vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 7 χρήστες
treloneritis, nuts, manoslykos, Jorge, th3ofilos, panoskapa, FaniFox

Twitter

Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 21:26 »
Δεν το βλέπεις ότι δεν είναι διαθέσιμος? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος LAZ

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
  • συγγνώμη......με ενοχλεί ο καπνός σας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 21:33 »
Θα συμφωνήσω και εγώ πως αρχικά τον DID μέχρι να τον "στρώσω" κόντεψα να τον εκσφενδονίσω κανα δυό φορές στον τοίχο....

Όταν όμως έστρωσε ο άτοιμος... :dance3:
τοα περίεργο είναι πως δεν θεωρώ πως κάνω κάτι διαφορεικό από ότι την πρώτη φορά στο σετάρισμα..... λες και ο άτιμος σε γνωρίζει σιγά σιγά και σε αποδέχεται...

σήμερα είμαστε κολλητάρια


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 21:35 »
Δεν το βλέπεις ότι δεν είναι διαθέσιμος? :confused1:

Εγω παραθεσα απλα το καταστημα (ή αν υπαρχουν κι αλλα, ενα απο τα καταστηματα) που τον εχει φερει στην Ελλαδα.
Αυτο ψαχνει ο φιλος, καταστημα που να τον πουλα στην Ελλαδα.
Τωρα αν δεν ειναι διαθεσιμος αυτη τη στιγμη ή αν θα ειναι αυριο το πρωι ή σε ενα μηνα μπορει ο καθενας να το μαθει με ενα απλο τηλεφωνο.

Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 21:37 »
Όντως έχει εξαντληθεί, αλλά έχει ανακοινώσει το κατάστημα πως, στο πρώτο
15ημερο του Φεβρουαρίου θα τον έχει πάλι  :yes:

Λογικά μέσα στο πρώτο δεκαπενθήμερο του Φλεβάρη...ξέρετε πως είναι με τις εισαγωγές.
Πάντως θα ανακοινωθεί εγκαίρως.

http://yourcig.en.alibaba.com/product/726046565-214106518/New_products_rebuildable_atomizer_AGA_T_upgrade.html

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:03 »
Το ρίσκο είναι μηδενικό ειλικρινά, εκτός αν δεν έχεις φλόγιστρο. Μετά θα μετανιώσεις που δεν τα χάλασες στον καλό εξ αρχής  :))


Θα τα πούμε όταν τον στήσεις μερικές φορές. :))

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:08 »
Που τον βρηκες τον v2,μιας και τον ψαχνω αλλα δεν....(Ελλαδα ψαχνω).


Τον έχω κάνει κράτηση στο mpixlimpidi


Aga-T2




Το ρίσκο είναι μηδενικό ειλικρινά, εκτός αν δεν έχεις φλόγιστρο. Μετά θα μετανιώσεις που δεν τα χάλασες στον καλό εξ αρχής  :))


Θα τα πούμε όταν τον στήσεις μερικές φορές. :))


Το θέμα του φλόγιστρου δεν με απασχολεί πλέων μιας και το mpixlimpidi φέρνει έτοιμο καμένο mesh  :)


Με την λέξη ρίσκο εννοούσα αυτό ακριβώς που είπε ο Γιάννης


Ρίσκο δεν είναι, αλλά καλύτερα να πάρεις πρώτα έναν φθηνό ατμοποιητή που κάνει
πολύ καλά τη δουλειά του και να πειραματιστής με genesis που μπορεί να μην σου
ταιριάζουν, παρά να χεις πληρώσει 100 ρικο και να μην τη βρίσκεις με αυτόν  :)




Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 22:41 »
Έτσι έλεγα και εγώ πριν πάρω τον aga. Τώρα λέω ό,τι λέω  :tongue_smilie:  Δεν τίθεται θέμα πραγματικά.

