα πρόσφατα.  Καλύτερο χτύπημα, και περισσότερο ατμό.
Τώρα για τον χρόνο λειτουργίας, δεν ξέρω και προσωπικά δεν μπορώ να σου πώ κάτι δεδομένο.  Καλύτερα να μιλήσεις με τον εισαγωγέα-αντιπρόσωπο.

Το "πακέτο" που σου πρότεινα, δεν νομίζω ότι διαφέρει απο το "πακέτο" που έχεις επιλέξει.  Ισως η μόνη "μικρή" διαφορά είναι στην τιμή, της τάξεως των 10 ευρώ.
Τά παραπάνω βέβαια είναι προσωπική εκτίμηση.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #6 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 20:55 »
Σε όλο και περισσότερους ατμιστές LR , αποδυκνύεται ότι ο LR  έχει την ίδια και ίσως μεγλυτερη διάρκεια απο τους νορμαλ, τρώει όμως γρηγορότερα την μπαταρία.

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #7 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 21:05 »
Σε όλο και περισσότερους ατμιστές LR , αποδυκνύεται ότι ο LR  έχει την ίδια και ίσως μεγλυτερη διάρκεια απο τους νορμαλ, τρώει όμως γρηγορότερα την μπαταρία.

Αν δεν  σου κανει κοπο  μπορεις να  μου στειλεις  τα  λινκς  απο  τα  προιοντα  που  προτεινεις να  δω?
Ευχαριστω:)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #8 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 22:25 »
απο Ελλάδα
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=171

απο Κίνα (υπάρχουν βέβαια κι άλλα sites, κάνε  μια αναζήτηση)
http://www.heaven-gifts.com/product-186.html

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #9 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 22:28 »
απο Ελλάδα
http://www.funstore.gr/index.php?target=products&product_id=171

απο Κίνα (υπάρχουν βέβαια κι άλλα sites, κάνε  μια αναζήτηση)
http://www.heaven-gifts.com/product-186.html
Ευχαριστω..
αν παρω  το  αρχικο "κιτ"  κ  τον  συγκεκριμενο ατμοποιητη  θα  εχω προβλημα? η  θελει συγκεκριμενη μπαταρια ?


Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #10 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 23:07 »
Τα λινκς που έδωσα είναι 510LR ατμοποιητής μόνο. Μπαταρία βάζεις όποια θες, συμβατή με 510 ( ego, black line κλπ ), συστήνω  ego 900mah ή 600mah το λιγότερο, γιατί με μικρότερες μπαταρίες ο LR υπολειτουργεί.

Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #11 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2010, 01:58 »
σας ευχαριστω ολους  για την βοηθεια....Θα γραψω  εντυπωσεις  μολις  το παρω στα χερια μου....

Να ρωτησω  τελος , στον ατμοποιητη  περιπου ποσες  σταγονες υγρου βαζουμε? Τα φιλτρα  ειναι κενα  φανταζομαι δεν  εχουν καποια ουσια  - υγρο μεσα?

Επισης  με  το που θα  βαλω  σταγονες  ειναι  ετοιμο προς χρηση?
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #12 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2010, 16:16 »

Να ρωτησω  τελος , στον ατμοποιητη  περιπου ποσες  σταγονες υγρου βαζουμε? Τα φιλτρα  ειναι κενα  φανταζομαι δεν  εχουν καποια ουσια  - υγρο μεσα?

Επισης  με  το που θα  βαλω  σταγονες  ειναι  ετοιμο προς χρηση?
Ευχαριστω
Eαν μιλάς για τον 510 LR ρίξε τρεις σταγόνες.Στην αρχή η γεύση μπορεί να μην σου κάτσει καλά άλλα αυτό οφείλεται στο ότι ο ατμο έχει κάποιο εργοστασιακό υγρό μέσα για να διατηρείται υγρός και έτοιμος για χρηση.Αν θες μπορείς να τον φυσήξεις δυνατά από την μεριά που  κουμπώνεις το φιλτρακι για να φύγει το εργοστασιακό υγρό και μετα ρίχνεις τρεις σταγόνες πάνω στην γέφυρα του ατμο από το υγρό προτίμησης σου.Τωρα εάν τα φιλτρακια ειναι αδεια βγαζεις το υλικο που εχει μεσα και ριχνεις 6 σταγονες και τοποθετεις το υλικο όπως ήταν προτού το βγάλεις.Στην συνεχεία ρίξε άλλες τρεις σταγόνες από την πάνω πλευρά και είσαι έτοιμος.Στην αρχή ο ατμο μπορει να σου φανει σαν κάτι να μην δουλεύει καλά.Είναι συνηθισμένο φαινόμενο και συμβαίνει μέχρι να στρώσει ο ατμο.Σε αυτό το σημείο χρειάζεται λίγο υπομονή και προσπάθεια,άλλα αν πάρει μπρος που θα πάρει τότε είσαι έτοιμος.Καλη επιτυχια και συνεχεια  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #13 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2010, 21:49 »
Σε όλο και περισσότερους ατμιστές LR , αποδυκνύεται ότι ο LR  έχει την ίδια και ίσως μεγλυτερη διάρκεια απο τους νορμαλ, τρώει όμως γρηγορότερα την μπαταρία.
Οι κατασκευαστές και οι έμποροι των LR ατμοποιητών μιλούν για μικρότερη διάρκεια ζωής των LR από τους "κανονικούς".
Δεν νομίζω ότι θα το λέγαν αυτό εάν δεν ίσχυε.

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Τα φωτα σας παρακαλω....
« Απάντηση #14 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2010, 22:21 »
Φαντάζομαι πως έχει να κάνει και με το ποιας εταιρίας είναι ο καθένας (και πως τα πάει από ποιότητα κατασκευής). Το προσωπικό μου *σκορ είναι δύο μήνες ο πρώτος, δύο μήνες ο δεύτερος και ενάμιση μήνα ο τρίτος (και συνεχίζει). Αρκετοί ακόμα χρήστες των συγκεκριμένων LR αναφέρουν παρόμοια διάρκεια. Τώρα όμως - μετά από τη φοβία που έπιασε τους Αμερικάνους για πιθανή απαγόρευση - δεν τους βρίσκεις διαθέσιμους ούτε για πλάκα ;D

*κανένας δεν κάηκε, απλά άρχισαν να υπολειτουργούν και τους έβγαλα από την κυκλοφορία

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1686 180398 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 04:40
από Tem
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 535113 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59716 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 557 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14539 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136093 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085201 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35327 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10144 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12