vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

vv 350 mod (Vaporbreak)

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
vv 350 mod (Vaporbreak)
« στις: Σεπτεμβρίου 03, 2012, 20:02 »
Μετά το πέρας 15 ημερών έφτασε στα χέρια μου το VV-350 Version Stainless Steel από Vaporbreak ,κουμπώνω κατευθείαν το Bulli A2 Tank να δω εάν είναι συμβατό μιας και ήταν η μονή μου έννοια αυτόν τον καιρό ,ευτυχώς κουμπώνει !
Βάζω μέσα και τις 2 μπαταριές να δω εάν έχουμε ανάφλεξη και γενικά εάν λειτουργεί σωστά ….η έπεσα σε μουφα !Λειτουργεί !

Παίρνει λοιπόν 2 μπαταριές IMR 18350 σε σειρά  .
Έχει τρία κουμπιά 2 μικρά και ένα μεγάλο (μου φαίνονται λίγο παιδικά (κινεζιες) και εάν κουνήσεις όλη την συσκευή μονό αυτά ακούγονται ,σιδερένια …ο θεός να τα κάνει)με τα 2 μικρά ρυθμίζεις την ένταση 0,1+-,ξεκινοντας από τα 3,0volt έως τα 6,0Volt,πατώντας το μεγάλο κουμπί έχεις ανάφλεξη και την ένδειξη των Volt πχ 3,0 …η δε οθόνη είναι 2 ψηφίων και ένα το κώμα άρα τριών!?! και χρώματος κόκκινου ενώ τα κουμπιά εάν τα πατήσεις έχουν ένα μπλε φωτισμό. Να σημειώσω ότι η πλακέτα μέσα πρέπει να έχει προστατευτικό και δεν φαίνετε  .Το καπάκι που κουμπώνει κάτω είναι επίφοβο πιστεύω ιδιαίτερα οι βόλτες εάν δεν είσαι προσεκτικός. Σαν συσκευή χωρίς τις μπαταριές έχει ένα βάρος ιδιαίτερα το πάνω μέρος  .Σε γενικές γραμμές για τα 13,14 Ε. που στοιχίζει…. αξίζει ,τώρα δε σε διάρκεια χρόνου ,αντοχής και αυτονομίας θα δείξει .Επειδή έχω δουλέψει μόνο EGO 1100mAh και EGO-USB VV PASS-THROUGH 3,2-3,7-4,2-4,7v  δεν μπορώ να το συγκρίνω μια κάποια άλλη συσκευή , μπορώ να πω όμως σίγουρα ότι είναι καλύτερο από αυτά και γιαυτο είμαι ευχαριστημένος με την επιλογή μου ….όσο για την αυτονομία ακόμη το Testaro !

 







ΑΛΛΑΓΗ ΤΙΤΛΟΥ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:31 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #1 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 09:36 »
alpiland ,μπορεις να διευκρινησεις αν παιρνει ατμοποιητες με χαμηλη αντισταση?
Γιατι απο email που εστειλα στην εταιρια,μου ειπαν οτι λειτουργει μονο με 2,7ωμ αντισταση και πανω.  :-\

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #2 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 09:48 »
ειναι ιδιο με το VV-350 που ειναι απο πλαστικο,εκεινα τα (ομορφα)με τα πλουμιστα χρωματα.μεχρι 1.7ΩΜ που δοκιμασα εγω στο δικο μου το πλαστικο δουλευει αψογα,απο εκει και κατω δεν ξερω.ειναι ενα εργαλειο σειρας αλα πολυ ανθεκτικο,αν φανταστεις οτι εγω το δουλευω στο λατομειο και το τσιμενταδικο 5 μηνες τωρα.

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #3 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 09:59 »
Δυστυχώς δεν έχω συσκευή να μετράει την αντίσταση , αλλά το κλασικό setup που έχω στον α2-tank ήταν 4φ(1mm) φιτίλι και 4 σπείρες(0,16mm KanthalD), νομίζω ότι ήταν σίγουρα κάτω από 2,7Ω (ας το διαβεβαίωση κάποιος γνώστης )και μου δούλεψε κανονικά χωρίς error , βεβαία το άλλαξα το  setup προσθέτοντας μια σπείρα  γιατί πάνω από τα 2-3 sec. είχα αλοιώση  στην γεύση με 3,0V.

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #4 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2012, 10:24 »
για το πλαστικο vv,ξερω οτι δουλευει με μικρες αντιστασεις.
για το μεταλλικο ομως,πηρα αλλη απαντηση μετα απο email,γι αυτο το ρωταω.
και στο vaporbreak γι αυτον τον λογο γραφει ... The vv350 body only can be used with vv350 atomizer,if you use with normal atomizer ,it will be burnt. Επειδη αυτο εχει μεγαλη αντισταση.

