vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

590 επισκέπτες, 4 χρήστες
Ηρακλης, treloneritis, fotis3d, Parolos

Twitter

UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 20:46 »
Θα ηθελα τη γνωμη σας  για αυτον θυμιζει Α2 κλασσικ  τον εχει δοκιμασει κανεις? ειναι πολυ φτηνος.. ειναι ομως καλος?
απο   http://atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=970&cat_name=%C1%F4%EC%EF%F0%EF%E9%E7%F4%DD%F2


Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 14, 2012, 21:39 από WileECoyote »

Αποσυνδεδεμένος nasos-samos

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΝΕ ΚΟΜΜΩΤΗΣ......
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 20:56 »
καποιοι φιλοι μου τον ειχαν παρει κ δεν τους βγηκε καλος... ειχαν βραχυκυκλωματα με τον πολο κλπ.... γιατι δεν παιρνεις εναν rca  που ειναι μια χαρα??????

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 20:58 »
Καθε ατμοποιητης εχει τη χρυση τομη του ,απο την αλλη υπαρχουν αρκετοι επονημοι ελληνικη και μη, οι οποιοι εχουν δοκιμαστοι στα set up τους με περισσοτερη ευκολια και θα τους απολαυσεις καλυτερα ειδικα εαν κανεις τα πρωτα βηματα σου στο κοσμο των επισκευασημων.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 21:11 »
Έχεις ασχοληθεί με επισκευάσιμους, ή θα είναι ο πρώτος σου?

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 21:48 »
εχω ασχοληθει σε μικροτερη κατηγορια εχω αλλαξει απειρες αντιστασεις σε  καρτο ιβριντ 901 με λιγη καλη θεληση πιστευω να μη :wall:

Αποσυνδεδεμένος gmax

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 21:52 »
Τον έχω πάνω απο 3 μήνες. Πάρα πολύ καλός σε ποιότητα, του έχω προσαρμόσει το vst update και δουλεύει τέλεια. Δεν ξέρω τι υλικό είναι αλλά είναι όπως την πρώτη μέρα που τον πήρα. Ούτε την παραμικρή γρατσουνιά δεν έχει. Λίγο δύσκολη να κάνεις καλή τροφοδοσία με το καρφάκι που έχει από την μάνα του αλλά όπως είπα δοκίμασα το update vst και δουλεύει τέλεια. Έχω και τον α2 και τον συγκρίνω άνετα μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος kaminadas

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 27, 2012, 14:41 »
δωσε  λινκ για vison update για να το παραγειλω απο  ελλαντα..χαχα

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 17, 2013, 23:22 »
[youtube]X9TbdnjBIJc[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:14 »
Με τις τελευταίες μου αγορές σάρωσα πραγματικά όλους τους φθηνούς επισκευάσιμους που μου κίνησαν το ενδιαφέρον (Vision Eternity, Phoenix, A7SS, UFO). Μέσα σε αυτούς είναι και ο UFO.
Αν και τον έχω αρκετές ημέρες, τον είχα στην άκρη μέχρι να προμηθευτώ κατάλληλο κατσαβιδάκι για τα βιδάκια του. Πραγματικά είναι πολύ μικρά και ακόμα και το πιο μικρό κατσαβιδάκι που είχα ήταν αδύνατο να λειτουργήσει....
Αφού λοιπόν βρήκα σχετικά δύσκολα κατάλληλο κατσαβίδάκι ξεκίνησα το στήσιμο. Εννοείται ότι πέταξα αμέσως την μαμίσια αντίσταση η οποία δεν μου γέμιζε το μάτι.
Πρίν κάν περιγράψω οτιδήποτε έχω να πώ ένα πράγμα.... ΑΡΧΑΡΙΟΙ ΜΑΚΡΥΑ!


Περιγράφω λοιπόν το στήσιμο...


Προειδοποίηση: Τα βιδάκια θέλουν πολύ λίγο ξεβίδωμα, το πολύ μια στροφή για να ελευθερώσουν τις πλαινές τρύπες. Λίγο παραπάνω ξεβίδωμα και θα βγούν από το σπείρωμα και το πιο πιθανό τότε είναι να πέσουν και να μη τα βρείτε ΠΟΤΕ! Άρα θέλει απαλές κινήσεις.

Ξεκινώ σετάρισμα κλασικό, 5 σπείρες με 2x0.13 στριμένο, πάνω σε διπλό 2mm φιτίλι. Ευτυχώς η απόσταση μεταξύ των πόλων είναι τόσο μεγάλη (η μεγαλύτερη σε αυτού του τύπου ατμοποιητές) που εύκολα κανείς στρίβει την αντίσταση.
Με ένα τσιμπιδάκι περνάω χιαστί τα άκρα του σύρματος στις τρυπούλες και αφού τραβήξω καλά ώστε να τεντώσει η αντίσταση και να πάρει τα μπόσικα βιδώνω ελαφρά τις βιδούλες. Πάλι πολύ απαλά, ισα ισα να φρενάρουν! Μετράω αντίσταση και είμαι πολύ καλά... 1.6-1.7Ω. Βρέχω καλά αντίσταση με υγρό και είμαι έτοιμος...