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:17 »

Το θέμα του φλόγιστρου δεν με απασχολεί πλέων μιας και το mpixlimpidi φέρνει έτοιμο καμένο mesh  :) 


Μιχάλη, αν θές τη γνώμη μου, μιας και εγω έτσι σκεφτόμουνα στην αρχή (που θα βρω έτοιμο), δεν νομιζω οτι αξιζει τον κόπο (μιας και ειναι πανεύκολο), και θα χάσεις και την "γλύκα" - "ικανοποίηση" του να το φτιάξεις μόνος σου.. ;)

Αποσυνδεδεμένος Jericho

  • **
  • 402
  • Φύλο: Άντρας
  • 7ml/Day DIY 75/25% VG/PG / 14MG
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:30 »
Έτσι έλεγα και εγώ πριν πάρω τον aga. Τώρα λέω ό,τι λέω  :tongue_smilie:  Δεν τίθεται θέμα πραγματικά.




ο χρόνος θα δείξει.




Μιχάλη, αν θές τη γνώμη μου, μιας και εγω έτσι σκεφτόμουνα στην αρχή (που θα βρω έτοιμο), δεν νομιζω οτι αξιζει τον κόπο (μιας και ειναι πανεύκολο), και θα χάσεις και την "γλύκα" - "ικανοποίηση" του να το φτιάξεις μόνος σου.. ;)




Όσο αφορά εμένα πιστεύω είναι θέμα ψυχολογίας.
Είναι διαφορετικά να ξέρω ότι έχω το έτοιμο όσο μαθαίνω να το φτιάχνω μόνος μου παρά του να ξέρω ότι αν δεν το φτιάξω δεν θα ατμίσω.
Συμφωνώ πάντως ότι η ικανοποίηση του να το φτιάξεις μόνος σου είναι ποιο γλυκιά  :)

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 04, 2013, 23:40 »
Πάντως εγώ, πήρα τον πρώτο μου genesis αφού είχα διαβάσει 2 φορές το νήμα με τα tips. Το πρώτο μου mesh το έφτιαξα χωρίς να το κάψω ατύλιχτο. Κατευθείαν το τύλιξα, το έκαψα 10 φορές τυλιγμένο, μετά του σχετικού βρεξίματος, και μετά βούτηγμα στο υγρό που ατμίζω και φωτιά με αναπτήρα (video joyeman). Με την πρώτη δύλεψε, ούτε hot spot. ούτε cold spot, ούτε τίποτα. Απόλαυση από την πρώτη τζούρα.

Και όπως λέει και ο Μιχάλης, μια και δεν ήξερα αν θα τα καταφέρω, καβάτζα και μερικά έτοιμα.

Αποσυνδεδεμένος PLANEYTHS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #40 στις: Μαΐου 15, 2013, 01:06 »
τελικα ποιος ειναι καλυτερος για αρχη?aga t2?did?rss?

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #41 στις: Μαΐου 15, 2013, 01:16 »
Did και για αρχη , και για πάντα .....
Προσωπική γνώμη ....
Νομίζω δεν πρέπει να ειναι μαζι με τους άλλους που συγκρίνεις , άλλη κατηγορία .

Οι άλλοι 2 ειναι μια χαρα για τα λεφτα τους ,
και πολυ καλοί για να μπεις στο χώρο τον τζεννεσις με χαμηλό μπατζετ....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2013, 01:24 από Anathema »

Αποσυνδεδεμένος PLANEYTHS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #42 στις: Μαΐου 15, 2013, 01:26 »
φανταζομαι λες για τους γνησιους σωστα?

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #43 στις: Μαΐου 15, 2013, 01:41 »
Did γνήσιο βέβαια !
Τώρα ο rss ειναι αντιγραφή του ac9 και δε νομίζω να υπάρχει και αντιγραφή του rss.
Ο aga ειναι απλα μια πιο φτηνή κατασκευή τζενεσσις , που ούτε εδώ νομίζω να έχει αντίγραφο .. Εχει όμως ικανοποιημένους χρήστες για τη σχέση τιμή απόδοσης όπως και ο rss.

Αποσυνδεδεμένος PLANEYTHS

  • *
  • 49
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση - ερωτήσεις EXPRESS για Genesis
« Απάντηση #44 στις: Μαΐου 15, 2013, 01:51 »
εγω ψαχνω στα 30 να ειναι το πολυ απο ελλαδα φυσικα.γιαυτο ρωτω τους πιο εμπειρους να μου δωσουν τα φωτα τους

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180692 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34002 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536434 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59828 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 594 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15763 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136162 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085359 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35436 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10284 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12