Αν το δοκιμασει καποιος,ας το πει με σιγουρια,για να το γνωριζουμε.
ισως το εχουν αλλαξει το τσιπακι και να δουλευει  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος tzodalton

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #5 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2012, 13:41 »
μου έχουν σπάσει τα νεύρα με το συγκεκριμένο mod  http://www.vaporbreak.com/en/vv350/123-vv350-body-only-veri-stack-vz6-.html γιατί θέλει συγκεκριμένα omh (2.4) αλλιώς δεν δουλεύει έχω βάλει από πάνω ένα  σαν αυτόν http://www.vaporbreak.com/en/ego-ufo/159-ego-ufo-atomizer-diy-do-it-yourself-replaceable.html μονο που τον έχω κάνει drip φάση.έτσι θα ήθελα να μου προτείνεται κάποια άλλη "μπαταριοθικι" με 18350 μπαταρίες μια και τις έχω το πολύ μέχρι 50 ευρώ τείνω προς mini lava μιας και έχει 39 ευρώ αλλα δεν ξέρω. ΤΑ φώτα σας please :wall: :wall: :wall: :'( :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος TDMas

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 20:31 »
Αφου ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ξεμπλεξε τα μπουτια του το ταχυδρομειο καλλιπολεως στον Πειραια, μου ηρθε το ειδοποιητηριο :)
Το πολυαναμενομενο πακετο εκανε 2 βδομαδες απο κινα για ελλαδα και αλλες 2 για πειραια  ;D
Το ανοιξα και ξεκινησα την φορτιση των μπαταριων . . . .
Δυο(2) ICR 18350 3.7V 900 mAh


Με το που το επιασα στο χερι μου ακουσα ενα κουδουνισμα  ;D  ηταν τα μεταλικα κουμπακια  ;)   ;D
Αφου φορτισαν οι μπαταριες, τις κουμπωσα (αφου τις μαρκαρα με μια κουκιδα τι μια και 2 κουκιδες την αλλη
για να τις ξεχωριζω ως Νο1 και Νο2) και βιδωσα των CE4 που ειχα στη eGo . . . .


Με ρυθμιση στα 3.7 V . . . . πολυ ντουμανι !! Μεγαλη διαφορα απο την eGo !! Δεν το περιμενα μιας και η eGo ηταν φορτισμενη φουλ  :confused1: 
Ωραια γευση . . . το πηγα κατευθειαν στα 4.2 V . . . . καλυτερα τα πραγματα  ;)  Μετα 5 V 5.5 V και τελος 6 V
Καπου εκει μου ηρθε μια εντονη γευση σαν να αρχιζε να βγαζει γευση καμενου . . . . αλλα ηταν μαλλον επειδη
το ειχα ''ορθιο''  ;D  και ο CE4 στεγνωνει ευκολα, ειδικα στα 6V που ατμοποιειται και μια σταγονα το δευτερολεπτο  ;D
Μετα αρχισα τις δοκιμες  ;)  εβαλα τον δικο του τον HV που ειχε μαζι, ενα DCT, εναν eGo-W, κατι αλλους που ειχα,
ακομα και απο sigarette style, μεχρι που στο τελος ΚΟΥΜΠΩΣΑ τον VIVI NOVA που πηρα απο το ιδιο site και τελειωσα τις δοκιμες  ;) :thumpup: 


ο eGo-W μπηκε με ανταπτορα 510-eGo γιατι αλλιως δεν βιδωνε  ;)


Εδω ειναι με τον Vivi Nova VS eGo με CE4  :)) :)) :))


Εδω ο Vivi Nova με αλλες δυο κεφαλες μεσα στο κουτακι του. Αυτη που φοραει ειναι 2.4 Ω
οι αλλες ειναι 1.8 Ω και 2.8 Ω


ο Vivi με eGo με ανταπτορα γιατι δεν εφτανε να ακουμπησει στον πολο.

:)) :)) :))
Εδω η οθονη . . . .






Και εδω ειμαι με το VV 350 SS στο χερι  :)) :)) :))




Και τελος εδω ειναι η αγορες που εκανα σε μια φωτο . . . .



Η οθονη ειναι με κοκκινο φοτισμο και τα κουμπια με μπλε ! Εχει 5 κλικ κλειδωμα αλλα οταν ειναι
κλειδωμενο και πατηθουν τα κουμπια, αναβει η οθονη και βγαζει κατι παυλες....δεν ειναι δηλαδη
τελειως νεκρη η συσκευη.....
Αυτο με απασχολει λιγο γιατι ναι μεν ΔΕΝ λειτουργει ο ατμοποιητης, αλλα οι μπαταριες ? ??? ?

Υ.Γ. Να επισημανω οτι ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ΑΤΜΙΣΕΙ με μοντ, ουτε μηχανικο, ουτε πολυβολτικο,
ουτε καν με eGo Twist κτλ οποτε δεν εχω εμπειρια απο μπαταριοθηκες . . .
αυτη ειναι η πρωτη μου και ειμαι πολυ ευχαριστημενος  ;)  Αυτη τη στιγμη ατμιζω στα 4.2V
με τον Vivi Nova εννοειται, στα 2.4 Ω


Υ.Γ.2 -> VV 350 SS link -> Vivi Nova link
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:53 από TDMas »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 20:57 »
ωραια παρουσιαση και με πολλες φωτο φιλε μου... :thumpup: για οποιον ψηνεται να το παρει απο ελλαδα παντως υπαρχει πλεον εδω στα 34 ευρω σκετο σωμα. http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&product_id=285...

Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:00 »
-10 % έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ  8) 8)
 http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3013.0.html

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:01 »
ωραια παρουσιαση και με πολλες φωτο φιλε μου... :thumpup: για οποιον ψηνεται να το παρει απο ελλαδα παντως υπαρχει πλεον εδω στα 34 ευρω σκετο σωμα. http://www.ilektroniko-tsigaro.com/index.php?route=product/product&product_id=285...
Φιλε μου τιποτα δεν σου ξεφευγει μπραβο γρηγορος και εξυπηρετικος :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος TDMas

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Απ: Vari Stack by iVape [Review]
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:26 »
Ξεχασα να αναφερω τα link.....εδω -> http://www.vaporbreak.com/en/vv350/152-stainless-steel-vv350.html
και εδω -> [size=78%]http://www.vaporbreak.com/en/vivi-nova-atomizer-kits/163-vivi-nova-clearomizer-kit-cheapest.html[/size]
Απο τιμες απλα ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ !!


Σημειωση προς moderators: Το μοντ αυτο ειναι το VV 350 SS απο VAPORBREAK ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ OYTE TO VARI STACK ΟΥΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ iVAPE !!!
Γι'αυτο θα ηταν καλυτερα να εμενε καινουριο θεμα, οπως το ειχα κανει δηλαδη !! Τωρα περι ορεξεως.....
Παντως για πρωτο μου θεμα-παρουσιαση, δεν μου αρεσε το οτι το συγχωνευσατε.....



Φιλικα ΠΑΝΤΑ, Γιωργος.


Ευχαριστω  ;)



« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 12, 2012, 21:58 από TDMas »

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: vv 350 mod (Vaporbreak)
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 16, 2012, 22:28 »
και σκετο σωμα
http://www.vaporbreak.com/en/vv350/153-stainless-steel-vv-350-body-only-veri-stack-vz6-.html

φτηνοι αλλα καθυστερουν....η προηγουμενη παραγγελια εκανε 1 μηνα και απο την αλλη εχουν περσαει ηδη 3 βδομαδες...αλλα τιμες  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: vv 350 mod (Vaporbreak)
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 17, 2012, 18:45 »
Παρέλαβα σήμερα το vv-350 από vaporbreak.
Η παραγγελία είχε γίνει 25/9, έφτασε στην Αθήνα 12/10 και την ίδια μέρα έγινε η αποστολή του στην Κέρκυρα . Το παρέλαβα σήμερα 17/10 αφού το αναζήτησα στο ταχυδρομείο Κέρκυρας.

Το vv-350 θεωρώ οτι είναι καλύτερο από μία ego μπαταρία, όχι όμως από ενα vmax. Και λογικό είναι βέβαια μια και έχει κ μεγάλη διαφορά τιμής. Δεν μπορώ να έχω την ίδια απαίτηση, παρά μόνο στο θέμα ασφάλειας.

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες. Ύστερα από τον προβληματισμό που διάβασα στον παρόν θέμα, δοκίμασα DCT 1.5ωμ το οποίο δουλεύει στο vv-350 μέχρι 3.6. Στα 3.8 έχω αλλοίωση γεύσης. Από κει κ μετά αρχίζει σιγά σιγά να δίνει καμένο. Στα 4.5 απόλαυσα το καμένο στις δόξες του. Δεν πήγα παραπάνω, αφού το καμένο στα 4.5 με κάλυψε πλήρως  :laugh1:

Στα 10'' τζούρας έκοψε κανονικά.

Το κάλυμα της μπαταρίας όντως έχει θέμα όπως προαναφέρθηκε. Θέλει λίγο προσοχή.

Από πρώτη εικόνα λοιπόν, πιστεύω οτι είναι μια συσκευή "τίμια", καλή και λύση backup-ανάγκης για όσους έχουν κάποιο καλύτερο vv (πχ vmax)

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2012, 18:51 από sensk3 »

Αποσυνδεδεμένος anetost

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: vv 350 mod (Vaporbreak)
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 21:06 »
πως μπορω να ψαξω να βρω μπαταριες για το vv?? εχω καποιες 18350 αλλα ειναι μεγαλες.με ποιο κριτηριο αναζητησης και καποιο link  απο εξωτερικο  η και ελλαδα 8α μου ηταν χρησιμο,ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος alpiland

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
  • Mini ProVari V2.5 Bronze Cobra RBA 3ml
Απ: vv 350 mod (Vaporbreak)
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 18, 2012, 21:48 »
από εξωτερικό :

http://www.vaporbreak.com/en/vv350/122-18350-battery-for-lavatube-vv350.html
http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1128&products_id=8115
και στο ebay.com εάν βάλεις 18350 για αναζήτηση , από Ελλάδα δεν ξέρω κάποιο μαγαζί ,να σου πει κάποιος που ξέρει καλύτερα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1455 171657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:47
από Ηρακλης
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 275625 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 13969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9303 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42833 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557888 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182166 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 183 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 9258 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364