Πάμε στο κάθετο φιτίλι, τωρα. Το καρφί του UFO είναι πραγματικά τεράστιο. Πριν ξεκινήσετε οτιδήποτε δοκιμάστε αν το τανκ σας μπαίνει στο καρφί όπως είναι. Σίγουρα χρειάζεται τάνκ με τάπα σιλικόνης αλλιώς με τα πλαστικά δεν υπάρχει περίπτωση να περάσει....
Χρησιμοποιώ διπλό φιτίλι 2mm μαζί με συνδετήρα (τουλάχιστον 1.2mm) και τα στρίβω όλα μαζί σε mesh 14x14 χιλιοστά. Αφού στρίψω καλά και σφηνώσουν τα φιτίλια μαζί με το άκρο του συνδετήρα, αφαιρώ τον συνδετήρα και κουρεύω το φυτίλι από τη μιά μεριά, έτσι ώστε να εξέχει ελάχιστα, ίσως μισό χιλιοστό. Περνάω  το mesh-φυιτίλι από την κουρεμένη μεριά μέσα στο καρφί μέχρι να βρεί την αντίσταση (εννοείται ότι έχω βιδώσει το κομμάτι με το καρφί στη βάση). Στη συνέχεια κόβω το υπόλοιπο που περισσεύει από το καρφί.


Βρέξιμο, γέμισμα tank, τοποθέτηση τανκ και είμαι έτοιμος.....


ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ:
Πρόκειται για τον πιο παρεξηγημένο ατμοποιητή. Εφόσον στηθεί σωστά αποδίδει θαυμάσια! Έχει μεγάλη απόσταση μεταξύ των πόλων ωστε να πέρνει αντιστάσεις με πολλές σπείρες, έχει φαρδύ καρφί ώστε να τροφοδοτείται επαρκώς, είναι Bottom Feed, τραβάει τον αέρα από κάτω δηλαδη, πράγμα που έχει άμεση σχέση με τη γεύση και είναι ο φθηνώτερος επισκευάσιμος  που υπάρχει σήμερα στην αγορά.... Να σημειώσω ότι πρόκειται για έναν ατμοποιητή με Ego σπείρωμα, οπότε δεν χρειάζεται "ποδιά" στις Ego, πρακτικά είναι όμοιος με iMist εξωτερικά.
Ομολογώ ότι δεν περίμενα πολλά πράγματα και τον πήρα πιο πολύ από περιέργεια όμως με εξέπληξε ευχάριστα... Όσοι χρησιμοποιούν Α2Τ ή κάποιο κλώνο δεν θα συναντήσουν κανένα πρόβλημα στο στήσιμο. Για μένα είναι ότι πρέπει για καθημερινή χρήση πάνω στις Ego μου.
Μεγάλη αστοχία η χρήση "σκουλικόβιδων", θα μπορούσαν να βάλουν βίδες με "κεφάλι" πάνω στους ίδιους πόλους.


Αν δεν υπήρχε ο Eternity (που κι αυτός θέλει το ματσακόνιασμα του για να δουλέψει σωστά με τάνκ), θα έλεγα ότι είναι ό καλύτερος κινέζικος επισκευάσιμος tank ατμοποιητής, αλλά αν λάβουμε υπόψη μας τη τιμή του (μόλις 8.50 από atmomixani, σε προσφορά), τότε ναί είναι ο καλύτερος best-value!

ΥΓ: Όποιος έχει πρόβλημα όρασης καλύτερα να τον αποφύγει... ::)
ΥΓ2: Η πορεία του στησίματος που χρησιμοποιώ είναι ελαφρώς τροποποιημένη με αυτή του gewre κυρίως στο κάθετο φυτίλι... αλλά σε γενικές γραμμές είναι παρόμοια....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:37 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:47 »
Δηλαδη αν παμε αναμεσα σε αυτον και τον Α2-ΜΤ τι διαφορες υπαρχουν ... Χτυπημα , γευση , κτλ κτλ
Και επισης για τον Α2-ΜΤ απο οσο εχω δει και ακουσει ειναι πολυ καλης ποιοτητας και σκυλι και σχετικα σεταρετε ευκολα....

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:52 »
το ιδιο ειναι πανω κατω χτυπημα γευση αυτα πεζουνε αναλογα το σεταρισμα που θα κανεις :bye:

Αποσυνδεδεμένος DeathAngelGr

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:55 »
απο πλευρα ποιοτητας λογικα πρεπει να ειναι πολυ καλυτερος ομως ο Α2-ΜΤ

Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 01:58 »
σκευτεσε να παρεις επεισκευασιμο :bye:




αν ειναι και η δυο ςς τοτε δεν εχουν διαφορα




οπαααα ειναι επινικελομενος ειδα το βιδεο σε υλικο ο α2 ειναι καλυτερος γιατι εναι ςς απο κι και περα καμια διαφορα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 19, 2013, 02:04 από mariosnkaryes »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 02:19 »
8.50 ευρώ έχει... είναι άδικο να τον συγκρίνετε με τον A2T...
Στη τελική, ας αντέξει 2-3 μήνες και μετά πέρνετε άλλον...
Πέρα από το υλικό θα έλεγα ότι σε σχέση με τον Α2Τ είναι λίγο πιο δύσκολος στο σετάρισμα, όμως αντέχει πιο πολλά "γκάζια" λόγω φαρδύτερου καρφιού και βγάζει καλύτερη γεύση λόγω bottom-feed.


Αποσυνδεδεμένος mariosnkaryes

  • **
  • 392
  • Φύλο: Άντρας
Απ: UFO Επισκευάσιμος Ατμοποιητής
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 19, 2013, 02:25 »
για αυτο γραφω καμια διαφορα βρε συ απο κι και περα ας συγκρινη τιμες και εγω δεν μπορω να του πω παρε εκεινον η τον αλλον :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172181 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 276546 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14044 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43188 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 35713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 559262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 182677 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 10640 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364